• <
smartre_2023

Otary przygotowuje ofertę dla belgijskiej morskiej energetyki wiatrowej

bk

02.10.2022 16:50
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Otary przygotowuje ofertę dla belgijskiej morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

Otary przygotowuje ofertę dla belgijskiej morskiej energetyki wiatrowej - GospodarkaMorska.pl
Fot. otary.be

Belgijski deweloper morskiej energetyki wiatrowej Otary ujawnił plany złożenia oferty w nadchodzącej rundzie. Przygotowując się do udziału w przetargu, firma poszukuje obecnie propozycji w wielu obszarach projektowych, aby wzmocnić swoją ofertę.

W październiku ubiegłego roku Rada Ministrów Belgii zatwierdziła propozycję zwiększenia mocy, która ma być oferowana w nadchodzących przetargach w morskiej strefie wiatrowej Księżnej Elżbiety z początkowo planowanych 2,25 GW do 3,15 - 3,5 GW, a także połączenia farm wiatrowych w wyspę energetyczną.

Jak podaje Otary wybrany oferent otrzyma automatycznie wszystkie niezbędne pozwolenia, w oparciu o swoją propozycję projektu.

W ramach przygotowań do złożenia oferty - oraz w celu "utrzymania dominującej pozycji na belgijskich wodach" - deweloper poszukuje obecnie propozycji wartości w zakresie innowacji technologicznych, handlu i bilansowania rynku energii oraz zrównoważonych materiałów morskich (budowlanych).

Zgodnie z Morskim Planem Przestrzennym 2020-2026, strefa Księżniczki Elżbiety składa się z trzech obszarów: Noordhinder North, Noordhinder South i Fairybank.

Strefa obejmuje 281 kilometrów kwadratowych i znajduje się w odległości co najmniej 32 kilometry od wybrzeża Belgii oraz dziesięć kilometrów dalej w głąb morza niż już wybudowane morskie farmy wiatrowe.

Fot. otary.be

Firma Otary wybudowała już w Belgii dwie morskie farmy wiatrowe: Rentel i SeaMade.

Farma wiatrowa Rentel znajduje się około 40 kilometrów od wybrzeża Oostende i posiada 42 turbiny wiatrowe Siemens Gamesa o mocy 7,35 MW, które mogą wytworzyć średnio około 1 TWh energii elektrycznej rocznie.

Projekt SeaMade o mocy 487 MW, który składa się z farm wiatrowych Seastar o mocy 252 MW i Mermaid o mocy 235 MW, działa od 2020 roku.

Farma wiatrowa, zlokalizowana 50 kilometrów od wybrzeża Belgii na Morzu Północnym, składa się z 58 turbin wiatrowych Siemens Gamesa o mocy 8,4 MW.


Źródło: otary.be

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.