• <
premium

Dane kontaktowe

  • Adres: 71-642 Szczecin, Antosiewicza 1
  • Telefon: 91 489 45 67
  • Fax: 91 489 44 71
  • E-mail: office@cermar.com.pl

Udostępnij

Firma powstała w roku 1993. Pierwsza siedziba firmy to hale produkcyjne położone w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Podstawowa produkcja to jednostkowe wykonawstwo motorowych łodzi rybackich do połowu ryb na Morzu Bałtyckim i Zalewie Szczecińskim.

Głównie były to konstrukcje stalowe, mało gabarytowe. Równolegle rozwijaliśmy działalność w zakresie dostaw rozmaitych elementów wyposażenia pokładowego dla okrętownictwa. Na przestrzeni ostatnich kilku lat Cermar zrealizował wiele kontraktów wykonawczych dla przemysłu stoczniowego. Od 1995 jest stałym kooperantem jednej z największych polskich stoczni Holdingu Stoczni Szczecińskiej S.A. obecnie Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. w Szczecinie.
W celu ułatwienia realizacji dostaw dla swoich podstawowych odbiorców, w roku 2000 siedzibę firmy wraz z zapleczem produkcyjnym przeniesiono do Szczecina. Główna specjalizacja produkcyjna to wykonawstwo konstrukcji okrętowych ze stali węglowych jak również ze stali nierdzewnych typu Duplex. Opanowanie technologii spawania materiałów typu Duplex zaowocowało podpisaniem wieloletnich kontraktów na realizację dostaw na budowę skomplikowanych statków chemikaliowców realizowanych obecnie w Stoczni Szczecińskiej Nowa. Posiadamy wysokokwalifikowaną kadrą kierowniczą i techniczną. W większości - to inżynierowie różnych specjalizacji z wieloletnim doświadczeniem, w realizacji projektów inżynieryjnych w kraju i za granicą.
Natomiast umiejętności naszych pracowników produkcyjnych poparte są różnymi uprawnieniami wydanymi przez takie Towarzystwa Kwalifikacyjne jak Polski Rejestr Statków czy Germanischer Lloyd z siedzibą w Hamburgu. Zamówienia produkcyjne realizowane są w oparciu o wewnętrzny system zachowania jakości jak również odbiory kontrahenta, armatora czy towarzystw klasyfikacyjnych. Nie ma dla nas zamówień zbyt małych lub zbyt dużych. Nie boimy się trudnych realizacji. Pragniemy dostosować się do wymagań naszych kontrahentów oraz współtworzyć proces poszukiwania optymalnych rozwiązań inżynieryjnych ku pełnej satysfakcji naszych odbiorców.

Nasze motto pracy to: "być partnerem w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań"

Także wysokie umiejętności oraz uprawnienia naszych pracowników produkcyjnych przyczyniły się do uzyskania przez nasza firmę certyfikatów:
•System Zarządzania Jakością 9001:2008 certyfikowany przez Germanischer Lloyd
•System Zarządzania Higieną i Bezpieczeństwem Pracy OHSAS 18001:2007 certyfikowany przez Germanischer Lloyd
•Spawanie Konstrukcji Stalowych GSI SLV zgodnie z normą EN 3834-2 i EN ISO 1090-2
•Uprawnienia do Wystawienia Deklaracji Zgodności CE GSI SLV zgodnie z normą EN ISO 1090-1
•Uprawnienia Spawalnicze zgodnie z przepisami i normami określonymi przez Germanischer Lloyd
•Uprawnienia Malarskie Systemu NORSOK M-501 wydane przez Jotun
•Świadectwo Kwalifikacji do Budowy Mostów wydane przez Komisję Kwalifikacyjną Zakładów Wykonujących Stalowe

Konstrukcje Mostowe
•Uprawnienia do Budowy Zbiorników Ciśnieniowych Klasy I & II wydane przez Det Norske Veritas
•Uprawnienia do Badań Nieniszczących:
◦Penetracyjnych: PN-EN 571-1; PN-EN 1289; ISO 345-2; AR-PT-EN
◦Magnetycznych: PN-EN 1290; PN-EN 1291; AR-MT-EN
◦Radiograficznych: PN-EN 1435; PN-EN 12517; AR-RT-EN
◦Ultradźwiękowych: PN-EN 1717; PN-EN 1712; AR-UT-EN

Wszelkie zamówienia realizowane są w oparciu o wewnętrzny system zachowania i kontroli jakości, a także odbiory kontrahentów oraz towarzystw klasyfikacyjnych (PRS, GL, DNV, ABS, BV, LRS). Na naszych konstrukcjach stosujemy systemy malarskie w oparciu o normy Norsok M-501.

Z końcem 2011 roku firma zmieniła nazwę, która brzmi Cermar Industry Sp. z o. o. Z początkiem 2012 roku zaś przenieśliśmy działalność wraz z zapleczem produkcyjnym na teren byłej Stoczni Szczecińskiej, gdzie do dyspozycji naszej firmy są hale produkcyjne oraz suwnice o max. udźwigu 450 ton bezpośrednio przy nabrzeżu o głębokości 8 metrów.

Oferta

Odkąd firma przeniosła swoją siedzibę, jej główną specjalizacją produkcyjną jest wykonawstwo konstrukcji typu offshore ze stali węglowych, jak również ze stali nierdzewnych z uwzględnieniem stali typu Duplex.

Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrą kierowniczą i techniczną. W większości - to inżynierowie różnych specjalizacji z wieloletnim doświadczeniem, w realizacji projektów inżynieryjnych w kraju i za granicą.

Zamówienia produkcyjne realizowane są w oparciu o wewnętrzny system zachowania jakości jak również odbiory kontrahenta, armatora czy towarzystw klasyfikacyjnych. Nie ma dla nas zamówień zbyt małych lub zbyt dużych. Nie boimy się trudnych realizacji. Pragniemy dostosować się do wymagań naszych kontrahentów oraz współtworzyć proces poszukiwania optymalnych rozwiązań inżynieryjnych ku pełnej satysfakcji naszych odbiorców.


Potencjał produkcyjny

Aktualnie nasz roczny program produkcji to:
•konstrukcje typu offshore - 5 000 ton,
•konstrukcje mostów i kładek - 3 500 ton,
•konstrukcje przemysłowe -1000 ton.

Produkcja jest realizowana w systemie dwuzmianowym, co pozwala na wykorzystanie 30.000 rbg w miesiącu.

Firma jest eksptertem w projektowaniu urządzeń mechanicznych, konstrukcji stalowych, elementów zakładów przemysłowych, sprzętu dźwigowego dla sektora okrętowego, górniczego i ogólnoprzemysłowego.

W zakresie projektowania Cermar oferuje:
•projektowanie koncepcyjne oraz końcowy wybór opcji projektowej z jej pełnym inżynierskim zaplanowaniem,
•wykonywanie dokumentacji warsztatowej metodami CAD,
•analizy urządzeń mechanicznych i konstrukcji stalowych dla różnych
•zastosowań metodami elementów skończonych (FEA) w celach optymalizacyjnych oraz kontroli wytrzymałości.

W zakresie oferowanego sprzętu Cermar oferuje:
•zbiorniki ciśnieniowe oraz rurociągi (wg norm EN PED, DNV, LR, BV, Norsok et),
•obrotowe wysięgniki pokładowe (wg norm PRS, DNV, GL, Norsok),
•urządzenia typu offshore jak wysięgniki, konstrukcje stalowe, moduły kontenerowe, elementy wiertni na platformach wiertniczych (LR, DNV, Norsok standards),
•urządzenia pokładowe (GL, DNV, NORSOK standards),
•wyciągarki, wyciągarki dźwigowe dla kopalni i na statki.


Nasze Produkty:
Konstrukcje okrętowe
Konstrukcje ogólnobudowlane
Urządzenia mechaniczne
Konstrukcje offshorowe
Zbiorniki

Kontakt do działów firmy

Tel: +48 91 489 45 67
GSM: +48 516 179 263
Fax: +48 91 489 44 71
office@cermar.com.pl

Opis dodatkowy

konstrukcje offshore, konstrukcje okrętowe, konstrukcje offshorowe, zbiorniki, wyposażenie pokładowe, łodzie rybackie, marki morskie, podnośnik offshore, podnośniki offshore, offshore, moduły offshore, pale kotwiące do platform, platforma tłumiąca, rurociągi i platformy, uchwyt do podnoszenia wież , uchwyt do podnoszenia wież wiatrowych, wyciągarki okretowe, wyciągarki okrętowe, zbiorniki ciśnieniowe, zbiorniki wypornościowe, wysięgniki palnikowe do platform, platforma do podnoszenia 3500 ton, konstrukcje morskie, konstrukcje typu offshore, konstrukcje mostów i kładek, wysięgniki palnikowe na platformy, zabezpieczenia antykorozyjne, hydraulik siłowa, hydraulika siłowa i elektryczna, produkcja zbiorników ciśnieniowych, wytwarzanie rurociągów o dużych gabarytach, przewóz konstrukcji ponadgabarytowych

Dziękujemy za wysłane grafiki.