• <

Wynik wyszukiwania - " rekrutacja" - Wiadomości

Australia wybiera BAE Systems i ASC do budowy okrętów podwodnych o napędzie atomowym

Rząd australijski wybrał firmy BAE Systems i ASC Pty Ltd do budowy nowej australijskiej floty okrętów podwodnych o napędzie atomowym w ramach najnowszego znaczącego osiągnięcia trójstronnego paktu bezpieczeństwa AUKUS zawartego między Australią, Wielką Brytanią i USA. Wicepremier Australii Richard Marles i sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Grant Shapps ogłosili tę wiadomość w Australii, wyznaczając kolejny krok na drodze do budowy i eksploatacji przez to państwo okrętów podwodnych o napędzie atomowym.
21.03.2024

Brakuje elektryków. To problem dla offshore

Eksperci nie mają wątpliwości – to elektryków w Polsce obecnie brakuje najbardziej. Szacuje się, że już teraz w Polsce mogłoby znaleźć pracę ponad 50 tysięcy osób, a zapotrzebowanie rośnie wraz z postępem technologicznym i wzrostem ilości inwestycji z zakresu offshore w Polsce.
19.03.2024

Vestas: ruszyła rekrutacja do pracy na MFW

Vestas ogłosił rozpoczęcie rekrutacji na techników serwisu Baltic Power – pierwszej morskiej farmy wiatrowej w Polsce.
23.02.2024

Spotkania młodzieży licealnej z Morskim Oddziałem Straży Granicznej

Uczniowie 1 klasy o profilu straży granicznej (1G) z Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus w Gdańsku odwiedzili Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej. Była to okazja do zapoznania się ze strukturą jednostki oraz jej wyposażeniem.
22.02.2024

MOSG zachęca do służby. Na chętnych czeka 110 miejsc

Ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie i przyszłymi absolwentami Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu spotkali się funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Mundurowi promowali służbę, zachęcając do wstępowania w ich szeregi.
07.02.2024

Stępka położona. Za nami kolejny, ważny etap budowy drugiego okrętu programu "Delfin"

Na terenie stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku odbyła się, 23 stycznia, uroczystość związana z budową drugiego okrętu rozpoznania radioelektronicznego programu "Delfin". W jej trakcie dokonano uroczystego położenia stępki pod przyszłego ORP Henryk Zygalski (264). To kolejna jednostka, która wzmocni potencjał polskiej Marynarki Wojennej.
23.01.2024

Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego rekrutuje na kolejną wyprawę

Ruszyła rekrutacja na kolejną, 49. Polską Wyprawę Antarktyczną do Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Do pracy na biegunie południowym poszukiwani są nie tylko naukowcy, ale również personel, dzięki któremu stacja będzie poprawnie funkcjonować.
23.01.2024

Morska Energetyka Wiatrowa - nowy kierunek studiów drugiego stopnia na UMG

Na Uniwersytecie Morskim w Gdyni trwa rekrutacja elektroniczna na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia na kierunku Morska Energetyka Wiatrowa. To nowy kierunek, otworzony w odpowiedzi na potrzeby europejskiego i globalnego rynku pracy, wynikające z transformacji energetycznej światowej gospodarki.
23.01.2024

Ruszyły zapisy na wolontariat w Ośrodku Rehabilitacji Fok

Stacja Morska ogłosiła, że rozpoczęły się zapisy na wolontariat w Ośrodku Rehabilitacji Fok. Zgłoszenia można wysyłać do 10 lutego 2024 roku.
21.01.2024

Morski Oddział Straży Granicznej rozpoczął rekrutację do służby

Rozpoczęła się rekrutacja do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej (MOSG). W tym roku do pracy może zostać przyjętych 110 funkcjonariuszy.
20.01.2024

Royal Navy szuka chętnych do służby także wśród rezerwistów. Publikuje oferty dla... kontradmirałów

Przed kilkoma dniami na profilu sił morskich na portalu Linkedin Wielkiej Brytanii pojawiło się ogłoszenie, że poszukuje dyrektora ds. okrętów podwodnych, gdzie wśród wymagań pojawiło się posiadanie stopnia kontradmirała. Pojawiło się przy tym pytanie, czy kraj jest w stanie zapewnić sobie wykwalifikowane kadry do tej wymagającej służby, gdy jednocześnie wiele się mówi o rozbudowanie sił morskich.
09.01.2024

Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na studia podyplomowe z zarządzania ryzykiem w przemyśle i energetyce morskiej

Uniwersytet Morski w Gdyni informuje, że rozpoczęła się rekrutacja na kolejną, trzecią już, edycję studiów podyplomowych Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej.
29.11.2023

Baltic Hub wdrożył plan naprawczy. Sytuacja ma się poprawić w ciągu kilku tygodni

Od kilkunastu dni media informują o problemach z przepustowością największego terminala kontenerowego Baltic Hub. Pojawiły się informacje o strajku włoskim pracowników terminala, który powoduje zwiększony czas oczekiwania na wydanie kontenera na ciężarówki. To z kolei spowodowało frustrację kierowców ciężarówek odbierających towary z terminalu, którzy czekają na wjazd po kilka godzin. Ci również zapowiedzieli strajk. O to, jak wygląda sytuacja z perspektywy Baltic Hubu, zapytaliśmy Dyrektora Generalnego Charlesa Bakera.
01.11.2023

Uniwersytet Gdański rozpoczyna rekrutację na studia Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa

Już 15 września 2023 r. na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczyna się rekrutacja na kolejną, trzecią edycję studiów podyplomowych Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa.
12.09.2023

Standardy ISO i zarządzanie przez jakość (TQM) - rusza rekrutacja na PG

Początek wakacji to intensywny czas rekrutacji na studia. Absolwenci szkół lub uczelni zastanawiają się nad swoją przyszłością i dalszymi krokami w karierze. Obecna oferta studiów pierwszego i drugiego stopnia, jak i studiów podyplomowych jest niezwykle rozwinięta, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i obrać wybraną ścieżkę.
26.06.2023

Dowódca Royal Navy: brak chętnych do służby na okrętach podwodnych to wyzwanie

Wyzwaniem dla brytyjskiego odstraszania nuklearnego jest spadająca liczba chętnych do służby na okrętach podwodnych - przyznał w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dowódca Royal Navy, admirał Ben Key.
19.06.2023

Northvolt zakończył budowę fabryki na zapleczu Portu Gdańsk

Northvolt, europejski dostawca ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, zakończył budowę największej w Europie fabryki magazynów energii.
22.05.2023

Politechnika Morska w Szczecinie rozpoczęła rekrutację na studia

Politechnika Morska w Szczecinie zaprasza na studia. Zapisy ruszyły 15 maja, a rekrutacja zakończy się 18 lipca.
17.05.2023

Jacht "I Love Poland" pierwszy w regatach wokół Majorki

Promujący Polskę jacht "I Love Poland" wygrał regaty wokół Majorki. Był pierwszy wśród jednokadłubowców i po przeliczeniu wyników w swojej klasie - poinformował w czwartek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.
04.05.2023

Wydziałowe Targi Pracy TARGOiOWISKO 2023 na Politechnice Gdańskiej

Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa zapraszają na TARGOiOWISKO 2023 – Wydziałowe Targi Pracy, które odbędą się 5 kwietnia, w godz. 10:00-14:00, w budynku Instytutu Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej (parter i I piętro). Podczas targów przedstawiciele firm przedstawią oferty praktyk studenckich, pracy oraz staży.
27.03.2023

I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 – pasja do zielonej energetyki. Innowacyjne kierunki rozwoju kariery zawodowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 to pierwsze takie wydarzenie w skali Polski, na którym ponad 5000 uczniów szkół średnich (w grupach zorganizowanych), stojących przed wyborem ścieżki zawodowej, będzie mogło spotkać się z ponad 75 wystawcami z czołowych firm i organizacji sektora morskiej energetyki wiatrowej i nie tylko, z Polski i z zagranicy.
11.03.2023

PFN: jacht I Love Poland drugi na mecie karaibskich regat

Promujący Polskę jacht I Love Poland jako drugi wśród jednokadłubowców dopłynął do mety karaibskich regat - poinformował w piątek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.
24.02.2023

Zdobądź dyplom z Rybactwa. Trwa nabór na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

ZUT zachęca do udziału w rekrutacji na II edycję studiów podyplomowych Ryby, Rybactwo i Ekologia (RRE) prowadzone przez Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa.
10.02.2023

Bycie pracodawcą to odpowiedzialność. Tak duża, jak nigdy dotąd

Polski biznes mierzy się z wyzwaniem: galopująca inflacja, drastyczne podwyżki energii, zaburzony łańcuch dostaw z powodów pandemicznych, a z drugiej strony odpowiedzialność pracodawcy, bo w całej tej sytuacji nie można zapominać o zatrudnionych. To prawdziwe wyzwanie, na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy rynek pracy całkowicie się zmienił – mówi Magdalena Zabłocka-Tutka.
02.02.2023

Postawili na offshore i ryzyko. Praktycy uczą, jak zarządzać projektami przyszłości

W ciągu najbliższych lat w Polsce rynek pracy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej może przyczynić się do powstania nawet 80 tys. nowych miejsc pracy. Dużym wyzwaniem będzie przygotowanie wykwalifikowanej kadry. Jedną z uczelni, która odpowiada na potrzeby rynku, jest Uniwersytet Morski w Gdyni. W lutym mury uczelni opuszczą pierwsi absolwenci rocznych studiów podyplomowych „Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej”, a w marcu rozpocznie się kolejna edycja. Rekrutacja trwa. Partnerem głównym
18.01.2023

Załoga jachtu I Love Poland płynie w transatlantyckich regatach

Promujący Polskę jacht I Love Poland płynie po raz drugi w transatlantyckich regatach z Wysp Kanaryjskich na Karaiby - poinformował we wtorek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi. W 2022 roku jacht był trzeci.
10.01.2023

Morski Oddział Straży Granicznej rozpoczął rekrutację do służby

Rozpoczęła się rekrutacja do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. W tym roku do pracy może zostać przyjętych 75 funkcjonariuszy. Kandydat musi przejść m.in. badanie wariografem i egzamin ze sprawności fizycznej.
06.01.2023

Naucz się zarządzać ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej

Do 16 grudnia 2022 roku trwa nabór kandydatów do udziału w studiach podyplomowych „Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej”, organizowanych przez Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
28.11.2022

Promujący Polskę jacht I Love Poland trzeci na mecie śródziemnomorskich regat

Promujący Polskę jacht I Love Poland przypłynął trzeci na metę liczących 600 mil morskich prestiżowych żeglarskich regat śródziemnomorskich z Malty, wokół Sycylii – poinformował w środę PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej.
26.10.2022

HanseYachts po raz pierwszy na targach pracy. To szansa dla młodych projektantów, inżynierów i innych specjalistów

Pracą w nowoczesnym biurze projektowym oraz w zakładzie zajmującym się produkcją luksusowych jachtów, zainteresowani są specjaliści z branży z całej Europy. HanseYachts Sp. z o.o. wraz z Balticdesign Institute po raz pierwszy pojawi się na targach pracy, w ten sposób można poznać firmy i zostawić rekruterom swoje CV.
13.10.2022

PSSE i Northvolt uruchamiają program akceleracyjny dla startupów związanych z magazynowaniem energii

Eco-On to program akceleracyjny wspierający startupy działające głównie w obszarze magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji. Organizatorem programu jest Gdański Park Naukowo-Technologiczny, należący do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a rolę wiodącego partnera objął Northvolt. Do projektu można zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej gpnt.pl.
03.10.2022

Trwa nabór na studia podyplomowe dla branży MEW na Politechnice Gdańskej

Politechnika Gdańska do 11 września prowadzi nabór na szóstą już edycję studiów podyplomowych morska energetyka wiatrowa.
08.09.2022

Potrzebne kadry dla polskiego sektora offshore

Uniwersytet Gdański kształci kadry dla polskiego sektora offshore. Druga edycja studiów podyplomowych edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa rozpoczyna się na UG już w październiku. Rekrutacja trwa do 21 września 2022 r. Morska energetyka wiatrowa (MEW) jako nowopowstający sektor gospodarki morskiej jest szansą na rozwój zawodowy oraz rozwój społeczno-gospodarczy regionu pomorskiego i całej Polski. Sektor MEW wychodzi naprzeciw wyzwaniom związanym z rozwojem energetyki opartej na morskich źródłach
06.09.2022

I Love Poland pierwszy na mecie w Helsinkach

Promujący Polskę jacht "I Love Poland" pierwszy przypłynął na metę regat w Helsinkach - poinformował PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi. W wyścigu po Bałtyku jachty opłynęły Gotlandię.
25.07.2022

Znamy wyniki I naboru na Politechnikę Morską w Szczecinie

Nawigacja, logistyka i informatyka – flagowe kierunki AMS cieszyły się największym powodzeniem podczas tegorocznego I naboru na Politechnikę Morską. W tym roku chciało u nas studiować ponad 1500 osób.
22.07.2022

Najliczniejsze od lat ślubowanie w MOSG

39 nowych funkcjonariuszy rozpoczęło służbę w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Jest to jak dotychczas najliczniejsza w ostatnich kilku latach grupa przyjętych osób. W obecności pocztu sztandarowego i rodzin nowych funkcjonariuszy 8 lipca w Komendzie MOSG w Gdańsku odbyło się uroczyste ślubowanie.
08.07.2022

Siłą kreatywnych przedsiębiorstw jest szacunek dla edukacji

Absolwenci szkół podstawowych wciąż chętniej wybierają naukę w szkołach średnich niż edukację w szkołach branżowych. Tymczasem rynek pracy ma inne potrzeby i młodzież wykształcona w konkretnym kierunku ma większą szansą na dobrze płatną i stabilną pracę niż absolwenci liceum, nieposiadający konkretnych umiejętności.
07.07.2022

40 lat Daru Młodzieży. Na pokładzie tłumy zwiedzających [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ponad 5700 osób odwiedziło w weekend Dar Młodzieży. Szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w tym roku obchodzi swoje 40-lecie i z tej okazji udostępnił swój pokład dla zwiedzających.
31.05.2022

Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na pokład Daru Młodzieży

Dar Młodzieży zwodowany został w 1981 roku, ale uroczyste podniesienie bandery odbyło się 4 lipca 1982 roku. Dzień ten obchodzony jest jako rocznica oddania statku służbie na morzu i ludziom morza. Ten szkoleniowy statek w ciągu roku odbywa rejsy z praktykantami – studentami Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, ale również studentami Akademii Morskiej w Szczecinie i uczniami średnich szkół morskich. Gości na swój pokład zaprasza przy szczególnych okazjach. W maju będą to dni otwarte, którymi rozpoczną się obchody 40-lecia Daru Młodzie
27.05.2022

Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG, czyli nauka dla transformacji energetycznej

Funkcjonujące na Politechnice Gdańskiej Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej skupia specjalistów ze wszystkich obszarów wiedzy związanych z tym sektorem, a uczelnia nie tylko kształci przyszłych specjalistów w branży, ale także służy wiedzą i doświadczeniem firmom i instytucjom. O możliwościach i wyzwaniach stojących przed Centrum, ale i przed całą branżą, rozmawiamy z jego dyrektorem, dr. hab. inż. Marcinem Łuczakiem.
24.05.2022

Górnicy ruszą na farmy wiatrowe. Pierwsze efekty współpracy SRK z podmiotami branży wiatrowej

Pierwszy, ośmioosobowy zespół pracowników odchodzących z branży wydobywczej rozpoczyna szkolenie w ramach pilotażowego programu przygotowanego przez jednego z największych deweloperów elektrowni wiatrowych w Europie – szwedzką firmę OX2 oraz lidera szkoleń w tym zakresie spółkę Windhunter Academy. Właśnie trwa rekrutacja drugiego zespołu. Pilotażowe, miesięczne szkolenie jest bezpłatne, a koszty wynagrodzeń górników uczestniczących w programie pokrywa zaangażowana w realizację projektu Spółka Restrukturyzacji Kopalń.
26.04.2022

Należące do ARP spółki stoczniowe mają w 2023 osiągnąć dodatni wskaźnik rentowności

Należące do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) spółki stoczniowe od lat zmniejszają swoją stratę i w 2023 r. mają osiągnąć dodatni wskaźnik rentowności - poinformowała w środę minister w KPRM Izabela Antos.
23.03.2022

Jacht "I Love Poland" bierze udział w regatach transatlantyckich

Promujący Polskę jacht "I Love Poland" pokonał już ponad połowę trasy w transatlantyckich regatach z Wysp Kanaryjskich na Karaiby - poinformował w piątek PAP Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.
14.01.2022

PFN: jacht "I Love Poland" popłynie w regatach transatlantyckich

Promujący Polskę jacht "I Love Poland", którego właścicielem jest Polska Fundacja Narodowa, pierwszy raz popłynie w regatach transatlantyckich – poinformował w poniedziałek PAP Temistokles Brodowski z PFN.
03.01.2022

Uniwersytet Morski z kierunkiem poświęconym MFW

Uniwersytet Morski w Gdyni uruchamia dwusemestralne studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej”.
17.12.2021

Urząd Morski w Gdyni rekrutuje do Kapitanatu Portu Nowy Świat

W związku z postępem prac przy budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, Urząd Morski w Gdyni prowadzi sukcesywną rekrutację pracowników do Kapitanatu Portu Nowy Świat.
14.12.2021

Przekop Mierzei Wiślanej. Trwa rozruch urządzeń i instalacji - serce inwestycji prawie gotowe [WIDEO, ZDJECIA]

Trwają rozruchy urządzeń i instalacji obiektów kubaturowych na budowie Przekopu Mierzei Wiślanej. Jednym z najważniejszych z nich jest Kapitanat Portu Nowy Świat. To tu znajduje się serce całej przeprawy, czyli nadrzędny system sterowania ruchem statków.
03.12.2021

Innowacje w gospodarce są potrzebne: branża stoczniowa a nowe wyzwania

Zarządzanie innowacjami w gospodarce to jeden z najważniejszych aspektów związanych z rozwojem przedsiębiorstw: uczestnicy szczecińskich konferencji nie mają co do tego wątpliwości. Głos szeroko pojętej branży morskiej był znaczący, a Pomorze Zachodnie ma się czym pochwalić. Tu inwestycji w innowacyjne technologie nie brakuje.
29.11.2021

Rekrutacja do Kapitanatu Nowy Świat

W związku z trwającymi pracami przy budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, Urząd Morski w Gdyni rozpoczął sukcesywną rekrutację pracowników do Kapitanatu Portu Nowy Świat.
29.10.2021

Jacht "I Love Poland" Polskiej Fundacji Narodowej bierze udział regatach śródziemnomorskich

Promujący Polskę jacht "I Love Poland", którego właścicielem jest Polska Fundacja Narodowa płynie w liczących 600 mil śródziemnomorskich regatach żeglarskich z Malty wokół Sycylii i z powrotem na Maltę – poinformował w niedzielę PAP Temistokles Brodowski z PFN.
25.10.2021

Rozwój CEVA Logistics w krajach nordyckich – operator wzmacnia pozycję na europejskim rynku usług TSL

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, wzmacnia obecność na rynkach nordyckich i zapowiada inwestycje w rozwój usług, innowacji oraz cyfryzacji.
30.06.2021

Zainstalowano pierwszą turbinę na morskiej farmie wiatrowej Hornsea Two

Duński potentat wiatrowy Ørsted zainstalował pierwszą turbinę na morskiej farmie wiatrowej Hornsea Two w Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu budowy będzie to największa morska elektrownia wiatrowa na świecie.
01.06.2021

Rekrutacja wiosenna – studia magisterskie w Akademii Morskiej

Trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia w Akademii Morskiej w Szczecinie. W lutym i marcu zamierzamy zamknąć nabór na kierunki prowadzone w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym.
17.02.2021

Studiuj nad morzem – gdyńskie uczelnie czekają

Marzysz o studiach wojskowych lub rozpoczęciu nauki na kierunku morskim? A może myślisz o prawie, administracji, zarządzaniu czy finansach i rachunkowości? Teraz to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Trwają rekrutacje na gdyńskie uczelnie wyższe. W swoje progi zapraszają: Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Morski oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu.
01.02.2021

Ostatnie dni naboru na 10-tygodniowe studia w Akademii Morskiej w Szczecinie

Rok studiów w 10 tygodni? Tak! W to możliwe w Akademii Morskiej w Szczecinie!
15.01.2021

PZŻ objął Patronat Honorowy nad Młodzieżową Akademią Żeglarską

Polski Związek Żeglarski objął Patronat Honorowy nad Młodzieżową Akademią Żeglarską, której inicjatorami są Piotr Tarnacki i klub 77 racing. To projekt skierowany do osób w wieku 15-20 lat, a jego celem jest wyszkolenie profesjonalnych żeglarzy regatowych. Rekrutacja do Akademii rozpocznie się w lutym 2021 roku.
31.12.2020

Inauguracja Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej

Energa 77 Racing inauguruje działalność Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej. To projekt skierowany do osób w wieku 15-20 lat, których mistrzowie świata będą uczyć w kierunku profesjonalnego, zawodowego żeglarstwa. - Chcemy wyszkolić swoich załogantów, a w przyszłości następców - mówi pomysłodawca i założyciel Akademii 77 Racing, Piotr Tarnacki.
10.12.2020

Wystartowała X edycja Programu Stażowego DACHSER Polska

DACHSER Polska ruszył z X edycją Programu Stażowego. Autorski projekt zakłada półtoraroczną, pełnoetatową pracę, podczas której młodzi adepci pod okiem ekspertów poznają procesy logistyczne w poszczególnych działach firmy należącej do globalnej sieci. Na przestrzeni ostatniej dekady z programu skorzystało ponad 80 uczestników, a połowa z nich do dziś związana jest z DACHSER Polska. Oprócz pracy w działach stażyści biorą udział w serii szkoleń wdrażających w procesy, systemy i usługi DACHSER.
16.11.2020

Jacht I love Poland na mecie regat wokół Sycylii

Promujący Polskę jacht „I Love Poland”, który startował w liczących 600 mil morskich regatach żeglarskich wokół Sycylii powrócił na Maltę, gdzie były start i meta wyścigu. Wyścig trwa i nie wiadomo jeszcze które miejsce zajmie załoga po korekcie wyników.
21.10.2020

Jacht I Love Poland startuje z Malty na regaty wokół Sycylii

Promujący Polskę jacht „I Love Poland” wystartuje w sobotę z Malty w liczących 600 mil morskich regatach żeglarskich wokół Sycylii. W załodze znaleźli się m.in. absolwenci zapoczątkowanych przez PFN szkoleń młodych żeglarzy.
17.10.2020

Morska wizytówka Szczecina zaprasza na swój ostatni rejs

To będzie ostatni rejs szczecińskiego jachtu Magnolia przed przejściem na "emeryturę" po 54 latach pracy. W sierpniowym rejsie udział może wziąć każdy.
10.07.2020

Produkcja i łańcuch dostaw: nowe rozwiązania w nowej rzeczywistości

Aktualnie firmy mierzą się z wyzwaniami, które trudno było przewidzieć w strategiach. Po początkowym szoku nadszedł czas na działania i wdrożenie zmian, które pomogą organizacjom odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Już teraz można zaobserwować ruchy, które mogą być pozytywnym sygnałem dla wielu przedsiębiorstw, a wśród nich m.in. wzrost zainteresowania przenoszeniem centrów usług wspólnych do Polski czy poszukiwanie dostawców bliżej rynków zbytu. O tym, jak zmieni się branża produkcji, opowiadają eksperci z firmy rekrutac
02.06.2020

Zawód w branży jachtowej to przyszłość? Rozpoczyna się nabór

Reforma oświaty zmodyfikowała część zawodów, których można uczyć się w szkołach branżowych. Jeszcze w ubiegłych latach szkoły rekrutowały przyszłych szkutników, od września 2019 naukę podjęli monterzy jachtów i łodzi. Niebawem rusza rekrutacja. Zdobyć można wyjątkowy zawód.
09.03.2020

Islandia czeka - rekrutacja na wyjątkowy rejs Generałem Zaruskim

Gdańska Szkoła pod Żaglami” to unikatowe przedsięwzięcie Miasta Gdańska oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu, w którym uczniowie szkół średnich i studenci biorą udział w morskiej wyprawie. W tym roku będą mieli okazję popłynąć na Islandię. Trwa rekrutacja do wyjątkowego rejsu na pokładzie STS "Generał Zaruski".
22.02.2020

Dania zachęca kobiety do pracy w sektorze morskim

Dania przedstawiła nową inicjatywę mającą na celu zwiększenie udziału kobiet w duńskich przedsiębiorstwach żeglugowych.
23.01.2020

Fabrice Leggeri dla PAP: Do 2027 powołamy prawie 10 tysięcy strażników granicznych Frontexu

Do 2027 roku zostanie powołanych prawie 10 tysięcy funkcjonariuszy straży granicznej Frontexu, z czego 3 tysiące będą stanowić pracownicy kontraktowi noszący specjalne mundury UE - powiedział w wywiadzie dla PAP Fabrice Leggeri, dyrektor Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex.
23.12.2019

Zarządzanie ze specjalnością Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej – nowy kierunek studiów w AM w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza pracodawców i pracowników przedsiębiorstw gospodarki morskiej do studiowania na nowym kierunku Zarządzanie na specjalności Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej. Da on absolwentom najnowszą wiedzę o świecie zarządzania i pozwoli zrozumieć, dlaczego każdy może być milionerem, ale nie każdy nim zostaje. Otworzy studentów na nowe horyzonty, gdzie nabyte umiejętności przygotują ich do pracy na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w gospodarce morskiej Polski i świata
29.08.2019

Pracowita przerwa technologiczna w PGZ Stoczni Wojennej

Dwutygodniowa przerwa technologiczna w Stoczni Wojennej w Gdyni, podczas której prowadzone były intensywne prace związane z remontami krytycznej infrastruktury produkcyjnej, zakończyła się 19 sierpnia.
28.08.2019

Promocja oficerska oraz uroczystość zakończenia studiów przez podchorążych zagranicznych AMW w Gdyni

Promocja oficerska polskich podchorążych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz uroczystość ukończenia studiów I stopnia przez zagranicznych podchorążych z Kataru oraz Kuwejtu odbędą się w najbliższy piątek o godz. 11:00. Ceremonie odbędą się na pokładzie historycznego niszczyciela, okrętu-muzeum ORP Błyskawica. Na pierwszy stopień oficerski - podporucznika marynarki promowanych zostanie 35 polskich absolwentów. Natomiast 25 podchorążych zagranicznych otrzyma z rąk Rektora – Komendanta kordzik honorowy Marynarki Wojennej na pa
28.08.2019

Politechnika Gdańska uruchomiła studia podyplomowe na kierunku morska energetyka wiatrowa

Morska energetyka wiatrowa – studia podyplomowe na takim kierunku uruchomiła Politechnika Gdańska we współpracy i pod patronatem Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. Umowę w tej sprawie podpisano we wtorek na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Rekrutacja na rok
21.08.2019

Politechnika Gdańska prowadzi rekrutację na studia podyplomowe na kierunku morska energetyka wiatrowa. To pierwszy taki projekt w kraju (foto, wideo)

Morska energetyka wiatrowa – studia podyplomowe na takim kierunku uruchomiła Politechnika Gdańska we współpracy i pod patronatem Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. Umowę w tej sprawie podpisano we wtorek na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 już trwa. To pierwszy taki projekt w kraju.
21.08.2019

Prawie 100 interwencji na gdańskich kąpieliskach. Pracowite lato ratowników

70 ratowników czuwa codziennie na ośmiu gdańskich plażach nad bezpieczeństwem plażowiczów. Dzięki nim wypoczynek na Gdańskich Kąpieliskach Morskich jest bezpieczny. Co nie zmienia faktu, że w minionym miesiącu ratownicy mieli pełne ręce roboty i musieli interweniować kilkadziesiąt razy.
10.08.2019

Roboty na statkach – usługi biznesowe w przemyśle morskim

Sektor morski w województwie pomorskim tradycyjnie obejmował budownictwo okrętowe, transport, inżynierię morską, rybołówstwo oraz energię prądów morskich. W miarę modernizacji gospodarki, centra usług wspólnych (ang. shared services centres) stały się integralną częścią tego sektora. Organizacja Invest in Pomerania rozmawiała z dyrektorami pięciu pomorskich centrów usług wspólnych: MacGregor, Ocean Network Express, Unifeeder, Maersk Drilling oraz DNV GL. Każda z tych spółek dostarczyła wielu przykładów na modernizację i di
08.08.2019

Ponad 1 000 nowych miejsc pracy powstanie w nowym centrum logistycznym w Okmianach k. Bolesławca

Ponad 1000 nowych, stałych miejsc pracy zostanie utworzonych w ciągu najbliższych 18 miesięcy w nowym centrum Amazon w Okmianach, w Dolnośląskiem. Rekrutacja na stanowiska specjalistyczne i poziomu początkowego już się rozpoczęła. Pracownicy Amazon otrzymują bardzo atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości od 20 zł/godzinę brutto, pakiet dodatkowych świadczeń i możliwości rozwoju kariery. Nowa inwestycja Amazon pomoże zaspokoić rosnący popyt i wesprze przedsiębiorstwa, które sprzedają swoje produkty przez strony Amazon i korzystają z
15.07.2019

Morski Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby

Myślisz o ciekawej pracy? Wstąp do Morskiego Oddziału Straży Granicznej, który właśnie prowadzi nabór do służby. Szansę na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną.
12.07.2019

Jaka jest przyszłość atlantyckiej makreli?

W maju 2019 r. ICES opublikowało zrewidowane doradztwo, w którym stado makreli z północno-wschodniego Atlantyku szacowane jest na 4,16 milionów ton. Jest to zdecydowanie więcej niż w doradztwie opublikowanym w październiku 2018 r. Czy to wystarczy, aby został przywrócony certyfikat MSC?
06.06.2019

W Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście trwa rekrutacja na stanowisko prezesa zarządu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście szuka prezesa. Postępowanie kwalifikacyjne w tej sprawie ogłosiła Rada Nadzorcza spółki. Termin składania zgłoszeń upływa 14 czerwca.
29.05.2019

Wybory do PE/Zalewska: Chcę się zająć m.in. szkolnictwem branżowym i OZE

W Parlamencie Europejskich chciałabym się zajmować takim wyzwaniami jak wzmocnienie szkolnictwa branżowego, promocja edukacji osób dorosłych i energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii – powiedziała w wywiadzie dla PAP minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
20.05.2019

Gróbarczyk: chcemy wypracować rozwiązania, aby wspierać wędkarzy na Bałtyku

Chcemy wypracować rozwiązania, aby wspierać wędkarzy na Bałtyku, chcielibyśmy włączyć finansowanie wędkarstwa komercyjnego do nowego budżetu UE - powiedział w piątek w Gdyni minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
05.04.2019

Jest praca! Zostań ratownikiem na gdańskiej plaży

Ponad 100 ratowników wodnych znajdzie zatrudnienie na ośmiu kąpieliskach w Gdańsku. Ruszyła rekrutacja na tegoroczny sezon letni. Dołącz do drużyny!
26.03.2019

W Pawlikowicach powstanie nowe centrum logistyki

Ponad 1000 nowych stałych miejsc pracy stworzy Amazon w nowym centrum logistyki e-commerce w Pawlikowicach (Łódzkie); firma poszukuje m.in. menadżerów operacyjnych, inżynierów, specjalistów IT. Będzie to szóste takie centrum w Polsce.
25.03.2019

Gróbarczyk w liście do UE ws. spadku populacji dorsza na Bałtyku

Docierające do mnie informacje wskazują na niespotykany dotychczas drastyczny spadek populacji dorsza - napisał minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk w liście do unijnego komisarza Karmenu Velli.
15.03.2019

PKN Orlen szuka innowacji – przystąpił do programu akceleracyjnego Space3ac

PKN Orlen przystąpił do programu akceleracyjnego Space3ac, w ramach którego będzie szukać innowacyjnych rozwiązań m.in. w petrochemii oraz narzędzi wsparcia sprzedaży detalicznej i logistyki. Realizacja projektu wpisuje się w aktualizację strategii Grupy Orlen do 2022 r. - podała spółka.
01.03.2019

Akcelerator Space3ac szuka 60 startupów tworzących rozwiązania dla dużych firm

Rozpoczynająca się właśnie piąta już edycja akceleratora Space3ac organizowana jest przez gdańską firmę Blue Dot Solutions w ramach programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W trzech rundach do akceleratora zostanie przyjętych w sumie około 60 startupów z całej Polski.
07.02.2019

Zawieszona certyfikacja makreli we wszystkich rybołówstwach na północno-wschodnim Atlantyku

Certyfikat MSC dla wszystkich rybołówstw makreli z rejonu północno-wschodniego Atlantyku zostanie zawieszony w sobotę 2 marca 2019 r. Decyzja została ogłoszona dzisiaj poprzez wydanie raportu z przyspieszonego audytu wszystkich rybołówstw makreli na północno-wschodnim Atlantyku znajdujących się w Programie MSC. Makrela złowiona 2 marca 2019 r. lub później nie może być sprzedawana jako „certyfikowana zgodnie ze Standardem Zrównoważonego Rybołówstwa MSC” i nie może być oznaczona niebieskim certyfikatem MSC. Zawieszenie cert
01.02.2019

W Czarnogórze powstaje centrum modernizacji i naprawy superjachtów

Konsorcujm złożone z grupy Adriatic Marinas oraz globalnego budowniczego statków i superjachtów Damen współpracuje z rządem Czarnogóry. Od 2012 roku opracowują plany przebudowy dawnej stoczni Bijela w Zatoce Boka w Czarnogórze w nowoczesną marinę i centrum serwisowe dla superjachtów. Niedawno zostały ukończone badania techniczne a zawarcie porozumienia między rządem a Bankiem Światowym utorowało drogę do podpisania umowy koncesyjnej na stocznię, które miało miejsce 30 listopada.
04.12.2018

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Gdańskim

Nowy rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Gdańskim rozpocznie 28 tysięcy studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Na pierwszy rok studiów uczelnia przyjęła ponad 10 tysięcy studentów.
28.09.2018

Emilewicz: Poszukujemy menedżerów do instytutów badawczych, by rozwijały innowacyjność

Lepszy przepływ przełomowych polskich technologii z nauki do biznesu i wzmocnienie współpracy instytutów badawczych z przedsiębiorcami - taki ma być efekt zainicjowanego przez MPiT kadrowego wzmocnienia instytutów badawczych. W tym celu resort rozpoczyna rekrutację na stanowiska menedżerskie w instytutach - mówi PAP szefowa resortu Jadwiga Emilewicz.
28.09.2018

Rekrutacja do Akademii Morskiej w Szczecinie trwa jeszcze tydzień

Przed nami ostatni tydzień naboru uzupełniającego na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych w Akademii Morskiej w Szczecinie. Na kandydatów uczelnia czeka do 14 września 2018 r.
07.09.2018

Okręt wywiadowczy dla Szwedzkiej Marynarki Wojennej nabiera kształtów

Wspólny projekt Stoczni Remontowej „Nauta” oraz PGZ Stoczni Wojennej jest coraz bardziej zaawansowany. Zostało już zrealizowane ok. 50 proc. prac konstrukcyjnych związanych z budową kadłuba okrętu rozpoznania radioelektronicznego (SIGINT). W toku prac wykorzystywane są nowo zakupione maszyny stoczniowe, a współpraca pomiędzy Stocznią Wojenną i „Nautą” stanowi modelowy przykład udanej kooperacji pomiędzy spółkami Polskiej Grupy Zbrojeniowej, generującej szereg synergii.
28.08.2018

11 września ruszy dodatkowy nabór na studia I i II stopnia na Politechnice Gdańskiej. Wśród kierunków m.in. mechanika i budowa maszyn

Zainteresowani rozpoczęciem studiów na Politechnice Gdańskiej w nadchodzącym roku akademickim mają jeszcze szansę dostać się na wymarzone kierunki. Dodatkowa rekrutacja rozpocznie się 11 września i potrwa do 17 września 2018 r. Kandydaci mogą wybierać spośród przeszło dwudziestu kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia.
21.08.2018

Rosną płace w PGZ Stoczni Wojennej. Trwa rekrutacja nowych pracowników

Zarobki załogi PGZ Stoczni Wojennej rosną. Wzrost płac netto dotyczy zwłaszcza pracowników produkcyjnych, których obecnie spółka poszukuje w ramach trwającej akcji rekrutacyjnej. W najbliższym okresie stocznia zamierza zatrudnić pond 100 nowych pracowników szczególnie na produkcję i do biura projektowo-technologicznego. Każdy z nich może liczyć na wynagrodzenie na poziomie rynkowym, a także na regularnie wypłacane nagrody kwartalne.
09.08.2018

Gdańscy ratownicy o swojej pracy i niebezpiecznych zachowaniach plażowiczów

Praca ratownika na kąpielisku to nie “plażowa sielanka”. Wymaga nieustannej czujności i nieraz wykłócania się z tymi, którzy wbrew czerwonej fladze wchodzą do wody. Z drugiej strony - o ratowników, których w Polsce brakuje, nadmorskie miejscowości muszą mocno zabiegać. Co ratownicy mówią o swojej pracy, czemu warto kąpać się tam, gdzie są i dlaczego warto zdobyć ten pożądany zawód?
30.07.2018

Stocznia Wojenna zwiększa moce produkcyjne

PGZ Stocznia Wojenna uruchomiła szereg projektów inwestycyjnych w infrastrukturę przemysłową. Ich celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych Spółki do poziomu, który umożliwi jej powrót na pozycję lidera produkcji stoczniowej dla Marynarki Wojennej RP i liczącego się kooperanta europejskich koncernów zbrojeniowych. Wartość już podętych działań inwestycyjnych wynosi kilkadziesiąt milionów złotych.
30.07.2018

W Polsce pracuje coraz więcej cudzoziemców

Rośnie poziom imigracji zarobkowej do Polski. W ciągu roku liczba wydanych przez wojewodów zezwoleń na pracę dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej wzrosła niemal o 100 proc. Na rynku pracy jest już prawie milion pracowników ze Wschodu. To oznacza dla Polski duże wyzwania w zakresie kreowania polityki migracyjnej, jasnych procedur zatrudniania, skróceniu czasu oczekiwania na pozwolenie na pracę czy uspójniania polityki migracyjnej z innymi sferami. Istotnym elementem w budowaniu narracji na temat migracji jest też walka
25.07.2018

PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni ogłasza nabór nowych pracowników

PGZ Stocznia Wojenna realizuje szereg projektów stoczniowych, a prace prowadzone w spółce nabierają tempa. W związku z tym, stocznia szuka nowych pracowników. – Potrzebni są pracownicy o właściwie wszystkich specjalnościach stoczniowych. Stocznia otwiera drzwi również przed młodymi ludźmi i chce ich włączyć w pracę na rzecz bezpieczeństwa Polski – mówi Konrad Konefał, prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej.
16.07.2018

Matematyka dla maturzystów oraz rekrutacja w Akademii Morskiej w Szczecinie

Podobnie, jak w latach poprzednich, po ogłoszeniu wyników tegorocznych matur, na Akademii Morskiej w Szczecinie, podjęto decyzję o organizacji bezpłatnego kursu przygotowawczego do poprawkowego egzaminu maturalnego z matematyki. Tegoroczny "poprawkowy" Pitagoras w Akademii Morskiej w Szczecinie odbędzie się między 6 a 17 sierpnia w godz. 10:00-12:30 w sali nr 19 w gmachu AM przy Wałach Chrobrego.
05.07.2018

Gdynia: Polskie stocznie budują okręt dla szwedzkiej MW (foto, wideo)

Stocznie z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Nauta i Stocznia Wojenna w Gdyni budują okręt wywiadowczy dla Królewskiej Szwedzkiej Marynarki Wojennej. Jednostka będzie miała 74 m długości. Wartość kontraktu ze stocznią jest objęta tajemnicą handlową.
15.06.2018

Gospodarka regionów nadmorskich jednym z nowych kierunków na Uniwersytecie Szczecińskim

Gospodarka regionów nadmorskich czy zarządzanie eventami sportowymi i turystycznymi to nowe kierunki na rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Szczecińskim. Rekrutacja rozpoczęła się we wtorek.
13.06.2018

Stwórz film o gospodarce morskiej

Od dziś można zgłaszać się do udziału w konkursie na scenariusz i realizację filmu krótkometrażowego promującego gospodarkę morską w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa pomorskiego. Konkurs organizowany jest w ramach Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018. Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca. Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody.
04.06.2018

W czerwcu rusza rekrutacja do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu

Rekrutacja do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu rozpoczyna się 1 czerwca. Placówka po ponad 10-letniej przerwie wznowiła działalność. Nauka w technikum będzie trwała cztery lata.
14.05.2018

Randstad: Polacy poszukują pracy średnio 2,5 miesiąca

Średnio 2,5 miesiąca zajmuje obecnie Polakom znalezienie nowej pracy, miejsce zatrudnienia w ostatnim półroczu zmienił co piąty pracownik - wynika z opublikowanych w poniedziałek wyników najnowszego sondażu Instytutu Badawczego Randstad.
09.04.2018

Dołącz do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina!

Wystartowała rekrutacja do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2018. Żaglowiec Fryderyk Chopin oraz jachty: Dar Szczecina i Utrica, czekają na swoją załogę!
06.04.2018

Rusza rekrutacja na półkolonie żeglarskie

Już dziś startuje rekrutacja na półkolonie odbywające się w szczecińskim Centrum Żeglarskim. W tym roku jest zaplanowanych 6 turnusów wypoczynków Optimistycznych oraz wakacyjny kurs żeglarski dla młodzieży. W rekrutacji internetowej dostępne są również inne wiosenne i wakacyjne aktywności, nie tylko dla najmłodszych (rejsy, kursy motorowodne, kursy na patent żeglarza jachtowego, szkolenia manewrowe i obozy).
04.04.2018

Senior na fali - zostań wilkiem morskim

Rozpoczynamy trzecią edycję programu „Senior na fali”. W jego ramach wszyscy gdynianie w wieku 55+ będą mogli wziąć udział w warsztatach marynistycznych oraz wypłynąć w rejs po zatoce. Ruszyła rekrutacja.
20.03.2018

KE proponuje utworzenie w 2019 r. Europejskiego Urzędu ds. Pracy

Komisja Europejska zaproponowała we wtorek utworzenie Europejskiego Urzędu ds. Pracy oraz zmiany prawa, dzięki czemu wszyscy pracownicy i osoby samozatrudnione będą miały dostęp do ochrony socjalnej. Urząd ma zacząć działać w 2019 r.
13.03.2018

Żeglarska przygoda na pokładzie żaglowca Generał Zaruski

Wyjątkowa propozycja dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Trwa rekrutacja do czwartej edycji „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, która odbędzie się w terminie 25.06-12.07.2018 r. „Gdańska Szkoła pod Żaglami” to unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Miasta Gdańska oraz armatora jachtu szkolnego „Generał Zaruski” – Gdańskiego Ośrodka Sportu, wspieranego przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta w Gdańsku.
06.03.2018

Rozpędzona gdańska gospodarka potrzebuje rąk do pracy, nawet 50 tys. osób

Takiej sytuacji na gdańskim rynku pracy jeszcze nie było. Przedsiębiorcy pilnie potrzebują zatrudnić dziesiątki tysięcy osób. Skąd brać nowych pracowników, skoro brakuje Polaków? Oczywiście z zagranicy. Już teraz w Gdańsku zatrudnionych jest 26 tysięcy obywateli Ukrainy - przyjedzie ich więcej, ale już teraz wiadomo, że i tak za mało. Szansą będą Białorusini.
06.03.2018

Twoje dziecko lubi sport i wodę? Jest szkoła, która mu się spodoba. Rekrutacja niebawem

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku powstała, aby wśród dzieci i młodzieży rozwijać zainteresowanie sportami wodnymi: wioślarstwem, żeglarstwem i kajakarstwem. W marcu rusza rekrutacja do klas pierwszych. Według zapewnień dyrekcji niezależnie od ilości uczniów w szkole, jedna klasa nigdy nie przekroczy 15 osób.
12.02.2018

60 proc. polskich firm ma problem z zatrudnieniem pracowników

Rekordowo niski poziom bezrobocia w Polsce powoduje, że coraz więcej przedsiębiorstw ma problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. To stawia przed działami HR wiele nowych wyzwań. Rekrutacja i motywowanie pracowników stają się coraz ważniejsze dla rozwoju firm.
16.01.2018

Amazon zatrudni w Polsce ponad 10 tys. sezonowych pracowników

Ponad 10 tys. sezonowych pracowników zatrudni w swoich centrach w Polsce Amazon. Wesprą oni pracowników etatowych w realizacji świątecznych zamówień klientów.
07.11.2017

Rusza II runda Space3ac Intermodal Transportation

Aż 113 młodych firm przystąpiło do drugiej rundy, organizowanego przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, akceleratora Space3ac Intermodal Transportation. Zadaniem startupów będzie dostarczenie Partnerom Programu innowacyjnych rozwiązań stanowiących odpowiedzi na sformułowane przez nich wyzwania technologiczne i biznesowe. Rekrutacja zakończyła się 31 października.
02.11.2017

Walka o pracowników się zaostrza. Nie tylko wysokość wynagrodzenia wpływa na zainteresowanie miejscem pracy

Coraz więcej branż zmaga się z niedoborem pracowników. Problem z rekrutacją może negatywnie wpływać na funkcjonowanie firmy i znacznie podnosić koszty pozyskania pracowników. Dlatego coraz więcej firm stawia na budowanie wizerunku dobrego pracodawcy, próbując wyróżnić się na rynku pracy. Tym bardziej że samo podnoszenie wynagrodzeń i dodatki pozapłacowe często przestają być wystarczające.
11.10.2017

Startupy, badacze i inwestorzy w jednym miejscu. Venture Day powraca do Gdańska

Venture Day od lat łączy świat biznesu z naukowym. Podczas konferencji organizowanej przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Pomorski Klaster ICT Interizon startupy spotkają się z inwestorami. A czołowi managerowie z Polski porozmawiają o wsparciu projektów naukowych i rozwoju innowacji w sektorze morskim czy opiece zdrowotnej. Venture Day odbędzie się 16 listopada na Stadionie Energa Gdańsk. Partnerem konferencji jest Miasto Gdańsk. Trwają zapisy na wydarzenie: www.ventureday.pl. Tańsze bilety w ofercie „early birds
10.10.2017

W listopadzie rusza misja gospodarcza do Chin. Rozpoczęła się rekrutacja

Pomorskie firmy z branży stoczniowej, chemicznej i spożywczej wezmą udział w Misji Gospodarczej Województwa Pomorskiego do Chin, która planowana jest na 18 – 24 listopada br. Udział przedsiębiorców z naszego regionu w wydarzeniu gospodarczym będzie możliwy dzięki wsparciu w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.
06.10.2017

PwC: 74 proc. pracowników świadomych konieczności zdobywania nowych kompetencji, aby utrzymać pracę

73 proc. pracowników optymistycznie postrzega rynek pracy w przyszłości i nie obawia się, że technologia zastąpi człowieka. Jednocześnie 74 proc. z nich jest świadoma konieczności zdobywania nowych kompetencji, aby utrzymać pracę w coraz bardziej cyfrowym świecie – wynika z przedstawionego we wtorek opracowania firmy doradczej PwC.
26.09.2017

Nowi oficerowie Marynarki Wojennej

Marynarka Wojenna w piątek wzbogaci się o 22 nowych oficerów. W tym dniu na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” odbędzie się promocja oficerska absolwentów Akademii Marynarki Wojennej. W uroczystości, która rozpocznie się o godz. 9.00, udział weźmie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Promocji na stopień podporucznika marynarki dokona szef Sztabu Generalnego WP generał broni dr Leszek Surawski. Jako pierwszy szlify oficerskie otrzyma tegoroczny prymus bosman podchorąży Dawid Richert.
28.08.2017

Dodatkowa rekrutacja na Oceanotechnikę

Zielone technologie i monitoring (Green Technologies and Monitoring), Korozja, Analityka gospodarcza, Oceanotechnika oraz Informatyka to kierunki, na które przeprowadzona zostanie dodatkowa rekrutacja. Rozpocznie się ona 11 września i potrwa tydzień.
23.08.2017

Łódzkie poszukuje partnerów do współpracy w Chinach i Korei Południowej

Nawiązanie współpracy z prowincją Gyeonggi jest celem misji gospodarczej z udziałem marszałka woj. łódzkiego Witolda Stępnia, która w poniedziałek wyruszy do Korei Płd. Władze regionu mają też rozwijać kontakty z innym azjatyckim partnerem Łódzkiego - chińskim Syczuanem.
22.08.2017

Kosmos w gospodarce morskiej

Technologie satelitarne to jedna z najmłodszych gałęzi polskiej gospodarki. Polscy przedsiębiorcy – w tym startupy technologiczne - ogniskują swoje wysiłki na tzw. downstreamie – dolnym segmencie sektora kosmicznego. Przy aktywnym wsparciu sektora przez rząd RP, powstało kilka projektów z udziałem spółek skarbu państwa, a jednym z nich jest akcelerator technologii kosmicznych Space3ac Intermodal Transportation, organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z.o.o, który tym razem ma pomóc rozwiązać problemy l
05.07.2017

Ruszyła rekrutacja na unikatowy kierunek w Szczecinie. Studenci mogą uczyć się o projektowaniu i budowaniu jachtów

Na Wydziale Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie rozpoczęła się rekrutacja studentów na rok akademicki 2018/19, w tym na dwie jedyne takie w kraju specjalności, prowadzone przez Zakład Projektowania Jachtów i Statków. Chodzi o kierunek Budowa jachtów (studia dzienne) oraz Projektowanie jachtów i pływających jednostek sportowych (studia podyplomowe).
13.06.2017

Przedłużona rekrutacja na rejs „Generałem Zaruskim”

Trwa rekrutacja do III edycji „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, 3-tygodniowego rejsu tradycyjnym szkolnym żaglowcem „Generał Zaruski” do różnych krajów i portów nad Bałtykiem, z udziałem we wspaniałych regatach The Tall Ship Races. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu młodzieży i uwzględniając specyfikę chwili – czas pisania matur oraz końcówkę roku szkolnego – rekrutacja został przedłużona. Zgłoszenia przyjmowane są do 31.05.2017 r.
25.05.2017

W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

Utworzenie 500 nowych miejsc pracy w podłódzkim Strykowie planuje w tym roku Arvato Polska, która właśnie rozpoczęła współpracę ze spółką LPP. Ze strykowskiego magazynu Arvato prowadzona będzie obsługa sklepów on-line marek LPP – Reserved, Mohito, House i Sinsay na rynek polski i zagraniczny.
29.04.2017

Przygoda życia - popłyń na The Tall Ships Races

Trwa rekrutacja do III edycji "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami". Udział w naborze mogą wziąć uczniowie gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja.
07.04.2017

Chcesz zostać oficerem MW – masz już tylko 10 dni

Pozostało już tylko 10 dni na złożenie wniosków na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej. Rekrutacja rozpoczyna się dużo wcześniej niż na studia cywilne. Do końca marca należy zarejestrować się elektronicznie i złożyć wniosek o przyjęcie na studia. W tym roku uczelnia otwiera nowy kierunek studiów wojskowych: systemy informacyjne w bezpieczeństwie oraz nową specjalność na kierunku mechatronika: prace podwodne. AMW to jedyna w kraju uczelnia, która kształci przyszłych oficerów Marynarki Wojennej: nawigatorów, mechaników, d
20.03.2017

200 tys. zł na rozwój technologii satelitarnych dla żeglugi intermodalnej

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. podpisały umowę partnerską w ramach projektu "Techniki satelitarne dla transportu intermodalnego" (Space3ac Intermodal Transportation).
02.03.2017

DTW Logistics zwiększa zatrudnienie

DTW Logistics, polski operator logistyczny o zasięgu międzynarodowym, specjalizujący się w logistyce kontraktowej oraz transporcie i spedycji międzynarodowej, planuje wzrost zatrudnienia w całej organizacji, co związane jest z dynamicznym rozwojem firmy. Na początku 2017 roku DTW Logistics zamierza otworzyć nowy oddział w Łodzi, do którego właśnie rozpoczyna się rekrutacja spedytorów i handlowców.
30.11.2016

PERN chce być liderem logistyki ropy i paliw w Europie Centralnej

PERN, realizując nową strategię na lata 2016-20, chce stać się liderem logistyki ropy i paliw w Europie Centralnej, gwarantującym jednocześnie bezpieczeństwo energetyczne Polski w zakresie dostaw surowca do rafinerii – zapowiedział prezes tej spółki Igor Wasilewski.
29.09.2016

Trwa rekrutacja w Akademii Morskiej w Szczecinie

Na kandydatów na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie czekają do końca tygodnia: do piątku, 16 września.
12.09.2016

Tysiąc miejsc pracy powstanie w okolicach Szczecina. Operator nowego magazynu Zalando rozpoczyna rekrutację

Ponad 130 tys. mkw. powierzchni magazynowej powstanie w Gryfinie w Zachodniopomorskiem na potrzeby Zalando. Magazyn od połowy przyszłego roku będzie obsługiwać rynki polski, niemiecki i skandynawski popularnej platformy odzieżowej. Jego obsługą logistyczna zajmie się firma Fiege, która zatrudni na prawie tysiąc osób. Rekrutacje na niektóre stanowiska ruszą jeszcze w sierpniu.
23.08.2016

Można się już uczyć szkutnictwa

Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska, podpisała rozporządzenie wprowadzające zawód szkutnika na listę klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Już od września można podjąć naukę i zdobywać umiejętność budowy i remontów luksusowych jachtów.
04.07.2016

Rekrutują Polaków dla największych graczy w branży morskiej

Istnieją na ryku od 25 lat i cały czas się rozwijają. Dziś na pokładach statków całego świata pływa codziennie 880 marynarzy, których zatrudniają. Rekrutacja to jednak tylko część ich działalności. O firmie Dohle Marine Services Europe rozmawiamy z jej prezesem Waldemarem Perchel.
18.05.2016

Nowe biuro inżynierskie w Gdańsku

W Gdańsku pojawiło się ostatnio nowe biuro inżynierskie. Jest to oddział międzynarodowej Grupy Cadring. Centrala firmy znajduje się w Turku w Finlandii. Natomiast Grupa zatrudnia ponad 140 specjalistów konstruktorów w biurach we Wrocławiu oraz Tampere i Turku w Finlandii, w Gothenburg w Szwecji oraz w Chennai w Indiach.
02.03.2016

Chcesz reprezentować Szczecin na TTSR? Właśnie ruszyła rekrutacja

Od nowego roku ruszył nabór w Szczecinie na regaty The Tall Ships Races 2016. Miasto na imprezie ma reprezentować załoga licząca 96 osób.
04.01.2016

Chińska spółka logistyczna otworzy zakład w Gdyni

To będzie pierwsza naprawdę duża chińska inwestycja w Trójmieście. Spółka China International Marine Containers jeszcze w tym tygodniu otworzy swoją fabrykę naczep do ciężarówek. To wielki sukces Biura Pomorskiego w Chinach.
26.10.2015

Dyrektor DFDS rozważał wycofanie się ze sporu na Kanale La Manche

Spór na Kanale La Manche był długi i ciężki, a dyrektor generalny DFDS Niels Smedegaard - jak sam mówi - kilkakrotnie rozważał wycofanie się z konfliktu. Druga strona sporu - Eurotunnel oczekiwał, że duński konkurent w końcu się podda.
05.10.2015

PKP CARGO stworzy półtora tysiąca nowych miejsc pracy do końca 2016 r. „ Chcemy się rozwijać w kraju i za granicą”

Od początku 2014 roku PKP CARGO zatrudniło aż 800 osób, które na koszt spółki przechodzą właśnie szkolenie na maszynistów. W samym 2015 roku przyjęto do pracy już 300 kandydatów, a do końca roku spółka chce zatrudnić kolejne 200 osób. Lider towarowych przewozów kolejowych w Polsce zapowiada, że tak intensywna rekrutacja będzie kontynuowana także w kolejnych latach.
18.09.2015

8 kobiet wśród 37 przyszłych podporuczników

Po raz drugi w historii kobiety okazały się najlepszymi absolwentami Akademii Marynarki Wojennej. W najbliższy piątek, 28 sierpnia, na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” odbędzie się uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski. Wśród 37 przyszłych podporuczników marynarki znajdzie się w tym roku 8 kobiet. Trzy spośród nich otrzymały najwyższe lokaty. Prymusem została absolwentka Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego – bosman podchorąży Magdalena Kędziora. Uroczystej promocji na pierwszy stopień
26.08.2015

Akademia Morska w Szczecinie z nowymi specjalnościami

Od przyszłego roku akademickiego do oferty Akademii Morskiej w Szczecinie wprowadzone zostają cztery nowe specjalności: żeglarstwo morskie (kierunek nawigacja), technologie systemów bezzałogowych (kierunek transport), eksploatacja portów jachtowych (kierunek transport) oraz eksploatacja terminali kontenerowych (kierunek logistyka).
07.07.2015

Wypłyń w przygodę życia! „Gdańska szkoła pod Żaglami”

Rusza rekrutacja do pierwszej edycji „Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”. Wstępny etap w drodze konkursu potrwa do 22 maja. „Gdańska Szkoła pod Żaglami” to 3-tygodniowy rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem „Generał Zaruski", przez 2 morza, 4 kraje, 5 portów, bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami.
18.05.2015

Prawo w administracji i gospodarce – nowy kierunek na UG

Uniwersytet Gdański zaprasza do studiowania prawa w administracji i gospodarce. - Uruchomianie tego kierunku odpowiada aktualnym potrzebom pracodawców z sektora administracji publicznej - napisał w oświadczeniu prof. dr hab. Tomasz Bąkowski, prodziekan ds. studiów stacjonarnych Uniwersytetu Gdańskiego.
13.05.2015

Trwają poszukiwania załogi żeglarskiej reprezentacji regat The Tall Ships Races 2015

Ruszyła rekrutacja do żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2015. Załoga popłynie na żaglowcu Fryderyk Chopin. Będzie liczyć 64 osoby.
13.04.2015

Trwa rekrutacja do fabryki na Gryfii

Od 170 do 200 osób zatrudni fabryka fundamentów do morskich elektrowni wiatrowych, która powstaje na wyspie Gryfia w Szczecinie. Obecnie trwają szkolenia przyszłych pracowników, a zakład ma rozpocząć produkcję jeszcze w tym roku.
09.04.2015

Co z zakładem na Gryfii? Fabryka kompletuje załogę

Fabryka podstaw do morskich elektrowni wiatrowych, która powstaje na wyspie Gryfia w Szczecinie, cały czas kompletuje załogę. Mimo iż główny udziałowiec spółki - niemiecki Bilfinger - poinformował o chęci sprzedaży zakładu, rekrutacja pracowników jest prowadzona.
25.02.2015

Żaglowce zawiną do Szczecina. Miasto szuka wolontariuszy

Miasto poszukuje wolontariuszy, którzy będą pracować przy tegorocznym finale Regat Bałtyckich w Szczecinie. Właśnie rozpoczął się nabór m.in. na tzw. oficerów łącznikowych.
02.02.2015

Nowi oficerowie Wojska Polskiego

W piątek, 29 sierpnia, Wojsko Polskie stało się bogatsze o 39 nowych oficerów. To absolwenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, którzy zostali promowani na pierwszy stopień oficerski. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica”. Zgodnie z ceremoniałem, pierwszy oficerskie szlify otrzymał prymus, którym w tym roku został bosman podchorąży Radosław Kiciński. Aktu mianowania dokonał szef Sztabu Generalnego WP generał broni Mieczysław Gocuł.
01.09.2014

Pierwsze szlify oficerskie

Absolwenci Akademii Marynarki Wojennej w piątek, 29 sierpnia, będą promowani na pierwszy stopień oficerski. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10:00 na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” (Gdynia, skwer Kościuszki). Pierwszym, który otrzyma oficerskie szlify i kordzik, będzie tegoroczny prymus, bosman podchorąży Radosław Kiciński. Promocji na pierwszy stopień oficerski dokona szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Gocuł.
27.08.2014

Marzysz o morskiej przygodzie? Szczeciński magistrat poszukuje żeglarzy

Ruszyła rekrutacja ochotników, którzy chcieliby znaleźć się w żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regatach The Tall Ships Races. Do obsadzenia jest w sumie 100 miejsc na dwóch jachtach: "Urtice" i "Zrywie" oraz na żaglowcu "Fryderyk Chopin".
02.05.2014

Terminal LNG pomoże stworzyć tysiące miejsce pracy

Powstający w Świnoujściu terminal LNG przyczyni się do stworzenia tysięcy miejsc pracy w różnych branżach w całym kraju - twierdzą eksperci. Tylko na Pomorzu Zachodnim może powstawać rocznie średnio ok. 500 nowych miejsc pracy.
27.02.2014

Kolumbowie Biznesu na Akademii Morskiej w Szczecinie. Nie tylko praca na morzu, ale i własny biznes - 50 tysięcy złotych na start!

Akademia Morska w Szczecinie ruszyła z projektem wsparcia biznesowego dla swoich absolwentów oraz studentów zaocznych. W ramach inicjatywy Kolumbowie Biznesu oferowana jest pomoc finansowa i szkoleniowo-doradcza dla osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą - do 50 000 zł na start w świecie przedsiębiorców.
16.01.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.