pc
Przed nami ostatni tydzień naboru uzupełniającego na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych w Akademii Morskiej w Szczecinie. Na kandydatów uczelnia czeka do 14 września 2018 r.
Na trzech wydziałach przygotowano kierunki:
Wydział Nawigacyjny
Wyjątkiem jest Geoinformatyka studia II stopnia – nabór trwa do 1 marca 2019 r.
Wydział Mechaniczny
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
Nieco dłużej trwa rekrutacja na studia niestacjonarne. Nowość przygotowano także dla chętnych, by studiować w systemie zaocznym. Na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu uruchomiony będzie kierunek Zarządzanie – studia pierwszego stopnia, niestacjonarne. Na studentów chcących podjąć studia na tym kierunku uczelnia czeka do 26 września.
Więcej na temat kierunku
W biznesie stałe są tylko zmiany – dlatego też Akademia Morska w Szczecinie oferuje kierunek, który pozwoli zrozumieć, jak ważny w karierze zawodowej jest ciągły rozwój. Kierunek Zarządzanie da absolwentom najnowszą wiedzę o świecie zarządzania. Otworzy studentów na nowe horyzonty, a nabyte umiejętności przygotują go do pracy na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w gospodarce morskiej naszego regionu, ale i różnych rejonach świata. Poszerzone zajęcia z angielskiego (bez tego ani rusz we współczesnym biznesie!), przedmioty prowadzone również przez menedżerów, dyrektorów czy właścicieli przedsiębiorstw – praktyków z branży (np. Przedsiębiorczość, Geniusze zarządzania, Kultura menedżerska, Zarządzanie strategiczne), pozwolą studentom na zrozumienie zasad efektywnego zarządzania i budowania własnej ścieżki kariery zawodowej.
Szkoła Menedżerów będzie kształcić tak, że również sektor TSL nie będzie miał dla przyszłych zarządzających tajemnic. Bo gospodarka morska i sektor TSL to w zglobalizowanej gospodarce kluczowe obszary dla budowy bogactwa i rozwoju regionów i ich mieszkańców. „Szkoła Menedżerów” to miejsce zarówno dla absolwentów szkół średnich, niemających doświadczenia, jak i dla tych, którzy mając już doświadczenia zawodowe, aspirują do wyższych stanowisk i chcą zarządzać procesami i zespołami.
Żegluga morska, porty, przemysł stoczniowy i off-shore, sektor TSL, sprzedaż e-commerce to obszary, z którymi szeroko współpracujemy, a absolwenci Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu realizują się w nich zawodowo i świetnie sobie radzą.
W centralnej Polsce odkryto cztery zęby plezjozaurów
Prof. dr kpt ż.w. Daniel Duda – 70 lat w służbie dla Polski Morskiej
Meduzy są sprytniejsze niż się wydawały
Budzące grozę odkrycie na terenie budowy przy Muzeum Marynarki Wojennej. Odnaleziono pochówek z czasów II wojny światowej
Już w przyszłym roku na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni ma stanąć były ORP Sokół
CNK bierze udział w projekcie "Kwalifikacje portowe dla szkół średnich"