Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2017.06.23 - Olbrzymie suwnice popłyną z Gdyni do Nowego Jorku. Będą pracowały w „porcie śmieciowym” 320 t. Tyle waży każda z czterech suwnic ładowanych obecnie przy Nabrzeżu Szwedzkim w gdyńskim porcie na statek Happy Delta. Specjalistyczne urządzenia zamówił zakład oczyszczania miasta z Nowego Jorku.  więcej »
  2017.06.22 - Goodman zwiększa powierzchnię magazynową w gdańskim porcie Drugi magazyn w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku już otwarty. Goodman, globalny deweloper powierzchni logistycznych, oddał go do użytku w środę. Tym samym powierzchnia PCL zwiększyła się do 88 000 m2.  więcej »
 
  Wiadomości
  2017.06.23 - Most czy przeprawa promowa? Molslinjen potwierdza, że kierowcy coraz częściej wybierają to drugie Molsinjen opublikował wyniki dotyczące liczby przewiezionych pojazdów osobowych pomiędzy Jutlandią a Fionią. Jak wyjaśnił armator, coraz więcej kierowców wybiera przeprawę promem zamiast przejazdu mostem. więcej »
  2017.06.23 - Spotkanie przedstawicieli kolei polskich i białoruskich Największy polski przewoźnik kolejowy wobec perspektyw wzrostu przewozów między Chinami a Europą zamierza wspólnie z partnerami usprawniać organizację obsługi logistycznej na tym szlaku. Rozmowy z kolejami białoruskimi służą doskonaleniu współpracy na przejściach granicznych między obu krajami. więcej »
  2017.06.23 - SG-018 w akcji ratowniczej Na ratunek łodzi z czterema osobami na pokładzie, która 21 czerwca podczas żeglugi na Jeziorze Dąbie Małe znalazła się w niebezpieczeństwie, pospieszyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie pełniący służbę na jednostce pływającej SG-018. więcej »
  2017.06.23 - Resort obrony: ostrzał obiektów IS w Syrii z rosyjskich okrętów Rosyjskie okręty znajdujące się we wschodniej części Morza Śródziemnego ostrzelały sześcioma pociskami manewrującymi Kalibr obiekty Państwa Islamskiego (IS) w syryjskiej prowincji Hama - poinformowało w piątek ministerstwo obrony Rosji. więcej »
  2017.06.23 - Ropa w USA straciła w tym tygodniu 4,2 proc., surowiec może testować 40 dol. Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku nieznacznie rosną podczas ostatniej w tym tygodniu sesji. Surowiec raczej nie odrobi strat z poprzednich dni, gdy jego cena spadła o 4,2 proc. Ropa może wkrótce testować 40 USD za baryłkę WTI - podają maklerzy. więcej »
  2017.06.23 - Olbrzymie suwnice popłyną z Gdyni do Nowego Jorku. Będą pracowały w „porcie śmieciowym” (foto, wideo) 320 t. Tyle waży każda z czterech suwnic ładowanych obecnie przy Nabrzeżu Szwedzkim w gdyńskim porcie na statek Happy Delta. Specjalistyczne urządzenia zamówił zakładu oczyszczania miasta z Nowego Jorku. więcej »
  2017.06.23 - Wojsko potwierdza, że to polskie F-16 przechwyciły rosyjskie samoloty Wojsko potwierdza, że to polskie F-16 przechwyciły trzy rosyjskie samoloty nad Morzem Bałtyckim. "Przechwycenie wykonano zgodnie z obowiązującymi procedurami NATO" - poinformowało w komunikacie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. więcej »
  2017.06.23 - Z-ca sekretarza gen. NATO: Nad Bałtykiem dochodzi do incydentów od kilkunastu lat Nad Bałtykiem do incydentów z udziałem rosyjskich samolotów dochodzi od kilkunastu lat; NATO musi zapobiegać każdemu z nich - powiedziała w Bydgoszczy zastępczyni sekretarza generalnego sojuszu Rose Gottemoeller, odnosząc się do przechwycenia przez polskie F-16 rosyjskich maszyn. więcej »
  2017.06.23 - Sejmowa Komisja Energii przyjęła projekt nowelizacji ws. zapasów gazu Sejmowa Komisja Energii i Skarbu Państwa przyjęła w czwartek w pierwszym czytaniu rządowy projekt nowelizacji ustawy o zapasach ropy i gazu. Projekt wprowadza nowe regulacje dotyczące utrzymywania przez importerów obowiązkowych zapasów gazu. więcej »
  2017.06.23 - Gottemoeller: Budowa potencjału militarnego w Arktyce nie jest możliwa Budowa potencjału militarnego w Arktyce nie jest możliwa. Musimy na to uczulać Rosję - powiedziała w Bydgoszczy zastępczyni sekretarza generalnego NATO Rose Gottemoeller, która uczestniczyła w Ćwiczeniach Koalicyjnej Interoperacyjności Bojowej (CWIX). więcej »
  2017.06.23 - Irańskie MSW wzywa Arabię Saudyjską do uwolnienia trzech rybaków Irańskie ministerstwo spraw wewnętrznych wezwało w czwartek Arabię Saudyjską do uwolnienia trzech pojmanych irańskich rybaków. Teheran żąda również wypłaty odszkodowania za rybaka zabitego przez saudyjską marynarkę wojenną. więcej »
  2017.06.23 - Mazowieckie: Powiat płocki stawia na turystykę - szlaki, kajaki i rowery elektryczne Wytyczenie ok. 150 km tras turystycznych wzdłuż Wisły oraz utworzenie punktów wypożyczania rowerów, w tym elektrycznych, to plany starostwa w Płocku do 2019 r., będące częścią projektu promocji przyrodniczych walorów regionu, który uzyskał wsparcie unijne. więcej »
  2017.06.23 - USA: Nie powiódł się test obrony przeciwrakietowej Amerykańska Agencja Obrony Przeciwrakietowej (MDA) poinformowała, że nie powiódł się przeprowadzony wspólnie z Japonią w nocy ze środy na czwartek test obrony przeciwrakietowej. Pocisk rakietowy wystrzelony z Hawajów nie został przechwycony i zestrzelony. więcej »
  2017.06.23 - Prezes PGNiG: należy rozważyć budowę instalacji do osuszania gazu Należy rozważyć budowę instalacji do osuszania gazu na wyjściach z gazociągu jamalskiego - uważa prezes PGNiG Piotr Woźniak. Jego zdaniem Polska może zablokować budowę Nord Stream 2 stosując przepisy unijne. więcej »
  2017.06.23 - Ratownicy przygotowani do sezonu Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły - to cztery gdyńskie kąpieliska, które są już gotowe do sezonu. Bezpieczeństwa na plażach pilnować będzie łącznie 38 ratowników, w tym czterech starszych ratowników. Ich zadanie to czuwanie nad poprawnym funkcjonowaniem kąpielisk. W zespole jest także czterech ratowników medycznych pełniących dyżury w punktach pomocy doraźnej. Wszyscy mają za sobą oficjalną odprawę, która odbyła się w Marinie Gdynia. więcej »
  2017.06.23 - Rząd ma wielki plan inwestycji drogowych. Usprawnią pracę polskich portów? Ruszają przetargi na budowę szybkich tras. W piątek otwarta dla ruchu zostanie droga ekspresowa S7 pomiędzy Nidzicą a Napierkami. GDDKiA zapowiada także otwarcie przetargu na 80 km autostrady A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową. Jak wielki plan inwestycji drogowych może wpłynąć na pracę polskich portów? więcej »
  2017.06.23 - Ten kuter kosztuje kilka milionów euro. Zbudowała go świnoujska stocznia Sara Karin po ostatecznych testach. Nowoczesny kuter wybudowany przez stocznię Poltramp Yard ze Świnoujścia przeszedł je pozytywnie. Teraz warta około 5 milionów euro jednostka trafi do norweskiego armatora o takiej samej nazwie. więcej »
  2017.06.23 - Połączenie promowe Świnoujście-Ystad ma już pół wieku 50 lat połączenia promowego Świnoujście-Ystad. Pierwszy prom na tej trasie wyruszył w czerwcu 1967 roku. Był to Gryf należący do Polskiej Żeglugi Morskiej. więcej »
  2017.06.22 - Kolejne kraje apelują o opracowanie przepisów morskich pod kątem żeglugi bezzałogowej Eksperci nie mają wątpliwości, że statki bezzałogowe zrewolucjonizują w przyszłości żeglugę. Dlatego już dziś konieczne jest przygotowanie gruntu pod nadchodzące zmiany. Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) już teraz pracuje nad odpowiednimi regulacjami. więcej »
  2017.06.22 - Dzień Przemysłu thyssenkrupp Marine Systems W dniu 29 czerwca 2017 roku w Warszawie w Hotelu Novotel Airport odbędzie się Dzień Przemysłu thyssenkrupp Marine Systems, uznanego na świecie producenta okrętów podwodnych i nawodnych. Przedsięwzięcie to adresowane jest do polskich zakładów przemysłowych zainteresowanych współpracą przy realizacji projektów związanych z budową okrętów podwodnych ORKA oraz okrętów nawodnych MIECZNIK/CZAPLA.  więcej »
  2017.06.22 - Kolejne spotkanie szefa resortu z hodowcami karpia Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej odbył kolejne spotkanie konsultacyjne ze środowiskiem hodowców karpia. Tym razem dyskutowano o alokacji  pieniędzy przeznaczonych na rekompensaty wodnośrodowiskowe w otoczeniu stawów karpiowych w Rykach.  więcej »
  2017.06.22 - Promy na Korsykę: Inauguracja nowego statku flagowego Corsica Ferries (wideo) W czwartek 15 czerwca br. we francuskiej Bastii, po 3-miesięcznej renowacji, nastąpiła oficjalna inauguracja nowego statku francusko-włoskiego operatora Corsica Ferries, o nazwie PASCAL LOTA. więcej »
  2017.06.22 - Święto Marynarki Wojennej w Świnoujściu W tym roku, w sobotę i niedzielę (24 i 25 czerwca) już po raz 89. obchodzić będziemy święto Marynarki Wojennej. Z tej okazji marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przygotowali dla mieszkańców miasta oraz turystów szereg atrakcji. więcej »
  2017.06.22 - Otwarcie dla zwiedzających placówki terenowej w Gdańsku Jelitkowie Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni zaprasza do zwiedzania placówki terenowej Obwodu Ochrony Wybrzeża Sobieszewo przy ulicy Jantarowej 7 w Gdańsku Jelitkowie (przy wejściu na plażę nr 63). więcej »
  2017.06.22 - OT Logistics sponsorem The Tall Ships Races 2017 OT Logistics S.A. jest sponsorem prestiżowych regat The Tall Ships Races 2017, których finał odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia br. w Szczecinie. Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał imprezy. Tym samym Szczecin już po raz trzeci stanie się żeglarską stolicą Europy. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2017.06.23 - Zaopatrzenie Łodzi Rybackich GPH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewniamy Państwu szeroką ofertę przemysłowych artykułów technicznych.    Zaopatrujemy łodzie rybackie... więcej »
  2017.06.23 - Łódz pościgowo-patrolowa Rib Sportis Diesel Volvo Kad-42 230HP Łódz pościgowo-patrolowa Silnik Volvo penta Kad-42 230HP RIB S750/K Wyczarteruje lub sprzedam Łódz pontonowa marki sportis ( łódz hybrydowa ) Stan dobry. Silnik Volvo penta... więcej »
  2017.06.23 - Łódź robocza, do zadań specjalnych M3 CZARTER ŁODZI ROBOCZEJ M3 Firma Bearliner oferuje czarter łodzi roboczej M3. M3 to jednostka mogąca posłużyć do wszelkiego rodzaju prac wykonywanych na wodzie... więcej »
  2017.06.23 - NOWY napęd przekładnia Konrad 520 prawa/lewa Witam, na sprzedaż posiadamy nowe przekładnie Konrad 520 prawa lub lewa. Sprzedajemy kompletny zestaw: -przekładnia -śruba -gimabl -uszczelki -instrukcja   więcej »
  2017.06.23 - NOWY napęd przekładnia Konrad 520 prawa/lewa Witam, na sprzedaż posiadamy nowe przekładnie Konrad 520 prawa lub lewa. Sprzedajemy kompletny zestaw: -przekładnia -śruba -gimabl -uszczelki -instrukcja   więcej »
  2017.06.23 - NOWA przekładnia Bravo X3 Mercruiser przełożenie 1.5 Na sprzedaż posiadamy nową przekładnie Mercuiser bravo X-3 która została zdemontowana z jednostki : Specyfikacja techniczna :  -Mercruiser, Diesel Bravo 3 X  -Przełożenie... więcej »
  2017.06.23 - Silnik Volvo Penta AQAD 40 D HD + przekładnia Na sprzedaż silnik Volvo Penta model AQAD-40D o mocy 165km, Jest to świetny silnik do łodzi typu kuter rybacki, łodzie rejsowe, dzięki dużej pompie oraz wymiennikami ciepła silnik sprawdza się w... więcej »
  2017.06.23 - KRULEN - oświetlenie LED do suwnic portowych i dźwigów Oferujemy do sprzedaży wysokiej mocy, wstrząsoodporne oprawy oświetleniowe LED CENTAURUS do specjalnych zastosowań, produkowane przez niemiecką firmę NORKA GmbH. Oprawy przeznaczone są do... więcej »
  2017.06.23 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2017.06.22 - Tylko 99 zł za najmocniejszy na rynku kombinezon roboczy dla spawaczy, szlifierzy i zawodów pokrewnych. Kombinezony dostępne od ręki. Najwyższej klasy kombinezon ochronny dla spawaczy Fristads Kansas. Kombinezon do ciężkich prac spawalniczych i pokrewnych klasy 2. Pełna ochrona przed łukiem elektrycznym, odpryskami stopionego... więcej »
  2017.06.22 - CHEMTEC - materiały sorpcyjne - neutralizacja rozlewów, zapobieganie wyciekom CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2017.06.22 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2017.06.21 - Sprzedaż: Łodzi Hybrydowej Otwartopokladowej RIB MARINE 440, Nr rej. NM- 0705, rok produkcji 2010, silnik zaburtowy: konstrukcja 3- cylindrowa; rozrusznik elektryczny; wyposażona w cyfrowy zapłon elektroniczny, zapłon PGM-IG, moc silnika (HP) 50; ładowno Przedmiot: Sprzedaż ruchomości Organizator: Urząd Gminy Grunwald, Adres: Gierzwałd 33, 14-107 Gierzwałd Województwo / powiat: warmińsko-mazurskie, powiat ostródzki... więcej »
  2017.06.21 - Słupek z taśmą czerwoną, niebieską, czarną 2,7m Opis: Stal nierdzewna polerowana Wysokość słupka: 910 mm Średnica rury: 63 mm Średnica podstawy: 320 mm Kolor taśmy: czerwony, niebieski, czarny (inne kolory taśm do uzgodnienia)... więcej »
  2017.06.21 - Materiały na pokrowce i zadaszenia do jachtów GPH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewniamy Państwu szeroką ofertę wodoodpornych wodoszczelnych materiałów do szycia pokrowców do jachtów i... więcej »
  2017.06.21 - Tylko 99 zł za najmocniejszy na rynku kombinezon roboczy dla spawaczy, szlifierzy i zawodów pokrewnych. Kombinezony dostępne od ręki. Najwyższej klasy kombinezon ochronny dla spawaczy Fristads Kansas. Kombinezon do ciężkich prac spawalniczych i pokrewnych klasy 2. Pełna ochrona przed łukiem elektrycznym, odpryskami stopionego... więcej »
  2017.06.21 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2017.06.21 - Szkolenie cumowników 30.06.2017r., godz. 08:00  Szkolenie obejmuje m.in. takie tematy jak: - zasady bezpiecznego cumowania, - obowiązki cumownika, - nauka wiązania węzłów - pierwsza pomoc medyczna ( podtopienia, hipotermia )... więcej »
  2017.06.21 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska linii wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2017.06.21 - KRULEN - oprawa przeciwwybuchowa BASEL LED EX strefa 2 i 22 Oferujemy do sprzedaży diodowe oprawy przeciwwybuchowe BASEL LED EX niemieckiej firmy NORKA GmbH. Oprawy przeciwwybuchowe BASEL LED EX , przeznaczone są do pracy w środowisku zagrożonym... więcej »
  2017.06.20 - Tylko 99 zł za najmocniejszy na rynku kombinezon roboczy dla spawaczy, szlifierzy i zawodów pokrewnych. Kombinezony dostępne od ręki. Najwyższej klasy kombinezon ochronny dla spawaczy Fristads Kansas. Kombinezon do ciężkich prac spawalniczych i pokrewnych klasy 2. Pełna ochrona przed łukiem elektrycznym, odpryskami stopionego... więcej »
  2017.06.20 - Wyroby silikonowe Gdyńskie Przedsiębiorstwo Handlowe Surtex Sp. z o. jest liderem na rynku silikonu technicznego. Jako przedstawiciel wiodących producentów z Polski i Europy dysponuje najbogatszą ofertą... więcej »
  2017.06.20 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2017.06.19 - Mazda Premacy Mam do sprzedania auto w bardzo dobrym stanie w ciągłej eksploatacji. Sprzedaje ponieważ kupiłem większe. Objawów korozji nie widać progi w bardzo dobrym stanie. Samochód bardzo... więcej »
  2017.06.19 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail
gospodarkamorska.tv Facebook