• <
smartre_2023

Mitsubishi Heavy Industries zainstalowała już 22 skrubery na statkach w tym roku

PMK

08.09.2020 16:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Mitsubishi Heavy Industries zainstalowała już 22 skrubery na statkach w tym roku

Partnerzy portalu

Mitsubishi Heavy Industries zainstalowała już 22 skrubery na statkach w tym roku - GospodarkaMorska.pl
MHI

Największy japoński koncern stoczniowy, Mitsubishi Heavy Industries, zainstalował w tym roku swoje własne płuczki morskie DIA-SOx SOx na 22 statkach.

Firma poinformowała, że jej spółka zależna Mitsubishi Shipbuilding Co. zainstalowała płuczki na pokładzie 3 typów statków:

kontenerowce (pięć kontenerowców 20000 TEU, osiem kontenerowców 14000 TEU i pięć kontenerowców 10000 TEU)

duże tankowce (dwa statki o nośności 300 000 DWT)

i 2 zbiornikowce LPG

Jak wyjaśniono, prostokątna konstrukcja wieży serii R jest najbardziej odpowiednia dla kontenerowców, a jej konfiguracja wielostrumieniowa może przetwarzać spaliny odprowadzane z wielu silników, w tym dużego silnika głównego, za pomocą jednej wieży.

Według MHI, jedną z zalet prostokątnego kształtu wieży serii R jest to, że jej instalacja nie zmniejsza pojemności kontenerowej statku.

Seria C z cylindryczną konstrukcją wieży wykorzystuje również konfigurację wielostrumieniową i może być instalowana na pokładzie różnych innych typów statków.

MHI poinformowało, że systemy zostały zatwierdzone przez Nippon Kaiji Kyokai (ClassNK), Lloyd’s Register (LR), American Bureau of Shipping (ABS) i inne towarzystwa klasyfikacyjne po weryfikacji podczas prób morskich.

Mitsubishi przypisuje swoje udane instalacje zdalnemu uruchamianiu, prowadzonemu poprzez bliską komunikację i współpracę z inżynierami swoich lokalnych partnerów w Chinach i Singapurze.

Instalację i konserwację skruberów utrudnił wybuch pandemii COVID-19 i związane z nią ograniczenia w podróżowaniu nałożone przez rządy na całym świecie. W związku z tym bardzo trudno było technikom zajmującym się płuczkami wejść na pokład statków w celu uruchomienia skruberów.

Firma notuje dobre prognozy na rynku i planuje nadal oferować swoje usługi, zarówno jako dostawca sprzętu, jak i firma inżynieryjna oferująca usługi montażu płuczek.

Uważa się, że nawet przy niższej rozpiętości cen paliwa między LSFO i HSFO, systemy oczyszczania spalin nadal stanowią rozsądną inwestycję, jednak właściciele muszą pogodzić się z dłuższymi okresami zwrotu.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.