• <

Koronawirus na promie Nova Star. Sanepid szuka pasażerów

ew

23.06.2020 10:58 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Koronawirus na promie Nova Star. Sanepid szuka pasażerów

Partnerzy portalu

Koronawirus na promie Nova Star. Sanepid szuka pasażerów - GospodarkaMorska.pl

Zamojskie służby sanitarno-epidemiologiczne starają się dotrzeć do pasażerów promu Nova Star, który 14 czerwca płynął ze Szwecji do Gdańska. Już na lądzie okazało się bowiem, że jeden z pasażerów jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna przechodził chorobę bezobjawowo.

Zadanie sanepidu jest utrudnione ze względu na to, iź pasażerowie pochodzą z różnych regionów Polski a po zniesieniu części obostrzeń podróżni nie muszą wypełniać już kart lokalizacji pasażera, w których podawano plan dalszej podróży oraz dane kontaktowe.

Służbom udało się już dotrzeć do osób, które podróżowały razem z zakażonym w jednej kajucie. Teraz starają się skontaktować z pozostałymi osobami, które płynęły wówczas promem. Jest ich blisko 400.

Wszyscy, który podróżowali promem Polskiej Żeglugi Bałtyckiej z Nynashamn pod Sztokholmem do Gdańska, proszeni są o o zgłoszenie się do sanepidu. "Osoby, które podróżowały wyżej wymienionym promem w danym dniu, z terenu miasta Zamość i powiatu zamojskiego, proszone są o kontakt telefoniczny: 664 597 946 celem objęcia nadzorem epidemiologicznym i badaniami" - informuje "Dziennik Wschodni".

 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.