• <
Baltexpo2023_duży

Ukraina pod ostrzałem. Co najmniej trzy pociski zestrzelono nad Morzem Czarnym

sg

29.12.2022 09:27 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ukraina pod ostrzałem. Co najmniej trzy pociski zestrzelono nad Morzem Czarnym

Partnerzy portalu

Ukraina pod ostrzałem. Co najmniej trzy pociski zestrzelono nad Morzem Czarnym - GospodarkaMorska.pl

Ukraińskie siły obrony powietrznej zneutralizują dzisiaj najwięcej rosyjskich pocisków od początku wojny - ocenił w czwartek rano na Telegramie szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim. Rakiety spadają dziś m.in. na Kijów i Odessę. Agencja Reutera informuje o ponad 100 pociskach wystrzelanych w kilku falach ataków.

Co najmniej trzy pociski zestrzelono nad Morzem Czarnym, niedaleko wybrzeża w obwodzie mikołajowskim na południu kraju - przekazał Kim.V.

Ataki rozpoczęły się około godziny 7:30. Jak oznajmił doradca prezydenta Ołeksij Arestowycz, w czwartek można spodziewać się ataku z użyciem nawet około 100 pocisków, wystrzelonych w kilku turach. Celami są Kijów, Lwów, obwód charkowski, czernihowski, mikołajowski i odeski. 

"Pracują siły obrony powietrznej. Odłamki zestrzelonej rakiety uszkodziły prywatny budynek w dzielnicy darnickiej (w Kijowie) i zaparkowany w pobliżu samochód. Weryfikujemy informacje na temat ofiar" - podała na Telegramie Kijowska Miejska Administracja Wojskowa.

Fot. Depositphotos


Dziękujemy za wysłane grafiki.