sons/pv-magazine
Deweloper 7C Solarparken wdrożył system pływający o mocy 729 kW na jeziorze w pobliżu Salzwedel. Firma handlująca energią Next Kraftwerke zintegruje energię wytwarzaną w obiekcie z wirtualną elektrownią.
7C Solarparken zasilił swój pierwszy pływający system PV w Niemczech, nad jeziorem w pobliżu Salzwedel we wschodnim regionie Dolnej Saksonii.
Stowarzyszenie Miejskiego Zaopatrzenia w Wodę i Oczyszczania Ścieków Salzwedel wykorzystuje jezioro jako tymczasowy magazyn wody. Dzięki modułom słonecznym o powierzchni około 6800 m2 system fotowoltaiczny ma moc wytwórczą 729 kW.
Układ pływający został zainstalowany przez Solar WO Engineering z modułami chińskiego producenta Longi i inwerterami od Huawei. Struktury pływające zostały dostarczone przez francuskiego specjalistę Ciel & Terre, a niemiecki przedsiębiorca energetyczny Next Kraftwerke zintegruje elektrownię z elektrownią wirtualną, za pomocą protokołu interfejsu.
Plastikowe konstrukcje montażowe utrzymują prawie 2000 modułów na powierzchni i zostały wyposażone w mostek, na którym zostały umieszczone kable łączące system z siecią energetyczną. Specjalnie zaprojektowana kotwica, z 43 stalowymi linkami przymocowanymi do brzegu, zapewnia utrzymanie systemu na miejscu, przy czym system mocowania uwzględnia również obciążenia spowodowane wiatrem i śniegiem.
„Budowa elektrowni przebiegła bardzo sprawnie i uważamy, że instalacja jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu” - powiedział Steven De Proost, dyrektor generalny 7C Solarparken.
Chociaż w Niemczech do tej pory obserwowano ograniczoną liczbę pływających instalacji słonecznych, planowane są duże instalacje fotowoltaiczne na zbiornikach wodnych w byłych kopalniach węgla.
Badanie przeprowadzone przez Fraunhofer Institute for Solar Energy Systems dla dewelopera odnawialnych źródeł energii Baywa ponownie obliczyło potencjał otwartych stawów węgla brunatnego w Niemczech na 56 GW pływających mocy PV.
CMA CGM odbiera statki na LNG
Hanwha Ocean zbuduje najnowocześniejsze okręty podwodne dla Korei Południowej. Te same oferuje w ramach programu "Orka"
Deltamarin podpisuje umowę projektową na statki Wallenius Wilhelmsen
Doki w Chinach pękają w szwach. W Korei i UE pustoszeją
ABB dostarczy pierwszy na świecie morski system ładowania dla nowych promów elektrycznych Auckland Transport
Zatwierdzenie AiP dla innowacyjnego projektu statku ekspedycyjnego