Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2018.05.25 - 270-metrowa Aurora w Porcie Gdynia Aurora w Porcie Gdynia. Ponad 270-metrowy statek pasażerski zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w czwartek. To jego pierwsza i jedyna wizyta w tym sezonie.  więcej »
  2018.05.24 - Oceanograf, nowy statek naukowo-badawczy Uniwersytetu Gdańskiego wypłynął w morze Wydział Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczął eksploatację nowoczesnego katamaranu naukowo-badawczego "Oceanograf". 15 maja UG odebrał kartę bezpieczeństwa od Urzędu Morskiego w Gdyni i już dzień póżniej statek wyruszył w swój pierwszy rejs po Zatoce Gdańskiej. Wczoraj na wody zatoki  Oceanograf wypłynął po raz czwarty.  więcej »
 
  Wiadomości
  2018.05.25 - Premier Ukrainy: Nord Stream 2 nową bronią hybrydową Rosji Gazociąg Nord Stream 2 w rękach Rosji będzie nową bronią hybrydową. Musimy powtrzymać ten projekt - przekonywał w piątek na konferencji w Brukseli premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman. Dodał, że Rosja wykorzystuje gaz jako broń przeciwko niepodległości Ukrainy więcej »
  2018.05.25 - System Sea Ceptor wchodzi do służby w Royal Navy Sea Ceptor zapewnia niezrównaną osłonę przed zagrożeniami z powietrza, w tym wrogimi samolotami bojowymi, śmigłowcami i innymi pociskami rakietowymi. Został opracowany i jest produkowany na mocy kontraktów Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii o wartości około 850 milionów funtów szterlingów. więcej »
  2018.05.25 - GUS: Nowe zamówienia w przemyśle w kwietniu wzrosły o 8,4 proc. rdr Nowe zamówienia w przemyśle w kwietniu 2018 r. wzrosły w ujęciu rdr o 8,4 proc., po spadku o 16,2 proc. rdr w poprzednim miesiącu - podał GUS. więcej »
  2018.05.25 - Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 6,3 proc. vs 6,6 proc. w marcu - GUS Stopa bezrobocia w kwietniu 2018 r. wyniosła 6,3 proc. wobec 6,6 proc. w marcu - podał GUS. więcej »
  2018.05.25 - Współpraca STARTERA oraz Rady Inteligentnej Specjalizacji ISP1 na rzecz branży portowo-logistycznej Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości wesprze rozwój i zaangażuje się w działania na rzecz Inteligentnej Specjalizacji Pomorza z obszaru Technologie offshore i portowo-logistyczne (ISP1). List intencyjny został podpisany dziś przez Tomasza Szymczaka – Prezesa Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Jowitę Zielinkiewicz – Przewodniczącą Rady ISP1 – Dyrektor Działu Innowacji i Pozyskiwania Funduszy w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk S.A. więcej »
  2018.05.25 - Kolejny z nowych promów budowanych dla Stena Line trafi do Brittany Ferries Już nie jeden, ale dwa nowe promy, które budowane są obecnie dla Stena Line, trafią po zakończeniu budowy do Brittany Ferries. Obie jednostki będą obsługiwały połączenia pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią. więcej »
  2018.05.25 - Grupa Grimaldi zamawia sześć nowoczesnych jednostek ro-ro Grupa Grimaldi realizuje kolejne ważne inwestycje we flotę. Armator podpisał umowę na budowę sześciu nowych jednostek typu ro-ro. Wartość inwestycji to 400 milionów dolarów. więcej »
  2018.05.25 - Początek budowy nowego promu dla Red Funnel W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się budowa nowego promu dla firmy Red Funnel. Już za kilka dni odbędzie się uroczystość położenia stępki pod budowę typowo towarowej jednostki, która w przyszłości będzie obsługiwała połączenia z Isle of Wight. więcej »
  2018.05.25 - Poranek na pokładzie promu. Widok, który zachwyca Pływanie statkiem – czy to w roli pasażera, czy członka załogi – daje mnóstwo frajdy. Jedną z wielkich radości jest możliwość podziwiania świata z zupełnie nowej perspektywy. To widoki, które nierzadko zapierają dech w piersiach. więcej »
  2018.05.25 - Ropa lekko tanieje, ale tydzień może zakończyć zniżką o prawie 1 proc. Notowania ropy naftowej w USA minimalnie spadają, ale kończący się tydzień surowiec może zamknąć spadkiem ceny o prawie 1 proc. - podają maklerzy. więcej »
  2018.05.25 - „Puls Biznesu”: Orlen chce więcej wycisnąć z Unipetrolu Specjalny zespół w czeskim Unipetrolu ma opracować plan ściślejszej współpracy z grupą Orlen - pisze piątkowy "Puls Biznesu" w zapowiedzi do wywiadu z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem. więcej »
  2018.05.25 - Po planowym postoju remontowym ruszyła rafineria w Kralupach z czeskiej grupy Unipetrol Zakończył się planowy, trwający sześć tygodni, postój remontowy rafinerii w Kralupach w Czechach, która należy do grupy Unipetrol. Kompleks w pełni wznowił działalność. Zakres remontów i modernizacji był największy w historii zakładu – podała czeska spółka z grupy PKN Orlen. więcej »
  2018.05.25 - Prezydent udaje się do Tbilisi na obchody 100-lecia ustanowienia Demokratycznej Republiki Gruzji Prezydent Andrzej Duda udaje się w piątek do Tbilisi, gdzie w sobotę weźmie udział w obchodach 100. rocznicy proklamowania Demokratycznej Republiki Gruzji. Andrzej Duda spotka się też z prezydentem Giorgim Margwelaszwilim i premierem Giorgim Kwirikaszwilim. więcej »
  2018.05.25 - Szefowie MSZ Polski i Niemiec m.in. o porozumieniu ws. irańskiego programu atomowego Szefowie polskiej i niemieckiej dyplomacji: Jacek Czaputowicz i Heiko Maas w rozmowie telefonicznej omówili m.in. sytuację wokół porozumienia w sprawie irańskiego programu atomowego - poinformował w czwartek MSZ. więcej »
  2018.05.25 - Adamczyk w Lipsku rozmawiał m.in. o Pakiecie Mobilności O kształcie negocjowanego obecnie Pakietu Mobilności, rozmawiał m.in. z unijną komisarz ds. mobilności i transportu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas Międzynarodowego Forum Transportu w Lipsku. więcej »
  2018.05.25 - PGNiG zaskoczony i rozczarowany decyzją KE ws. ugody z Gazpromem PGNiG z zaskoczeniem i głębokim rozczarowaniem przyjął komunikat Komisji Europejskiej ws. ugody z Gazpromem. Wnioskuje o szybkie opublikowanie treści decyzji ws. ugody oraz zobowiązań Gazpromu - wynika ze stanowiska polskiej spółki przekazanego w czwartek PAP. więcej »
  2018.05.25 - Będzie unijne dofinansowanie prac projektowych Baltic Pipe Operatorzy polskiego i duńskiego systemu przesyłu gazu podpisali w czwartek w Kopenhadze umowę z unijną Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci na dofinansowanie prac projektowych gazociągu Baltic Pipe. Maksymalne wsparcie wyniesie 33,1 mln euro - poinformował Gaz - System. więcej »
  2018.05.25 - Miłośnicy historii popłyną Wisłą do Krakowa; przypomną o Henryku Flamem Ok. 40 kajakarzy popłynie w lipcu rzeką Wisłą z Czechowic-Dziedzic do Krakowa, by upamiętnić Henryka Flamego "Bartka", dowódcę największego oddziału podziemia antykomunistycznego w Beskidach – powiedział w czwartek pomysłodawca wydarzenia Paweł Kluska. więcej »
  2018.05.25 - Władze Gdańska chcą kary finansowej dla spółki, która wylała ścieki do Motławy Władze Gdańska chcą nałożyć karę finansową na spółkę Saur Neptun Gdańsk (SNG), w której w ub. tygodniu doszło do awarii przepompowni ścieków, a w jej konsekwencji przez prawie trzy doby komunalne nieczystości były kierowane do rzeki Motławy. więcej »
  2018.05.25 - Brudziński: Polska jest jedynym krajem, do którego Frontex nie miał krytycznych uwag Frontex kieruje uwagi do działań związanych z bezpieczeństwem w UE do wszystkich krajów członkowskich, Polska jest jedynym krajem, do którego nie było żadnych krytycznych uwag - poinformował w czwartek w Gdańsku minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. więcej »
  2018.05.25 - Komisja sejmowa: Nie będzie wysłuchania publicznego ws. Konstytucji dla Nauki Sejmowa komisja zdecydowała w czwartek, że nie będzie publicznego wysłuchania projektu tzw. Konstytucji dla Nauki. Szef resortu nauki Jarosław Gowin zapowiedział, że do ustawy rząd przygotował jeszcze obszerny pakiet poprawek. więcej »
  2018.05.25 - Litwa nie wyklucza możliwości zaskarżenia decyzji KE ws. Gazpromu Premier Litwy Saulius Skvernelis nie wyklucza, że Litwa zaskarży decyzję KE w związku z ugodą z Gazpromem. Premier wskazał, że w kwestii naruszenia konkurencyjności wobec wszystkich powinny być stosowane jednakowe kryteria. więcej »
  2018.05.25 - Wizyta studyjna koordynatorów TEN-T w Gdyni Prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek oraz Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia Adam Meller,partnerzy projektu unijnego „TENTacle – Wykorzystanie korytarzy sieci bazowej dla dobrobytu, wzrostu i spójności", mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z unijnymi koordynatorami dla korytarzy sieci bazowej TEN-T: prof. Kurtem Bodewigiem, koordynatorem Korytarza Bałtyk-Adriatyk, oraz Brianem Simpsonem, koordynatorem Autostrad Morskich. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca o godz. 14:30 w Muzeum Emigracji w Gdyni. więcej »
  2018.05.25 - Dar Młodzieży w Tallinie – Rejs Niepodległości Minister Marek Gróbarczyk w piątek będzie przebywał z wizytą w Tallinie, gdzie na pokładzie Daru Młodzieży spotka się z minister gospodarki i infrastruktury Republiki Estońskiej Kadri Simson. więcej »
  2018.05.25 - 270-metrowa Aurora w Porcie Gdynia (foto, wideo) Aurora w Porcie Gdynia. Ponad 270-metrowy statek pasażerski zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w czwartek. To jego pierwsza i jedyna wizyta w tym sezonie. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2018.05.25 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2018.05.25 - MOTIP - przemysłowa chemia w sprayu Oferujemy szeroki wybór smarów technicznych, m.in.: smar teflonowy, odrdzewiacz, silikon, wazelina, miedź, cynk, olej do wiercenia, środek do czyszczenia klimatyzacji, sprężone... więcej »
  2018.05.25 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.05.24 - KURTYNY PASY PCW - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.05.24 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2018.05.24 - TWORZYWA SZTUCZNE - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.05.24 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2018.05.24 - Sprzedaż ruchomości - łodzi Przedmiot: Sprzedaż ruchomości - łodzi Organizator: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ WOJEWÓDZKA STACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO I TRANSPORTU SANITARNEGO W PŁOCKU Adres:... więcej »
  2018.05.24 - Atlas - obuwie dla spawaczy klasy premium, znane i cenione w całej Europie. Szybka dostawa. Wysokiej jakości buty dla spawaczy Duo Soft 765 HI1 HRO S3 niemieckiego producenta firmę Atlas. Cholewka wykonana ze specjalnie garbowanej, wodoodpornej, oddychającej i wytrzymałej na przetarcia... więcej »
  2018.05.24 - Atlas - obuwie dla spawaczy klasy premium, znane i cenione w całej Europie. Szybka dostawa. Wysokiej jakości buty dla spawaczy Duo Soft 765 HI1 HRO S3 niemieckiego producenta firmę Atlas. Cholewka wykonana ze specjalnie garbowanej, wodoodpornej, oddychającej i wytrzymałej na przetarcia... więcej »
  2018.05.24 - Tworzywa sztuczne: Poliamid, Teflon, PomC, Rezotex, Poliwęglan ; KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy wyroby z tworzyw sztucznych (konstrukcyjnych) pręty, płyty oraz tuleje. Wykonujemy także detale gotowe z tworzyw oraz wyrobów... więcej »
  2018.05.24 - Wentylatory przemysłowe firmy DOSPEL Posiadamy w sprzedaży pełną ofertę wentylatorów przemysłowych firmy Dospel   oferujemy wentylatory dachowe, kanałowe, ścienne, centrale wentylacyjne oraz turbiny kominowe.... więcej »
  2018.05.24 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2018.05.24 - Tylko 89 zł za mocny, trwały, lekki, odporny na brud, szwedzki kombinezon roboczy Fristads Kansas. Kombinezony dostępne od ręki. Mocny i trwały, lekki kombinezon roboczy ICON LIGHT 880 P154 Fristads Kansas. Idealny do prac wymagających ochrony przed brudem I plamami. Wysoka jakość wykonania, duża ilość kieszeni. Dostępny w... więcej »
  2018.05.24 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne - utrzymanie, remonty, konserwacja, neutralizacja rozlewów, zapobieganie wyciekom CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2018.05.24 - Ad Moto – olej hydrauliczny biodegradowalny Panolin HLP Synth Firma Ad Moto zajmująca się sprzedażą olejów biedegradowalnych Panolin HLP Synth. Olej hydrauliczny Panolin HLP Synth jest biodegradowalny wytworzony na bazie syntetycznych estrów... więcej »
  2018.05.24 - Ad Moto Mikrofiltracja oleju, usuwanie wody oraz zanieczyszczeń z oleju Mikrofiltracja oleju to nowoczesna i ekologiczna metoda oczyszczania oleju z zanieczyszczeń, szlamów oraz usuwania wody z oleju.Celem oczyszczenia oleju jest ponowne jego użycie a wiec... więcej »
  2018.05.24 - Agregat filtracyjny AD 5000-1 Zestaw filtracyjny AD 5000-1 jest przenośnym urządzeniem służącym do mikrofiltracji i dokładnego czyszczenia oleju w maszynach przemysłowych oraz sprzęcie budowlanym, przystosowanym do usuwania... więcej »
  2018.05.23 - Koła, zestawy kołowe ; oferuje Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferuje koła metalowo - gumowe, aluminiowo - gumowe, tworzywowe oraz rolki do wózków paletowych i koła meblowe.  ... więcej »
  2018.05.23 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.05.23 - Geosyntetyki - GPH Surtex Sp. z o.o. GPH Surtex  - dostawca przemysłowych artykułów technicznych. Zapewniamy Państwu szeroką ofertę geosyntetyków. Geosyntetyki używane są w budowie autostrad, lotnisk,... więcej »
  2018.05.23 - Profesjonalny sprzęt przeciwpożarowy, gaśnice, hydranty,koce gaśnicze, apteczki Renomowany sklep BHP oferuję wysokiej klasy sprzęt przeciwpożarowy, artykuły pierwszej pomocy.   Zapewniamy naszym klientom markowe, nowoczesne, niezawodne i sprawdzone produkty.... więcej »
  2018.05.23 - Profesjonalna odzież zawodowa i obuwie robocze, rękawice, maski przeciwpyłowe Renomowany sklep BHP oferuje wysokiej jakości profesjonalną odzież roboczą. W jednym miejscu znajdą Państwo ofertę na kombinezony robocze, obuwie ochronne, rękawice robocze oraz artykuły... więcej »
  2018.05.23 - Fotoluminescencyjne oznakowania na statki morskie, znaki morskie, znaki ochrony przeciwpożarowej, znaki ochrony życia, instrukcje na statki morskie, oznaczenie poziomów i pokładów Renomowany sklep BHP oferuje wysokiej jakości znaki ewakuacyjne,oznakowanie na statki morskie, znaki BHP, gaśnice, apteczki i instrukcje bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W naszej bogatej... więcej »
  2018.05.23 - Oznakowania na statki morskie, znaki morskie, znaki ochrony przeciwpożarowej, znaki ochrony życia, instrukcje na statki morskie, oznaczenie poziomów i pokładów Renomowany sklep BHP oferuje wysokiej jakości znaki ewakuacyjne,oznakowanie na statki morskie, znaki BHP, gaśnice, apteczki i instrukcje bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W naszej bogatej ofercie... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook