• <
siemens_gamesa_2022

Naucz się zarządzać ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej

28.11.2022 20:48 Źródło: UM w Gdyni
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Naucz się zarządzać ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej

Partnerzy portalu

Naucz się zarządzać ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej - GospodarkaMorska.pl
Fot. UM w Gdyni

Do 16 grudnia 2022 roku trwa nabór kandydatów do udziału w studiach podyplomowych „Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej”, organizowanych przez Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. 

Partnerem głównym studiów jest PGE Baltica. Studia są kluczowe w kontekście projektów realizowanych i planowanych na Morzu Bałtyckim, w tym związanych z morską energetyką wiatrową. Tematyka studiów staje się istotna w kontekście ostatnich wydarzeń geopolitycznych i wyzwań związanych z kryzysem energetycznym (rosnące ceny energii) i gospodarczym (inflacja).  Studia przeznaczone są dla kadry menadżerskiej i technicznej przedsiębiorstw prowadzących działalność w całym przemyśle offshore i jego sektorach składowych, z uwzględnieniem zarówno branży OO&G (OffshoreOil&Gas) jak i OWE (Offshore Wind Energy).

Kadrę studiów podyplomowych stanowią głównie specjaliści z branży, a same studia dzięki unikatowej strukturze programu łączą wiedzę teoretyczną i ekspercką. Wśród wykładowców znaleźli się m.in.: Sławomir Bałdyga – Dyrektor Pionu Nadzorów Przemysłowych PRS S.A., Magdalena Bogalecka – od 1995 roku związana z Uniwersytetem Morskim w Gdyni jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Jakości Produktów Przemysłowych i Chemii na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości, Jakub Budzyński – wiceprezes zarządu Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej, konsultant branżowy w sektorze offshore wind, Jarosław Cydejko  – pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Marek Kacprzak ─ radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Kacprzak Radcy Prawni,  Sławomir Michaluk ─ Project Manager w Vestas, Michał Olszewski ─ Dyrektor Sektora Energetyki w GrECo Polska, Broker ubezpieczeniowy i reasekuracyjny. Pełną listę wykładowców można znaleźć TUTAJ. 

Zajęcia trwają dwa semestry i obejmują łącznie około 200 godzin. Studia rozpoczną się na przełomie lutego i marca 2023 roku. Studia prowadzone będą w trybie niestacjonarnym, zjazdy zaplanowane są na soboty oraz niedziele.

Uniwersytet Morski w Gdyni informuje, że rekrutacja na drugą edycję studiów potrwa do 16 grudnia 2022 roku bądź do wyczerpania limitu miejsc. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły na temat studiów przeczytasz TUTAJ.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.