Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2017.10.21 - El Mellah gotowy do drogi. Marynarka Wojenna Algierii otrzymała żaglowiec z Polski El Mellah gotowy do drogi. Zbudowany w Gdańsku w stoczni Remontowa Shipbuilding żaglowiec został przekazany Marynarce Wojennej Algierii. W sobotę odbyła się uroczystość podniesienia bandery na jednostce.  więcej »
  2017.10.19 - Ponad 79 000 t australijskiego węgla w gdyńskim porcie. Trwa rozładunek Australijski węgiel koksujący w gdyńskim porcie. Do Morskiego Terminalu Masowego Gdynia we wtorek wieczorem przypłynęło ponad 79 000 t tego surowca. Obecnie przy Nabrzeżu Holenderskim trwa rozładunek.  więcej »
 
  Wiadomości
  2017.10.23 - Morawiecki: Chcemy wspierać polskich czempionów Chcemy wspierać polskich czempionów, ponieważ w ślad za największymi firmami na rynkach zagranicznych mogą zaistnieć mniejsze przedsiębiorstwa - mówił w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas debaty "Czas na patriotyzm gospodarczy". więcej »
  2017.10.23 - Gen. Kraszewski: Zwiększenie finansowania, to przełom w modernizacji armii Podpisanie przez prezydenta ustawy zwiększającej nakłady na obronność, to wydarzenie historyczne i przełom, zwłaszcza dla modernizacji technicznej armii - ocenił w poniedziałek dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN gen. bryg. Jarosław Kraszewski. więcej »
  2017.10.23 - Wiceminister rozwoju: Nowa formuła SSE zachęci do inwestowania także małe polskie firmy Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński ocenił w poniedziałek w Częstochowie, że zmieniona formuła specjalnych stref ekonomicznych zachęci do inwestowania i ubiegania się o publiczne wsparcie także polskie małe i średnie firmy, które będą mogły inwestować już od 200 tys. zł. więcej »
  2017.10.23 - Dziś dyskusja nad planem zagospodarowania terenów Nauty Od 21 października do 13 listopada można zapoznać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnicy Śródmieście, obejmującego rejon ulic Węglowej i Jerzego Waszyngtona i zgłosić swoje uwagi. Dziś w gdyńskim InfoBoksie odbędzie się dyskusja publiczna na ten temat. więcej »
  2017.10.23 - Nie ta tożsamość 41-letniego Polaka z województwa śląskiego i 31-letniego Ukraińca zatrzymała 19 października w Świnoujściu Straż Graniczna. Mężczyźni kierowali się mercedesem na prom do Szwecji. Podczas kontroli drogowej Polak okazał funkcjonariuszom dwa polskie dowody osobiste, własny i rzekomo swojego pasażera. Wtedy okazało się, że nie był to dokument pasażera. więcej »
  2017.10.23 - Ruszyła akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” Wystartowała akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. ZMPSiŚ SA  wspiera akcję, jako jeden z głównych sposnorów. Ponadto, w holu na parterze w budynku głównym ZMPSiŚ SA wystawione zostały specjalne kosze, do których można wkładać dary dla naszych Rodaków na Kresach. Po konsultacji z organizatorem - Fundacją Polskich Wartości, ZMPSiŚ prosi o przekazywanie głównie kawy i herbaty oraz słodyczy.  więcej »
  2017.10.23 - Rozpoczęło się spotkanie ministrów UE w sprawie pracowników delegowanych W Luksemburgu rozpoczęło się w poniedziałek spotkanie ministrów UE ds. zatrudnienia w sprawie nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Polskę reprezentuje szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. więcej »
  2017.10.23 - Prezydent: Konieczne jest zwiększenie budżetu na obronność Konieczne jest zwiększenie budżetu na obronność; potrzebujemy więcej pieniędzy na modernizację, przebudowę oraz zwiększenie liczebności polskiej armii - podkreślił prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że równie ważne są też dobrze sformułowane przepisy, które regulują te kwestie. więcej »
  2017.10.23 - Rada UE przyjęła dyrektywy dotyczące statków morskich Przedstawiciele państw UE przyjęli w poniedziałek przepisy, które zmieniają normy bezpieczeństwa statków pasażerskich, digitalizują rejestrację pasażerów statków oraz tworzą jasne ramy inspekcji promów pasażersko-towarowych i szybkich jednostek pasażerskich. więcej »
  2017.10.23 - Ukraina/Wicepremier: Możliwe wznowienie zakupów gazu od Rosji, ale pod warunkiem Ukraina, która od ponad dwóch lat nie kupuje gazu od Rosji, mogłaby nabywać go, ale pod warunkiem, że punkt odbioru paliwa znajdowałby się na wschodniej, a nie na zachodniej granicy Ukrainy – oświadczył wicepremier Wołodymyr Kistion. więcej »
  2017.10.23 - Czy francuscy przewoźnicy wstrzymają ruch w okolicy Calais? Francuska Krajowa Federacja Transportu Drogowego (FNTR) na początku października zagroziła zatrzymaniem ruchu w Calais, jeśli francuskie władze nie podejmą stosownych działań w odpowiedzi na rosnącą liczbę migrantów w okolicach portu położonego nad kanałem La Manche.  więcej »
  2017.10.23 - Droga Czerwona - cierń, który powali olbrzyma? - Jeśli nastąpi awaria techniczna tzw. estakady, będącej częścią  Trasy Kwiatkowskiego w Gdyni, łączącej autostradę A1, poprzez obwodnicę Trójmiasta z portem gdyńskim, w tym z terminalami  BCT – Bałtyckim Terminalem Kontenerowym i GCT(Gdynia Container Terminal), które obsługują około 40% kontenerowych przeładunków morskich w Polsce, to Gdynię, jako miasto i port czeka katastrofa komunikacyjna – mówi Krzysztof Szymborski, prezes Zarządu BCT. więcej »
  2017.10.23 - Konferencja Offshore 2017 – najważniejsze wydarzenie branży offshore w regionie Morza Bałtyckiego Według najnowszej analizy WindEurope do 2030 roku na Morzu Bałtyckim może zostać zainstalowane nawet 9 GW mocy w morskich farmach wiatrowych. Silny wiatr i płytkie wody czynią Morze Bałtyckie obiecującym rynkiem dla morskiej energii wiatrowej w Europie. O ogromnym potencjale offshore dla realizacji celów unijnych: dekarbonizacji oraz zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw energii na kontynencie, oraz dla gospodarek państw bałtyckich dowiedzą się uczestnicy najważniejszego wydarzenia branży offshore w regionie Morza Bałtyckiego - Konferencji Offshore, która odbędzie się w dniach 8-9 listopada, w Warszawie. więcej »
  2017.10.23 - Soloch: Wierzę, że kolejne rządy będą zwiększać wydatki obronne Wierzę, że kolejne rządy też będą zdeterminowane do zwiększania nakładów na obronność, wszyscy zgadzamy się, że to konieczne – powiedział PAP szef BBN Paweł Soloch przed podpisaniem przez prezydenta nowelizacji ustawy o finansowaniu sił zbrojnych. więcej »
  2017.10.23 - Japonia: Tajfun Lan przeszedł nad rejonem Tokio (wideo) Tajfun Lan o prędkści wiatru sięgającej 160 km/godz przeszedł w poniedziałek nad ranem, czasu lokalnego nad rejonem Tokio powodując liczne powodzie i lawiny błotne. Dotychczas stwierdzono śmierć co najmniej 2 osób. więcej »
  2017.10.23 - Według OPEC wszystko jest możliwe, aby zrównoważyć rynki paliw - to pomaga cenom Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje w reakcji na komentarze z OPEC, że wszystkie opcje są możliwe, aby zaprowadzić równowagę na rynkach tego surowca - podają maklerzy. więcej »
  2017.10.23 - Dwie stocznie z Trójmiasta chcą wybudować nowe statki dla UM w Szczecinie Dwie stocznie z Trójmiasta chcą wybudować wielozadaniowe jednostki dla Urzędu Morskiego w Szczecinie. To Remontowa Shipbuilding oraz Stocznia Remontowa Nauta. Oferty przetargowe zostały otwarte w piątek. więcej »
  2017.10.23 - ESL Africa utknęła na mieliźnie ESL Africa należąca do szczecińskiego przewoźnika Europa Shipping Lines wpłynęła na mieliznę u wybrzeży Szwecji. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem – poinformowała szwedzka straż przybrzeżna (Kustbevakningen). Nikomu nic się nie stało. więcej »
  2017.10.23 - Macierewicz: Polska armia w ciągu 10 lat uzyska zdolność powstrzymania każdego przeciwnika Na skutek nowego finansowania, nowej liczebności armii polskiej, nowego kształtu armii polskiej i nowego kształtu modernizacji armia polska w ciągu 10 lat uzyska zdolność powstrzymania każdego przeciwnika - ocenił szef MON Antoni Macierewicz. więcej »
  2017.10.23 - Podkarpackie: Polska i Ukraina będą współpracować przy budowie trasy Via Carpatia Memorandum o współpracy przy projekcie budowy trasy Via Carpatia podpisali w niedzielę w Przemyślu (Podkarpackie) minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz jego ukraiński odpowiednik Wołodymyr Omeljan. więcej »
  2017.10.23 - Prezydent udaje się do Finlandii, rozmowy m.in. o bezpieczeństwie w regionie Bałtyku Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w poniedziałek uda się do Finlandii z oficjalną wizytą. Jak zapowiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, rozmowy w Helsinkach będą dotyczyły m.in. kwestii bezpieczeństwa w regionie Bałtyku. więcej »
  2017.10.22 - Volvo Ocean Race - siedem jachtów wystartowało do wokółziemskich regat 63 żeglarzy w siedmiu załogach rozpoczęło w niedzielę w hiszpańskim Alicante rywalizację w Volvo Ocean Race. Uczestnicy 13. edycji wokółziemskich regat mają do pokonania około 45 tys. mil morskich przez cztery oceany z zawinięciem do 12 portów sześciu kontynentów. więcej »
  2017.10.22 - Chiny zwiększają obecność marynarki na Morzu Południowochińskim Chiny utworzyły jednostkę ratowniczą, która ma zwiększyć gotowość bojową chińskich łodzi podwodnych na Morzu Południowochińskim w ramach najnowszej modernizacji, sygnalizowanej przez delegatów na trwającym zjeździe Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Pekinie. więcej »
  2017.10.22 - Japonia: Dziesiątki tysięcy ewakuowanych z powodu tajfunu Ulewne deszcze i silny wiatr nawiedzają w niedzielę Japonię, do której zbliża się tajfun Lan. Władze zaleciły dziesiątkom tysięcy ludzi ewakuację, odwołano setki lotów, są zakłócenia w kursowaniu pociągów. Pogoda może opóźnić liczenie głosów oddanych w wyborach. więcej »
  2017.10.22 - PŚ w żeglarstwie – zwycięstwa Skrzypulec z Mrózek Gliszczynską i Tarnowskiego Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską w klasie 470 i Paweł Tarnowski w deskowej RS:X zwyciężyli w żeglarskich regatach Pucharu Świata w japońskim Gamagori. W sobotę trzecie miejsce w klasie 49er zajęli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2017.10.23 - Sprzedam Kotwice dwuramienną dużą Duża kotwica statkowa. Jeszcze kilka lat temu pływała po morzach i oceanach. Dzisiaj już tylko służy za ozdobę, choć gdyby ktoś się uparł dalej mogłaby służyć swojemu przeznaczeniu a nie... więcej »
  2017.10.23 - pompy transferowe,pompy smarownicze,pompy palników kotłowni okrętowych,pompy paliwa(lekkich i cięzkich) Witam  Oferuję(dostępne od ręki) nieużywane pompy transferowe,pompy palników kotłowni olejowych,pompy smarownicze i pompy podające paliwa do silników okrętowych.Pompy pochodzą... więcej »
  2017.10.23 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2017.10.23 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2017.10.23 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska linii wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2017.10.23 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2017.10.22 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2017.10.22 - Taśmy specjalistyczne TESA oferuje KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna KONTAKT S.A. oferuje taśmy profesjonalne marki Tesa,   w sprzedaży posiadamy taśmy maskujące, malarskie, naprawcze, izolacyjne, ostrzegawcze, pakujące, dwustronne... więcej »
  2017.10.22 - Filc techniczny, płyty uszczelkowe, gumowe oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2017.10.21 - Poszukuję podwykonawców do pracy na statkach w Gdyni. Głównym zadaniem jest izolowanie ścian oraz sufitów. Przedmiot: Poszukuję podwykonawców do izolacji ścian i sufitów statków Organizator: Osoba/ Firma Prywatna Adres: 81-000 Gdynia Województwo / powiat:... więcej »
  2017.10.21 - KURTYNY PASY PCW TWORZYWA SZTUCZNE * teflon (PTFE) * poliamid / tarnamid (PA) * poliacetal (POM) * polistyren (HIPS) * plexa (PMMA) Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2017.10.21 - CHEMTEC - chemia przemysłowa - mycie, odtłuszczanie, odrdzewianie, odkamienianie, wytrawianie... CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2017.10.20 - Oznakowanie na statki morskie, znaki ewakuacyjne, znaki przeciwpożarowe, znaki PN-EN ISO 7010:2012 Renomowany sklep BHP oferuje wysokiej jakości oznakowanie na statki morskie,znaki ewakuacyjne, znaki BHP, gaśnice, apteczki i instrukcje bezpieczeństwa przeciwpożarowego . W naszej bogatej... więcej »
  2017.10.20 - KRULEN - oprawa przeciwwybuchowa BASEL LED EX strefa 2 i 22 Oferujemy do sprzedaży diodowe oprawy przeciwwybuchowe BASEL LED EX niemieckiej firmy NORKA GmbH. Oprawy przeciwwybuchowe BASEL LED EX , przeznaczone są do pracy w środowisku zagrożonym... więcej »
  2017.10.20 - Tkaniny techniczne i wyroby tekstylne - GPH Surtex Sp. z o.o. Jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewniamy Państwu szeroką ofertę tkanin technicznych. W naszej ofercie posiadamy:   Tkaniny brezentowe Tkaniny żaglowe... więcej »
  2017.10.20 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2017.10.19 - KRULEN - strugoodporna i pyłoszczelna oprawa LED PL-4000-01 Oferujemy do sprzedaży strugoodporną i pyłoszczelną oprawę LED – MAGNON PL-4000-01 , produkowaną w Niemczech przez firmę NORKA GmbH. Oprawa przeznaczona jest do oświetlania... więcej »
  2017.10.19 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska linii wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2017.10.19 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2017.10.19 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2017.10.19 - Szkolenie Sea Survival wg ISAF 07. - 08.04.2018 Dwudniowe szkolenie Szkolenie Sea Survival oparte o program i metodologię federacji ISAF. zajecia praktyczne prowadzone na jachcie (nie na basenie). Na szkoleniu m.in.: - użycie osobistych... więcej »
  2017.10.19 - Zawiesia linowe, łańcuchowe, poliestrowe Linar Sp. z o.o. jest firmą handlowo - produkcyjną, której działalność związana jest z zagadnieniami techniki mocowania i przenoszenia ładunków. Współpracujemy z czołowymi... więcej »
  2017.10.18 - Węże przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2017.10.18 - Filc techniczny, płyty uszczelkowe, gumowe oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2017.10.18 - Węże przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook