• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Studiuj nad morzem – gdyńskie uczelnie czekają

ew

01.02.2021 15:18 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Studiuj nad morzem – gdyńskie uczelnie czekają
Studiuj nad morzem – gdyńskie uczelnie czekają  - GospodarkaMorska.pl
fot. Magdalena Czernek /gdynia.pl

Marzysz o studiach wojskowych lub rozpoczęciu nauki na kierunku morskim? A może myślisz o prawie, administracji, zarządzaniu czy finansach i rachunkowości? Teraz to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Trwają rekrutacje na gdyńskie uczelnie wyższe. W swoje progi zapraszają: Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Morski oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu.

Czym zająć się w przyszłości? Odpowiedź na to pytanie często nie jest łatwa, dlatego warto zapoznać się z propozycjami, jakie przygotowały gdyńskie uczelnie. Wybór jest spory.

W poniedziałek, 1 lutego ruszyła rekrutacja na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W ramach naboru uczelnia przygotowała łącznie 135 miejsc na 5 kierunkach. Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego daje możliwość studiowania na kierunku nawigacja (specjalność: eksploatacja okrętowych systemów pokładowych). Z kolei Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich proponuje naukę o systemach informacyjnych w bezpieczeństwie (specjalność: cyberbezpieczeństwo). Najszerszą ofertę ma Wydział Mechaniczno-Elektryczny. Można tam studiować informatykę – ze szczególnym uwzględnieniem morskich systemów teleinformatycznych, mechanikę i budowę maszyn na specjalności: eksploatacja siłowni okrętowych, a także mechatronikę. Na tym ostatnim kierunku do wyboru są dwie specjalności: elektroautomatyka okrętowa oraz prace podwodne.

„Weź przyszłość w swoje ręce i działaj! Czekamy na Ciebie” - zachęca uczelnia. Zalety studiów wojskowych prezentuje też w specjalnym filmie promocyjnym:


Termin zgłoszeń mija 31 maja. Do czego czasu wszyscy zainteresowani muszą wypełnić elektroniczny kwestionariusz i dostarczyć na uczelnię odpowiednie dokumenty. Na początku lipca odbędą się egzaminy wstępne. Wyniki rekrutacji mają być znane 17 sierpnia.

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji, terminów i wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej Akademii Marynarki Wojennej.

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni to jednak nie tylko studia wojskowe. Uczelnia ma w swojej ofercie również m.in. studia cywilne na takich kierunkach jak: nawigacja, hydrografia morska, informatyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe, systemy informacyjne w bezpieczeństwie, stosunki międzynarodowe, pedagogika, wojsko w systemie służb publicznych czy bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce.

Rekrutacja na studia cywilne wystartuje 1 czerwca.

Uniwersytet Morski

A może morze? Uniwersytet Morski w Gdyni kształci polskie kadry morskie. Jednak po jego ukończeniu można pracować nie tylko na morzu, ale i na lądzie.

Jeszcze do 26 lutego trwa rekrutacja na semestr letni na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia na tej uczelni. Zgłoszenia są przyjmowane elektronicznie. Następnie należy dostarczyć komplet dokumentów do odpowiedniego wydziału.

Ofertę przygotowały cztery wydziały. Dotyczy ona 8 kierunków. Wydział Elektryczny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni proponuje naukę na trzech kierunkach. To: elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika oraz technologie kosmiczne i satelitarne. Wydział Mechaniczny poszukuje kandydatów na studia na kierunku mechanika i budowa maszyn. Dostępne specjalności to: technologia remontów urządzeń okrętowych i portowych, a także inżynieria eksploatacji instalacji. Z kolei Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości prowadzi nabór na towaroznawstwo. Na tym kierunku specjalności do wyboru to: menedżer systemów zarządzania, menedżer usług dietetycznych oraz ochrona wód i gospodarka odpadami. Wydział Nawigacyjny oferuje studia na kierunku nawigacyjnym na specjalności: morskie systemy transportowe i logistyczne.

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji, terminów i wymaganych dokumentów są dostępne na stronie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Wyniki rekrutacji będą znane 1 marca.

Ogólnie Uniwersytet Morski oferuje studia I i II stopnia na 9 kierunkach i 43 specjalnościach. Na Wydziale Elektrycznym to: elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, informatyka oraz technologie kosmiczne i satelitarne. Z kolei na Wydziale Nawigacyjnym można rozpocząć przygodę na kierunku nawigacja, a także transport. Wydział Mechaniczny to miejsca dla tych, którzy chcieliby studiować mechanikę i budowę maszyn. Natomiast Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa proponuje dwa kierunki: innowacyjną gospodarkę lub towaroznawstwo.

WSAiB

Również do 26 lutego rekrutację na semestr letni prowadzi Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Uczelnia szuka kandydatów na wybrane kierunki studiów I i II stopnia oraz na studia podyplomowe.

Oferuje ona szeroki wybór. Na studiach wyższych I stopnia dostępne są kierunki takie jak: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, zarządzanie, logistic, management, logistyka oraz studia menadżersko-prawne.

W ofercie studiów II stopnia znajdują się: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, logistyka, zarządzanie, logistic, management, studia menadżersko-prawne.

Są też jednolite 5-letnie studia magisterskie na kierunku prawo.

Rekrutacja na studia podyplomowe jest prowadzona na kierunkach: agent celny, marketing i PR w internecie, zarządzanie BHP, zarządzanie projektami oraz zarządzanie bezpieczeństwem informacji.

Informacje o zasadach rekrutacji i wymaganych dokumentach można znaleźć na stronie WSAiB w Gdyni.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.