Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2017.02.21 - Jeden z najsilniejszych na świecie trawlerów zwodowany w Naucie Pierwsze w tym roku wodowanie w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku. Tym razem był to częściowo wyposażony trawler rybacki m/v VOYAGER – jedna z najsilniejszych na świecie jednostek tej klasy. Statek będzie łowił ryby na Północnym Atlantyku.  więcej »
  2017.02.17 - Baltec Marine zainstalował płuczki na promie należącym do niemieckiego TT-Line Premium Cztery hybrydowe systemy oczyszczania spalin produkowane przez włoską firmę Ecospray Technologies zostały zainstalowane przez Baltec Marine na promie typu ropax Peter Pan, należącym do niemieckiego TT-Line Premium.  więcej »
 
  Wiadomości
  2017.02.26 - Sejm przyjął ustawę o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną Budowę nowej drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym poprzez wykonanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną zakłada przyjęta w piątek przez Sejm ustawa. Za głosowało 401 posłów, przeciw było dziewięciu, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz zajmie się nią Senat. więcej »
  2017.02.26 - Na Bałtyku niedługo pojawi się konkurencja dla świnoujskiego gazoportu Terminal LNG w Świnoujściu powinien stale rozbudowywać swoją ofertę. Niedługo bowiem podobne obiekty powstaną w kilku miejscach wokół Morza Bałtyckiego. więcej »
  2017.02.26 - Czy dojdzie do realizacji zakupu kutrów rakietowych Murena? W programie operacyjnym Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych „Zwalczanie zagrożeń na morzu” zabraknie zakupu kutrów rakietowych Murena. Ten pojekt może jednak znaleźć się w  Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. więcej »
  2017.02.26 - Flagowe programy SOR dot. m.in. przemysłu okrętowego, elektromobilności, kolejnictwa i medycyny 12 flagowych projektów – m.in. programy dot. przemysłu okrętowego, elektromobilności, kolejnictwa, nowoczesnej medycyny i biotechnologii – znalazło się w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dokument przedstawił na stronie internetowej resort rozwoju. więcej »
  2017.02.26 - Inżynierowie z Gdańska pomagają w uruchamianiu specjalistycznych silników. To pierwszy taki projekt na świecie Kolejne przyjazne żegludze rozwiązanie. Tym razem zespół pięciu inżynierów z gdańskiego biura Wärtsilä Polska bierze udział w uruchamianiu i monitorowaniu działania pierwszych na świecie 2-suwowych silników dual fuel przeznaczonych dla tankowców zamówionych przez duńskiego armatora. Urządzenia spełniają najwyższe normy środowiskowe. więcej »
  2017.02.26 - Żegluga śródlądowa – uśpiony potencjał Polski sektor żeglugi śródlądowej przeżywał swój okres świetności niemal pół wieku temu. Kolejnych kilka dekad to natomiast czas zaniedbania i braku inwestycji. Branża ta nie jest jednak gospodarczym przeżytkiem, o czym świadczy prężne jej funkcjonowanie na zachodzie Europy, a nawet tuż za naszą wschodnią granicą. więcej »
  2017.02.26 - Rewal. Wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej W najbliższy poniedziałek 27 lutego odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Obrady rozpoczną się o godz. 13:30 w sali konferencyjnej Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Lasów Państwowych „Bażyna” przy ul. Wojska Polskiego 15 w Pogorzelicy. więcej »
  2017.02.26 - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. stawiają na rozwój ważnych tras kolejowych Znacząca poprawa ruchu kolejowego w aglomeracjach, podniesienie standardu podróży na trasach regionalnych oraz polepszenie warunków dla przewozu towarów - to cele PKP PLK nie tylko na 2017 r. Nowe inwestycje pozwolą na lepsze podróże i transport towarów - zwiększą prędkości i przepustowość ważnych szlaków kolejowych. więcej »
  2017.02.26 - Wyniki Grupy PKP CARGO w styczniu 2017 roku – dane GUS Grupa PKP CARGO w styczniu 2017 roku uzyskała 53,64 proc. udziału w rynku pod względem pracy przewozowej i 45,07 proc. pod względem masy towarowej – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W tym samym okresie Grupa przewiozła o 7,8 proc. więcej ładunków i wykonała pracę przewozową o 11,3 proc. większą niż w styczniu 2016 roku. więcej »
  2017.02.26 - Ponad 78 mln zł z funduszy unijnych na badania i rozwój w województwie pomorskim. Najwięcej na innowacyjną barkę Ponad 78 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych otrzyma 30 projektów o charakterze badawczo-rozwojowym wybranych przez pomorskie władze regionalne. Beneficjenci będą pracować m.in. nad barką do transportu wielkogabarytowych ładunków i urządzeniem dla dzieci z astmą. więcej »
  2017.02.26 - PZL-Świdnik: weźmiemy udział w postępowaniu na śmigłowce dla wojska Produkująca śmigłowce spółka PZL-Świdnik oświadczyła w piątek, że weźmie udział w ogłoszonym przez MON postępowaniu na 16 maszyn dla wojska. Firma podkreśliła, że jej atutami są światowe doświadczenie właściciela, włoskiej grupy Leonardo, i szeroka oferta. więcej »
  2017.02.26 - Wiceminister Gajda: Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe to priorytet – Obecna sytuacja hydrologiczna wyraźnie pokazuje, że jeśli nawet stosunkowo niewielkie zagrożenia hydrologiczne powodują podtopienia, oznacza to, że stan infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo przeciwpowodziowe jest bardzo słaby. Przygotowujemy nowe Prawo wodne, abyśmy byli znacznie lepiej przygotowani do takich sytuacji, jak w tej chwili, a także tych znacznie trudniejszych – podkreśla Mariusz Gajda, wiceminister środowiska. więcej »
  2017.02.26 - Siarkopol i Bałtycka Baza Masowa podpisały umowę ws. przeładunku siarki na eksport Przeładunek ponad 300 tys. ton siarki rocznie na eksport zakłada umowa podpisana w piątek przez dwie spółki należące do koncernu chemicznego Grupy Azoty: Siarkopol oraz Bałtycką Bazę Masową. Umożliwia to Grupie Azoty eksport siarki bez konieczności płacenia za te usługi innym podmiotom. więcej »
  2017.02.26 - Prezes PZL Mielec: liczymy, że Polska będzie kolejnym naszym klientem Prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki powiedział w piątek, że dla jego firmy ważny będzie kontrakt na śmigłowce dla wojska. – Liczymy, że Polska będzie kolejnym naszym klientem, bo jeśli w Polsce uda nam się skutecznie sprzedać Black Hawki, to znajdzie on zainteresowanie w krajach ościennych – dodał. więcej »
  2017.02.26 - Marynarz i pieniądze Chęć rozwiązania problemów w zakresie wymiany walut, z którymi na codzień spotykał się Marcin Grabiński, pływający regularnie jako oficer okrętowy, zainspirowała go do wprowadzenia w życie nowego, lepszego rozwiązania biznesowego. Jego start up oparty na idei społecznościowej wymiany walut z powodzeniem zadebiutował na rynku.  więcej »
  2017.02.25 - Anwil z grupy PKN Orlen reorganizuje transport kolejowy produktów Anwil z grupy PKN Orlen planuje na 2017 r. nowe projekty dotyczące organizacji transportu kolejowego swych produktów. Spółka chce m.in. wdrożyć nowy system logistyki kolejowej oraz testy nowych typów wagonów do przewozu nawozów i PCW w workach big-bag. więcej »
  2017.02.25 - Sejm za zapobieganiem zanieczyszczaniu morza przez statki Zmiany przepisów dot. m.in. emisji dwutlenku węgla w transporcie morskim oraz recyklingu statków zakłada przyjęta w piątek przez Sejm nowela ustawy o zapobieganiu zanieczyszczaniu morza przez statki. więcej »
  2017.02.25 - W gminie Kosakowo ma powstać unikatowa marina. Jej właścicielami będą mieszkańcy gminy W malutkich miejscowościach Rewie i Mostach (gm. Kosakowo) trwa planowanie wielkiej inwestycji. Ma w tym miejscu powstać unikatowa marina, przy której zacumuje nawet 2000 jachtów. więcej »
  2017.02.25 - Przedstawiciele Nord Stream 2 z ofensywą lobbingową w Brukseli Przedstawiciele Nord Stream 2 prowadzą ofensywę lobbingową w Brukseli. Powiązany z rosyjskim Gazpromem były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder spotkał się w tym tygodniu z unijnym komisarzem ds. działań klimatycznych i energii Miguelem Canete. więcej »
  2017.02.25 - Włochy: Nasila się napływ migrantów: 1700 w ciągu doby Nasila się napływ migrantów na wybrzeża Włoch. W ciągu doby służby morskie uratowały z dryfujących łodzi i pontonów 1700 ludzi podczas 15 osobnych operacji koordynowanych przez Straż Przybrzeżną- podała Ansa w piątek. Aresztowano trzech przemytników migrantów. więcej »
  2017.02.25 - Początek manewrów morskich Iranu w Zatoce Perskiej i na Oceanie Indyjskim Iran rozpoczął w niedzielę coroczne manewry morskie w Zatoce Perskiej i na Oceanie Indyjskim. Ich celem jest przećwiczenie walki z terroryzmem i piractwem – poinformował dowódca sił morskich, cytowany przez państwowe media. więcej »
  2017.02.24 - ICS: Musi powstać plan redukcji emisji CO2 dla światowej żeglugi Prezes Międzynarodowej Izby Żeglugi (ICS) wyjawił w piątek, czego oczekuje od Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) w kwestii strategii redukcji emisji CO2 dla światowej żeglugi. więcej »
  2017.02.24 - Finnlines publikuje wyniki za 2016 r. To był kolejny rekordowy rok dla popularnego przewoźnika Firma Finnlines podsumowała ubiegły rok. Dla należącego do grupy Grimaldi przedsiębiorstwa był to pod wieloma względami rekordowy okres. więcej »
  2017.02.24 - Wasaline z rekordowym osiągnięciem Wasaline to kolejny przewoźnik, których pochwalił się wynikiem finansowym osiągniętym w ubiegłym roku. Dla fińskiej firmy był to już kolejny z rzędu rok rekordów. więcej »
  2017.02.24 - Nowe barwy śmigłowców W-3 dla BLMW Były biało-czerwone. Teraz będą szare z pomarańczowymi elementami i żółtym napisem SAR (Search and Rescue). Tak wygląda nowy wzór malowania śmigłowców W-3, którymi latać będzie gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. W ubiegłym tygodniu pierwsza z pięciu maszyn, które prawie trzy lata temu trafiły do zakładów lotniczych w Świdniku, wróciła do służby. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2017.02.26 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2017.02.24 - Szkutnictwo -remonty, budowa i przebudowa jachtów Oferta: -remonty -renowacja -budowa i przebudowa jachtów -naprawy i konserwacje -laminowanie i naprawa poszycia kadłuba... więcej »
  2017.02.24 - Balticon oferuje kontenery chłodnicze morskie, SOC Oferujemy: · szeroki wybór kontenerów chłodniczych w różnych rocznikach · atrakcyjne ceny    ... więcej »
  2017.02.24 - Kontenery odnowione na magazyn, budowę oferuje EcoContainers Kontener to błyskawiczne zaspokojenie potrzeb magazynowych. Na dzień, rok, 10 lat. · Szeroki wybór · Bez zbędnych zezwoleń · Place składowe Gdynia i... więcej »
  2017.02.24 - EcoContainers oferuje przeróbki kontenerów pod indywidualne zamówienie EcoContainers oferuje przeróbki kontenerów pod indywidualne zamówienia. Od początku istenienia firmy zrealizowaliśmy tysiące ciekawych projektów zarówno dla... więcej »
  2017.02.24 - Tramwaj wodny Oliwka Statek przystosowany do komercyjnego przewozu osób. Osiąga prędkość ok 8-10 km/h. Dzięki mahoniowej konstrukcji i wykończeniu posiada prawdziwą duszę. Bardzo zwrotna i komfortowa, zadowoli... więcej »
  2017.02.24 - Łódź robocza, do zadań specjalnych M3 CZARTER ŁODZI ROBOCZEJ M3 Firma Bearliner oferuje czarter łodzi roboczej M3. M3 to jednostka mogąca posłużyć do wszelkiego rodzaju prac wykonywanych na wodzie... więcej »
  2017.02.24 - Sprzedaż urządzenia przeładunkowego Siwertell Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA publikuje na swej stronie internetowej www.portgdansk.pl ogłoszenie o przetargu na sprzedaż urządzenia przeładunkowego Siwertell.... więcej »
  2017.02.23 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2017.02.23 - EcoContainers oferuje kontenery 20'DC, 40'DC, 40'HC nowe i używane.   Oferujemy nowe i używane kontenery morskie. Kontenery sprawne technicznie zgodnie z kryteriami armatorskimi IICL5. Noszą ślady użytkowania, miejscowej... więcej »
  2017.02.23 - CHEMTEC - profesjonalne środki do mycia środków transportu, przyczep, plandek, kontenerów, izoterm, cystern, silosów, wagonów, zbiorników, chłodni, maszyn budowlanych, drogowych, górniczych, rolniczych, urządzeń dźwigowych, przeładunkowych... zasadowe: myjąco-odtłuszczające - ogólne mycie wewnątrz i na zewnątrz CHEMTEC A100 CHEMTEC A400 zasadowe: myjąco-dezynfekujące – likwidacja bakterii,... więcej »
  2017.02.23 - EcoColdStore oferuje mobilne chłodnie i mroźnie na sprzedaż oraz wynajem EcoColdStore oferuje mobilne chłodnie oraz mroźnie pod załadunek artykułów świeżych, np. ryb. Sprzedaż i wynajem chłodni w rozmiarach 10', 20' oraz 40'. Więcej informacji na:... więcej »
  2017.02.23 - EcoContainers oferuje wszystkie typy kontenerów Nasza Firma jest liderem w sprzedaży kontenerów. Oferujemy wszystkie typy: 10 dv 20 dv 20 Open Top 20 hc 20 open side 20 double door 40 dv 40 open top 40 chłodnie 20 chłodnie... więcej »
  2017.02.23 - Kontener 20DV, 40HC oraz inne :) Kontenery morski - magazynowe z ważnym certyfikatem CSC GWARANCJA SZCZELNOŚCI Dostępne kontenery  używane i nowe  ! Organizujemy transport, gwarantujemy  najlepszą... więcej »
  2017.02.22 - Enamor: profesjonalny serwis i naprawa systemów bezpieczeństwa Enamor: profesjonalny serwis i naprawa systemów bezpieczeństwa Oferta handlowa firmy ENAMOR obejmuje serwis urządzeń z zakresu wyposażenia radiowego, nawigacyjnego,... więcej »
  2017.02.22 - Dostawca Przemysłowych Artykułów Technicznych - Gdyńskie P.H. SURTEX Sp. z o.o. Historia firmy sięga 1949 roku. Od blisko 70 lat nieprzerwanie istniejemy na rynku, starając się jak najlepiej spełniać potrzeby Państwa - naszych klientów. Prezentowana oferta handlowa... więcej »
  2017.02.22 - Zawór kątowy z brązu DN125 PN16 szt.1 Sprzedam zawór z brązu DN125 PN16 szt.1 Cena 4900 netto Wystawiamy faktury VAT  więcej »
  2017.02.22 - Zawór redukcyjny DN50 PN40 wykonianie z brązu szt.10 Sprzedam zawór redukcyjny wykonany z brązu DN50 PN40 Cena 5000 netto za sztukę. Na stanie 10 sztuk Wystawiamy faktury VAT  więcej »
  2017.02.22 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2017.02.22 - Kontener 20DV 6m, 40HC 12m, TANI TRANSPORT - SZCZELNE 100% Kontenery morski - magazynowe z ważnym certyfikatem CSC GWARANCJA SZCZELNOŚCI Dostępne kontenery  używane i nowe  ! Organizujemy transport, gwarantujemy  najlepszą... więcej »
  2017.02.22 - Szkutnictwo -remonty, budowa i przebudowa jachtów Oferta: -remonty -renowacja -budowa i przebudowa jachtów -naprawy i konserwacje -laminowanie i naprawa poszycia kadłuba... więcej »
  2017.02.22 - Dobór kompletnych układów napędowych Szanowni Państwo,        Nasza firma świadczy usługi pełnego doboru układów napędowych na jednostkach pływających. Dobieramy elementy od głównych... więcej »
  2017.02.22 - EcoContainers oferuje kontenery socjalne 6 lub 12 metrowe EcoContainers oferuje przeróbki kontenerów pod indywidualne zamówienia. Od początku istenienia firmy zrealizowaliśmy tysiące ciekawych projektów zarówno dla... więcej »
  2017.02.22 - EcoColdStore oferuje kontenery chodnicze morskie, SOC Oferujemy: · szeroki wybór kontenerów w roznych rocznikach · atrakcyjne ceny    ... więcej »
  2017.02.22 - EcoContainers oferuje przeróbki i modyfikacje kontenerów EcoContainers oferuje przeróbki kontenerów pod indywidualne zamówienia. Od początku istenienia firmy zrealizowaliśmy tysiące ciekawych projektów zarówno dla... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail
gospodarkamorska.tv Facebook