• <
Nauta_top_1100x200

Pracowita przerwa technologiczna w PGZ Stoczni Wojennej

pc

28.08.2019 12:29 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Pracowita przerwa technologiczna w PGZ Stoczni Wojennej
Pracowita przerwa technologiczna w PGZ Stoczni Wojennej - GospodarkaMorska.pl

Dwutygodniowa przerwa technologiczna w Stoczni Wojennej w Gdyni, podczas której prowadzone były intensywne prace związane z remontami krytycznej infrastruktury produkcyjnej, zakończyła się 19 sierpnia.

Przeprowadzono m.in. kompleksowy remont podstacji zasilania stoczni w energię elektryczną i ciągu spawania sekcji płaskich, które gruntownego serwisu wymagały już od wielu lat i obfitowały w awarie. Wymieniono także część rurociągów ciepłowniczych, dzięki czemu w sezonie grzewczym spodziewane są znaczące oszczędności. Zamontowano również nowe rurociągi na niektórych odcinkach instalacji acetylenu, w której nieszczelności groziły poważnymi wypadkami. Przeprowadzono także wymianę wielu części zamiennych w stoczniowych żurawiach.

Ze względu na te naprawy ograniczono znacznie prowadzenie zadań produkcyjnych, zabezpieczając tylko najbardziej kluczowe. Wykonywano m.in. próby morskie ORP Piast oraz piaskowanie i malowanie okrętów ORP Czernicki i ORP Arctowski przy użyciu agregatów spalinowych.  

– Bodajże pierwszy raz w historii stoczni zdecydowaliśmy się na dwutygodniowe znaczne ograniczenie zadań produkcyjnych na rzecz zadań remontowych. Wymagało to precyzyjnego zaplanowania z dużym wyprzedzeniem m.in. zakupów części zamiennych, pracy podwykonawców i urlopów pracowników niezaangażowanych w zadania remontowe, przy jednoczesnym dotrzymaniu wykonania zadań produkcyjnych na okrętach. Dzięki wysiłkowi w szczególności pracowników kadr, utrzymania ruchu i budowniczych osiągnęliśmy zakładane rezultaty – mówi Maciej Poprawski, dyrektor operacyjny w Stoczni Wojennej.

W okresie przerwy technologicznej na urlopach przebywała także większość pracowników umysłowych.
 
– Wzorowaliśmy się na rozwiązaniach powszechnych na zachodzie Europy, zarówno w stoczniach o profilu militarnym, jak i wielu innych zakładach produkcyjnych. Dzięki jednoczesnym dłuższym urlopom większości załogi udało nam się znacząco ograniczyć absencję w pozostałych miesiącach wakacyjnych, co przeszkadzało nam w efektywnej pracy w poprzednim roku. Zamierzamy to rozwiązanie kontynuować w przyszłości – mówi Konrad Konefał, prezes PGZ Stoczni Wojennej.

******

PGZ Stocznia Wojenna prowadzi akcję rekrutacyjną i do końca roku zamierza zatrudnić ok. 50 nowych pracowników. Poszukiwani są: spawacze, monterzy kadłubów, elektromonterzy, rurarze, malarze, elektronicy, automatycy, a także technolodzy, projektanci, pracownicy kontroli jakości i kooperacji.

Aktualne oferty zatrudnienia w PGZ Stoczni Wojennej można znaleźć na stronie internetowej www.pgzsw.pl w zakładce „Kariera”. Ponadto, spółka zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia zatrudnienia do kontaktu pod numerem telefonu +48 58 625 80 42 oraz adresem poczty elektronicznej rekrutacja@pgzsw.pl.

PGZ Stocznia Wojenna oferuje pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie na poziomie rynkowym oraz stabilne zatrudnienie w firmie, mającej zamówienia i uczestniczącej w postępowaniach, które zapewnią ciągłość pracy przez okres kilku najbliższych lat. Stocznia oferuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub współpracę na zasadzie własnej działalności gospodarczej, w zależności od indywidualnych preferencji pracowników.
 
Od przejęcia Stoczni przez Polską Grupę Zbrojeniową na początku ubiegłego roku, pracę w spółce znalazło ponad 100 osób.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 37500,00 $ tona 2,53% 24 wrz
 Cynk 3109,00 $ tona 2,17% 24 wrz
 Aluminium 2905,00 $ tona -1,06% 24 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.