• <
Baltexpo2023_duży

WinGD i Mitsubishi Shipbuilding podpisują MoU dotyczące współpracy w zakresie amoniaku

zk

08.06.2023 11:10
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki WinGD i Mitsubishi Shipbuilding podpisują MoU dotyczące współpracy w zakresie amoniaku

Partnerzy portalu

Szwajcarska firma z branży morskiej energetyki WinGD oraz japoński producent statków i deweloper technologii Mitsubishi Shipbuilding Co., Ltd. podpisały protokół ustaleń (MoU) w celu nawiązania współpracy w zakresie statków napędzanych amoniakiem.
 
W ramach projektu WinGD zastosuje swoje silniki zasilane amoniakiem X-DF-A w szeregu projektów statków, a Mitsubishi zarówno zaprojektuje statki, jak i uzupełni łańcuch paliwowy swoim systemem zasilania paliwem amoniakalnym (AFSS).

- Ta współpraca da zarówno Mitsubishi, jak i WinGD ważną przewagę pierwszego gracza w stosowaniu amoniaku w silnikach jednostek pływających, aby spełnić cele IMO w zakresie dekarbonizacji. Wyznaczy to ścieżkę dla technologii nowej generacji, która będzie miała zastosowanie w szerokiej gamie statków w ciągu najbliższych dziesięcioleci - powiedział Manabu Kawakado, dyrektor Marine Engineering Centre, Mitsubishi Shipbuilding Co., Ltd.
 
W ramach partnerstwa WinGD opracuje silniki X-DF-A w odpowiedniej skali dla projektów statków, dostarczając Mitsubishi specyfikacje dotyczące instalacji silników i wymagań dla wszystkich pomocniczych systemów paliwowych. Mitsubishi zaprojektuje statki, określi parametry wydajności silników i będzie kontynuować rozwój istniejącego systemu AFSS do użytku z silnikami amoniakalnymi WinGD.

- Ten projekt pozwoli WinGD i Mitsubishi osiągnąć dalsze postępy we wprowadzaniu możliwości zasilania amoniakiem na statki handlowe w ustalonych przez nas ramach czasowych rozwoju dla tego paliwa. Jest to okazja do zastosowania silników X-DF-A w szerszym zakresie rozmiarów cylindrów. Naszym celem jest opracowanie możliwości zastosowania tych silników i ich krytycznych elementów paliwowych w wielu typach statków, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów w zakresie wpływu na środowisko i bezpieczeństwa załogi na pokładzie - mówił Dominik Schneiter, wiceprezes ds. badań i rozwoju w WinGD.
 
Projekt rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku, a jego harmonogram zakłada oddanie jednostek do użytku do 2027 roku.Źródło: WinGD

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.