Karstensen Shipyard Poland od pięciu lat buduje swoją markę na polskim rynku. W tym czasie wybudowali 28 statków, co budzi żywe zainteresowanie całej branży. O tym, jak udało się osiągnąć tak imponujące wyniki, rozmawialiśmy z dyrektorem Tomaszem Mulicą, podczas tegorocznego Rejsu z GospodarkaMorska.pl.
Podczas uroczystego rozdania nagród Latarnie Gospodarki Morskiej w kategorii Lider Technologii morskich drugą nagrodę za zakup i rewitalizację (oraz wdrożenie długofalowego programu inwestycyjnego) terenów po dawnej Stoczni Gdańsk w celu przywrócenia tam produkcji jednostek pływających otrzymała firma Karstensen Shipyard Poland.
Tomasz Mulica podkreślił, że istotnym elementem sukcesu jest przynależność do Krastensen Gruppen, posiadającej bogate doświadczenie w budowie statków rybackich. Wykorzystanie wiedzy oraz zasobów grupy pozwala Karstensen Shipyard Poland osiągać wyjątkowe rezultaty. Dyrektor zwrócił również uwagę na czynnik sprawnie funkcjonującego zespołu.
– Mamy młody, ambitny zespół tworzący naszą strukturę. To pozwala realizować cele, które sobie założyliśmy. Te pięć lat pokazało, że nasze plany, jakie zostały założone na początku, jesteśmy w stanie realizować i dzięki temu rozwijać i budować swoją markę w Polsce – powiedział.
W styczniu stocznia przeniosła swoją działalność z Gdyni do Gdańska. Strategiczna decyzja okazała się korzystna dla firmy.
– Udało nam się w tym czasie dość sporo zrobić, jeśli chodzi o poprawę infrastruktury. Widzimy, że jesteśmy w stanie zrealizować w tym miejscu zakładane plany. Wymaga to oczywiście dalszej pracy nad infrastrukturą. Myślimy dosyć mocno o modernizacji i rozbudowie zakładu. Na pewno utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to była dobra decyzja. Zakup tego miejsca i całe przeorganizowanie firmy było dobrą decyzją – zapewnił dyrektor.
CMA CGM odbiera statki na LNG
Hanwha Ocean zbuduje najnowocześniejsze okręty podwodne dla Korei Południowej. Te same oferuje w ramach programu "Orka"
Deltamarin podpisuje umowę projektową na statki Wallenius Wilhelmsen
Doki w Chinach pękają w szwach. W Korei i UE pustoszeją
ABB dostarczy pierwszy na świecie morski system ładowania dla nowych promów elektrycznych Auckland Transport
Zatwierdzenie AiP dla innowacyjnego projektu statku ekspedycyjnego