Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2019.01.18 - Polsko-Szwedzkie Forum Technologii Morskich w Gdyni: Wszyscy widzimy niesamowity rozwój technologii Wszyscy widzimy niesamowity rozwój technologii – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl kmdr por. Fredrik Lindén ze Szwedzkiej Królewskiej Marynarki Wojennej. Był on obecny na pierwszym Polsko-Szwedzkim Forum Technologii Morskich. Dwudniowe wydarzenie zakończyło się w czwartek w Gdyni.  więcej »
  2019.01.17 - Statki bezzałogowe mogą zacząć pływać po 2030 r. Szacujemy, że takie prawdziwe statki autonomiczne kursujące między kontynentami miałyby szanse pojawić się po 2030 r. – ocenia w rozmowie z portalem GospdoarkaMorska.pl Andrzej Ujda z Rolls-Royce. Dodał, że jednostki autonomiczne to już dzisiaj rzeczywistość. O trendach światowych i stanie zaawansowania prac nad tego typu statkami rozmawiali we wtorek uczestnicy panelu Deloitte poświęconego jednostkom autonomicznym.  więcej »
 
  Wiadomości
  2019.01.19 - W Bazylice Mariackiej pochowano prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza W Bazylice Mariackiej w Gdańsku pochowano w sobotę zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W świątyni oraz na terenie miasta w pożegnaniu samorządowca brało udział kilkadziesiąt tysięcy osób. więcej »
  2019.01.19 - Włochy: Zatonął ponton z migrantami, są obawy, że zginęło 117 osób Są obawy, że utonęło 117 migrantów, którzy wielkim gumowym pontonem wypłynęli z Libii. Ponton zatonął. Trzy osoby, które uratowała włoska marynarka wojenna, powiedziały, że płynęło nim 120 ludzi. więcej »
  2019.01.19 - Dziś pogrzeb prezydenta Adamowicza (foto) W sobotę w Gdańsku odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rozpoczną się one w południe mszą pogrzebową w Bazylice Mariackiej pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. więcej »
  2019.01.19 - Ambasadorowie UE zatwierdzili porozumienie ws. zakazu plastikowych sztućców i słomek Ambasadorowie krajów UE zatwierdzili w piątek porozumienie PE i państw unijnych w sprawie nowych przepisów, które mają ograniczyć ilość plastikowych śmieci trafiających do mórz. W UE zakazane będą m.in. plastikowe talerze, słomki czy patyczki higieniczne. więcej »
  2019.01.19 - Zakłócenia na trasie Vaasa-Umeå. Wydłuża się przegląd promu Wasa Express Aż do 25 stycznia wyłączony będzie z eksploatacji prom Wasa Express. Wszystko z uwagi na konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac w czasie trwającego właśnie przeglądu. więcej »
  2019.01.19 - Szef MSZ Niemiec: Rosja powinna zapewnić swobodną żeglugę w Cieśninie Kerczeńskiej Rosja powinna zapewnić swobodę żeglugi w Cieśninie Kerczeńskiej, a kryzys z Ukrainą w rejonie tej przeprawy nie może się powtórzyć – oświadczył szef MSZ Niemiec Heiko Maas po rozmowach ze swym ukraińskim odpowiednikiem Pawłem Klimkinem w piątek w Kijowie. więcej »
  2019.01.19 - Szczątki m.in. skorupiaków i niesporczaków odkryto pod lodem Antarktydy W osadach na dnie jeziora, położonego kilometr pod lodem Antarktydy, naukowcy odkryli szczątki skorupiaków; małych bezkręgowców zwanych niesporczakami oraz fragmenty roślin lub grzybów - informuje prestiżowe pismo „Nature”. więcej »
  2019.01.19 - AI oskarża Europę, że każe płacić migrantom za błędy systemu pomocy Organizacja Amnesty International oskarżyła państwa europejskie o to, że zmuszają imigrantów i statki ratownicze do ponoszenia kosztów wynikających z niesprawności systemu pomocy dla osób, które znalazły się w niebezpieczeństwie na Morzu Śródziemnym. więcej »
  2019.01.19 - Kwieciński: dane GUS wskazują, że polska gospodarka nadal dobrze się rozwija Dane GUS wskazują, że polska gospodarka nadal dobrze się rozwija, widać jednak potencjalne zmniejszenie tempa rozwoju - ocenia szef MIiR Jerzy Kwieciński. Według niego jest prawdopodobne, że wzrost PKB w IV kw. ub. r. i całym 2018 r. utrzyma się w okolicach 5 proc.  więcej »
  2019.01.18 - Meksyk: 2 tys. cystern samochodowych przeciwko gangom okradającym rurociągi naftowe Rząd Meksyku w obliczu wyzwania, przed jakim postawił go uprawiany na wielką skalę rabunek paliw z rurociągów, przystąpił do organizowania wielkiej flotylli cystern samochodowych - ogłosił w piątek prezydent tego kraju, socjalista Andres Manuel Lopez Obrador. więcej »
  2019.01.18 - DZIEŃ NA FX/FI: Złoty pozostanie stabilny, SPW mogą kontynuować korektę przed aukcją MF Złoty w najbliższym czasie pozostanie odporny na wpływ czynników krajowych i zagranicznych, a EUR/PLN utrzyma się w przedziale 4,28-4,30 - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem korekcyjne wzrosty rentowności polskich obligacji mogą być kontynuowane w oczekiwaniu na czwartkową aukcję MF. więcej »
  2019.01.18 - PGNiG: Aktywność spółki w Iranie zakończyła się w październiku 2018 r. Aktywność PGNiG na złożu Soumar w Iranie zakończyła się pod koniec października 2018 r. w związku z przywróceniem amerykańskich sankcji na ten kraj - poinformowała w piątek spółka. Zaznaczyła jednocześnie, że nie nastąpiło to na żądanie strony irańskiej. więcej »
  2019.01.18 - Ukraina/Szef MSZ o misji ds. Cieśniny Kerczeńskiej: Dobra idea, ale bez manipulacji Rosji Ukraina popiera ideę rozmieszczenia misji międzynarodowej w Cieśninie Kerczeńskiej pod warunkiem, że Rosja nie będzie jej wykorzystywała do swoich manipulacji – oświadczył w piątek ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin. więcej »
  2019.01.18 - MPiT: Wysokie prawdopodobieństwo utrzymania się spadku bieżącej produkcji w kolejnych miesiącach W kolejnych miesiącach istnieje wysokie prawdopodobieństwo utrzymania się spadku bieżącej produkcji - wskazało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu do piątkowych danych GUS nt. produkcji przemysłowej w grudniu, która wzrosła poniżej konsensusu rynkowego. więcej »
  2019.01.18 - PGNiG zdobyła trzy nowe koncesje na Morzu Norweskim PGNiG Upstream Norway, norweska spółka PGNiG, otrzymała od Ministerstwa Ropy Naftowej i Energii Norwegii trzy nowe koncesje. Na dwóch z nich będzie pełnić rolę operatora - poinformowała w piątek spółka. więcej »
  2019.01.18 - Chiny chcą zainwestować 3 mld dolarów w irańskie pola naftowe Chiński gigant naftowy Sinopec negocjuje z irańskim National Iranian Oil Company (NIOC) kontrakt o wartości 3 mld dolarów, dotyczący eksploatacji pola naftowego Jadawaran w zachodnim Iranie - poinformował "Wall Street Journal". więcej »
  2019.01.18 - Konfederacja Lewiatan: Średnia płaca przekroczyła 5 tys. zł, ale może już nie rosnąć tak szybko Mimo, iż średnie i duże przedsiębiorstwa zatrudniają nowych pracowników i podnoszą płace, zmiany nie są już tak duże jak rok wcześniej - oceniła ekspertka Konfederacji Lewiatan Monika Fedorczuk dane GUS dot. wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, gdzie średnia płaca przekroczyła 5 tys. zł. więcej »
  2019.01.18 - Warszawa: Statek restauracyjny osiada na dnie Dziś około 2 w nocy policja rzeczna otrzymała zgłoszenie, że na trzecim basenie Kanału Żerańskiego zaczął tonąć statek restauracyjny. Trwają próby wyciągania łodzi. więcej »
  2019.01.18 - Ławrow: Rosja przestudiuje propozycje Niemiec w sprawie Cieśniny Kerczeńskiej Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow zapowiedział w piątek, że Moskwa przestudiuje dokument z propozycjami Berlina, dotyczącymi Cieśniny Kerczeńskiej, przekazany stronie rosyjskiej przez ministra spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasa. więcej »
  2019.01.18 - Towary pojadą koleją do Portu Morskiego Police PKP Polskie Linie Kolejowe usprawnią przewóz towarów do portu w Policach. Dzięki budowie nowych torów pociągi towarowe bezpośrednio dojadą do stacji załadunkowej i wyładunkowej. Inwestycja zwiększy konkurencyjność transportów morskich i kolejowych. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 120 mln zł. Podpisane dziś porozumienie umożliwi rozpoczęcie prac.  więcej »
  2019.01.18 - Konfederacja Lewiatan: Produkcja przemysłowa hamuje W najbliższych miesiącach przedsiębiorstwa mogą się spodziewać spowolnienia dynamiki wzrostu produkcji przemysłowej, co jest konsekwencją osłabienia wzrostu gospodarczego w krajach UE - ocenia ekspertka Konfederacji Lewiatan Sonia Buchholtz komentując dane GUS dot. produkcji przemysłowej. więcej »
  2019.01.18 - Wyrok w procesie byłego prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia 23 stycznia W najbliższą środę Sąd Apelacyjny w Katowicach ogłosi wyrok w procesie skazanego w I instancji za niegospodarność b. prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia Wojciecha B. Podczas piątkowej rozprawy odwoławczej obrona wniosła o uniewinnienie, prokuratura – o surowszą karę. więcej »
  2019.01.18 - Rosja/Prasa: Okręt rakietowy Karakurt przyjęty do służby we Flocie Bałtyckiej (wideo) Flota Bałtycka w obwodzie kaliningradzkim przyjęła do służby mały okręt rakietowy Mytiszczy projektu 22800 Karakurt - podał w piątek dziennik "Izwiestija". Okręt będzie stacjonował w bazie marynarki wojennej w Bałtyjsku. Dowódcą Mytiszczy jest Adil Azimow. więcej »
  2019.01.18 - Rosja: Uratowano dwóch pilotów Su-34, które zderzyły się w powietrzu Ministerstwo obrony Rosji poinformowało w piątek o uratowaniu z morza dwóch pilotów po wcześniejszym zderzeniu się samolotów myśliwsko-bombowych Su-34. Do kolizji dwóch maszyn w powietrzu doszło na rosyjskim Dalekim Wschodzie. więcej »
  2019.01.18 - Apelacja w procesie byłego prezesa TF Silesia Przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach rozpoczęła się w piątek rozprawa odwoławcza w procesie b. prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia Wojciecha B. Jest on oskarżony o niegospodarność w kwocie 36,7 mln zł, a także narażenie kierowanej przez siebie spółki na szkody w wysokości 4,3 mln zł. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2019.01.19 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2019.01.19 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2019.01.18 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2019.01.17 - TECHNOZBYT- * Szczeliwa kanalizacyjne * Filce techniczne * Fibra * Pakuły * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna szklanego * Silikony * Płyty korkowe i korkowo-gumowe Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.01.17 - TECHNOZBYT * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.01.17 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
  2019.01.17 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2019.01.17 - CHEMTEC - glikol monoetylenowy MEG, glikol monopropylenowy MPG, woda demineralizowana DEMI CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2019.01.17 - Kurs nawigacyjny w Warszawa 08-10.03.2019 W cenie: wykłady, ćwiczenia, materiały szkoleniowe, kopie map. Opis szkolenia: Startujemy w piątek o 16:00. Przez trzy dni będziemy zajmować się: nawigacją morską (teoria nawigacji, pływy,... więcej »
  2019.01.17 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.01.17 - Kleje uszczelniacze LOCTITE oferuje KONTAKT S.A. Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. / oddział Gdańsk   oferujemy produkty firmy Loctite: kleje cyjanoakrylowe, uszczelniacze oraz do zabezpieczania gwintów.     Oddział... więcej »
  2019.01.17 - Tworzywa sztuczne: Poliamid, Teflon, PomC, Rezotex, Poliwęglan ; KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy wyroby z tworzyw sztucznych (konstrukcyjnych) pręty, płyty oraz tuleje. Wykonujemy także detale gotowe z tworzyw oraz wyrobów... więcej »
  2019.01.16 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2019.01.16 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2019.01.16 - KRULEN - lampa BERN LED do mroźni (-40°C) Oferujemy do sprzedaży oprawy LED do mroźni – BERN LED IP 69K , 24 V DC. Oprawy pracują w temperaturze do -40°C.   Dzięki wysokiemu stopniu szczelności IP 69K , oprawa BERN... więcej »
  2019.01.16 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.01.15 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.01.15 - Płyty oraz arkusze gumowe - KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy płyty gumowe ogólnego przeznaczenia SBR, olejoodporne NBR, kwasoodporne CWE, płyty silikonowe, mikrogumę EPDM (płyty, sznury,... więcej »
  2019.01.15 - Kontakt S.A. Hurtownia Techniczna oddział Gdańsk oferujemy:   Płyty, pręty, tuleje z tworzyw konstrukcyjnych  (wykonujemy detale z tworzyw sztucznych wg. rysunków technicznych) Płyty i węże gumowe, silikonowe,  Chemię... więcej »
  2019.01.14 - Tworzywa sztuczne: Poliamid, Teflon, PomC, Rezotex, Poliwęglan ; KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy wyroby z tworzyw sztucznych (konstrukcyjnych) pręty, płyty oraz tuleje. Wykonujemy także detale gotowe z tworzyw oraz wyrobów... więcej »
  2019.01.14 - MOTIP - przemysłowa chemia w sprayu Oferujemy szeroki wybór smarów technicznych, m.in.: smar teflonowy, odrdzewiacz, silikon, wazelina, miedź, cynk, olej do wiercenia, środek do czyszczenia klimatyzacji, sprężone... więcej »
  2019.01.14 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2019.01.14 - Kurs Hakowego, Lukowego 22.01.2019. Celem kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu czynności i obowiązków hakowego i lukowego. Program kursu obejmuje m.in. wykłady z tematyki: - zawiesia i sprzęt pomocniczy... więcej »
  2019.01.14 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.01.13 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail
gospodarkamorska.tv Facebook