Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2018.11.13 - Gdańsk - nowy most na Wyspę Sobieszewską otwarty W sobotę oddano do użytku nowy – zwodzony most nad Martwą Wisłą łączący gdańską Wyspę Sobieszewską z pozostałą częścią miasta. Liczący 173 metry długości Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski zastąpił starą wysłużoną przeprawę pontonową.  więcej »
  2018.11.10 - Kolejny ciekawy projekt stoczni Alkor - przedłużyli statek rybacki W piątek z gdańskiej stoczni Alkor wypłynął przebudowany islandzki trawler Huginn VE 55. Kilka miesięcy temu jednostka trafiła do stoczni o około 10 procent krótsza. Podczas przebudowy trawler został m.in. rozcięty na dwie części, między które zostały wmontowane dodatkowe sekcje śródokręcia.  więcej »
 
  Wiadomości
  2018.11.13 - „Nasz Dziennik”: Z polską banderą Rząd szykuje przepisy umożliwiające armatorom powrót pod narodową banderę - informuje wtorkowy "Nasz Dziennik". Korzystne finansowo rozwiązania prawne mają wejść w życie już w przyszłym roku. więcej »
  2018.11.13 - Mosbacher i Wilczek w „Rz”: Kongres i Pentagon rozważają zwiększenie obecności wojsk USA w Polsce Kongres USA i Pentagon rozważają zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce, a Polska jest gotowa zapewnić znaczące środki, by wesprzeć te wysiłki - piszą we wtorkowej "Rzeczpospolitej" ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher i ambasador Polski w Waszyngtonie Piotr Wilczek. więcej »
  2018.11.13 - Zdarzyło się na morzu… Obrazy pozyskane z Polskich Linii Oceanicznych Narodowe Muzeum Morskie od 16 listopada zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance na wystawę czasową, prezentującą obrazy marynistyczne nabyte przez NMM w Gdańsku od Polskich Linii Oceanicznych. więcej »
  2018.11.13 - Trump: Mam nadzieję, że Rijad i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy Prezydent USA Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, że ma nadzieję, iż Arabia Saudyjska i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy. "Ceny ropy powinny być znacznie niższe, zważywszy na podaż" - napisał. Rijad planuje jednak redukcję wydobycia surowca. więcej »
  2018.11.12 - Ukraina i USA rozpoczynają strategiczny dialog w obszarze energii Ukraina i Stany Zjednoczone rozpoczynają strategiczny dialog w obszarze energii - oświadczył w poniedziałek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko po rozmowach w Kijowie z ministrem energetyki USA Rickiem Perrym. więcej »
  2018.11.12 - Karczewski: Wspólnym wrogiem Litwy, Polski i Ukrainy jest polityka Moskwy Interesy Polski, Litwy i Ukrainy są zbieżne, a ich wspólnym wrogiem jest "imperialna polityka Moskwy" – oświadczył w poniedziałek marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w wystąpieniu inaugurującym w Wilnie 9. sesję Zgromadzenia Parlamentarnego Polska-Litwa-Ukraina. więcej »
  2018.11.12 - Już niedługo Chiny skończą złomować zagraniczne statki Chiny planują wprowadzenie zakazu złomowania zagranicznych jednostek w swoich stoczniach od początku 2019 roku. więcej »
  2018.11.12 - Białoruś planuje budowę portu rzecznego blisko Ukrainy Białoruskie władze rozważają budowę portu rzecznego na Dnieprze, w pobliżu Ukrainy. Mają nadzieje tym samym stać się „krajem morskim”. więcej »
  2018.11.12 - Prostokątna góra lodowa w Antarktyce - naukowcy odkryli, skąd się wzięła (foto, wideo) W połowie października, podczas obserwacji NASA w ramach programu monitorowania pokrywy lodowej Antarktyki Operation IceBridge, wykonano wyjątkowe zdjęcie. Można na nim zobaczyć górę lodową o niemalże idealnym, przyciętym od linijki kształcie prostokąta. Fotografię, która obiegła cały świat wykonał Jeremy Harbec a naukowcy już ustalili skąd wzięło się to niecodzienne zjawisko.   więcej »
  2018.11.12 - Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Rektor i Senat Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zapraszają na Święto Uniwersytetu Morskiego, które odbędzie się już 6 grudnia 2018 r. (czwartek). Warto przypomnieć, że to pierwsze takie wydarzenie pod nową nazwą uczelni. Od 1 września tego roku dotychczasowa Akademia Morska nosi bowiem rangę uniwersytetu.  więcej »
  2018.11.12 - Iran zapowiada, ze jest gotowy bronić swoich tankowców przed atakiem Siły zbrojne Iranu oświadczyły w poniedziałek, że będą chronić tankowce z tego kraju przed wszelkimi zagrożeniami, odpowiadając w ten sposób na ostrzeżenia USA skierowane do portów, by nie przyjmowały irańskich statków, gdyż są one "pływającym obciążeniem". więcej »
  2018.11.12 - Wypadek amerykańskiego myśliwca na Morzu Filipińskim Amerykański myśliwiec F/A 18 rozbił się w poniedziałek na Morzu Filipińskim po tym jak w trakcie rutynowego losu załoga sygnalizowała problemy techniczne. Obaj piloci się uratowali i są w dobrym stanie, poinformowało dowództwo amerykańskiej marynarki.  więcej »
  2018.11.12 - Chińskie stocznie z zastrzykiem kapitału Podspółki China State Shipbuilding Corporation: CSSC Holdings i CSSC Offshore & Marine zamierzają pozyskać 1,6 mld dolarów zastrzyku kapitału dla swoich czterech stoczni. więcej »
  2018.11.12 - Niedługo zacznie działalność nowa spółka offshore Maerska Niedługo ruszy nowa spółka koncernu Maersk do rozbiórki platform wiertniczych – Maersk Decom.  więcej »
  2018.11.11 - Katar rozpocznie drugą fazę budowy Portu Hamad na początku 2019 roku Druga faza budowy katarskiego Portu Hamad ma rozpocząć na samym początku przyszłego roku – zapowiedział H E Jassim bin Saif Al Sulaiti, katarski minister transportu i komunikacji. więcej »
  2018.11.11 - Akcja ratownicza na promie Stena Spirit Kolejna akcja ratownicza na Bałtyku. Dziś, około godziny 14, Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni otrzymało zgłoszenie, że na promie Stena Spirit oddalonym od brzegu ok. 29 Mm znajduje się osoba wymagająca pilnej ewakuacji medycznej.  więcej »
  2018.11.11 - Piotr Kula: Nie myślę jeszcze o tym, co będzie za dwa lata Obecnie nie myślę jeszcze o tym, co będzie za dwa lata, ponieważ to dużo czasu i wiele się może wydarzyć. Jestem skupiony na tym, żeby w przyszłym roku wywalczyć kwalifikację olimpijską - powiedział Piotr Kula, ośmiokrotny mistrz Polski w olimpijskiej klasie Finn.  więcej »
  2018.11.11 - Największa flaga w Polsce na latarni morskiej w Świnoujściu Flaga państwową o powierzchni ponad 600 m kw. zawiśnie dziś na latarni morskiej w Świnoujściu. W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy miasta będą też mogli wydziergać biało-czerwoną na drutach. więcej »
  2018.11.11 - Dźwigamy niepodległość - podświetlenie dźwigu stoczniowego na 100-lecie niepodległości W przeddzień stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Młode Miasto rozbłysło w biało-czerwonych barwach. To za sprawą stoczniowego dźwigu znajdującego się przy ul. Narzędziowców, który przez 3 dni zyska efektowną iluminację. więcej »
  2018.11.11 - Znamy laureatów konkursu, realizowanego w ramach programu Polska Bandera 2018! Znamy laureatów konkursu, realizowanego w ramach programu Polska Bandera 2018! Kulminacja programu miała miejsce 15 sierpnia i miał on na celu pokazanie jak środowisko żeglarskie i wodniackie włącza się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. więcej »
  2018.11.10 - Gdańsk - nowy most na Wyspę Sobieszewską otwarty [foto,wideo] W sobotę oddano do użytku nowy – zwodzony most nad Martwą Wisłą łączący gdańską Wyspę Sobieszewską z pozostałą częścią miasta. Liczący 173 metry długości Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski zastąpił starą wysłużoną przeprawę pontonową. więcej »
  2018.11.10 - Pożar masowca u wybrzeży Indonezji. Ewakuowano 22 osoby (wideo) 22 marynarzy uratowano z pokładu masowca MV Golden Ocean, na którym wczoraj wybuchł pożar. Do wypadku doszło w pobliżu Bontang w Indonezji. więcej »
  2018.11.10 - Kolejny ciekawy projekt stoczni Alkor - przedłużyli statek rybacki [foto,wideo] W piątek z gdańskiej stoczni Alkor wypłynął przebudowany islandzki trawler Huginn VE 55. Kilka miesięcy temu jednostka trafiła do stoczni o około 10 procent krótsza. Podczas przebudowy trawler został m.in. rozcięty na dwie części, między które zostały wmontowane dodatkowe sekcje śródokręcia. więcej »
  2018.11.10 - Mężczyzna wypadł za burtę promu Stena Saga Tragiczny wypadek u wybrzeży Szwecji. Około drugiej w nocy z piątku na sobotę z promu Stena Saga płynącego z Oslo do Frederikshavn za burtę wypadł jeden z pasażerów. Szwedzki Urząd Żeglugi Morskiej poinformował rano, że trwająca kilka godzin akcja poszukiwawcza, zakończyła się niepowodzeniem. więcej »
  2018.11.10 - Sąd zakazał operatorom Nord Stream płatności na rzecz Gazpromu Sąd w Szwajcarii zabronił spółkom Nord Stream AG i Nord Stream 2 AG dokonywania płatności na rzecz rosyjskiego koncernu Gazprom. Sąd uwzględnił wniosek ukraińskiej spółki Naftohaz dotyczący egzekucji od Gazpromu zasądzonych na jej rzecz kwot. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2018.11.12 - Ceratki PTFE / drut Kanthal - KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy płyty gumowe ogólnego przeznaczenia SBR, olejoodporne NBR, kwasoodporne CWE, płyty silikonowe, mikrogumę EPDM (płyty, sznury,... więcej »
  2018.11.12 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2018.11.11 - Tworzywa sztuczne: Poliamid, Teflon, PomC, Rezotex, Poliwęglan ; KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy wyroby z tworzyw sztucznych (konstrukcyjnych) pręty, płyty oraz tuleje. Wykonujemy także detale gotowe z tworzyw oraz wyrobów... więcej »
  2018.11.11 - Kleje uszczelniacze LOCTITE oferuje KONTAKT S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferujemy produkty firmy Loctite: kleje cyjanoakrylowe, uszczelniacze oraz do zabezpieczania gwintów.     Oddział... więcej »
  2018.11.10 - POMIARY STOCZNIOWE - WERYFIKACJE GEOMETRYCZNE - POMIARY KONSTRUKCJI STALOWYCH Wykonujemy geometryczne pomiary dla stoczni / armatorów / fabrykatorów oraz projektantow w branży stoczniowej i offshore.   Zakres usług obejmuje: - weryfikacje... więcej »
  2018.11.10 - Koła, zestawy kołowe ; oferuje Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferuje koła metalowo - gumowe, aluminiowo - gumowe, tworzywowe oraz rolki do wózków paletowych i koła meblowe.  ... więcej »
  2018.11.10 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.11.09 - Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit * Termoizolacje - sznury i szczeliwai - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.11.09 - Tektura bezazbestowa * Szczeliwa kanalizacyjne * Filce techniczne * Fibra * Pakuły * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna szklanego * Silikony * Płyty korkowe i korkowo-gumowe ** - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.11.09 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.11.09 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2018.11.09 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży oprawę FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach remontowych.... więcej »
  2018.11.09 - CHEMTEC - glikol monoetylenowy MEG, glikol monopropylenowy MPG, woda demineralizowana DEMI CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2018.11.09 - POMIARY STOCZNIOWE - WERYFIKACJE GEOMETRYCZNE - POMIARY KONSTRUKCJI STALOWYCH Wykonujemy geometryczne pomiary dla stoczni / armatorów / fabrykatorów oraz projektantow w branży stoczniowej i offshore.   Zakres usług obejmuje: - weryfikacje... więcej »
  2018.11.09 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2018.11.09 - LOGICO oferuje używane i nowe kontenery 20DV/40DV/40HC W naszej ofercie znajdą Państwo: Kontenery morskie, nowe i używane, wszystkich typów i wielkości z przeznaczeniem (sprzedaż/wynajem): - do transportu międzynarodowego (morskiego i lądowego);... więcej »
  2018.11.09 - LOGICO Powierzchnia magazynowa w kontenerach na naszym placu 360zł netto/mies Wynajem powierzchni magazynowych w kontenerach które znajdują się na naszym placu. Plac jest ogrodzony, chroniony i monitorowany cena netto - 360,00zł/miesięcznie za kontener 20DV... więcej »
  2018.11.09 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2018.11.09 - MOTIP - przemysłowa chemia w sprayu Oferujemy szeroki wybór smarów technicznych, m.in.: smar teflonowy, odrdzewiacz, silikon, wazelina, miedź, cynk, olej do wiercenia, środek do czyszczenia klimatyzacji, sprężone... więcej »
  2018.11.09 - Kleje uszczelniacze LOCTITE oferuje KONTAKT S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferujemy produkty firmy Loctite: kleje cyjanoakrylowe, uszczelniacze oraz do zabezpieczania gwintów.     Oddział... więcej »
  2018.11.08 - SERIA 100 - OCHRONA ANYKOROZYJNA PALI W STREFIE ROZBRYZGU SERIA 100 to system ochrony pali pirsów, filarów mostów lub innych konstrukcji narażonych na korozję i uszkodzenia. Jest doskonałym rozwiązaniem w większości... więcej »
  2018.11.08 - POLIMEROWE TAŚMY MOCUJĄCE SMART® BAND DO INSTALACJI MORSKICH I PORTOWYCH – PA66, PA12, PA12 GF, POM, PPS Polimerowe taśmy  Smart® Band  są unikalnym opatentowanym systemem mocowania. Występują w trzech głównych typach – Smart® Band Standard , Smart®... więcej »
  2018.11.08 - OPASKI MOCUJĄCE DO INSTALACJI MORSKICH I PORTOWYCH SMART® TIE – PA66, PA12, PK, PPS, WYTRZYMAŁOŚĆ 1000 KG Opaski Smart® Tie są opatentowanym, unikalnym systemem opasek polimerowych o wyjątkowej wytrzymałości, zaprojektowanym dla najtrudniejszych aplikacji i najbardziej agresywnych... więcej »
  2018.11.08 - POMIARY STOCZNIOWE - WERYFIKACJE GEOMETRYCZNE - POMIARY KONSTRUKCJI STALOWYCH Wykonujemy geometryczne pomiary dla stoczni / armatorów / fabrykatorów oraz projektantow w branży stoczniowej i offshore.   Zakres usług obejmuje: - weryfikacje... więcej »
  2018.11.08 - MECAN - Remonty silników okrętowych Firma MECAN oferuje usługi w zakresie napraw i remontów silników okrętowych oraz regeneracji ich podzespołów. Silniki główne i pomocnicze: - demontaż i montaż... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook