• <
escort_980x120_gif_2020

Chcesz reprezentować Szczecin na TTSR? Właśnie ruszyła rekrutacja

PMK

04.01.2016 07:19 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Chcesz reprezentować Szczecin na TTSR? Właśnie ruszyła rekrutacja

Partnerzy portalu

Chcesz reprezentować Szczecin na TTSR? Właśnie ruszyła rekrutacja - GospodarkaMorska.pl

Od nowego roku ruszył nabór w Szczecinie na regaty The Tall Ships Races 2016. Miasto na imprezie ma reprezentować załoga licząca 96 osób.

Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej www.ttsr.eu. U ochotników będą brane pod uwagę m.in. zdolności żeglarskie, artystyczne, sportowe, a także znajomość języków obcych.

Zgłaszać mogą się tylko osoby, które ukończyły 16 rok życia. Pierwszeństwo przypada osobom związanym ze Szczecinem. Połowę kosztów uczestnictwa reprezentacji pokryje miasto.

The Tall Ships Races 2016 zostaną rozegrane w lipcu i sierpniu. Regaty rozpoczną się w belgijskiej Antwerpii, a zakończą w hiszpańskiej La Corunie.

W tym roku załoga Fryderyka Chopina reprezentująca Szczecin wróciła z tej imprezy z trzema najważniejszymi nagrodami. Pierwszą z nich była Friendship Trophy - nagroda dla najbardziej lubianego zespołu. Co ważne, wyboru dokonują członkowie wszystkich załóg, biorących udział w zawodach. To była jednak tylko wisienka na torcie. Załoga Fryderyka Chopina odniosła bowiem zwycięstwo w regatach w klasie A – dla największych żaglowców. Trzecie trofeum zostało przyznane za komunikację radiową. Jurorzy docenili, że mniejsze jednostki mogły komunikować się z centralą przez polską jednostkę.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.