Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2018.03.16 - W Gdańsku uratują kolejny stoczniowy dźwig. Będzie jak nowy W Gdańsku uratują kolejny stoczniowy dźwig. Żuraw zlokalizowany przy ulicy Narzędziowców na terenie Młodego Miasta ma zyskać całoroczną iluminację w zmiennych kolorach, która będzie zintegrowana z muzyką. Konkurs na podświetlenie dźwigu ogłosiła w piątek Fundacja Gdańska. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 kwietnia.  więcej »
  2018.03.16 - Przemysł podwodny w Polsce się profesjonalizuje, pracy będzie coraz więcej W momencie, kiedy w Polsce pojawiają się duże projekty związane z morską energetyką wiatrową, koncepcją Bramy Północnej, rozbudową Portu Centralnego, Portu Zewnętrznego w Gdyni, tam prac podwodnych będzie dużo, ten przemysł się profesjonalizuje, jakby ze strony zlecających i ze strony firm nurkowych – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Krzysztof Stopierzyński, przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej dla Nurków i współorganizator Konferencji Prace Podwodne 2018, która w czwartek odbyła się w Gdyni. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli przemysłu podwodnego z kraju i ze świata.  więcej »
 
  Wiadomości
  2018.03.19 - Ropa w USA tanieje - amerykańscy dostawcy surowca z łupków więcej wiercą Ropa w USA tanieje o 0,6 proc. W USA producenci ropy z łupków są bardziej aktywni w wierceniu, a to budzi na rynkach obawy, czy cięcia dostaw ropy z OPEC i jego sojuszników będą wystarczające, aby z rynków paliw "usunąć" nadwyżkę ropy - podają maklerzy. więcej »
  2018.03.18 - Odpowiedzialność przewoźnika morskiego („sea carrier”) w świetle prawa angielskiego Angielskie prawo precedensowe (common law) – historycznie podstawowe źródło prawa, ukształtowało podstawowe zasady odpowiedzialności przewoźnika morskiego w oparciu o podstawowy podział przewoźników na: 1.    Przewoźników publicznego (public carriers) oraz 2.    Przewoźników prywatnych (private carriers).  więcej »
  2018.03.18 - Ceny transferowe – wydłużenie terminu na przygotowanie dokumentacji podatkowej – śniadania podatkowe Deloitte W tym roku po raz pierwszy firmy dokonujące transakcji z podmiotami powiązanymi muszą składać oświadczenie, podpisane przez zarząd, potwierdzające, że spółka posiada kompletną dokumentację podatkową. W tym kontekście, prace nad dokumentacją nabierają zupełnie nowego znaczenia, które do pory nie było brane pod uwagę przez większość spółek. więcej »
  2018.03.18 - CMA CGM z dobrym wynikiem finansowym w 2017 roku CMA CGM, trzeci armator kontenerowy na świecie, odnotował dobry wynik finansowy w 2017 r., dzięki ponad 20 proc. wzrostowi wolumenu przewiezionych kontenerów. więcej »
  2018.03.18 - Duży armator przewiduje ożywienie na rynku kontenerowców w tym roku Trzeci największy armator kontenerowy, CMA CGM, oczekuje ożywienia na rynku w tym roku spowodowanego wzrostem gospodarczym na całym świecie. więcej »
  2018.03.18 - Armatorzy przekładają odbiór megakontenerowców. To dobra wiadomość dla rynku Armatorzy kontenerowi kontynuują przekładanie odbioru swoich nowych jednostek. Obawiają się, iż te jednostki wywierałyby dalszą presję na rynku kontenerowców, który w ubiegłym roku odnotował umiarkowaną poprawę. więcej »
  2018.03.18 - Rzecznik rządu: wizyta kanclerz Merkel wskazuje, że pozycja Polski jest ważna Poniedziałkowa wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Polsce wskazuje na wciąż dobre relacje między Warszawą a Berlinem - powiedziała w niedzielę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Dodała, że wizyta świadczy także o tym, że nasz kraj odgrywa znaczącą rolę w budowaniu i reformowaniu Unii Europejskiej. więcej »
  2018.03.18 - Rosyjski strongman przeciągnął statek by upamiętnić czwartą rocznicę aneksji Krymu (wideo) Cztery lata temu, 18 marca 2014 r. na Kremlu podpisano uroczyście akt o przyłączeniu Krymu do Rosji. Proces aneksji Krymu rozpoczął się w ostatnich dniach lutego 2014 r., gdy rosyjscy żołnierze w nieoznakowanych mundurach (słynne już „zielone ludziki”) przejmowali strategiczne obiekty ukraińskiej armii i lokalnych władz. Współpracujący z Moskwą separatyści 16 marca 2014 r. zorganizowali referendum, którego wyniki uznano za podstawę do przejęcia półwyspu przez Rosję. Podczas gdy o Krymie zapomina niemalże cała Europa - we Władywostoku odbyła się próba pobicia rekordu w przeciąganiu najcięższego obiektu przez człowieka aby "uroczyście uczcić czwartą rocznicę zjednoczenia Krymu z Rosją" - jak piszą rosyjskie media.   więcej »
  2018.03.18 - Trwa poszukiwanie inwestorów do budowy niemieckiego terminalu gazowego Trzy spółki joint venture, które chcą zbudować terminal importowy LNG w północnych Niemczech, uruchomiły otwarty nabór na oferty od inwestorów. Chcą dzięki temu poznać zainteresowanie rynku i uzyskać szczegółowy wgląd w popyt na taką inwestycję. więcej »
  2018.03.18 - Kolejny pożar na kontenerowcu Maersk W piątek, w ładowni kontenerowca Maersk Kensington wybuchł pożar. Na szczęście, cała załoga jest bezpieczna. Trwa dochodzenie w tej sprawie. więcej »
  2018.03.18 - Dworczyk: jednym z ważnych tematów spotkania premiera z kanclerz Niemiec będzie Nord Stream 2 Nord Stream 2 będzie jednym z ważnych tematów poniedziałkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel - powiedział w niedzielę minister Michał Dworczyk. Dodał, że rozmowy będą dotyczyły także przyszłości Unii Europejskiej oraz przyszłego budżetu unijnego. więcej »
  2018.03.18 - Lodowa Mila w Gdyni. Piotr Biankowski popłynął dla dzieci Piotr Biankowski po raz kolejny udowodnił, że pływać można w każdych warunkach. W ramach charytatywnego wyzwania na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda pokonał dystans 678 metrów, mimo że temperatura wody wynosiła zaledwie 1 stopień Celsjusza. Wyczyn byłego rugbisty Arki Gdynia spotkał się z dużym zainteresowaniem. Łącznie zebrano ponad 32 tysiące złotych. więcej »
  2018.03.18 - Ekspert: Wizyta kanclerz Merkel to znak nowej strategii Niemiec Zapowiadana na poniedziałek wizyta kanclerz Merkel w Polsce to nie tylko kurtuazja, ale nowe otwarcie ze strony Niemiec – powiedziała PAP dyrektor Instytutu Zachodniego dr Justyna Schulz. W strategicznym interesie Niemiec leży udział Polski w procesie reform Unii Europejskiej - dodała. więcej »
  2018.03.18 - W.Brytania: List grupy polityków za zablokowaniem Nord Stream 2 Siedemnastu brytyjskich polityków, w tym były lider Partii Konserwatywnej Iain Duncan Smith, podpisało list do szefa MSZ Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, apelując o sprzeciw wobec budowy gazociągu Nord Stream 2 - poinformował w niedzielę "Sunday Telegraph". więcej »
  2018.03.18 - Hiszpania: W ubiegłym roku przypłynęła rekordowa liczba nielegalnych migrantów W 2017 r. do Hiszpanii przypłynęła rekordowa liczba nielegalnych migrantów – ponad 22,4 tys. W ciągu ostatniego roku ich grono powiększyło się o blisko 300 proc.  więcej »
  2018.03.18 - W stoczni CRIST położono stępkę pod budowę polarnego statku pasażerskiego National Geographic 17 marca w stoczni Crist odbyła się ceremonia położenia stępki na jednostce NB 312 „National Geographic Endurance”. NB 312, to wielofunkcyjny, polarny statek pasażerski z innowacyjnym kadłubem X-BOW budowany przez stocznię CRIST S.A. dla norweskiego armatora. więcej »
  2018.03.17 - Szalony port w Bangladeszu (wideo) Jeden z użytkowników youtube, podzielił się filmem ze swojej podróży do Bangladeszu. Mamy okazję zobaczyć nieco szalony i niebezpieczny ruch w jednym z tamtejszych portów, w Dakce. I mimo że cała sytuacja wydaje się być kompletnym chaosem, w którym wielkie statki i małe łodzie walczą o miejsce a tragarze i rybacy chronią własnymi rękoma swe łodzie przed zmiażdżeniem - to szaleństwo jest pod kontrolą! Zobaczcie sami.   więcej »
  2018.03.17 - Wysoka kara dla Color Line za naruszenie dyrektywy niskosiarkowej Firma Color Line popadła w małe tarapaty. Na firmę nałożona została karę za pogwałcenie przepisów wynikających z dyrektywy niskosiarkowej. więcej »
  2018.03.17 - Konkurs na podświetlenie dźwigu Stoczniowy dźwig jeszcze w tym roku z audiowizualną iluminacją. Jak dokładnie będzie wyglądał? To zależy od pomysłów i rozstrzygnięcia konkursu, który ruszył w piątek. więcej »
  2018.03.17 - 18 marca - kolejna niedziela z zakazem handlu 18 marca tego roku będzie drugą niedzielą, kiedy nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem w każdym miesiącu br. dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel. więcej »
  2018.03.17 - Tchórzewski dla Super Expressu: Polska musi się zdobyć na atom Energia atomowa oznacza produkcję bezemisyjnej energii elektrycznej; Polska musi się zdobyć na atom - powiedział w wywiadzie dla sobotniego "Super Expressu" minister energii Krzysztof Tchórzewski. więcej »
  2018.03.17 - PAP: Wzrost przeładunków w portach w Szczecinie i Świnoujściu O 15 proc. więcej ładunków niż w analogicznym okresie ubiegłego roku przeładowano w pierwszych dwóch miesiącach br. w portach w Szczecinie i Świnoujściu. Największe wzrosty zanotowały węgiel i ruda, z kolei spadki odnotowano w segmencie zboża. więcej »
  2018.03.17 - Grecja: Co najmniej 15 migrantów, w tym piątka dzieci, utonęło w Morzu Egejskim Co najmniej 15 migrantów, w tym pięcioro dzieci, utonęło w sobotę w pobliżu greckiej wyspy Agatonisi u wybrzeży Turcji, gdy na Morzu Egejskim wywróciła się niewielka łódź, którą podróżowali - poinformowała grecka straż przybrzeżna. więcej »
  2018.03.17 - Posłanka PiS zrezygnowała z funkcji matki chrzestnej statku PŻM Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dorota Arciszewska-Mielewczyk zrezygnowała z tytułu matki chrzestnej statku Polskiej Żeglugi Morskiej m/s Tczew. Wyjaśniła, że nie chce "stawać w konkury" z Magdaleną Kubicką-Netką, której tytuł zaproponowano wcześniej. więcej »
  2018.03.17 - Morawiecki o Konstytucji Biznesu: Budujemy zaufanie między administracją a biznesem Celem rządu jest budowanie zaufania między administracją a biznesem, równowagi i harmonii w relacjach firm i urzędników, a służyć temu ma Konstytucja Biznesu - wskazał premier Mateusz Morawiecki. Działajmy ręka w rękę na rzecz polskiej gospodarki - apelował do przedsiębiorców. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2018.03.19 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2018.03.19 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.03.18 - TWORZYWA SZTUCZNE - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.03.18 - teflon (PTFE) * poliamid / tarnamid (PA) - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.03.18 - Płyty oraz arkusze gumowe - KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy płyty gumowe ogólnego przeznaczenia SBR, olejoodporne NBR, kwasoodporne CWE, płyty silikonowe, mikrogumę EPDM (płyty, sznury,... więcej »
  2018.03.18 - Tworzywa sztuczne: poliamid, teflon, pom, rezotex, poliwęglan KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy wyroby z tworzyw sztucznych (konstrukcyjnych) pręty, płyty oraz tuleje. Wykonujemy także detale gotowe z tworzyw oraz wyrobów... więcej »
  2018.03.18 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne - utrzymanie, remonty, konserwacja, neutralizacja rozlewów, zapobieganie wyciekom CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2018.03.17 - Kontakt S.A. oferuje : elektronarzędzia Bosch, Hitachi, Dewalt Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. oddział Gdańsk   W naszej ofercie znajdą Państwo elektronarzędzia i osprzęt uznanych światowych marek. Nasi pracownicy służą fachową wiedzą w... więcej »
  2018.03.16 - Koła, zestawy kołowe ; oferuje Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferuje koła metalowo - gumowe, aluminiowo - gumowe, tworzywowe oraz rolki do wózków paletowych i koła meblowe.  ... więcej »
  2018.03.16 - Ceratki PTFE / drut Kanthal - KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy płyty gumowe ogólnego przeznaczenia SBR, olejoodporne NBR, kwasoodporne CWE, płyty silikonowe, mikrogumę EPDM (płyty, sznury,... więcej »
  2018.03.16 - Ogrzewacze beczek i zbiorników IBC Ogrzewacze płaszczowe do szybkiego i bezpiecznego podgrzewania substancji w beczkach i zbiornikach paletowych IBC, co pozwala na dokładne i szybkie opróżnienie beczek lub... więcej »
  2018.03.16 - Wózek Linde H-80-T-900 Wózek Linde H-80-T-900. Udźwig: 8000 kg. Wysokość podnoszenia: 4450 mm. Długość wideł: 2380 mm. Masa własna: 13435 kg. Wysokość w stanie złożonym: 3600 mm. Maszt: duplex. ... więcej »
  2018.03.16 - dźwigi szybkiego montażu TEREX CBR40H-4 2011 2 szt. Dźwigi szybkiego montażu 2 sztuki.  I. TEREX CBR40H-4  Rok produkcji: 2011.  Udźwig: 4.000/1.000 (kg). Ramię: 40000 mm. Cena 63 000 EUR. II. dźwig z roku 2008... więcej »
  2018.03.16 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2018.03.15 - Tylko 99 zł za najmocniejszy na rynku kombinezon roboczy dla spawaczy, szlifierzy i zawodów pokrewnych. Kombinezony dostępne od ręki. Najwyższej klasy kombinezon ochronny dla spawaczy Fristads Kansas. Kombinezon do ciężkich prac spawalniczych i pokrewnych klasy 2. Pełna ochrona przed łukiem elektrycznym, odpryskami stopionego... więcej »
  2018.03.15 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.03.15 - MOTIP - przemysłowa chemia w sprayu Oferujemy szeroki wybór smarów technicznych, m.in.: smar teflonowy, odrdzewiacz, silikon, wazelina, miedź, cynk, olej do wiercenia, środek do czyszczenia klimatyzacji, sprężone... więcej »
  2018.03.15 - Żeglarska biżuteria ..... i nie tylko Biżuteria dla każdego żeglarza, wodniaka, miłośnika marynistyki, bez względu na wiek i płeć. To biżuteria dobra na co dzień i na szczególną okazję, dobra na prezent czy pamiątkę z rejsu,... więcej »
  2018.03.15 - hala stalowa 600m2 z suwnicą dwuwciągnikową 6T-20m. KOMPLETNA we wszystko HALA stalowa 600m2 z suwnicą 6T-20m. Jest jak nowa. Niczego nie brakuje. Rok produkcji 2015. W cenie suwnica pomostowa z belkami podsuwnicowymi. Cena 57000.00 EUR.... więcej »
  2018.03.15 - Koła, zestawy kołowe ; oferuje Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferuje koła metalowo - gumowe, aluminiowo - gumowe, tworzywowe oraz rolki do wózków paletowych i koła meblowe.  ... więcej »
  2018.03.15 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2018.03.15 - Fotoluminescencyjne oznakowania na statki morskie, znaki morskie, znaki ochrony przeciwpożarowej, znaki ochrony życia, instrukcje na statki morskie, oznaczenie poziomów i pokładów Renomowany sklep BHP oferuje wysokiej jakości znaki ewakuacyjne,oznakowanie na statki morskie, znaki BHP, gaśnice, apteczki i instrukcje bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W naszej bogatej... więcej »
  2018.03.15 - Profesjonalna odzież zawodowa i obuwie robocze, rękawice, maski przeciwpyłowe Renomowany sklep BHP oferuje wysokiej jakości profesjonalną odzież roboczą. W jednym miejscu znajdą Państwo ofertę na kombinezony robocze, obuwie ochronne, rękawice robocze oraz artykuły... więcej »
  2018.03.15 - Profesjonalny sprzęt przeciwpożarowy, gaśnice, hydranty,koce gaśnicze, apteczki Renomowany sklep BHP oferuję wysokiej klasy sprzęt przeciwpożarowy, artykuły pierwszej pomocy.   Zapewniamy naszym klientom markowe, nowoczesne, niezawodne i sprawdzone produkty.... więcej »
  2018.03.15 - Izolacje, szczeliwa, uszczelnienia - GPH Surtex Sp. z o.o. Gdyńskie PH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewnia Państwu szeroką ofertę wyrobów  izolacyjnych, szczeliw i uszczelnień.  ... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook