pc
Gospodarka regionów nadmorskich czy zarządzanie eventami sportowymi i turystycznymi to nowe kierunki na rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Szczecińskim. Rekrutacja rozpoczęła się we wtorek.
Sześć nowych kierunków studiów na rok akademicki 2018/2019 przedstawiły władze Uniwersytetu Szczecińskiego podczas wtorkowej konferencji prasowej. Na studiach pierwszego stopnia ma zostać uruchomiona pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z rozszerzoną edukacją artystyczną, informatyka w biznesie, a także gospodarka regionów nadmorskich oraz zarządzanie eventami sportowymi i turystycznymi w ramach kierunku "turystyka i rekreacja".
Kandydaci na drugi stopień edukacji akademickiej będą też mogli wybrać studia inżynierskie w zakresie logistyki czy ochrony środowiska przyrodniczego.
Jak powiedziała Małgorzata Porada-Rochoń z Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług USz, kierunek "gospodarka regionów nadmorskich" to odpowiedź na "trendy rynkowe i oczekiwania na rynku pracy", a także na "wzrost znaczenia gospodarki morskiej i nadmorskiej".
"Kierunek jest dosyć mocno interdyscyplinarny, jednak naszym zamierzeniem jest, żeby absolwent tego kierunku legitymował się stosunkowo rozszerzoną wiedzą ekonomiczną, ale również wspartą ogólną wiedzą z nauk społecznych i przyrodniczych" – powiedziała Porada-Rochoń. Dodała, że w ramach kierunku planowane są cztery specjalności: transport i energetyka morska, środowiskowe uwarunkowania procesu inwestycyjnego i zarządzania środowiskiem wodnym, bezpieczeństwo społeczności lokalnych i regionalnych, a także prawo, administracja i finanse gospodarki regionów nadmorskich.
Rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne na Uniwersytecie Szczecińskim rozpoczęła się we wtorek. Na stronie kandydaci.usz.edu.pl znajdują się informacje na temat kierunków studiów i procedur rekrutacyjnych oraz możliwość elektronicznej rejestracji.
Jak poinformowały władze uczelni, w roku akademickim 2018/2019 uniwersytet może przyjąć ponad 7,5 tysiąca studentów na studiach stacjonarnych i ponad 2,5 tys. na niestacjonarnych. Uczelnia będzie edukować na 82 kierunkach.
Naczelny Sąd Administracyjny uprawomocnił decyzję o wpisaniu do rejestru zabytków Stoczni Gdańskiej
Siła polskiej nauki, czyli projekty kół naukowych na VI edycji Forum Wizja Rozwoju
Otwarto Morskie Centrum Nauki
W Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu może powstać kierunek związany z budową morskich farm wiatrowych na Bałtyku
Koniec projektu „Ochrona brzegów morskich w rejonie Półwyspu Helskiego”
Wyjątkowy transport niemieckiego okrętu podwodnego do muzeum zakończony