• <
BOTA_2023

Port Gdynia pomoże w odbudowie ul. Janka Wiśniewskiego

jm

09.12.2021 10:38
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Gdynia pomoże w odbudowie ul. Janka Wiśniewskiego

Partnerzy portalu

Port Gdynia pomoże w odbudowie ul. Janka Wiśniewskiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. Gdynia.pl

Wkrótce ma ruszyć odbudowa ulicy Janka Wiśniewskiego w Gdyni – jednej z arterii prowadzących do Portu Gdynia. Port będzie partycypował w kosztach.

W czerwcu 2019 podczas ulewy zapadł się fragment ul. Janka Wiśniewskiego nad Potokiem Chylońskim. Od tego czasu fragment ulicy jest wyłączony z ruchu kołowego – poruszać się po nim mogą jedynie piesi i rowerzyści.

Ogłoszony przez miasto przetarg na odbudowę ulicy został rozstrzygnięty we wrześniu. Wygrała go Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni, która wyceniła usługę na 1 mln 552 tys. zł. Roboty jednak wciąż nie ruszyły. Jak podaje Gdynia.pl, konieczne było bowiem porozumienie z Portem Gdynia, które zostało finalnie podpisane w poniedziałek 6 grudnia.

Portal cytuje wiceprezydenta Gdyni Marka Łucyka, który tłumaczył, że „miejsce awarii znajduje się na styku działek gminy oraz Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA”. Z tego względu konieczne było zawarcie porozumienia dotyczącego m.in. współfinansowania robót.

Jacek Sadaj, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA na łamach portalu potwierdził, że takie porozumienie było konieczne ze względu na odbywający się tą drogą tranzyt do portu. Dodał, że na jego mocy Port Gdynia będzie partycypował w kosztach realizacji inwestycji, choć nie wiadomo w jakiej kwocie.

Roboty mają rozpocząć się lada moment i potrwają do 4 miesięcy.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.