• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Jest praca! Zostań ratownikiem na gdańskiej plaży

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Jest praca! Zostań ratownikiem na gdańskiej plaży
Jest praca! Zostań ratownikiem na gdańskiej plaży - GospodarkaMorska.pl

AD/gdansk.pl

26.03.2019 Źródło: własne

Ponad 100 ratowników wodnych znajdzie zatrudnienie na ośmiu kąpieliskach w Gdańsku. Ruszyła rekrutacja na tegoroczny sezon letni. Dołącz do drużyny!

Gdański Ośrodek Sportu, organizator kąpielisk morskich w Gdańsku, poszukuje pełnoletnich osób na stanowiska ratowników wodnych. Wymagana jest umiejętność pływania i chęci do doskonalenia. Do obowiązków ratownika należy m.in. stała obserwacja akwenu. Ale przede wszystkim musi być w każdej chwili gotowy do udzielenia pierwszej pomocy, zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

Opanowanie w ciężkich i stresujących sytuacjach, asertywność czy umiejętność pracy w zespole będą z pewnością dodatkowym atutem podczas rekrutacji.

Jak zostać ratownikiem?

Niezbędne jest ukończenie dwóch kursów, tj. na ratownika wodnego oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Ponadto trzeba mieć przynajmniej jedno dodatkowe uprawnienie przydatne w ratownictwie, np. patent sternika wodnego, prawo jazdy do obsługi quada.

Każdy kandydat zanim rozpocznie przygodę z ratownictwem musi pozytywnie przejść sprawdzian, tj. przepłynąć 400 metrów stylem dowolnym w czasie poniżej 8 minut, następnie 50 metrów stylem ratowniczym (z głową nad powierzchnią wody) w czasie poniżej 1 minuty i na koniec 25 metrów pod powierzchnią wody oraz wyciągnięcie zatopionego przedmiotu.

Jeszcze jest czas na zrobienie kursu

Zanim rozpocznie się sezon letni trwają szkolenia przyszłych ratowników, które odbywają się na pływalniach oraz wodach otwartych. Kursanci doskonalą umiejętności pływackie i uczą się technik ratownictwa oraz obsługi podręcznego sprzętu. Na zajęciach teoretycznych poznają m.in. procedury i przepisy prawne. Egzamin końcowy składa się z części teoretycznej – testu jednokrotnego wyboru, który składa się z 30 pytań i części praktycznej. Ta odbywa się na wodach otwartych. Trzeba wykazać się umiejętnością szybkiego pływania, holowania, a także wiosłowania.

Pierwszy kwartał roku to dobry okres, żeby rozpocząć takie szkolenie i uzyskać niezbędne uprawnienia. Warto dodać, że szkolenia ratownika wodnego mogą przeprowadzać wyłącznie podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego, które posiadają odpowiednią zgodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Do kursu można przystąpić m.in. na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Chałubińskiego 13 w Gdańsku. Organizatorem jest Gdańskie Ratownictwo Wodne. Osoby zainteresowane uzyskaniem zawodu ratownika wodnego powinny kontaktować się z działem kąpielisk Gdańskiego Ośrodka Sportu na stronie www.kapieliskagdansk.pl, gdzie można uzyskać niezbędne informacje na temat szkoleń i możliwości podjęcia pracy, mail kontaktowy – kapieliska@sportgdansk.pl.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32908,00 $ tona 0,27% 10 cze
 Cynk 2965,00 $ tona -1,03% 10 cze
 Aluminium 2470,00 $ tona 0,45% 10 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.