Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2018.09.25 - „To nowa jakość na Bałtyku”. Byliśmy na pokładzie promu Nova Star To nowa jakość na Bałtyku – tak o promie Nova Star w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami mówił Piotr Redmerski, prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Najnowsza jednostka PŻB weszła do eksploatacji 14 września. Chociaż termin ten przekładany był aż 9 razy, zarząd PŻB liczy na to, że jednostka na stałe wejdzie na trasę Gdańsk-Nynäshamn. Z naszą kamerą byliśmy na pokładzie promu Nova Star.  więcej »
  2018.09.24 - Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018 - Panel Porty Morskie Krzysztof Szymborski - Przewodniczący Rady Interesantów Portu Gdynia, Prezes Zarządu BCT Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni Sp. z o.o. Lider Panelu Porty Morskie zaprasza na kolejną edycję Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018.  więcej »
 
  Wiadomości
  2018.09.25 - ONZ: Trump krytykuje Niemcy za zależność od rosyjskiej energii Prezydent USA Donald Trump we wtorek podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ zwrócił się do Niemiec, aby brały przykład z Polski i nie polegały na Rosji, jeśli chodzi o dostawy energii, co może uczynić ją podatną na "wymuszenia i zastraszanie". więcej »
  2018.09.25 - Awaria w rafinerii PKN Orlen w Płocku. Czarny dym nad miastem (foto) Z instalacji na terenie zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku wydobywa się czarny dym. Jak informuje spółka, we wtorek po południu doszło do zdarzenia, które spowodowało zakłócenie bieżącej pracy systemów technologicznych. więcej »
  2018.09.25 - Chiny/Wiceminister handlu: USA przystawiają nam „nóż do gardła” Chiny są gotowe wznowić rokowania handlowe z USA, ale trudno jest negocjować, gdy Waszyngton przystawia nam „nóż do gardła” - oświadczył we wtorek wiceminister handlu ChRL Wang Shouwen, komentując najnowszą eskalację konfliktu celnego pomiędzy tymi krajami. więcej »
  2018.09.25 - Wiceszef BBN: Powrót admirała Unruga wieńczy dwuletnie starania Sprowadzenie do Polski prochów admirała Józefa Unruga wieńczy dwuletnie starania; było to możliwe także dzięki spełnieniu jego woli i rehabilitacji podwładnych admirała straconych po procesie komandorów – powiedział PAP zastępca szefa BBN Dariusz Gwizdała. więcej »
  2018.09.25 - Iran i sygnatariusze umowy atomowej za utrzymaniem handlu mimo sankcji USA Iran oraz pięciu sygnatariuszy porozumienia ws. irańskiego programu atomowego - Wielka Brytania, Chiny, Francja, Rosja i Niemcy - w poniedziałek uzgodniło, że podejmą działania w celu utrzymania relacji handlowych z Teheranem mimo zapowiedzianych sankcji USA. więcej »
  2018.09.25 - USA/Szczerski: Prezydent Duda rozmawiał z prezydentem USA i Ukrainy Prezydent Andrzej Duda, który w Nowym Jorku uczestniczył w przyjęciu wydanym przez prezydenta USA dla uczestników Zgromadzenia Ogólnego ONZ, rozmawiał z Donaldem Trumpem, a także z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. więcej »
  2018.09.25 - Startu-py z Polski będą mogły szkolić się Izraelu Startu-py z krajów Grupy Wyszehradzkiej, w tym z Polski, będą mogły wziąć udział w programie szkoleniowym w Izraelu poświęconym innowacjom - poinformował resort przedsiębiorczości i technologii. Ma im to pomóc w ekspansji zagranicznej m.in. na rynek amerykański. więcej »
  2018.09.25 - Rząd przyjął projekt noweli dotyczącej kształcenia zawodowego Większą subwencję oświatową dla samorządów na uczniów kształcących się w zawodach, na które jest większe zapotrzebowanie, oraz realizację stażu uczniowskiego zakłada przyjęty we wtorek przez rząd projekt noweli Prawa oświatowego i systemu oświaty. więcej »
  2018.09.25 - DZIEŃ NA FX/FI: PLN i krajowe SPW stabilne w oczekiwaniu na Fed Złoty oraz rentowności krajowych SPW powinny pozostać stabilne w oczekiwaniu na środową konferencję po posiedzeniu amerykańskiej Rezerwy Federalnej - oceniają eksperci. Ich zdaniem, jastrzębie sygnały ze strony Fed mogą być potencjalnie negatywne dla złotego oraz mogą przełożyć się na niewielki wzrost rentowności krajowych SPW na długim końcu krzywej. więcej »
  2018.09.25 - CIR: Celem rządu stabilne finanse publiczne, wzrost gospodarczy, solidarność społeczna Celem rządu jest utrzymanie stabilnych finansów publicznych, wsparcie wzrostu gospodarczego i solidarnościowej polityki społecznej - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Rada ministrów przyjęła projekt budżetu na 2019 r.; dopuszczono 28,5 mld zł deficytu. więcej »
  2018.09.25 - Moore Stephens: Członkowie żeglugi mniej pewni rynku ze względu na zamieszanie w geopolityce Pewność siebie członków żeglugi spadła w II kwartale tego roku – wynika z ankiety przeprowadzonej przez agencję Moore Stephens. więcej »
  2018.09.25 - Hiszpania: W kraju jest już 7 tys. dzieci-migrantów bez opieki W Hiszpanii jest już ponad 7 tys. dzieci-migrantów pozbawionych opieki rodziców - wynika z szacunków policji, na które we wtorek powołuje się dziennik "ABC". Nieletni przybyli do Hiszpanii m.in. przez afrykańskie enklawy tego kraju: Ceutę i Melillę. więcej »
  2018.09.25 - Rada Ochrony Pracy: Umów o pracę nie można zastępować cywilnoprawnymi Umów o pracę nie można zastępować umowami cywilnoprawnymi - przypomina Rada Ochrony Pracy. W przyjętym we wtorek stanowisku zaproponowała m.in. wprowadzenie obowiązku zgłaszania do ZUS pracowników przed podjęciem pracy, co ma się przyczynić do uszczelnienia systemu. więcej »
  2018.09.25 - Bank Światowy: Rozwój nowych technologii wypycha pracowników z rynku pracy; potrzebne reformy Zmiany w charakterze pracy oraz szybki rozwój nowych technologii wypychają niektórych pracowników z rynku pracy, powodując wzrost nierówności - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Banku Światowego. Bank wskazuje na potrzebę reformy podatków czy prawa pracy w UE. więcej »
  2018.09.25 - Komisja cyfryzacji: Polskie firmy potrzebują wsparcia na unowocześnienie Polskim firmom potrzebne jest wsparcie, by mogły stawić czoło wyzwaniom transformacji cyfrowej i automatyzacji, apelowali dyskutanci na wtorkowym posiedzeniu Komisji Cyfryzacji, gdzie MPiT prezentowało posłom koncepcję Polskiej Platformy Przemysłu 4.0. więcej »
  2018.09.25 - Morawiecki: To bardzo dobry budżet, łączy cele społeczne i inwestycyjne To bardzo dobry budżet, który wpasowuje się w politykę społeczną z jednej strony, w politykę inwestycyjną z drugiej - ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki na konferencji po posiedzeniu rządu. Wcześniej Rada Ministrów przyjęła projekt budżetu na 2019 r. więcej »
  2018.09.25 - Emilewicz: Nie zwalniamy tempa i proponujemy kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców Nie zwalniamy tempa i proponujemy kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców; tym razem blisko 50 uproszczeń z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego – poinformowała we wtorek szefowa resortu przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz, po przyjęciu przez rząd pakietu MŚP. więcej »
  2018.09.25 - Kraków: Wassermann zapowiada marinę nad Wisłą Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, "Kraków odwróci się do Wisły". Zapowiedziała m.in. budowę publicznych basenów, plaż i mariny oraz stałej wystawy budownictwa energooszczędnego. więcej »
  2018.09.25 - Emilewicz: Rząd przyjął pakiet MŚP Rząd przyjął pakiet MŚP – poinformowała na Twitterze minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że to prawie 50 uproszczeń, dzięki którym w kieszeniach przedsiębiorców ma zostać przez 10 lat blisko 4 mld zł. więcej »
  2018.09.25 - W Warszawie o Europejskim Instytucie Innowacji i Technologii Działalność Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) - instytucji wspierającej współpracę pomiędzy uczelniami, biznesem i instytucjami publicznymi z całej Europy - była tematem konferencji, która odbyła się we wtorek w Warszawie. więcej »
  2018.09.25 - Resort infrastruktury: W planach nowelizacja ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych Planowane jest podjęcie prac nad nowelizacją ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych i wprowadzenie zmian zapewniających realizację wniosków Najwyższej Izby Kontroli w kwestii poprawy bezpieczeństwa przewozu drogowego towarów niebezpiecznych - poinformował PAP we wtorek resort infrastruktury. więcej »
  2018.09.25 - MSC i CMA CGM zaprezentowały plan dopłat paliwowych Podążając śladami Maersk Line, szwajcarskie MSC i  francuskie CMA CGM ujawniły, że wprowadzą serie dopłat na pokrycie kosztów paliwa, które wzrosną po wprowadzeniu w 2020 roku limitu zawartości siarki w bunkrze. więcej »
  2018.09.25 - Damen wydokowała nowoczesny lodołamacz dla Australijczyków RSV Nuyina już na wodzie. Damen Shipyards Galati wydokowała z suchego doku statek Antarctic Supply Research Vessel (ASRV) budowany dla Australijczyków. Zakończona sukcesem operacja trwała dwa dni. więcej »
  2018.09.25 - Zakład w kryzysie. Stocznia Uljanik kosztuje Chorwację nawet do jednego procenta PKB Znajdująca się w finansowym dołku stocznia Uljanik może kosztować w utrzymaniu chorwacki rząd nawet do 1 proc. produktu krajowego brutto – wynika z raportu agencji ratingowej Standard & Poor. więcej »
  2018.09.25 - Ukraina: Rosyjski kuter prowokował dwa okręty na Morzu Azowskim Kuter straży granicznej Rosji prowokował okręty marynarki wojennej Ukrainy, które w niedzielę przepłynęły pod kontrolowanym przez Rosję Mostem Krymskim - podało we wtorek dowództwo ukraińskiej floty. Mimo zdarzenia jednostki bezpiecznie dotarły do Mariupola. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2018.09.25 - LINY, NICI * Liny kręcone, plecione, żeglarskie * Nici lniane, bawełniane, syntetyczne - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.09.25 - Materiały opakowaniowe Mata opakowaniowa (pęcherzykowa), Tektura falista, Folia opakowaniowa, Pianka polietylenowa,- TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2018.09.25 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2018.09.25 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.09.25 - Koła, zestawy kołowe ; oferuje Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferuje koła metalowo - gumowe, aluminiowo - gumowe, tworzywowe oraz rolki do wózków paletowych i koła meblowe.  ... więcej »
  2018.09.25 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2018.09.25 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.09.25 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2018.09.25 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne - utrzymanie, remonty, konserwacja, neutralizacja rozlewów, zapobieganie wyciekom CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2018.09.25 - Morskie oczyszczalnie ścieków, odsalarki wody morskiej, filtracja wody, części zamienne do odsalarek, systemy sanitarne na statki Firma Airmech wyłączny dystrybutor wyposażenia na jachty oraz statki morskie, oferuje urządzenia najlepszych, światowych producentów branży morskiej. Prowadzimy kompleksową... więcej »
  2018.09.25 - Ładowarki, zasilacze, inwertery, prostowniki Schneider-Electric, szerokie zastosowanie, bardzo wysoka jakość Od niedawna na rynku polskim pojawiły się nowe urządzenia zasilające marki Schneider-Electric. Występujące pod marką Xantrex urządzenia reprezentują najwyższą jakość wykonania oraz najnowsze... więcej »
  2018.09.25 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2018.09.24 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2018.09.24 - Koła, zestawy kołowe ; oferuje Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferuje koła metalowo - gumowe, aluminiowo - gumowe, tworzywowe oraz rolki do wózków paletowych i koła meblowe.  ... więcej »
  2018.09.24 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2018.09.24 - dźwig szybkiego montażu Edilgru MH Turbo 30 Dźwig szybkiego montażu Edilgru MH Turbo 30: Ramię 30 m Wysokość pod hakiem 20.70 m Udźwig 1000/4000 Kg Rok: 2009.  Kompletny: Wózek Balast “Wędka” Pilot... więcej »
  2018.09.24 - Środek do czyszczenia maszynowni R.S. 20 12.00 R.S. 20 silnie działający alkaliczny koncentrat czyszcząco -myjący przeznaczony do pomieszczeń maszynowni, silników, agregatów, pomp,... więcej »
  2018.09.24 - SERIA 100 - OCHRONA ANYKOROZYJNA PALI W STREFIE ROZBRYZGU SERIA 100 to system ochrony pali pirsów, filarów mostów lub innych konstrukcji narażonych na korozję i uszkodzenia. Jest doskonałym rozwiązaniem w większości projektów... więcej »
  2018.09.24 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży oprawę FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach remontowych.... więcej »
  2018.09.24 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2018.09.24 - MOTIP - przemysłowa chemia w sprayu Oferujemy szeroki wybór smarów technicznych, m.in.: smar teflonowy, odrdzewiacz, silikon, wazelina, miedź, cynk, olej do wiercenia, środek do czyszczenia klimatyzacji, sprężone... więcej »
  2018.09.24 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2018.09.23 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2018.09.23 - Koła, zestawy kołowe ; oferuje Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferuje koła metalowo - gumowe, aluminiowo - gumowe, tworzywowe oraz rolki do wózków paletowych i koła meblowe.  ... więcej »
  2018.09.23 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook