• <
KONGSBERG_2023

Pływająca elektrownia solarna rozpoczyna działalność komercyjną w Niemczech

sons/pv-magazine

23.06.2020 10:52 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Pływająca elektrownia solarna rozpoczyna działalność komercyjną w Niemczech

Partnerzy portalu

Pływająca elektrownia solarna rozpoczyna działalność komercyjną w Niemczech - GospodarkaMorska.pl

Deweloper 7C Solarparken wdrożył system pływający o mocy 729 kW na jeziorze w pobliżu Salzwedel. Firma handlująca energią Next Kraftwerke zintegruje energię wytwarzaną w obiekcie z wirtualną elektrownią.

7C Solarparken zasilił swój pierwszy pływający system PV w Niemczech, nad jeziorem w pobliżu Salzwedel we wschodnim regionie Dolnej Saksonii.

Stowarzyszenie Miejskiego Zaopatrzenia w Wodę i Oczyszczania Ścieków Salzwedel wykorzystuje jezioro jako tymczasowy magazyn wody. Dzięki modułom słonecznym o powierzchni około 6800 m2 system fotowoltaiczny ma moc wytwórczą 729 kW.

Układ pływający został zainstalowany przez Solar WO Engineering z modułami chińskiego producenta Longi i inwerterami od Huawei. Struktury pływające zostały dostarczone przez francuskiego specjalistę Ciel & Terre, a niemiecki przedsiębiorca energetyczny Next Kraftwerke zintegruje elektrownię z elektrownią wirtualną, za pomocą protokołu interfejsu.

Plastikowe konstrukcje montażowe utrzymują prawie 2000 modułów na powierzchni i zostały wyposażone w mostek, na którym zostały umieszczone kable łączące system z siecią energetyczną. Specjalnie zaprojektowana kotwica, z 43 stalowymi linkami przymocowanymi do brzegu, zapewnia utrzymanie systemu na miejscu, przy czym system mocowania uwzględnia również obciążenia spowodowane wiatrem i śniegiem.

„Budowa elektrowni przebiegła bardzo sprawnie i uważamy, że instalacja jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu” - powiedział Steven De Proost, dyrektor generalny 7C Solarparken.

Chociaż w Niemczech do tej pory obserwowano ograniczoną liczbę pływających instalacji słonecznych, planowane są duże instalacje fotowoltaiczne na zbiornikach wodnych w byłych kopalniach węgla.

Badanie przeprowadzone przez Fraunhofer Institute for Solar Energy Systems dla dewelopera odnawialnych źródeł energii Baywa ponownie obliczyło potencjał otwartych stawów węgla brunatnego w Niemczech na 56 GW pływających mocy PV.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.