• <
smartre_2023

SHI i Microsoft łączą siły w celu cyfryzacji stoczni

01.12.2021 13:03
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki SHI i Microsoft łączą siły w celu cyfryzacji stoczni

Partnerzy portalu

SHI i Microsoft łączą siły w celu cyfryzacji stoczni - GospodarkaMorska.pl
Fot. Microsoft Korea

Południowokoreańska grupa stoczniowa Samsung Heavy Industries (SHI) nawiązała strategiczne partnerstwo z rodakiem Microsoft Korea, aby zdigitalizować swoje stocznie.

Zgodnie z umową, SHI wykorzysta rozwiązania informatyczne Microsoft oparte na chmurze oraz wiedzę techniczną, aby przyspieszyć przejście do tanich i wysokowydajnych operacji.

W 2019 roku firma SHI ustanowiła strategię transformacji cyfrowej o nazwie „Smart Samsung Heavy Industries (SHI)”, która promuje innowacje biznesowe poprzez wykorzystanie technologii cyfrowej we wszystkich obszarach działania stoczni, w tym projektowaniu, produkcji i zakupach.

SHI wykorzysta technologię Microsoftu do zwiększenia produktywności i budowy mobilnego środowiska pracy w oparciu o szybką sieć bezprzewodową w swoim zakładzie w Geoje.

W ramach tego partnerstwa Microsoft dostarczy usługę przetwarzania w chmurze Azure, sztuczną inteligencję (AI), oprogramowanie do współpracy Teams i technologię metaverse firmie SHI, która planuje zebrać wszystkie dane i informacje z każdego sektora w cyfrowej przestrzeni wirtualnej.

- Ostatecznym celem „Smart SHI” jest cyfrowa transformacja, która przetwarza wszystkie informacje w stoczni za pomocą zaawansowanej technologii IT - powiedział Bae Jin-Han, dyrektor finansowy SHI Management Support Office.

Lee Ji-Eun, dyrektor generalny Microsoft Korea, dodał: - Planujemy aktywną współpracę, aby transformacja cyfrowa SHI mogła stać się reprezentatywną historią sukcesu innowacji IT w przemyśle stoczniowym i offshore dzięki najnowszym technologiom i rozwiązaniom opartym na Microsoft Cloud.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.