• <
siemens_gamesa_2022

Samsung Heavy, LG Innotek opracowują pierwszy ekologiczny generator dla statków

17.10.2021 21:52 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Samsung Heavy, LG Innotek opracowują pierwszy ekologiczny generator dla statków

Partnerzy portalu

Samsung Heavy, LG Innotek opracowują pierwszy ekologiczny generator dla statków - GospodarkaMorska.pl
Fot. Samsung

Południowokoreańska stocznia Samsung Heavy Industries (SHI) połączyła siły z rodzimą firmą technologiczną LG Innotek. A to wszystko po to by opracować pierwszy na świecie generator termoelektryczny do stosowania na statkach.

System wytwarzania energii termoelektrycznej to urządzenie, które przekształca energię cieplną w energię elektryczną, wykorzystując właściwości materiału termoelektrycznego.

Zdaniem partnerów, mocowanie go do powierzchni urządzeń generujących ciepło, takich jak silniki napędowe statków, w celu wytwarzania energii elektrycznej, umożliwia obniżenie kosztów paliwa i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Ponadto systemy wytwarzania energii termoelektrycznej nie generują hałasu i szkodliwych emisji gazów, dlatego oczekuje się znacznego wzrostu zapotrzebowania w przyszłości.

W przyszłości firmy planują przetestować sprzęt na gazowców LNG zamówionych przez japońską firmę żeglugową NYK Line.

Nowe jednostki będą wyposażone w dwupaliwowe wolnoobrotowe silniki wysokoprężne produkcji WinGD i będą mogły pracować na morskim oleju napędowym lub gazie odparowanym przechowywanym w zbiorniku ładunkowym. Dzięki nowo zainstalowanemu sprzętowi i innej przyjaznej dla środowiska technologii, firmy oczekują, że statki osiągną cele zeroemisyjne wprowadzone przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO).

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.