• <
Nauta_top_1100x200

Nowe biuro inżynierskie w Gdańsku

02.03.2016 08:27 Źródło: własne

W Gdańsku pojawiło się ostatnio nowe biuro inżynierskie. Jest to oddział międzynarodowej Grupy Cadring. Centrala firmy znajduje się w Turku w Finlandii. Natomiast Grupa zatrudnia ponad 140 specjalistów konstruktorów w biurach we Wrocławiu oraz Tampere i Turku w Finlandii, w Gothenburg w Szwecji oraz w Chennai w Indiach.

Cadring specjalizuje się w projektach badawczo-rozwojowych. Wiadomo, że aby uzyskać przewagę producenci muszą coraz skuteczniej realizować kompleksowe plany rozwojowe, niezależnie od tego czy dotyczą one nowych produktów czy udoskonalania już istniejących. Usługi oferowane przez Cadring w zakresie rozwoju produktu obejmują całość projektu, od wstępnego rozpoznania po proces wytworzenia i utrzymanie. Odpowiedzialność, za jakość projektów powierzana jest doświadczonym kierownikom projektów, wspieranym przez grupę ekspertów z rożnych dziedzin. W razie potrzeby usługi realizowane są w siedzibach klientów. Zaletą takiego rozwiązania jest ułatwiona komunikacja oraz możliwość osobistej kontroli przez klienta.

Firma świadczy szeroko rozumiane usługi eksperckie, konsultingowe i projektowe w dziedzinie mechaniki, elektryki, automatyki oraz programowania. Związane są one z gałęziami przemysłu, gdzie produkty mają zastosowanie w trudnych warunkach. Przykładem może być przemysł ciężki (maszyny i urządzenia), motoryzacja (m.in. pojazdy użytkowe) czy też przemysł obronny. Wykorzystując wcześniejsze doświadczenia, Zarząd Cadring zdecydował się na rozszerzenie swych usług na przemysł morski i offshore. W ciągu kilku ostatnich lat firma brała udział w realizacji przedsięwzięć związanych m.in. z projektowaniem kadłubów, wyposażenia, obliczeniami statecznościowymi i wytrzymałościowymi oraz modelowaniem. Wprawdzie najbliższe plany nie zakładają jeszcze projektowania całych jednostek przez Cadring, ale dotychczasowe projekty i perspektywy okazały się na tyle obiecujące, że Zarząd firmy zdecydował się na zwiększenie aktywności Cadring Polska w przemyśle morskim i offshore. Stąd właśnie decyzja o założeniu nowego oddziału, a wybór zarówno ze względów logistycznych jak i potencjalnych możliwości rozwoju padł na Gdańsk. Gdański oddział rozpoczął swą działalność w styczniu. Nadal kompletowany jest jeszcze zespół konstruktorów, więc dla zainteresowanych jest to informacja o możliwościach nowego zatrudnienia. Gdański oddział nie ma jednak problemu z realizowaniem nowych projektów, ponieważ w każdej chwili może liczyć na wsparcie konstruktorów z całej grupy.

Zarząd firmy ma nadzieję, że oddział w Gdańsku będzie się rozwijał równie dynamicznie jak wrocławskie biuro, które od powstania w 2009 roku zwiększyło zatrudnienie do ponad 70 konstruktorów w tej chwili, a na portalach nadal często pojawiają się ogłoszenia o kolejnych rekrutacjach.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39575,00 $ tona 1,67% 18 paź
 Cynk 3814,00 $ tona 0,53% 18 paź
 Aluminium 3179,00 $ tona 0,54% 18 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.