• <
nauta_christmas_2021

W listopadzie rusza misja gospodarcza do Chin. Rozpoczęła się rekrutacja

jk

06.10.2017 11:22 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki W listopadzie rusza misja gospodarcza do Chin. Rozpoczęła się rekrutacja
W listopadzie rusza misja gospodarcza do Chin. Rozpoczęła się rekrutacja - GospodarkaMorska.pl

Pomorskie firmy z branży stoczniowej, chemicznej i spożywczej wezmą udział w Misji Gospodarczej Województwa Pomorskiego do Chin, która planowana jest na 18 – 24 listopada br. Udział przedsiębiorców z naszego regionu w wydarzeniu gospodarczym będzie możliwy dzięki wsparciu w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy zaprasza mikro, małe i średnie firmy z województwa pomorskiego z branży stoczniowej, spożywczej i chemicznej do udziału w misji gospodarczej do Chin planowanej na 18 – 24 listopada 2017 r.

„Celem wyjazdu naszych przedsiębiorców do Chin w ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego jest nie tylko promocja gospodarcza naszego regionu, pokazanie potencjału firm z branży chemicznej, spożywczej i stoczniowej, ale przede wszystkim nawiązanie współpracy biznesowej” – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Wizyta pomorskich firm w Chinach rozpocznie się otwarciem Biura Pomorskiego w Chinach, w Pekinie które odpowiedzialne będzie m.in. za pomoc w nawiązywaniu kontaktów między podmiotami chińskimi i pomorskimi przedsiębiorcami, organizację spotkań biznesowych dla firm z naszego regionu, pomoc w organizacji pobytu na terenie Chin (np. transfer z i do lotniska, pomoc w zorganizowaniu transportu, rezerwacji hoteli, środków transportu itp.), a także pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej i prowadzeniu jej w tym kraju.

Pomorscy przedsiębiorcy w trakcie Misji Gospodarczej wezmą ponadto udział w spotkaniach B2B, wizytach studyjnych oraz seminarium gospodarczym, które wprowadzi pomorskie firmy w rynek chiński i przybliży przedsiębiorcom z Chin specyfikę naszego regionu i naszego biznesu. Uczestnicy misji udadzą się także do Qingdao – drugiego największego portu w Chinach, ośrodka przemysłowego i biznesowego, gdzie odbędą się spotkania B2B przedstawicielami wszystkich branż, jakie wezmą udział w delegacji.

„To kolejna szansa przed przedsiębiorcami z naszego regionu, jaką zapewne wykorzystają podczas pobytu w Chinach. To bardzo ważne, że pomorski potencjał jest coraz bardziej dostrzegany na świecie, nie tylko w kontekście inwestycyjnym, ale również biznesowym” – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. „Liczę na to, że wspólna misja gospodarcza, na której będziemy mieli okazję zaprezentować potencjał biznesowy naszego regionu zaowocuje wieloma kontraktami w przyszłości” – dodaje M. Struk.

Rekrutacja na Misję Gospodarczą do Chin właśnie się rozpoczęła. W misji mogą wziąć udział mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie województwa pomorskiego z branż spożywczej, chemicznej i stoczniowej. W ramach wyjazdu pomorscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z oferty dofinansowania takich kosztów jak m.in. dedykowane spotkania B2B, wizyty studyjne, przelot, transport lokalny, zakwaterowanie, ubezpieczenie osobowe i obsługa logistyczną.

Koszt udziału w misji gospodarczej dla jednego przedsiębiorcy wynosi 20 tys. pln, ale dzięki dofinansowaniu w ramach projektu realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza, firma poniesie tylko niewielki wkład własny w wys. 3 tys pln.

Przedsiębiorców zainteresowanych udziałem we wspólnym wyjeździe na misję prosimy o wypełnienie Formularza zgłoszeniowego on-line na stronie internetowej: www.brokereksportowy.pl w zakładce Oferta/ Misje Gospodarcze/ Misje aktualne oraz o przesłanie wypełnionych i podpisanych skanów załączników na adres e-mail: anna.jafra@arp.gda.pl

Zgłoszenia należy przesyłać do 9 października 2017 r.

Szczegółowych informacje dotyczące organizacji misji:
Anna Jafra,
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości
Agencja Rozwoju Pomorza
anna.jafra@arp.gda.pl,
tel. 58 32 33 235
www.brokereksportowy.pl

O projekcie Pomorski Broker Eksportowy

Pomorski Broker Eksportowy to projekt dzięki któremu pomorskie MŚP mogą rozpocząć i rozwijać działania eksportowe. Przygotowana w ramach projektu oferta odpowiada na potrzeby firm znajdujących się na różnych etapach rozwoju eksportu. Wśród konkretnych korzyści z udziału w projekcie warto wymienić m.in. pozyskanie wiedzy dot. kwestii prawnych, celnych, podatkowych, marketingowych czy informacji o potencjalnych kooperantach zagranicznych. Przedsiębiorcy będą mogli pozyskać dofinansowanie na udział w targach, misjach gospodarczych i innych wydarzeniach o charakterze biznesowym, skorzystać z pośrednictwa na rynkach zagranicznych, nawiązać współpracę z zagranicznymi kontrahentami i innymi firmami z regionu. Pomorski Broker Eksportowy jest projektem partnerskim realizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza – partnera wiodącego, Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość/O. Terenowy Gdańsk, Inkubator STARTER, INVESTGDA i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39897,00 $ tona 1,27% 7 gru
 Cynk 3287,00 $ tona 1,95% 7 gru
 Aluminium 2624,00 $ tona 0,92% 7 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.