• <
mewo_2022

PSSE i Northvolt uruchamiają program akceleracyjny dla startupów związanych z magazynowaniem energii

gm

03.10.2022 22:34
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PSSE i Northvolt uruchamiają program akceleracyjny dla startupów związanych z magazynowaniem energii

Partnerzy portalu

PSSE i Northvolt uruchamiają program akceleracyjny dla startupów związanych z magazynowaniem energii - GospodarkaMorska.pl
Fot. Israel Palacio / Unsplash

Eco-On to program akceleracyjny wspierający startupy działające głównie w obszarze magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji. Organizatorem programu jest Gdański Park Naukowo-Technologiczny, należący do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a rolę wiodącego partnera objął Northvolt. Do projektu można zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej gpnt.pl.

Uruchomiona właśnie rekrutacja potrwa do 16 października 2022 r. Planowana akceleracja przeprowadzona zostanie w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w dniach 27 października – 15 listopada.

Zakwalifikowane zespoły otrzymają wsparcie obejmujące mentoring podnoszący kompetencje biznesowe członków zespołu oraz miejsce do pracy w postaci przestrzeni biurowej i warsztatowej. Następnie każdy, kto weźmie udział w szeregu warsztatów kompetencyjnych, będzie miał możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania podczas Demo Day. Zwycięzcy Programu Eco-On otrzymają dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie 20 000 PLN, 10 000 PLN lub 5 000 PLN.

– Gdański Park Naukowo-Technologiczny od zawsze związany jest z tematyką zielonej technologii. Organizujemy szereg wydarzeń podczas których dzielimy się specjalistyczną wiedzą czy promujemy eko-efektywność. Program akceleracyjny poruszający tematykę magazynowania energii jest dopełnieniem naszych dotychczasowych działań. Liczymy, że możliwość zweryfikowania pomysłu biznesowego, otrzymania dedykowanego wsparcia oraz kontakt z liderem produkcji ogniw i systemów bateryjnych (Northvolt) będzie dla startupów okazją do rozwoju – mówi Radosław Wika, Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

– Jesteśmy europejskim dostawcą ogniw litowo-jonowych oraz kompletnych systemów bateryjnych przeznaczonych do zastosowań przemysłowych i magazynów energii. W naszej działalności kładziemy szczególny akcent na aspekty środowiskowe. Oprócz zasilania fabryk wyłącznie energią odnawialną, wykorzystujemy surowce pochodzące z recyklingu oraz dbamy o niski ślad węglowy naszych produktów. Poszukujemy wszelkich rozwiązań, które pozwolą nam zmniejszyć emisyjność naszej działalności. Zapraszamy do udziału w programie ECO-ON wszystkie osoby, które chciałyby wspólnie z nami przyczynić się do transformacji energetycznej i zwiększyć wykorzystanie zielonej energii – mówi Marek Kabała, dyrektor R&D w Northvolt Systems Poland.

Gdański Park Naukowo-Technologiczny prowadzi szereg działań wspierających startupy oraz młodych innowatorów. Obecnie trwa nabór pomysłów do międzynarodowego inkubatora UrbanTech realizowanego w ramach programu Horyzont 2020. W najbliższym czasie uruchomiona zostanie również rekrutacja do kolejnej edycji programu akceleracyjnego LifeScience. Wszystkie informacje dotyczące bieżących i nadchodzących inicjatyw znajdują się na stronie internetowej gpnt.pl.


Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.