Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2018.07.09 - W stoczni Safe w Gdańsku zwodowano statek rybacki dla Norwegów W stoczni Safe zwodowano sejner dla Norwegów. Częściowo wyposażony statek rybacki powstał na zamówienie stoczni Stadyard AS. Odholowanie jednostki z Gdańska do Norwegii zaplanowano na 16 lipca.  więcej »
  2018.07.08 - Stocznia Marine Projects przekazała Norwegom kolejny statek rybacki Gdańska stocznia Marine Projects Ltd. Sp. z o.o. przekazała klientowi kolejną jednostkę. Częściowo wyposażony Sejner o nazwie „Hovden Viking” zbudowany został dla norweskiego armatora Hovden Senior AS.  więcej »
 
  Wiadomości
  2018.07.16 - Trump: Będziemy konkurować z Rosją na rynku gazu w Europie USA są teraz jednym z największych producentów gazu i będą z Rosją konkurować na tym rynku w Europie, gdy powstanie gazociąg Nord Stream 2 - powiedział prezydent Donald Trump po zakończeniu rozmów z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. więcej »
  2018.07.16 - Maciej Żarnowski wicemistrzem Europy katamaranów A-Class W zakończonych w sobotę w Warnemünde mistrzostwach Europy katamaranów A-Class Maciej Żarnowski z UKS Navigo Sopot wywalczył brązowy medal w klasyfikacji generalnej i tytuł wicemistrza Europy. W pierwszej piętnastce było czterech Polaków. więcej »
  2018.07.16 - DZIEŃ NA FX/FI: Złoty może zacząć odrabiać straty, sentyment do rynków wschodzących poprawia się Złoty może zacząć odrabiać straty w ślad za poprawiającym się sentymentem do rynków wschodzących i słabnącym dolarem - oceniają analitycy. Na krajowym rynku długu - ich zdaniem - można spodziewać się dalszych spadków rentowności. więcej »
  2018.07.16 - Czaputowicz: Polska ze spokojem przygląda się spotkaniu Trump-Putin Polska ze spokojem przygląda się spotkaniu prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina - powiedział w poniedziałek w Brukseli szef MSZ Jacek Czaputowicz. Wiemy, kto jest naszym przyjacielem, a kto przeciwnikiem w tych rozmowach - podkreślił. więcej »
  2018.07.16 - Resort nauki rozpoczął już konsultacje niektórych projektów rozporządzeń do Ustawy 2.0 Resort nauki rozpoczął już konsultacje kilkunastu rozporządzeń do Ustawy 2.0., m.in. dotyczących zarobków profesora uczelni publicznej czy programu "Wsparcie dla czasopism naukowych". Ich projekty umieszczono na stronie Rządowego Centrum Legislacji. więcej »
  2018.07.16 - Jagiełło: Kolejne kwartały dobre dla polskiej gosp.; wyzwaniem rynek pracy i budowlanka Kolejne kwartały dla polskiej gospodarki będę dobre, jednak rynek pracy i sektor budowlany powinny spędzać sen z powiek rządowi – ocenia Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Jego zdaniem jednym z największych wyzwań jest brak informatyków, a sektor budowlany powinien mieć własny, branżowy program de minimis. więcej »
  2018.07.16 - Lokalnym start-upom brak globalnych aspiracji Europejski rynek start-upów jest dużo mniejszy niż w Stanach Zjednoczonych. W pierwszym kwartale tego roku do europejskich spółek trafiło nieco ponad 10 proc. wszystkich środków zainwestowanych przez fundusze. Dla porównania spółkom z USA przypadło blisko 2/3. Współzałożyciel i partner funduszu Almaz Capital Alexander Galitsky ocenia, że rynek start-upów w Europie Wschodniej ma duży potencjał rozwoju dzięki rozwiniętemu systemowi edukacyjnemu i rzeszom inżynierów specjalizujących się w tworzeniu oprogramowania. Z drugiej strony tutejszym spółkom brak globalnego myślenia, a ekspansję może utrudniać im polityka. więcej »
  2018.07.16 - PZU Jeziorak Yacht Club liderem Ekstraklasy Załoga PZU Jeziorak Yacht Club ze sternikiem Karolem Górskim wygrała inauguracyjne regaty NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W rozgrywkach o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZZ startowało 12 zespołów, które reprezentują 10 klubów żeglarskich z całej Polski. Regaty odbywały się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days. więcej »
  2018.07.16 - Rośnie znaczenie nowych technologii w transporcie Usprawnienie pracy kierowców, łatwiejsze zarządzanie transportem, a w rezultacie oszczędność czasu i pieniędzy to tylko niektóre z powodów, skłaniających firmy logistyczne do inwestowania w nowoczesne i efektywne technologie. więcej »
  2018.07.16 - FM Logistic dołącza do „Pierwszopomocnych na drodze” FM Logistic, czołowy operator logistyczny w zakresie transportu drogowego w Polsce, został Partnerem akcji „Pierwszopomocni na drodze”, promującej ratownictwo i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Obecnie trwają wakacyjne eventy w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP), usytuowanych przy polskich autostradach, podczas których zainteresowani kierowcy mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy. Projekt zakłada także organizację Safety Day’s – spotkań dla przedstawicieli branży transportowej, poświęconych wpływowi profilaktyki bezpieczeństwa i ratownictwa na prowadzony przez nich biznes. więcej »
  2018.07.16 - Pierwsze półrocze z dwucyfrowym wzrostem w zespole portów Szczecin-Świnoujście Ponad 14 mln ton towarów przeładowano w zespole portów Szczecin-Świnoujście. Oznacza to wzrost wobec ubiegłego roku o prawie 12 procent. więcej »
  2018.07.16 - ZUS rozda 50 mln Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs na dofinansowanie do projektów poprawiających warunki pracy. Wnioski można składać od 16 lipca do 23 sierpnia 2018 r. Jest jeden warunek – firma nie może zalegać ze składkami, ani podatkami. więcej »
  2018.07.16 - Polski złoty odrobił ostatnie straty Ubiegły tydzień przyniósł dość wyraźne umocnienie polskiej waluty, która przewodziła wzrostom walut środkowoeuropejskich. PLN istotnie zyskiwał w parze z głównymi walutami, szczególnie w relacji do słabszych euro i funta brytyjskiego. Umocnienie złotego można potraktować jako odreagowanie po ostatnich spadkach. więcej »
  2018.07.16 - Most w Sobieszewie. Montaż ruchomych przęseł rozpoczęty (wideo) Rozpoczął się montaż dwóch przęseł na powstającym w Gdańsku Sobieszewie zwodzonym moście. Połączy on we wrześniu dwa brzegi Martwej Wisły. Nasuwanie przęseł na przyczółki to operacja precyzyjna i czasochłonna. Zaplanowano ją na dwa tygodnie. Przy okazji rozpoczęcia montazu władze Gdańska i wykonawca poinformowali media o stanie prac przy tej inwestycji. więcej »
  2018.07.16 - Color Line pozyskuje prom towarowy Firma Color Line rozbudowuje swoją flotę. Norweski przewoźnik przejął właśnie prom od Finnlines. Chodzi o zbudowany w 1998 r. statek Finncarrier, który Color Line chce wykorzystać do obsługi jednego z popularnych połączeń w swojej siatce. więcej »
  2018.07.16 - Włochy: Wiceszef MSZ: Nie będzie sojuszu z V4 Włoski rząd nie chce zawrzeć sojuszu z Grupą Wyszehradzką - oświadczył w poniedziałek wiceszef MSZ Manlio Di Stefano w wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera". Jego zdaniem kraje V4 nie działają na rzecz "zjednoczonej i solidarnej" Europy. więcej »
  2018.07.16 - Włoski rząd: Irlandia przyjmie 20 migrantów przybyłych na Sycylię Irlandia jest kolejnym krajem UE, który zadeklarował gotowość przyjęcia grupy migrantów z ogólnej liczby 450 ludzi, którzy przypłynęli z Libii na Sycylię. Źródła rządowe w Rzymie poinformowały, że Dublin chce przyjąć 20 osób. więcej »
  2018.07.16 - ChRL i UE uznały negocjacje w sprawie umowy inwestycyjnej za priorytet Chiny i UE uznają negocjacje w sprawie dwustronnej umowy inwestycyjnej za najwyższy priorytet – napisano we wspólnym oświadczeniu po poniedziałkowym szczycie ChRL-UE w Pekinie, w czasie którego obie strony wymieniły się ofertami wzajemnego dostępu do rynku. więcej »
  2018.07.16 - Szef włoskiego MSW nie wyklucza weta wobec sankcji na Rosję Wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył w poniedziałek, że włoski rząd nie wyklucza weta wobec dalszego obowiązywania sankcji UE, nałożonych na Rosję w związku z zaanektowaniem Krymu w 2014 roku i wspieraniem separatystów na wschodzie Ukrainy. więcej »
  2018.07.16 - Trump i Purtin chcą rozmawiać m.in. o dwustronnych relacjach i handlu Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w poniedziałek w Helsinkach, że chce omówić z przywódcą Rosji Władimirem Putinem sprawy handlu, zbrojeń jądrowych i wojskowe. Putin zaznaczył, że nadszedł czas na rozmowy o stosunkach USA i Rosji i problemach na świecie. więcej »
  2018.07.16 - Rzecznik Kremla: Liczymy, że szczyt Putin-Trump przybliży koniec kryzysu Mamy nadzieję, że spotkanie w Helsinkach prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa, przybliży zakończenie kryzysu w relacjach między dwoma krajami - oświadczył w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. więcej »
  2018.07.16 - Ekspert: Pracownik potrzebuje urlopu, by mógł efektywnie pracować Pracownik potrzebuje systematycznego odpoczynku, by mógł efektywnie pracować; ważne jest też zadbanie o regenerację organizmu w ciągu dnia - powiedział PAP psycholog, kulturoznawca Przemysław Staroń z Uniwersytetu SWPS. Dodał, że długotrwały brak odpoczynku grozi wypaleniem zawodowym. więcej »
  2018.07.16 - Włochy/Rząd: Zgoda kilku krajów na przyjęcie migrantów to nasze zwycięstwo Za swoje "polityczne zwycięstwo" uznał rząd Włoch wynik prowadzonej przez siebie ofensywy dyplomatycznej, która doprowadziła do tego, że pięć krajów UE - Francja, Niemcy, Malta, Hiszpania i Portugalia - przyjmie po 50 migrantów z 450 przybyłych w rejon Sycylii. więcej »
  2018.07.16 - W poniedziałek w Rzymie spotkanie ministrów ds. europejskich Polski i Włoch Ministrowie ds. europejskich Polski i Włoch Konrad Szymański i Paolo Savona spotkają się w poniedziałek w Rzymie, by omówić kwestie polityki migracyjnej, nowych ram finansowych UE po roku 2020, Brexitu i aktualnej agendy Rady ds. Ogólnych - dowiedziała się PAP w MSZ. więcej »
  2018.07.16 - Barwinek: Polsko-słowackie umowy ws. połączenia S19 z R4 i budowy mostu Umowy o połączeniu polskiej drogi ekspresowej S19 ze słowacką R4 oraz budowie mostu granicznego między obu krajami podpisali w poniedziałek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i minister transportu i budownictwa Słowacji Arpad Erseka. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2018.07.16 - TWORZYWA ELEKTROIZOLACYJNE * Textolit płyty (TCF) * Bakelit płyty(PCF) * Szkło-epoksyd płyty(TSE), szkło-silikon (TSS) - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.07.16 - Rury i pręty prasowane TCF, PCF,TSE, rury zwijane TCF, PCF * Mikanit* - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.07.16 - Materiały na pokrowce i zadaszenia do jachtów - GPH Surtex GPH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewniamy Państwu szeroką ofertę wodoodpornych wodoszczelnych materiałów do szycia pokrowców do jachtów i... więcej »
  2018.07.16 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2018.07.16 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2018.07.16 - Węże spawalnicze tlen / acetylen / argon - Fagumit oferuje KONTAKT S.A. oddział Gdańsk Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy węże spawalnicze do tlenu oraz acetylenu róznych średnic produkcji Fagumit.   Kontakt S.A. oddział Gdańsk ul. Sucha 16... więcej »
  2018.07.16 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.07.15 - Atlas - obuwie dla spawaczy klasy premium, znane i cenione w całej Europie. Szybka dostawa. Wysokiej jakości buty dla spawaczy Duo Soft 765 HI1 HRO S3 niemieckiego producenta firmę Atlas. Cholewka wykonana ze specjalnie garbowanej, wodoodpornej, oddychającej i wytrzymałej na przetarcia... więcej »
  2018.07.15 - Tylko 79 zł za wysokiej jakości kombinezon roboczy bawełniany holenderskiego producenta KLM. Uniwersalne zastosowanie. Kombinezony dostępne od ręki w kilku kolorach. Klasyczny kombinezon roboczy bawełniany holenderskiej firmy KLM. Znany i ceniony na całym świecie. Uniwersalne zastosowanie. Oddychający, idealny do prac w ciepłych i gorących strefach... więcej »
  2018.07.15 - Tworzywa sztuczne: Poliamid, Teflon, PomC, Rezotex, Poliwęglan ; KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy wyroby z tworzyw sztucznych (konstrukcyjnych) pręty, płyty oraz tuleje. Wykonujemy także detale gotowe z tworzyw oraz wyrobów... więcej »
  2018.07.15 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2018.07.14 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2018.07.14 - Taśmy specjalistyczne TESA oferuje KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna KONTAKT S.A. oferuje taśmy profesjonalne marki Tesa,   w sprzedaży posiadamy taśmy maskujące, malarskie, naprawcze, izolacyjne, ostrzegawcze, pakujące, dwustronne... więcej »
  2018.07.13 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2018.07.13 - Ceratki PTFE / drut Kanthal - KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy płyty gumowe ogólnego przeznaczenia SBR, olejoodporne NBR, kwasoodporne CWE, płyty silikonowe, mikrogumę EPDM (płyty, sznury,... więcej »
  2018.07.13 - Kurs na stopień Sternka Motorowodnego w Krakowie w dniach 16-18.07.2018r. Zapraszamy na kwietniowe szkolenie motorowodne w Krakowie. Szkolenie trwa od poniedziałku do środy, w systemie popołudniowym. TERMIN: 16-18.07.2018 (start w poniedziałek godz. 16:00,... więcej »
  2018.07.13 - Tworzywa sztuczne: Poliamid, Teflon, PomC, Rezotex, Poliwęglan ; KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy wyroby z tworzyw sztucznych (konstrukcyjnych) pręty, płyty oraz tuleje. Wykonujemy także detale gotowe z tworzyw oraz wyrobów... więcej »
  2018.07.13 - Szkolenie okresowe BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych 18.07.2018r. Zapraszamy na okresowe szkolenie w zakresie BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych. Jest to jednodniowe szkolenie mające na celu aktualizację i ugruntowanie wiedzy z zakresu BHP... więcej »
  2018.07.13 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2018.07.13 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2018.07.13 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży oprawę FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach remontowych.... więcej »
  2018.07.13 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2018.07.13 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.07.12 - Części zamienne do generatorów, wirówek, sprężarek i pomp okrętowych. Firma FENIX prowadzona jest przez wyspecjalizowanych specjalistów branży morskiej. Specjalizujemy się w sprzedaży części zamiennych do statków i okrętów. Współpracujemy... więcej »
  2018.07.12 - Płyty oraz arkusze gumowe - KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy płyty gumowe ogólnego przeznaczenia SBR, olejoodporne NBR, kwasoodporne CWE, płyty silikonowe, mikrogumę EPDM (płyty, sznury,... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook