Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2017.08.18 - Nabrzeża Obrońców Poczty Polskiej i Mew w Porcie Gdańsk przejdą gruntowną modernizację Rozpoczęła się rozbudowa  nabrzeży i toru wodnego w Porcie Gdańsk. W czwartek przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk oraz wykonawcy podpisali umowę na przebudowę i rozbudowę Nabrzeży Obrońców Poczty Polskiej i Mew. Inwestycja o wartości ponad 40 milionów złotych ma być zrealizowana do końca 2020 r.  więcej »
  2017.08.16 - Nowe prawo wodne 2017 Celem nowej ustawy – Prawo wodne - jest zmiana nieefektywnego systemu zarządzania gospodarką wodną przez wzmocnienie zlewniowego zarządzania gospodarką wodną. Problemem funkcjonowania tego sektora pozostaje brak jasno sprecyzowanego systemu finansowania działań mających na celu utrzymywanie wód, poprawę stanu ich jakości oraz realizację inwestycji w gospodarce wodnej.  więcej »
 
  Wiadomości
  2017.08.19 - Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich w Świnoujściu Nocne zwiedzanie latarni morskiej, nawiązywanie łączności radiowej z latarnikami z całego świata oraz spotkanie z królem mórz Neptunem to niektóre atrakcje, które zaplanowano na niedzielę w Świnoujściu z okazji Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich. więcej »
  2017.08.19 - Reforma systemu emerytalnego – co o niej wiadomo? W połowie 2016 roku rząd zapowiedział przeprowadzenie reformy polskiego systemu emerytalnego. Dotychczasowy II filar, czyli otwarte fundusze emerytalne ma docelowo zostać zastąpiony przez pracownicze plany kapitałowe (PPK). Będzie to forma dodatkowego, w teorii dobrowolnego, kapitałowego oszczędzania na przyszłą emeryturę.  więcej »
  2017.08.19 - Odpowiedzialność przewoźnika morskiego („sea carrier”) w świetle prawa angielskiego Z założenia przewoźnik publiczny („public carrier”) podlega bardziej restrykcyjnemu reżimowi prawnemu. W sytuacji, w której zaoferował on usługę przewozową – zobowiązany jest wówczas do wykonania danego przewozu z należytą szybkością (reasonable despatch) za zapłatę frachtu o uzasadnionej wysokości w stosunku do każdego potencjalnego kontrahenta, który zaakceptował ofertę przewoźnika. więcej »
  2017.08.18 - PGNiG: umowy na gazociągu OPAL obciążone ryzykiem unieważnienia Umowy na przesył gazu gazociągiem OPAL, zawarte po zniesieniu zakazu przeprowadzania aukcji na przepustowość, mogą zostać anulowane bez odszkodowania - przypomniał w piątek prezes PGNiG Piotr Woźniak. To jeden z wątków sądowego sporu PGNiG z KE ws. gazociągu OPAL. więcej »
  2017.08.18 - Jakub Surowiec mistrzem Polski A-class W Sopocie w czwartek zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Katamaranów A-class. Najlepszym z Polaków okazał się Jakub Surowiec, który zdobył złoty medal, ustępując w klasyfikacji generalnej jedynie Hiszpanowi Manuelowi Calavia. więcej »
  2017.08.18 - Urząd Morski w Gdyni podpisał umowę z Politechniką Gdańską Urząd Morski w Gdyni w środę podpisał umowę z Politechniką Gdańską na sprawowanie nadzoru naukowo-technicznego podczas opracowywania projektów obiektów hydrotechnicznych, mostowych i drogowych w ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. więcej »
  2017.08.18 - Święto 43. Bazy Lotnictwa Morskiego - Dzień otwarty W sobotę 9 września, odbędą się obchody święta 43. Bazy Lotnictwa Morskiego połączone z dniem otwartym jednostki. więcej »
  2017.08.18 - Fjord Line zamawia nowy prom Firma Fjord Line pozyska nowy prom. Przewoźnik sygnował właśnie kontrakt na budowę nowej jednostki, która ma być gotowa na 2020 r. więcej »
  2017.08.18 - IOM: Napływ migrantów do Hiszpanii może doprowadzić do „sytuacji krytycznej” Jeśli tempo napływu migrantów do Hiszpanii z Afryki Północnej utrzyma się na obecnym poziomie, może to doprowadzić do "sytuacji krytycznej" - oświadczyła w piątek w Genewie Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji (IOM). więcej »
  2017.08.18 - W pierwszym półroczu PGNiG zanotowało wzrosty sprzedaży i zysków W pierwszym półroczu 2017 r. PGNiG utrzymywało stabilny wzrost, klientom zewnętrznym spółka sprzedała o 14 proc. więcej gazu niż przed rokiem, a zysk netto był wyższy o 65 proc. Jesteśmy zadowoleni z tych wyników - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak. więcej »
  2017.08.18 - Płock: Wkrótce ruszy modernizacja nabrzeża Wisły w Płocku Z początkiem września ma ruszyć modernizacja nabrzeża Wisły w Płocku (Mazowieckie). Do połowy 2018 r. powstanie tam m.in. promenada, „skwer biznesu” i nowy port jachtowy. Inwestycję za 31,8 mln zł wykona spółka PORR. Część środków ma pochodzić z unijnego wsparcia. więcej »
  2017.08.18 - GAZ-SYSTEM na BALTEXPO 2017: Specjalne seminarium dla obecnych i przyszłych kooperantów Podczas Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017 w Gdańsku 12 września będzie można wziąć udział w specjalnym seminarium dotyczącym łańcucha kooperantów GAZ-SYSTEM w budowie morskiej infrastruktury energetycznej. Udział w nim będzie bezpłatny dla wszystkich wystawców i zwiedzających BALTEXPO 2017. Ponadto podczas trzech dni targów na stoisku firmy będzie można nawiązać kontakt i uzyskać kompleksową informację na temat planowanych działań GAZ-SYSTEM. więcej »
  2017.08.18 - Pomorskie: Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 2 ton melasy tytoniowej Ukryte pod workami z ryżem dwie tony melasy tytoniowej do fajek wodnych znaleźli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w jednym z kontenerów na statku, który przypłynął do Gdańska z Bliskiego Wschodu. Skarb Państwo mógł stracić na przemycie prawie 2,2 mln zł. więcej »
  2017.08.18 - Zachodniopomorskie: Do 7 września składanie ofert na budowę tunelu w Świnoujściu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyznaczyła 7 września br. jako termin składania ofert na budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin – poinformowało w piątek biuro prasowe prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. więcej »
  2017.08.18 - Wiceszef MSZ: Na Kaukazie Południowym Polska wraca do aktywnej polityki W regionie Kaukazu Południowego Polska powraca do aktywnej polityki realizowanej przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - powiedział podczas piątkowych rozmów w Baku wiceszef MSZ Jan Dziedziczak. więcej »
  2017.08.18 - Nowy oddział Dachser w Austrii Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej w austriackim Tyrolu. Otwarcie nowego obiektu o powierzchni 20 tys. m2, w który Dachser zainwestował ok. 6,5 miliona euro, planowane jest na koniec 2017 roku. więcej »
  2017.08.18 - Zabytkowy lodołamacz staranowany w niemieckim porcie (wideo) Wypadek w Rostocku. Zbudowany w Szczecinie zabytkowy lodołamacz parowy Stettin został staranowany przez statek Finnsky. 3 osoby odniosły obrażenia. więcej »
  2017.08.18 - Święto żeglarzy w Świnoujściu Właśnie rozpoczęło się jedno z najważniejszych wydarzeń żeglarskich w na Starym Kontynencie – Świnoujście Sails Festival. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Match Racingu, regaty klas Finn oraz Delphia24 – wszystko w jednym miejscu. Regaty odbywają się w dniach 18-20 sierpnia z bazą w Porcie Jachtowym Basen Północny w Świnoujściu. więcej »
  2017.08.18 - Norwegia: Zatrzymano statek organizacji Greenpeace z 35 aktywistami Straż przybrzeżna Norwegii zatrzymała 35 aktywistów organizacji ekologicznej Greenpeace i członków załogi statku Arctic Sunrise. Jak poinformował w piątek Greenpeace działacze protestowali przeciw zwiększeniu strefy wydobycia ropy na Morzu Barentsa. więcej »
  2017.08.18 - NCBR inwestuje w systemy bezzałogowe Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przygotowuje nową edycję konkursu INNOSBZ dla polskiego sektora systemów bezzałogowych. W programie można uzyskać wsparcie np. na prace badawczo-rozwojowe związane z bezzałogowymi statkami powietrznymi. więcej »
  2017.08.18 - Zysk netto PGNiG w II kw. 2017 r. wyniósł 499 mln zł; poniżej konsensusu Zysk netto grupy PGNiG, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł w II kw. 2017 r. 499 mln zł wobec 115 mln zł straty netto przed rokiem, był jednak niższy od średniej prognoz analityków na poziomie 634,8 mln zł. więcej »
  2017.08.18 - Ceny ropy w dół; niepokoi rosnące wydobycie surowca w USA i doniesienia z Chin Ceny ropy naftowej mogą zakończyć kolejny tydzień na minusie. Inwestorów niepokoi rosnące wydobycie surowca w USA i spowalnianie w przetwórstwie ropy naftowej w Chinach. więcej »
  2017.08.18 - Superfast IX pozostaje na dłużej do dyspozycji kanadyjskiego armatora Grupa Tallink kolejny raz zdecydowała się na opcję przedłużenia umowy czarteru jednostki, która w przeszłości wykonywała dla przewoźnika rejsy pod nazwą Superfast IX. Prom nadal będzie służył kanadyjskiej firmie Marine Atlantic. więcej »
  2017.08.18 - Otwarte Mistrzostwa Polski dzień 2 – wymagające warunki W odbywających się w Sopocie Otwartych Mistrzostwach Polski katamaranów A class drugi dzień wyścigów odbył się w trudnych warunkach. więcej »
  2017.08.18 - MP w klasie Omega: Mistrzostwa na 75-lecie W dniach 24-27 sierpnia w Pucku odbędą się Mistrzostwa Polski o Puchar Juliusza Sieradzkiego w klasie Omega. Zawody będą okazją do uczczenia przypadającej w tym roku 75. rocznicy powstania polskiej klasy narodowej. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2017.08.19 - CHEMTEC - chemia okrętowa - utrzymanie, remonty, konserwacja CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2017.08.19 - Wentylatory przemysłowe firmy DOSPEL Posiadamy w sprzedaży pełną ofertę wentylatorów przemysłowych firmy Dospel   oferujemy wentylatory dachowe, kanałowe, ścienne, centrale wentylacyjne oraz turbiny kominowe.... więcej »
  2017.08.19 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2017.08.19 - Węże przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2017.08.18 - TWORZYWA SZTUCZNE, MATERIAŁY ELEKTROIZOLACYJNE Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.  Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu. Zapewniamy... więcej »
  2017.08.18 - Pasmanteria tech. pasy ściągające, zawiesia - GPH Surtex Sp. z o.o. GPH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewniamy Państwu szeroką ofertę pasmanterii technicznej:   Taśmy techniczne Pasy ściągające ... więcej »
  2017.08.17 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2017.08.17 - Szkolenie okresowe BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych SIERPIEŃ/WRZESIEŃ Zapraszamy na okresowe szkolenie w zakresie BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych. Jest to jednodniowe szkolenie mające na celu aktualizację i ugruntowanie wiedzy z zakresu BHP... więcej »
  2017.08.17 - Płyty gumowe wulkanizowane - GPH Surtex Sp. z o.o. Płyty wykonane z kauczuku chloroprenowego ( neopren)  w kolorze czarnym . Stosowane wszędzie tam gdzie jest styczność z olejami napędowymi... więcej »
  2017.08.16 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2017.08.16 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2017.08.16 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska linii wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2017.08.16 - Pompy, wirówki, sprężarki, zawory, filtry: paliwa, oleju, wody. Firma FENIX prowadzona jest przez wyspecjalizowanych specjalistów branży morskiej. Specjalizujemy się w sprzedaży części zamiennych do statków i okrętów.... więcej »
  2017.08.16 - Wyroby gumowe na zamówienie - GPH Surtex Sp. z o.o. Gdyńskie PH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewnia Państwu szeroką ofertę wyrobów gumowych.     Na podstawie dokładnego rysunku klienta... więcej »
  2017.08.15 - anody cynkowe do ochrony galwanicznej kadłubów, zbiorników balastowych i innych elementów jednostek pływających i konstrukcji offshore narażonych na korozję Odlewnia ROMBEX produkuje anody cynkowe do ochrony galwanicznej kadłubów, zbiorników balastowych i innych elementów jednostek pływających i konstrukcji offshore narażonych na... więcej »
  2017.08.15 - Węże przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2017.08.15 - Wyłączny autoryzowany punkt serwisowy firmy VAF INSTRUMENTS Firma Hal-Bud S.C. zajmuje się serwisem oraz zaopatrzeniem statków: - pełna informacja i doradztwo techniczne; - dostawa sprzętu; - instalacje i uruchamianie systemów; - serwis... więcej »
  2017.08.15 - ARTYKUŁY TECHNICZNE - ARTYKUŁY USZCZELNIAJĄCE, TWORZYWA SZTUCZNE Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.  Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu. Zapewniamy... więcej »
  2017.08.15 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska linii wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2017.08.15 - linki kupię kupie linki uzywane wontonowe w dobrej cenie.Posiadam sprzet rybacki w dobrej cenie. więcej »
  2017.08.14 - KRULEN - lampa BERN LED do mroźni (-40°C) Oferujemy do sprzedaży oprawy LED do mroźni – BERN LED IP 69K , 24 V DC. Oprawy pracują w temperaturze do -40°C.   Dzięki wysokiemu stopniu szczelności IP 69K , oprawa BERN... więcej »
  2017.08.12 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2017.08.11 - Zaopatrzenie Łodzi Rybackich - GPH Surtex Sp. z o.o. GPH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewniamy Państwu szeroką ofertę przemysłowych artykułów technicznych.    Zaopatrujemy łodzie rybackie... więcej »
  2017.08.11 - Wentylatory przemysłowe firmy DOSPEL Posiadamy w sprzedaży pełną ofertę wentylatorów przemysłowych firmy Dospel   oferujemy wentylatory dachowe, kanałowe, ścienne, centrale wentylacyjne oraz turbiny kominowe.... więcej »
  2017.08.11 - Taśmy specjalistyczne TESA oferuje KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna KONTAKT S.A. oferuje taśmy profesjonalne marki Tesa,   w sprzedaży posiadamy taśmy maskujące, malarskie, naprawcze, izolacyjne, ostrzegawcze, pakujące, dwustronne... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook