• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

W czerwcu rusza rekrutacja do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu

pc

14.05.2018 15:42 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu W czerwcu rusza rekrutacja do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu

Partnerzy portalu

W czerwcu rusza rekrutacja do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu - GospodarkaMorska.pl

Rekrutacja do Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu rozpoczyna się 1 czerwca. Placówka po ponad 10-letniej przerwie wznowiła działalność. Nauka w technikum będzie trwała cztery lata.

Program kształcenia podzielono na dwie dwuletnie części. Pierwszy moduł obejmuje przedmioty związane z żeglugą, drugi – związane z mechaniką. Oba uzupełnione zostaną miesięcznymi praktykami na statkach. Jednym z nich będzie jednostka Westerplatte, która obecnie przystosowywana jest do obowiązujących wymogów. Technikum dysponuje także m.in. nowoczesnymi symulatorami nawigacji i siłowni okrętowej.

Wrocławska Śródlądówka została założona w 1947 r. Przez 58 lat działała w kampusie przy ul. Brucknera 10, gdzie obecnie znajduje się XIV Liceum Ogólnokształcące. Jak informuje Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, „powodem wygaszenia szkoły był m.in. upadek żeglugi na najważniejszych drogach rzecznych Polski".

Więcej informacji tutaj.

Dziękujemy za wysłane grafiki.