• <
smartre_2023

Port w Nowym Jorku i New Jersey w top największych w USA pod względem przeładunków

rk

29.12.2022 09:16 Źródło: New York & New Jersey PA
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port w Nowym Jorku i New Jersey w top największych w USA pod względem przeładunków

Partnerzy portalu

Port w Nowym Jorku i New Jersey w top największych w USA pod względem przeładunków - GospodarkaMorska.pl
New York & New Jersey PA

Wśród portów o największej ilości przeładunków kontenerowych w Stanach Zjednoczonych króluje teraz znajdujący się na Wschodnim Wybrzeżu. Już czwarty miesiąc z rzędu dzierży tytuł najbardziej ruchliwego.

Przez długi czas w absolutnym top znajdował się Port w Los Angeles, który obsługuje przeładunki i dostawy kontenerowe w zachodniej części kraju, a przy tym jest skomunikowany z największymi portami w Azji. W tym roku boryka się jednak z sporami między pracownikami a szefostwami firm portowych, co negatywnie odbija się na tamtejszych usługach portowych. Efektów można doszukiwać się także w pandemicznych warunkach, problemach logistycznych dotyczących obsługi towarowej oraz przyjmowanych statków, jak i dynamicznie rozwijającej się branży portowej w samej Azji.

Odwrotna sytuacja jest we wschodniej części USA, gdzie zwrócono większą uwagę na priorytet rozwoju branży przeładunkowej, a także wymiany handlowej m.in. z portami w Europie, Afryce i Ameryce Południowej. Dzięki temu główny port tamtego regionu, w Nowym Jorku i New Jersey, od sierpnia odnotowuje nowe rekordy. W samym listopadzie przeładowano w nim 723 069 kontenerów TEU (długości 20 stóp), co oznacza wzrost o ponad 1/5 w porównaniu z 2019 rokiem, czyli jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19, która znacząco uderzyła w branżę. Rekordowy pod tym względem był tegoroczny październik z 792 548 TEU, co było efektem szczytu aktywności zakupowej w związku z sezonem świątecznym, o czym przekazał zarząd portu. Poprzedni tak wysoki wynik odnotowano w maju 2021 roku, gdy przeładowano 789 776 wolumenu kontenerów.

Wzrost przeładunków w tym okresie jest więc czymś normalnym, nie mniej przebicie granicy 800 000 przeładowanych kontenerów z pewnością byłoby nowym rekordem, w dodatku możliwym do osiągnięcia.Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.