Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2017.03.19 - 29 edycja targów Wiatr i Woda - relacja GospodarkaMorska.TV W dniach 16-19 marca w Warszawie obyła się 29 edycja targów Wiatr i Woda. Ponad 400 wystawców przedstawiało ofertę związaną z szeroko rozumianym jachtingiem. Od luksusowych łodzi, przez żaglówki, skutery wodne do osprzętu i wyposażenia. Nie zabrakło również pięknych kobiet, luksusowych samochodów i powiewu prawdziwego luksusu.  więcej »
  2017.03.16 - Moduł gigantycznej turbiny dla Elektrowni Opole dotarł do Gdańska Waży 167 t i ma prawie11 metrów długości. To moduł średnioprężny gigantycznej turbiny dla Elektrowni Opole. Jego przeładunek z barki na statek odbył się w Gdańsku w środę. Stamtąd moduł popłynie do Szczecina, a następnie Odrą do Opola.  więcej »
 
  Wiadomości
  2017.03.24 - Morska Stocznia Remontowa Gryfia zbuduje lodołamacze dla RZGW Gdańsk Morska Stocznia Remontowa Gryfia ze Szczecina wykonawcą lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jej oferta uznana została za najkorzystniejszą. Cena to 70 mln złotych. więcej »
  2017.03.24 - Kolejne zarzuty ws. korupcji inspektorów rybołówstwa Cztery kolejne osoby usłyszały zarzuty wręczania łapówek funkcjonariuszom Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie – poinformowała PAP w piątek Prokuratura Krajowa. W sprawie podejrzanych jest 10 osób, w tym dwóch inspektorów o przyjmowanie łapówek. więcej »
  2017.03.24 - W Turcji zatonęła łódź z migrantami. Nie żyje 11 osób Co najmniej 11 osób zginęło w piątek w wyniku zatonięcia łodzi z migrantami u wybrzeży Turcji. Cztery osoby uznaje się za zaginione – poinformowała turecka telewizja NTV. Według agencji prasowej Dogan, uratowano siedem osób. więcej »
  2017.03.24 - Latem ma być podpisana umowa na budowę S61 Via Baltica Suwałki-Budzisko Latem GDDKiA w Białymstoku chce podpisać umowę z wykonawcą budowy odcinka S61 Via Baltica od Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku. Najtańszą ofertę w przetargu – ok. 605 mln zł – złożyło włosko-szwajcarskie konsorcjum z liderem – Impresa Pizzarotti. więcej »
  2017.03.24 - Zjawa IV wróciła do Polski (wideo) Zjawa IV już w Darłowie. Zakończyła się operacja transportowania jachtu z duńskiego portu Dragør do Polski. Teraz na jednostce rozpoczną się prace porządkowe oraz wycena kosztów naprawy. więcej »
  2017.03.24 - Grupowanie transakcji usługowych dla celów cen transferowych Jedną z kluczowych kwestii związanych z dokonywaniem transakcji z podmiotami powiązanymi, jest określenie wartości transakcji dla celów obowiązków dokumentacyjnych w zakresie cen transferowych. Niestety, zagadnienie to może wzbudzać wątpliwości podatników, w szczególności gdy poszczególne transakcje wprawdzie jednostkowo nie przekraczają progu wartościowego, lecz ów próg przekroczony zostanie po zsumowaniu wartości tych transakcji w skali roku podatkowego.  więcej »
  2017.03.24 - Załoga statku Stena Saga uratowała rybaków Nad ranem w środę 22 marca, w okolicach duńskiego wybrzeża, jeden z członków załogi dużego promu pasażerskiego Stena Saga, kursującego na linii Oslo (Norwegia) – Fredrikshavn (Dania), zauważył wystrzeloną w powietrze alarmową racę świetlną. Kapitan statku natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji ratunkowej, a także powiadomił odpowiednie służby poszukiwania i ratownictwa. więcej »
  2017.03.24 - Ponad 200 migrantów mogło utonąć u wybrzeży Libii Ponad 200 migrantów mogło utonąć u wybrzeży Libii, gdzie natrafiono na 2 przewrócone łodzie, które mogły pomieścić ponad 100 osób każda – poinformowała w czwartek hiszpańska organizacja pomocowa Proactiva Open Arms. więcej »
  2017.03.24 - BBN: zaawansowane prace nad pozyskaniem używanych fregat z Australii Bardzo zaawansowane są prace związane z pozyskaniem używanych fregat typu Adelaide z Australii – powiedział w czwartek posłom z sejmowej komisji obrony dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN gen. bryg. Jarosław Kraszewski. więcej »
  2017.03.24 - Dobre perspektywy przed morską energetyką wiatrową w Polsce. Na jej rozwoju zyskają stocznie Obecnie na rynku morskiej energetyki wiatrowej realizowane są dwa projekty o łącznej mocy 2,2 GW. Do 2030 roku może powstać nawet 6 GW zainstalowanej mocy. Na rozwoju sektora skorzysta przede wszystkim branża stoczniowa, która może zmienić profil działania. Eksperci zauważają, że mogą się pojawić nowe zamówienia na duże statki do budowy farm wiatrowych. więcej »
  2017.03.24 - Salish Raven wrócił z prób morskich W stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku trwa budowa kolejnego promu dla kanadyjskiego armatora BC Ferries. Będzie to już trzecia i ostatnia objęta kontraktem jednostka. Statek wrócił właśnie z prób morskich. więcej »
  2017.03.23 - Duński armator rozpoczął przebudowy swoich jednostek we Władysławowie Wczoraj wieczorem do stoczni w spółce „Szkuner” we Władysławowie wszedł na remont klasowy statek HBC SUPPORTER. więcej »
  2017.03.23 - Jeden z największych statków wycieczkowych świata już w czerwcu w Porcie Gdynia Zbliża się kolejny sezon turystyczny w gdyńskim porcie. Wraz z jego rozpoczęciem, do Gdyni, jak co roku, zawitają statki wycieczkowe z całego świata. 7 maja w południe do gdyńskich nabrzeży przybędzie pływający pod panamską banderą wycieczkowiec MSC Opera, inaugurując tegoroczny sezon. więcej »
  2017.03.23 - Zła sytuacja PŻM przez zamówienie 20 statków Powodem złej sytuacji Polskiej Żeglugi Morskiej jest zamówienie przez tego armatora 20 statków – powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski. więcej »
  2017.03.23 - Praca wre na budowie mostu zwodzonego nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie. Zobacz film Budowa mostu zwodzonego nad Martwą Wisłą to jedna z oczekiwanych inwestycji w Gdańsku. Most połączy wyspę ze stałym lądem i zastąpi wysłużony most pontonowy. Symboliczną łopatę pod budowę mostu wbito w połowie września br.  Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska opublikowała nagranie prezentujące postęp prac na budowie.  więcej »
  2017.03.23 - PGNiG Upstream Norway kupiło 35 proc. udziałów w złożu Storklakken PGNiG Upstream Norway, spółka zależna PGNiG, kupiła od Aker BP 35 proc. udziałów w niedawno odkrytym złożu Storklakken – podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w komunikacie. więcej »
  2017.03.23 - PKN Orlen: 300 mln zł na modernizację i zakup taboru kolejowego do 2020 r. Spółki Orlen KolTrans i Euronaft Trzebinia, zarządzające taborem kolejowym grupy PKN Orlen, rozpoczęły program inwestycyjny. Do 2020 r. wydatki na modernizację i zakup nowego taboru mogą wynieść 300 mln zł. więcej »
  2017.03.23 - Do polskiego terminalu LNG trafiło już 2,5 mln m3 gazu W środę, 22 marca br. do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przypłynął kolejny statek ze skroplonym gazem ziemnym. W sumie do kraju – drogą morską – od pierwszej dostawy w grudniu 2015 roku trafiło już ponad 2,5 mln metrów sześciennych LNG. więcej »
  2017.03.23 - Akademia Morska w Szczecinie poszuka U-Boota w jeziorze Drawsko Szczecińska Akademia Morska zbada jeziora na Pojezierzu Drawskim. Będzie szukać U-Boota w jeziorze Drawsko. W czwartek podpisane zostało porozumienie między uczelnią, a organizatorami akcji "Jezioro Tajemnic” - poinformowało Radio Szczecin.  więcej »
  2017.03.23 - Seatrade Cruise Global 2017 W dniach 13-16 marca przedstawiciele ZMPG-a S.A. uczestniczyli w 33 edycji targów Seatrade Cruise Global, które odbywały się w Fort Lauderdale na Florydzie. W imprezie uczestniczyło ponad 700 wystawców z 93 krajów, a liczba zarejestrowanych odwiedzających przekroczyła 10 tys. osób. więcej »
  2017.03.23 - Zjawa IV wkrótce wróci do Polski Zjawa IV w Darłowie jeszcze w tym tygodniu. Do Danii dotarł już holownik IKAR, którego zadaniem było dostarczenie pontonu, na który został załadowany jacht. Teraz jednostka jest transportowana do Polski. więcej »
  2017.03.23 - IV Kongres Rybny W dniach 30-31 marca br. w Sopocie odbędzie się 4. edycja Kongresu Rybnego, dorocznej konferencji kadry zarządzającej przemysłu rybnego. Patronat honorowy nad 4 Kongresem Rybnym objął Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk.  więcej »
  2017.03.23 - Wydobyto wrak promu Sewol (wideo) Podniesiono wraku promu Sewol , który spoczywał u południowo zachodnich wybrzeży Korei Płd. Operacja kosztowała ok. 139 mln dolarów i trwała kilkanaście miesięcy. Wrak zostanie przetransportowany do portu w Mokpo. więcej »
  2017.03.23 - Chiny chcą wykorzystać potencjał szlaku arktycznego Chiny zachęcają swoich armatorów do wysyłania statków szlakiem arktycznym, by zmniejszyć czas   dostawy towarów między Oceanem Atlantyckim i Spokojnym. więcej »
  2017.03.23 - Koreańska stocznia z świeżym zastrzykiem gotówki Kredytorzy jednego z potentatów na rynku stoczniowym, koreańskiego Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) przedstawili nowy plan restrukturyzacji zakładu, który zakłada zastrzyk 2,6 mld dolarów gotówki. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2017.03.24 - Transplanner - kontenery magazynowe, morskie 20DV odnowione - wynajem Firma Transplanner posiada bogatą ofertę kontenerów magazynowych, morskich, budowlanych, biurowo-socjalnych i chłodniczych. Proponujemy Państwu sprzedaż oraz wynajem kontenerów... więcej »
  2017.03.24 - Transplanner - Przeróbki kontenerów pod indywidualne zamówienie Firma Transplanner posiada bogatą ofertę kontenerów magazynowych, morskich, budowlanych, biurowo-socjalnych i chłodniczych. Proponujemy Państwu sprzedaż oraz wynajem... więcej »
  2017.03.24 - Motorówka - Łódź Robocza - Hydrograficzna Jednostka Pomiarowa Oferujemy: Czarter roboczej jednostki pływającej wraz załogą na potrzeby: wsparcia czynności związanych z prowadzeniem robót hydrotechnicznych, prowadzenia inspekcji wszelkich... więcej »
  2017.03.24 - Sailovnia-wyposażenie jachtów, osprzęt, akcesoria, odzież, chemia i elektronika. Sailovnia internetowy sklep żeglarski oferuje kompleksowe wyposażenie jachtów, wysokiej klasy osprzęt regatowy i turystyczny wiodących producentów na rynku. Jesteśmy autoryzowanym... więcej »
  2017.03.24 - Sailovnia-wyposażenie jachtów, osprzęt, akcesoria, odzież, chemia i elektronika. Sailovnia internetowy sklep żeglarski oferuje kompleksowe wyposażenie jachtów, wysokiej klasy osprzęt regatowy i turystyczny wiodących producentów na rynku. Jesteśmy autoryzowanym... więcej »
  2017.03.24 - Sailovnia-wyposażenie jachtów, osprzęt, akcesoria, odzież, chemia i elektronika. Sailovnia internetowy sklep żeglarski oferuje kompleksowe wyposażenie jachtów, wysokiej klasy osprzęt regatowy i turystyczny wiodących producentów na rynku. Jesteśmy autoryzowanym... więcej »
  2017.03.24 - Kontakt S.A. oferuje : elektronarzędzia Bosch, Hitachi, Dewalt Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. oddział Gdańsk   W naszej ofercie znajdą Państwo elektronarzędzia i osprzęt uznanych światowych marek. Nasi pracownicy służą fachową wiedzą w... więcej »
  2017.03.24 - CHEMTEC - chemia produkcyjna, warsztatowa - mycie, czyszczenie, odtłuszczanie, odrdzewianie, wytrawianie, pasywacja, konstrukcji, elementów i detali w procesach produkcyjnych, pracach remontowych, naprawczych, antykorozyjnych, malarsko-konserwacyjnych... profesjonalne środki do myjek warsztatowych, automatycznych, mycia zanurzeniowego, natryskowego, ciśnieniowego, pianowego, cyrkulacyjnego... usuwanie smarów, olejów,... więcej »
  2017.03.23 - Sanie, łoża, stojaki pod jachty żaglowe i motorowe Firma OCEAN-SERVICE jest producentem stojaków zimowych pod jachty żaglowe i motorowe. Prowadzimy sprzedaż oraz wynajem krótko oraz długoterminowy naszych konstrukcji. Wykonujemy... więcej »
  2017.03.23 - Enamor: profesjonalny serwis i naprawa systemów i urządzeń łączności satelitarnej i przewodowej Enamor: profesjonalny serwis i naprawa systemów i urządzeń łączności satelitarnej i przewodowej Oferta handlowa firmy ENAMOR obejmuje serwis urządzeń z zakresu... więcej »
  2017.03.23 - FIRMA WUŻ SPRZEDA ŁÓDŹ MOTOROWĄ ROMA Na Sprzedaż Łódź motorowa „ROMA” Jednostka w dobrym stanie technicznym, idealna do rejsów i połowów wędkarskich dostępność Port... więcej »
  2017.03.23 - Transplanner - kontenery magazynowe, morskie 20DV odnowione - wynajem Firma Transplanner posiada bogatą ofertę kontenerów magazynowych, morskich, budowlanych, biurowo-socjalnych i chłodniczych. Proponujemy Państwu sprzedaż oraz wynajem kontenerów... więcej »
  2017.03.23 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2017.03.23 - Izolacje, szczeliwa, uszczelnienia. Gdyńskie PH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewnia Państwu szeroką ofertę wyrobów   izolacyjnych, szczeliw i uszczelnień.  ... więcej »
  2017.03.23 - Dobór kompletnych układów napędowych Szanowni Państwo,        Nasza firma świadczy usługi pełnego doboru układów napędowych na jednostkach pływających. Dobieramy elementy od głównych... więcej »
  2017.03.23 - KOTWICA DELTA SS DTX 25KG Szanowni Państwo, Mamy do sprzedania kotwicę DELTA SS DTX 25KG, całkowicie nowa.   Link do specyfikacji kotwicy:  http://www.lewmar.com/node/11594?v=25162 Materiał z którego... więcej »
  2017.03.23 - KOMPAS Ritchie Navigator BN-202 BULKHEAD MOUNT Szanowni Państwo, Do sprzedania mamy KOMPAS firmy Ritchie Navigator. Kompas jest całkowicie nowy. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.   Linki do zdjęć:... więcej »
  2017.03.23 - Potrzebujesz transportu łodzi lub jachtu? Jeżeli chcesz przewieźć swój jacht lub łódź, zajrzyj na giełdę transportową clicktrans.pl. Transport jachtów już od 650 zł a łodzi od 210 zł. więcej »
  2017.03.23 - CHEMTEC - profesjonalne środki do mycia zbiorników, rurociągów, instalacji, układów chłodzenia, paliwowych, smarujących, wymienników ciepła, armatury, maszyn i urządzeń przemysłowych... do usuwania: olejów, smarów, tłuszczów, emulsji, rdzy, nalotów tlenkowych, sadzy, wosków, parafin, smoły, asfaltu, substancji ropopochodnych, bitumicznych,... więcej »
  2017.03.22 - SPRZEDAŻ PROMU LINOWEGO MIEDZYBRZEGOWEGO SOBIESZEWO-1 Przedmiot: Sprzedaż ruchomości Organizator: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni Adres: ul. Partyzantów 36, 80-254 Gdańsk Województwo / powiat: pomorskie, powiat Gdańsk... więcej »
  2017.03.22 - Urząd Morski w Szczecinie informuje o wystawieniu do sprzedaży motorówki Wanda wraz z osprzętem i przyczepką Tramp Trail Przedmiot: Sprzedaż ruchomości Organizator: URZĄD MORSKI W SZCZECINIE Adres: pl. Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin Województwo / powiat: zachodniopomorskie, powiat Szczecin... więcej »
  2017.03.22 - Filce - włókniny Gdyńskie PH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewnia Państwu szeroką ofertę filców i włóknin.   Najważniejsze produkty z naszej oferty:... więcej »
  2017.03.22 - Rusztowania-montaż,demontaż,dzierżawa,plandekowanie,foliowanie Firma LCSB Sp. z o.o. świadczy kompleksowe usługi rusztowaniowe dla większości gałęzi przemysłu,a w szczególności dla branży stoczniowej i szeroko pojętej branży budowlanej. Oferujemy:... więcej »
  2017.03.22 - LOGICO oferuje używane i nowe kontenery 20DV/40DV/40HC W naszej ofercie znajdą Państwo: Kontenery morskie, nowe i używane, wszystkich typów i wielkości z przeznaczeniem (sprzedaż/wynajem): - do transportu międzynarodowego (morskiego i lądowego);... więcej »
  2017.03.22 - LOGICO oferuje używane kontenery 20'DV 4500zł netto/szt. Używane kontenery 20'DV wymiary zewnętrzne: dł./szer./wys. - 6058mm/2438mm/2591mm cena netto - 4500,00zł/szt.  cena z dostawą do trójmiasta 4800,00zł netto/szt.... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail
gospodarkamorska.tv Facebook