Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2017.04.28 - Polskie stocznie doceniane na świecie. Sekcja statku wypłynęła z Gdańska do Norwegii Sekcja statku wypłynęła w piątek ze Stoczni Wisła do Gdyni. Stamtąd zostanie przetransportowana do Norwegii. Jak udało nam się ustalić, to fragment nowoczesnej jednostki AHTS (Anchor Handling Tug/Supply vessel) dla Maersk Supply Service.  więcej »
  2017.04.28 - Ekologiczny prom zbudowany w Remontowa Shipbuilding wypłynął z Gdańska do Kanady Salish Raven w drodze do Kanady. W stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku zakończyła się budowa trzeciego i ostatniego z serii ekologicznych promów paażersko-samochodowych dla kanadyjskiego armatora BC Ferries. Jednostka w piątek opuściła gdański port. Teraz ma do pokonania 10 440 mil morskich.  więcej »
 
  Wiadomości
  2017.04.30 - Taras widokowy na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku dostępny od czwartku Od czwartku mieszkańcy Gdańska i turyści, w ramach nowego sezonu turystycznego, będą mogli ponownie podziwiać panoramę z tarasu widokowego Zbiornika Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej. Przy dobrej pogodzie można stamtąd zobaczyć nawet półwysep Helski. więcej »
  2017.04.30 - Dar Młodzieży wrócił do Gdyni Dziś rano "Dar Młodzieży" ponownie zacumował w swoim stałym miejscu przy Nabrzeżu Pomorskim. Żaglowiec wrócił do macierzystego portu po 52 dniach nieobecności. więcej »
  2017.04.30 - Ostatni dzień na darmowe zwiedzanie Kruzenszterna Jeszcze tylko dziś (30.04) można za darmo zwiedzić jeden z trzech największych żaglowców świata – rosyjski Kruzensztern odwiedził Szczecin. Jednostka zacumowała przy nabrzeżu na wysokości Kapitanatu Portu. więcej »
  2017.04.30 - Autobusy wodne już na wodzie. Udana akcja Bolloré Transport & Logistics Ivory Coast Bolloré Transport & Logistics Ivory Coast zwodowało sześć autobusów wodnych w Zalewie Ebrié  (Wybrzeże Kości Słoniowej). Każdy o długości 27,88 m, 8,36 m szerokości i 4,7 m wysokości.   więcej »
  2017.04.29 - Spór wokół roli NGO w ratowaniu migrantów na morzu We włoskim rządzie doszło do sporu między szefami MSZ i resortu sprawiedliwości wokół roli organizacji pozarządowych w ratowaniu migrantów na morzu. Tłem sporu jest sugestia prokuratora, który nie wykluczył, że NGO mogą być w kontakcie z przemytnikami ludzi. więcej »
  2017.04.29 - Porozumienie 23 organizacji o współpracy na rzecz Wisły Akt współpracy na rzecz Wisły podpisały w sobotę w Toruniu 23 organizacje z województwa kujawsko-pomorskiego. Symbolicznego parafowania dokumentu dokonano na drewnianych łodziach na środku rzeki. Porozumienie ma zaowocować integracją środowiska wiślanego. więcej »
  2017.04.29 - W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce Utworzenie 500 nowych miejsc pracy w podłódzkim Strykowie planuje w tym roku Arvato Polska, która właśnie rozpoczęła współpracę ze spółką LPP. Ze strykowskiego magazynu Arvato prowadzona będzie obsługa sklepów on-line marek LPP – Reserved, Mohito, House i Sinsay na rynek polski i zagraniczny. więcej »
  2017.04.29 - Statki Żeglugi Augustowskiej zaczęły regularne rejsy Regularne rejsy po jeziorach rozpoczęła w sobotę Żegluga Augustowska. Na niektóre kursy w trakcie tzw. długiego majowego weekendu ma zgłoszenia dużych grup turystów. Ubiegły rok firma zamknęła rekordowym wynikiem 113 tys. przewiezionych osób. więcej »
  2017.04.29 - Ruszył wodny sezon turystyczny na jeziorach Wigierskiego Parku Narodowego Żaglówkami, kajakami i edukacyjną łodzią z przeszklonym dnem można od soboty pływać po wodach Wigierskiego Parku Narodowego na Suwalszczyźnie. Ruszył sezon turystyczny, potrwa on do końca października. więcej »
  2017.04.29 - Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii dotarł do Chin Po prawie trzech tygodniach pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii do Chin dotarł w sobotę do celu podróży, miasta Yiwu na wschodzie kraju. Stanowi to element chińskiej inicjatywy gospodarczej "Pasa i Szlaku". więcej »
  2017.04.29 - Trump podpisał dekret mający ułatwić wiercenia podmorskie Prezydent USA Donald Trump podpisał w piątek dekret w sprawie rozszerzenia możliwości dokonywania podmorskich wierceń w celu wydobycia ropy i gazu ziemnego w strefach, gdzie było to dotąd zabronione. więcej »
  2017.04.28 - Ależ nagranie! Trzeba to zobaczyć To wideo zapiera dech w piersiach. Uwieczniony na nim został rejs statkiem,  który płynie między górą lodową a skałami. Umiejętności kapitana… na szóstkę.  więcej »
  2017.04.28 - 22. rocznica podniesienia bandery na ORP Grom W piątek, 28 kwietnia, w Porcie Wojennym w Gdyni obchodzono 22. rocznicę pierwszego podniesienia bandery na ORP Grom. Z tej okazji na okręcie podniesiono wielką galę banderową, miała również miejsce okolicznościowa zbiórka. więcej »
  2017.04.28 - Polskie stocznie doceniane na świecie. Sekcja statku wypłynęła z Gdańska do Norwegii (foto, wideo) Sekcja statku w piątek wypłynęła ze Stoczni Wisła do Gdyni. Stamtąd zostanie przetransportowana do Norwegii. Jak udało nam się ustalić, to fragment nowoczesnej jednostki AHTS (Anchor Handling Tug/Supply vessel) dla Maersk Supply Service. więcej »
  2017.04.28 - Dzień Flagi RP i Święto Konstytucji 3 Maja 85 lat temu, w Polskiej Marynarce Wojennej utworzono Dywizjon Okrętów Podwodnych. Od tego czasu okręty podwodne nieprzerwanie służą pod biało-czerwoną banderą. Największą sławę zyskały podczas działań podczas II wojny światowej. więcej »
  2017.04.28 - Jerzy Materna na posiedzeniu komitetu wykonawczego Europejskiego Stowarzyszenia Portów Żeglugi Śródlądowej W drugim dniu wizyty członków Europejskiego Stowarzyszenia Portów Żeglugi Śródlądowej (The European Federation of Inland Ports- EFIP),  w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyło się posiedzenie grupy roboczej komitetu wykonawczego tej organizacji. więcej »
  2017.04.28 - Płock ma plan modernizacji nabrzeża Wisły - ogłoszono przetarg Urząd Miasta Płocka ogłosił przetarg na modernizację tamtejszego nabrzeża Wisły, obejmującą budowę promenady i przebudowę portu jachtowego. Inwestycja, realizowana w ramach projektu rewitalizacji, zakłada m.in. budowę placu zabaw i „skwer biznesu”. więcej »
  2017.04.28 - Filipiny: pierwsza od dekady wizyta chińskich okrętów Trzy chińskie okręty przypłyną w niedzielę do Davao na południu Filipin; będzie to pierwsza wizyta chińskich jednostek na Filipinach od dekady - podał w piątek dziennik "South China Morning Post" na stronach internetowych. więcej »
  2017.04.28 - Ekologiczny prom zbudowany w Remontowa Shipbuilding wypłynął z Gdańska do Kanady (foto, wideo) Salish Raven w drodze do Kanady. W stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku zakończyła się budowa trzeciego i ostatniego z serii ekologicznych promów pasażersko-samochodowych dla kanadyjskiego armatora BC Ferries. Jednostka w piątek opuściła gdański port. Teraz ma do pokonania 10 440 mil morskich. więcej »
  2017.04.28 - Prezes stoczni Nauta: za wcześnie na podanie przyczyn wypadku statku i poniesionych strat Jest za wcześnie, żeby mówić o wysokości szkody i przyczynach wypadku z udziałem norweskiego statku – powiedział w piątek prezes Stoczni Remontowej Nauta, Sławomir Latos. więcej »
  2017.04.28 - Korea Południowa przekaże Filipinom okręt za 100 dolarów Ministerstwo obrony Korei Południowej zapowiedziało, że przekaże Filipinom za sto dolarów jednostkę przeznaczoną do zwalczania okrętów podwodnych. Dar ma wzmocnić możliwości patrolowania granic na morzu. więcej »
  2017.04.28 - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk nagrodzony tytułem Firma Dobrze Widziana W Pałacu Lubomirskich, siedzibie Business Centre Club, 24 kwietnia odbył się uroczysty finał VIII edycji konkursu Firma Dobrze Widziana. W konkursie nagrodzono 54 przedsiębiorstwa. więcej »
  2017.04.28 - Wiceminister: w maju możliwy przetarg na studium wykonalności dla Odry Przetarg na wykonanie studium wykonalności, które pokaże, jakie prace należy wykonać, aby przywrócić żeglowność na Odrze, zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w maju tego roku – poinformował PAP wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna. więcej »
  2017.04.28 - Morawiecki: tunel pod Świną powstanie tak szybko, jak tylko pozwolą na to procedury Tunel pod Świną pomoże zintegrować Pomorze Zachodnie z resztą Polski. Ta inwestycja powstanie tak szybko, jak tylko pozwolą na to procedury i proces budowlany – zapewnił w piątek w Świnoujściu wicepremier Mateusz Morawiecki. więcej »
  2017.04.28 - Sadurska: kontrakt na dostawę LNG z USA korzystny dla bezpieczeństwa energetycznego Zawarcie kontraktu na dostawę gazu LNG ze Stanów Zjednoczonych to dobra informacja z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski – zaznaczyła w piątek szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2017.04.28 - Wyroby techniczne z gumy, odlewy z elastomerów poliuretanowych, podkładki do luków, uszczelnienia na okręty Firma BUM Wyroby Techniczne z Gumy posiada w stałej ofercie następujące produkty: - uszczelnienia; - uszczelki do piaskowania; - ssawki gumowe, ssawki silikonowe; - wkładki sprzęgieł; -... więcej »
  2017.04.28 - ARTYKUŁY TECHNICZNE - ARTYKUŁY USZCZELNIAJĄCE, TWORZYWA SZTUCZNE Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.  Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu. Zapewniamy... więcej »
  2017.04.28 - Szkolenie cumowników 15.05.2017r., godz. 08:00  Szkolenie obejmuje m.in. takie tematy jak: - zasady bezpiecznego cumowania, - obowiązki cumownika, - nauka wiązania węzłów - pierwsza pomoc medyczna ( podtopienia, hipotermia )... więcej »
  2017.04.28 - Węże gumowe Przedstawimy szeroką ofertę węży gumowych.   Hydrauliczne przewody giętkie Przewody z tworzywa fluorowego PTFE Węże do cieczy spożywczych Węże gumowe do benzyny i... więcej »
  2017.04.28 - Właz aluminiowy do kutra rybackiego, jachtu Mam do sprzedania właz aluminiowy do kutra, jachtu zdjecia pokazuja jego stan  więcej »
  2017.04.28 - Kurs Operatora Żurawia Pływającego (od 23 maja 2017r.) Celem kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu operowania żurawiem pływającym. Program kursu obejmuje między innymi takie tematy jak: -Ogólne wiadomości o dźwignicach i... więcej »
  2017.04.28 - Grzejniki do środowisk agresywnych Grzejniki żebrowane RRH o stopniu IP66 polecane do stosowanie ich w pomieszczeniach wilgotnych. Bardzo często stosuje się je m.in. do ogrzewania magazynów, szybów windowych,... więcej »
  2017.04.28 - Nagrzewnice elektryczne Ex Przeciwwybuchowe grzejniki powietrza z wentylatorem polecane dla: rafinerie ropy naftowej, platformy wiertnicze,zakłady chemiczne, magazyny,oczyszczalnie ścieków i inne obiekty zagrożone... więcej »
  2017.04.28 - Logistal Sp. z o.o.- rury stalowe i armatura stalowa Firma Logistal Sp. z o.o. oferuje rury gorącowalcowane od fi 21,3 do 610,0 mm, rury hydrauliczne od fi 6 do 90 mm oraz szeroki asortyment armatury: trójniki, redukcje, kolana hamburskie... więcej »
  2017.04.28 - CHEMTEC - antykorozja, chemiczne czyszczenie i zabezpieczanie powierzchni - preparaty do mycia i odtłuszczania konstrukcji stalowych i betonowych, zbiorników, rurociągów, instalacji, mostów, wiaduktów... profesjonalne preparaty chemiczne przeznaczone do przygotowywania powierzchni do prac malarsko-konserwacyjnych, antykorozyjnych, spawalniczych - mycie, odtłuszczanie, usuwanie... więcej »
  2017.04.27 - Najtrwalszy na rynku kombinezon roboczy dla spawaczy, szlifierzy i zawodów pokrewnych. Teraz w ofercie specjalnej cena 295 zł. Kombinezony dostępne od ręki. Najwyższej klasy kombinezon ochronny dla spawaczy Fristads Kansas. Kombinezon do ciężkich prac spawalniczych i pokrewnych klasy 2. Pełna ochrona przed łukiem elektrycznym, odpryskami stopionego... więcej »
  2017.04.27 - Zatrudnimy Technik / Mechanik     Technik / Mechanik      WYMAGANIA: - Umiejętności praktyczne w zakresie mechaniki, diagnostyki, naprawy silników i... więcej »
  2017.04.27 - KRULEN – oprawa high-bay LED IP 65 – MAGNON SL-1000-01 Oferujemy do sprzedaży oprawę hermetyczną typu high -bay LED – MAGNON SL-1000-01 przeznaczoną do oświetlania budynków magazynów portowych, dróg dojazdowych oraz... więcej »
  2017.04.27 - RURY CENA 1400-1700zł 127x4.00x12000 S235JRH 8733 101.60 x 2.00 6000 560 101.60 x 2.00 6000 560 101.60 x 2.00 6000 560 101.60 x 2.00 6000 560 101.60 x 2.00 6000 560 101.60 x 2.00 6000... więcej »
  2017.04.27 - Blacha czysta prosta cena 2000zł z transportem przy 24 tonach Width   Length   Thick Nb Weight Quality 1870 x 12024 x 18 2 6,501 S355 1540 x 8000 x 22 2 4,33 S355... więcej »
  2017.04.27 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2017.04.27 - Płyty gumowe i mikroporowate Przedstawimy szeroką ofertę różnego typu płyt gumowych , które mają zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu w zależności od ich specyfiki .... więcej »
  2017.04.27 - CHEMTEC - profesjonalne środki do mycia środków transportu, przyczep, plandek, kontenerów, izoterm, cystern, silosów, wagonów, zbiorników, chłodni, maszyn budowlanych, drogowych, górniczych, rolniczych, urządzeń dźwigowych, przeładunkowych... zasadowe: myjąco-odtłuszczające - ogólne mycie wewnątrz i na zewnątrz CHEMTEC A100 CHEMTEC A400 zasadowe: myjąco-dezynfekujące – likwidacja bakterii,... więcej »
  2017.04.26 - Płyty silikonowe i gumowe oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2017.04.26 - Oznakowanie na statki morskie, znaki ewakuacyjne, znaki przeciwpożarowe, znaki PN-EN ISO 7010:2012 Renomowany sklep BHP oferuje wysokiej jakości znaki ewakuacyjne, znaki BHP, gaśnice, apteczki i instrukcje bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W naszej bogatej ofercie znajdziesz produkty ochrony... więcej »
  2017.04.26 - Najtrwalszy na rynku kombinezon roboczy dla spawaczy, szlifierzy i zawodów pokrewnych. Teraz w ofercie specjalnej cena 295 zł. Kombinezony dostępne od ręki. Najwyższej klasy kombinezon ochronny dla spawaczy Fristads Kansas. Kombinezon do ciężkich prac spawalniczych i pokrewnych klasy 2. Pełna ochrona przed łukiem elektrycznym, odpryskami stopionego... więcej »
  2017.04.26 - Zatrudnimy Technik / Mechanik     Technik / Mechanik      WYMAGANIA: - Umiejętności praktyczne w zakresie mechaniki, diagnostyki, naprawy silników i... więcej »
  2017.04.26 - Kontakt S.A. oferuje : elektronarzędzia Bosch, Hitachi, Dewalt Hurtownia Techniczna Kontakt S.A. oddział Gdańsk   W naszej ofercie znajdą Państwo elektronarzędzia i osprzęt uznanych światowych marek. Nasi pracownicy służą fachową wiedzą w... więcej »
  2017.04.26 - Pasmanteria tech. pasy ściągające, zawiesia GPH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewniamy Państwu szeroką ofertę pasmanterii technicznej:   Taśmy techniczne Pasy ściągające ... więcej »
  2017.04.26 - CHEMTEC - chemia produkcyjna, warsztatowa - mycie, czyszczenie, odtłuszczanie, odrdzewianie, wytrawianie, pasywacja, konstrukcji, elementów i detali w procesach produkcyjnych, pracach remontowych, naprawczych, antykorozyjnych, malarsko-konserwacyjnych... profesjonalne środki do myjek warsztatowych, automatycznych, mycia zanurzeniowego, natryskowego, ciśnieniowego, pianowego, cyrkulacyjnego... usuwanie smarów, olejów,... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail
gospodarkamorska.tv Facebook