• <
KONGSBERG_2023

Stwórz film o gospodarce morskiej

Partnerzy portalu

Stwórz film o gospodarce morskiej - GospodarkaMorska.pl

Od dziś można zgłaszać się do udziału w konkursie na scenariusz i realizację filmu krótkometrażowego promującego gospodarkę morską w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa pomorskiego. Konkurs organizowany jest w ramach Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018. Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca. Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody.

Uczestnicy biorący udział w konkursie mają za zadanie stworzyć krótkometrażowy film, który w sposób atrakcyjny i kreatywny zobrazuje, czym jest gospodarka morska i jakie korzyści płyną z rozwoju tej branży. Obraz powinien wskazywać na nowoczesność i wysoką specjalizację sektora oraz uwzględniać szanse zawodowe w tej dziedzinie.
 
Konkurs składa się z trzech etapów:


– etap I: 4.06-30.06.2018 – rekrutacja scenariuszy filmu dot. polskiej gospodarki morskiej wraz
z wymaganymi załącznikami – eksplikacja reżyserska, koncepcja realizacyjna i technologiczna, charakterystyka bohaterów, opis planowanych miejsc zdjęciowych, CV reżysera oraz podpisane oświadczenie,
– etap II: 2.07-05.07.2018 – wybór zwycięskiej pracy skierowanej do produkcji przez Kapitułę Konkursu,
– etap III: 6.07-24.09.2018 – podpisanie umowy ze zwycięzcą oraz realizacja filmu.
 
Prace zgłoszone do konkursu powinny spełniać następujące założenia:

gatunek: klasyczny dokument, impresja, reportaż, teledysk;
tematyka scenariusza dot. gospodarki morskiej w Polsce;
czas trwania: od 2 do 5 minut.

 
Scenariusze wraz z wymaganymi załącznikami należy przesyłać na adres: info@gsf.pl do 30 czerwca. W tytule maila należy wpisać imię i nazwisko oraz tytułu tekstu, zaś w treści maila danych kontaktowych (numer telefonu, adres e-mail).
 
Scenariusze zostaną ocenione i nagrodzone przez Kapitułę Konkursu w składzie:
Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni,
Sławomir Kalicki – Lider Forum Gospodarki Morskiej Gdynia,
Robert Gliński – reżyser filmowy,
Leszek Kopeć – Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej,
i przedstawiciel Młodzieżowego Forum Okrętowego.
 
Na autora zwycięskiego filmu czeka nagroda pieniężna w wysokości 15 000 zł. Organizatorzy przewidują przyznanie maksymalnie dwóch wyróżnień, każde w kwocie 1500 zł.

Uroczysta premiera filmu odbędzie się 12 października podczas Forum Gospodarki Morskiej.
 
Laureatem ubiegłorocznego konkursu został Andrzej Mańkowski, autor filmu „Mój port”. W konkursie filmowym wyróżniony został również Jakub Maj za film „Gospodarka morska, ziomeczku!” oraz Sławomir Witek za film „Morskie zaproszenie”.

Przypomnijmy, że Forum Gospodarki Morskiej Gdynia jest najważniejszym w Polsce spotkaniem praktyków i ekspertów sektora morskiego. Od wielu lat Gdynia jest miejscem, w którym skupia się uwaga znakomitego grona branżowców związanych z gospodarką morską. Ponad 600 gości, ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej. Forum to najlepsza okazja do poznania problemów sektora morskiego i wypracowania rozwiązań, które jak najszerzej uwzględnią interesy przedsiębiorców i pozwolą na dynamiczny rozwój gospodarki.
 
Forum to również przedsięwzięcie, które wobec ludzi młodych stojących przed decyzją o wyborze drogi zawodowej, ma pełnić rolę edukacyjno-promocyjną. Wydarzeniem towarzyszącym Forum jest konkurs filmowy, który poprzez ciekawe scenariusze oraz filmy podejmujące wielowątkową tematykę sektora gospodarki morskiej pozwoli pokazać atrakcyjny obraz i szanse zawodowe w branży.
 
Organizatorami konkursu są Gdynia oraz Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni prowadząca Gdyńską Szkołę Filmową.

etmal_790x120_gif_2020
Źródło:
gdynia.pl
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.