Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2018.01.15 - 86 suwnic Konecranes popłynie z Gdyni do USA. Pierwszy transport już w drodze Port Virginia w USA z 86 nowymi suwnicami typu ASC (Automated Stacking Crane). Konecranes rozpoczął realizację największego kontraktu w historii firmy. Pierwszy transport wyruszył z Gdyni w minionym tygodniu.  więcej »
  2018.01.10 - Ma prawie pół kilometra długości. Piąty największy kontenerowiec świata przypłynął do Gdańska Piąty największy kontenerowiec świata w gdańskim porcie. Ochrzczony pod koniec listopada ubiegłego roku OOCL Scandinavia dziewiczy rejs z Dalekiego Wschodu zakończył w terminalu kontenerowym DCT. Statek zostanie w Gdańsku do czwartku wieczorem.  więcej »
 
  Wiadomości
  2018.01.16 - Szczecin.Jeden z symboli Szczecina, maszt ze statku Jeden z symboli Szczecina, maszt ze statku "Kapitan Maciejewicz" będzie znów wyeksponowany w mieście. Stanie nad Odrą, na wyspie Łasztownia.  więcej »
  2018.01.16 - Noworoczna kolizjia statku z platformą wierniczą znajdzie swój finał w sądzie (wideo) Dwóch Polaków, kapitan oraz jeden z oficerów stanie przed holenderskim sądem który bedzie wyjaśniać okoliczności wypadku.  więcej »
  2018.01.16 - Szpikowski: Pod koniec marca lokalizacja portu pomocniczego dla Lotniska Chopina Na koniec marca ma być gotowy dokument wskazujący port wspomagający warszawskie Lotnisko Chopina, a po jego zamknięciu Centralny Port Komunikacyjny - powiedział we wtorek prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL) Mariusz Szpikowski. W grę wchodzi lotnisko w Radomiu. więcej »
  2018.01.16 - Dania: Wynalazca oskarżony o zabójstwo dziennikarki na łodzi podwodnej Duński wynalazca Peter Madsen został oskarżony o zamordowanie szwedzkiej dziennikarki Kim Wall na pokładzie swojej łodzi podwodnej w sierpniu 2017 roku - poinformowała we wtorek duńska prokuratura, która będzie żądać dożywotniej kary więzienia dla Madsena. więcej »
  2018.01.16 - EUR/PLN może zmierzać w kierunku styczniowego minimum; krótkie SPW mogą drożeć EUR/PLN ma, z technicznego punktu widzenia, szanse na ponowne zbliżenie się do tegorocznego minimum, wynoszącego 4,14 - oceniają analitycy. Dodają jednak, że aprecjację PLN ograniczać może gołębia retoryka RPP. Na rynku długu spodziewają się droższych obligacji z krótkiego końca i środka krzywej dochodowości. więcej »
  2018.01.16 - Pieniądze na inwestycje i technologie. Na Pomorzu pożyczki nawet do 5 mln zł Na przedsiębiorców z Pomorza czekają pożyczki od 200 tys. zł do nawet 5 mln zł. O tym, jak mogą się o nie ubiegać, dowiedzą się podczas spotkania w Europejskim Centrum Solidarności, w którym weźmie udział m.in. marszałek Mieczysław Struk. więcej »
  2018.01.16 - MSC przyznał kolejny certyfikat Nowy produkt firmy Suempol – dziki łosoś pacyficzny Chum, wędzony na zimno – posiada certyfikat zrównoważonego rybołówstwa MSC. Od 15.01.2018 r. jest dostępny na terenie całej Polski w sklepach sieci Auchan i Leclerc. więcej »
  2018.01.16 - Polska na targach Boot w Dusseldorfie Największe na świecie targi żeglarskie i sportów wodnych – BOOT Dusseldorf 2018 rozpoczynają się 20 stycznia w Niemczech. W kilkunastu halach wystawienniczych swoje produkty i usługi zaprezentuje prawie 2 000 wystawców. Wśród nich będzie polskie stoisko narodowe (hala 16 nr D76). więcej »
  2018.01.16 - PGZ w europejskim programie rozpoznania akwenów morskich Polska Grupa Zbrojeniowa i wchodzący w jej skład OBR Centrum Techniki Morskiej będą współpracowały z 40 europejskimi podmiotami w programie budowy bezzałogowych platform rozpoznania i nadzoru akwenów morskich OCEAN 2020 – poinformowała we wtorek PGZ. więcej »
  2018.01.16 - Francja/Macron: W Calais nie powstanie druga „dżungla” Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył we wtorek w Calais, że nie dopuści, by w tym nadmorskim mieście powstała kolejna "dżungla", jak nazywano zlikwidowane tam wcześniej prowizoryczne obozowisko migrantów. więcej »
  2018.01.16 - Nowe niemieckie fregaty. Obarczone usterkami i niedozbrojone Najnowsze niemieckie fregaty typu F-125 zostały skonstruowane według błędnych założeń. Trapi je też plaga usterek opózniająca wprowadzenie ich do linii. więcej »
  2018.01.16 - Rząd przyjął kolejowy program utrzymaniowy o wartości ok. 23,8 mld zł Rząd przyjął kolejowy program utrzymaniowy na lata 2019 - 2023. Na jego realizację ze środków publicznych zostanie przeznaczone ok. 23,8 mld zł, w tym z budżetu państwa ok. 21 mld zł - poinformowało CIR we wtorkowym komunikacie. więcej »
  2018.01.16 - 60 proc. polskich firm ma problem z zatrudnieniem pracowników Rekordowo niski poziom bezrobocia w Polsce powoduje, że coraz więcej przedsiębiorstw ma problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. To stawia przed działami HR wiele nowych wyzwań. Rekrutacja i motywowanie pracowników stają się coraz ważniejsze dla rozwoju firm. więcej »
  2018.01.16 - Rozpatrywane są lokalizacje dla Centralnego Węzła Logistycznego Wstępnie rozpatrywane są co najmniej dwie lokalizacje, na których miałby powstać Centralny Węzeł Logistyczny budowany przez Pocztę Polską - poinformował we wtorek PAP Mirosław Antonowicz, wiceprezes Polskich Kolei Państwowych SA, które współpracują z Pocztą w tej kwestii. więcej »
  2018.01.16 - Randstad: 35 proc. pracowników liczy na noworoczną podwyżkę 35 proc. polskich pracowników liczy na noworoczną podwyżkę pensji, 37 proc. spodziewa się otrzymać na początku roku jednorazową premię bądź nagrodę - wynika z najnowszego sondażu instytutu badawczego Randstad. więcej »
  2018.01.16 - Złoty będzie się dalej umacniał do szwajcarskiej waluty Po pozytywnym dla złotego 2017 roku obecny powinien być równie udany – uważa niezależny analityk Marcin Kiepas. To dobra wiadomość dla osób, które mają kredyty w walutach obcych. Trend wzrostowy będzie się utrzymywać dzięki dobrym nastrojom w światowej i polskiej gospodarce. Jednak zdaniem eksperta nie będzie to proces stabilny. Wielką niewiadomą pozostaje zachowanie brytyjskiego funta. więcej »
  2018.01.16 - Pierwsze zanurzenie czwartego okrętu podwodnego typu Astute Czwarty okręt podwodny typu Astute, który jest budowany pod nazwą Audacious przez BAE Systems dla Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej Wielkiej Brytanii), zakończył istotny etap prac, wykonując pierwsze zanurzenie. Wyważenie okrętu i zanurzenie odbyło się w ubiegłym tygodniu w basenie portowym w Devonshire Dock w siedzibie firmy w Barrow-in-Furness i trwało ponad dwa dni. więcej »
  2018.01.16 - System opodatkowania stoczni w Polsce pod lupą KE. Bruksela sprawdzi, czy nie narusza on zasady konkurencji Zachęty podatkowe dla polskich stoczni będą sprawdzane przez Komisję Europejską. Umożliwienie stoczniom płacenia zryczałtowanego podatku w wysokości 1 proc. od sprzedaży pochodzącej z budowy i przebudowy statków zamiast podatku dochodowego od osób prawnych lub od osób fizycznych może dawać niektórym podmiotom przewagę konkurencyjną. Państwa członkowskie są wolne, aby określać swoje systemy podatkowe, ale tak, aby było to zgodne z traktatami unijnymi – podkreśla Piotr Świtalski z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. więcej »
  2018.01.16 - Innowacyjność w modernizacji Marynarki Wojennej już 25 stycznia 2018 r. w Warszawie Kolejna edycja Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa, organizowanego przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Zarząd Targów Warszawskich S.A., oddędzie się już 25 stycznia w Warszawie. Poza zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa morskiego na Bałtyku, w szczególności bezpieczeństwa polskich portów i instalacji offshore, forum w dużej mierze będzie poświęcone współpracy przemysłowej, w tym wykorzystaniu potencjału innowacyjności w programach modernizacji Marynarki Wojennej RP. więcej »
  2018.01.16 - Rekordowy budżet obronny Tegoroczny budżet obronny jest rekordowy pod względem kwoty – powiedział we wtorek dyrektor departamentu budżetowego MON gen. dyw. Sławomir Pączek, przedstawiając informację senackiej komisji obrony. więcej »
  2018.01.16 - Rosja: Ekolodzy kwestionują trasę Nord Stream 2 w obwodzie leningradzkim Ekolodzy ze Stowarzyszenia Przyrodników w Petersburgu skierowali do władz ekspertyzę, w której kwestionują wybraną przez spółkę Nord Stream 2 trasę planowanego gazociągu w obwodzie leningradzkim, gdzie ma on biec przez rezerwat Kurgalski - podał "Kommiersant". więcej »
  2018.01.16 - PGZ będzie uczestniczyć w programie OCEAN 2020 Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i wchodzący w jej skład Ośrodek Badań Rozwojowych Centrum Techniki Morskiej S.A. będą współpracowały z 40 europejskimi podmiotami w programie OCEAN 2020. Jest to jeden z pierwszych ogólnoeuropejskich wojskowych projektów badawczych finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Obronnego. Celem projektu jest rozbudowa potencjału bezzałogowych statków powietrznych i platform nawodnych oraz podwodnych w rozpoznaniu i nadzorze akwenów morskich. więcej »
  2018.01.16 - Galeria Palowa na nowo W Ratuszu Głównego Miasta Gdańska w czwartek o godz. 17:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Galerii Palowej wraz z inauguracją wystawy „Gdańskie arcydzieła sztuki złotniczej ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu”. więcej »
  2018.01.16 - Niemiecki kontenerowiec ukarany za przekroczenie prędkości Kanadyjski Departament Transportu nałożył karę na jednostkę, która płyneła ze zbyt dużą prędkością po wodach na których stwierdzono obecność wielorybów.  więcej »
  2018.01.16 - Nowy Dowódca 43. Batalionu Saperów W poniedziałek, 15 stycznia 2018 roku w Rozewiu odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku dowódcy 43. Batalionu Saperów i Garnizonu Władysławowo.  więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2018.01.16 - ARTYKUŁY TECHNICZNE - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.01.16 - Szczeliwa Gambit, Polonit - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.01.16 - Węże gumowe Węże przemysłowe – Gumowe Węże przemysłowe gumowe przeznaczone są do wielu zastosowań w przemyśle i innych segmentach gospodarki. W zależności od środowiska pracy (zakresu temperatur,... więcej »
  2018.01.16 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne - utrzymanie, remonty, konserwacja, neutralizacja rozlewów, zapobieganie wyciekom CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2018.01.16 - Izolacje, szczeliwa, uszczelnienia - GPH Surtex Sp. z o.o. Gdyńskie PH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewnia Państwu szeroką ofertę wyrobów  izolacyjnych, szczeliw i uszczelnień.  ... więcej »
  2018.01.16 - KRULEN Technika Świetlna - oprawa LED do suwnic portowych i dźwigów Oferujemy do sprzedaży wysokiej mocy, wstrząsoodporne oprawy oświetleniowe LED CENTAURUS do specjalnych zastosowań, produkowane przez niemiecką firmę NORKA GmbH. Oprawy przeznaczone są do... więcej »
  2018.01.16 - Wentylator Schaefer typ VAF 8000 B-3 Sprzedam wentylator amerykańskiej firmy Schaefer typ VAF 8000 B-3. Parametry techniczne: 440 V AC, 50/60 Hz,  przenośny, 3 - fazowy, kolor obudowy niebieski, z włącznikiem umieszczonym na... więcej »
  2018.01.16 - Nagrzewnice VLEx ze stali nierdzewnej do stref Ex Nagrzewnice elektryczne VLEx przeznaczobe do ogrzewania w strefach zagrożenia wybuchem Ex. Nagrzewnie przystosowane są do instalacji w środowiskach agresywnych, odporne na warunki morskie i... więcej »
  2018.01.16 - Budowa i remonty jednostek pływających Oferuję kompleksową obsługę w zakresie remontów jednostek pływających z laminatu,sprzedaż oraz wymiane silników ,elektroniki morskiej i innego osprzętu.Budowe nowych modeli ,form oraz... więcej »
  2018.01.15 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2018.01.15 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.01.15 - Kleje uszczelniacze LOCTITE oferuje KONTAKT S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferujemy produkty firmy Loctite: kleje cyjanoakrylowe, uszczelniacze oraz do zabezpieczania gwintów.     Oddział... więcej »
  2018.01.15 - Koła, zestawy kołowe ; oferuje Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferuje koła metalowo - gumowe, aluminiowo - gumowe, tworzywowe oraz rolki do wózków paletowych i koła meblowe.  ... więcej »
  2018.01.15 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2018.01.15 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2018.01.15 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2018.01.15 - Geosyntetyki - GPH Surtex Sp. z o.o. GPH Surtex  - dostawca przemysłowych artykułów technicznych. Zapewniamy Państwu szeroką ofertę geosyntetyków. Geosyntetyki używane są w budowie autostrad, lotnisk,... więcej »
  2018.01.13 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2018.01.13 - Wentylatory przemysłowe firmy DOSPEL Posiadamy w sprzedaży pełną ofertę wentylatorów przemysłowych firmy Dospel   oferujemy wentylatory dachowe, kanałowe, ścienne, centrale wentylacyjne oraz turbiny kominowe.... więcej »
  2018.01.13 - Kleje uszczelniacze LOCTITE oferuje KONTAKT S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferujemy produkty firmy Loctite: kleje cyjanoakrylowe, uszczelniacze oraz do zabezpieczania gwintów.     Oddział... więcej »
  2018.01.13 - Koła, zestawy kołowe ; oferuje Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferuje koła metalowo - gumowe, aluminiowo - gumowe, tworzywowe oraz rolki do wózków paletowych i koła meblowe.  ... więcej »
  2018.01.12 - MECAN - Remonty silników okrętowych Firma MECAN oferuje usługi w zakresie napraw i remontów silników okrętowych oraz regeneracji ich podzespołów. Silniki główne i pomocnicze: - demontaż i montaż... więcej »
  2018.01.12 - Płyty gumowe wulkanizowane - GPH Surtex Sp. z o.o. Płyty wykonane z kauczuku chloroprenowego ( neopren)  w kolorze czarnym . Stosowane wszędzie tam gdzie jest styczność z olejami napędowymi... więcej »
  2018.01.12 - Logistal Sp. z o.o.- rury stalowe i armatura stalowa Firma Logistal Sp. z o.o. oferuje rury gorącowalcowane od fi 21,3 do 610,0 mm, rury hydrauliczne od fi 6 do 90 mm oraz szeroki asortyment armatury: kolana hamburskie, kołnierze, trójniki,... więcej »
  2018.01.11 - Taśmy specjalistyczne TESA oferuje KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna KONTAKT S.A. oferuje taśmy profesjonalne marki Tesa,   w sprzedaży posiadamy taśmy maskujące, malarskie, naprawcze, izolacyjne, ostrzegawcze, pakujące, dwustronne... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook