Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2017.01.21 - Gdański port uruchomił nowy drobnicowy serwis. Pierwszy załadunek był nietypowy Nowy serwis drobnicowy w Porcie Gdańsk. Co najmniej raz w miesiącu zawijać tam będą statki po drobnicę konwencjonalną oraz, jak zapowiedział armator Spliethoff, po dostawy inwestycyjne oraz opcjonalnie kontenery. Serwis żeglugowy na trasie Gdańsk-Stany Zjednoczone został zainaugurowany 19 stycznia. Na statek Spiegelgracht przy Nabrzeżu Oliwskim załadowano nietypowy ładunek, czyli luksusowe jachty motorowe.  więcej »
  2017.01.20 - Nowa Strategia Bezpieczeństwa RP zweryfikuje plan modernizacji Marynarki Wojennej – zapowiedź zmian podczas Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa w Warszawie Okręty dla Marynarki Wojennej, wzmocnienie jej dowództwa i Strategia Bezpieczeństwa Morskiego Polski. To tylko niektóre tematy poruszane podczas II Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa, które odbyło się 19 stycznia w Warszawie. Rząd ma na modernizację sił morskich ma konkretne plany.  więcej »
 
  Wiadomości
  2017.01.21 - Pierwszy na świecie „wodorowy” katamaran wyrusza w podróż dookoła świata Energy Observer, pierwszy na świecie statek na wodór, który nie wytwarza jakichkolwiek gazów cieplarnianych, wyruszy w sześcioletnią podróż dookoła świata. Będzie promował odnawialne źródła energii. Statek jest  zasilany prądem elektrycznym generowanym przez słońce i wiatr, który w konwersji wodą morską przekształca się w wodór.  więcej »
  2017.01.21 - Polski Almex gotowy do złomowania unijnych jednostek Stocznia złomowa w Szczecinie może ruszyć w każdej chwili – informuje Radio Szczecin. więcej »
  2017.01.21 - Gdański port uruchomił nowy serwis drobnicowy do USA. Na pierwszy rzut poszły luksusowe jachty (wideo) Nowy serwis drobnicowy w Porcie Gdańsk. Co najmniej raz w miesiącu zawijać tam będą statki po drobnicę konwencjonalną oraz, jak zapowiedział armator Spliethoff, po dostawy inwestycyjne oraz opcjonalnie kontenery. Serwis żeglugowy na trasie Gdańsk-Stany Zjednoczone został zainaugurowany 19 stycznia. Na statek Spiegelgracht przy Nabrzeżu Oliwskim załadowano nietypowy ładunek, czyli luksusowe jachty motorowe. więcej »
  2017.01.20 - Naimski: KE reprezentuje interesy Gazpromu, instytucje UE muszą się z tym zmierzyć Komisja Europejska reprezentuje interesy Gazpromu i to jest jej polityczne obciążenie. Instytucje UE muszą się z tym zmierzyć - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. więcej »
  2017.01.20 - Ponad 37 mln ton ładunków w Porcie Gdańsk. Podsumowanie 2016 roku Miniony rok już od dawna zapowiadany był jako wyjątkowy dla Portu Gdańsk zarówno pod kątem prognozowanych przeładunków, jak też zrealizowanych przedsięwzięć inwestycyjnych, ale i awansu Gdańska w bałtyckim rankingu największych portów morskich. więcej »
  2017.01.20 - Rosja podpisała umowę z Syrią o rozszerzeniu bazy morskiej w Tartusie Rosja podpisała z Syrią umowę na 50 lat w sprawie rozszerzenia rosyjskiej wojskowej bazy morskiej w syryjskim porcie Tartus. Na jej mocy Rosja będzie mogła utrzymywać w bazie do 11 okrętów bojowych jednocześnie, a infrastrukturę użytkować będzie bezpłatnie. więcej »
  2017.01.20 - PKN Orlen planuje w 2020 r. uruchomienie instalacji visbreakingu PKN Orlen planuje budowę i uruchomienie w 2020 r. instalacji visbreakingu, dzięki której pogłębi przerób ropy, uzyskując większą o kilka punktów procentowych ilość paliw z baryłki surowca niż dotąd. Inwestycja jest częścią strategii spółki na lata 2017-21. więcej »
  2017.01.20 - Gotowe studium wykonalności dla Korytarza Północnego Studium wykonalności dla Korytarza Północnego jest gotowe i akceptowalne – powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Do 2022 r. Polska chce połączyć nasz system przesyłu gazu ze złożami na szelfie norweskim Morza Północnego. więcej »
  2017.01.20 - Eksplozja kontenerowca. Jedna osoba nie żyje Nie żyje jedna osoba, a druga została ranna w eksplozji na pokładzie kontenerowca. Jak podała brytyjska Straż Przybrzeżna, do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Felixstowe. więcej »
  2017.01.20 - Cegielski gotowy na produkcję okrętowych silników Nowe silniki okrętowe od zaraz. Zainteresowane ich produkcją są Zakłady Cegielskiego w Poznaniu. Ma ją ułatwić ustawa stoczniowa, zakładająca, że w polskich stoczniach będą powstawały statki. A dla nich takie urządzenia są niezbędne. więcej »
  2017.01.20 - Wizyta podsekretarza stanu w MON w AMW w Gdyni W środę z wizytą w Akademii Marynarki Wojennej przebywał podsekretarz stanu w MON prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, który w ministerstwie nadzoruje działalność uczelni wojskowych.  więcej »
  2017.01.20 - PGNiG z koncesją wydobywczą w Pakistanie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało koncesję wydobywczą w Pakistanie na złoże Rehman. Została ona wydana na 25 lat z możliwością przedłużenia. Po pełnym zagospodarowaniu złóż Rehman i Rizq produkcja gazu ziemnego w tych lokalizacjach może wynieść łącznie 2,5 mln m³ na dobę. więcej »
  2017.01.20 - Ropa w USA powyżej 51 USD za baryłkę; zapasy wzrosły, ale w Cushing spadły Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną i są powyżej 51 dolarów za baryłkę. W USA wzrosły zapasy surowca, ale w punkcie wysyłkowym ropy w Cushing spadły – podają maklerzy. więcej »
  2017.01.20 - PERN S.A. nabył akcje PKN ORLEN S.A. - Działania Zarządu PERN S.A., takie jak ostatnia decyzja o nabyciu akcji PKN Orlen SA, wpisują się w realizację polityki zapewniania bezpieczeństwa energetycznego kraju – podkreśla wiceminister energii Michał Kurtyka. więcej »
  2017.01.20 - Vendee Globe – Francuz Armel Le Cleac'h pierwszy na mecie z rekordem 39-letni Francuz Armel Le Cleac'h, na jachcie „Banque Populaire VIII”, wygrał ósmą edycję wokółziemskich regat samotników Vendee Globe w rekordowym czasie 74 dni, 3 godzin i 35 minut. więcej »
  2017.01.20 - Okręty Korei Płd., Japonii i USA ćwiczą przechwytywanie rakiet Korea Południowa, Japonia i Stany Zjednoczone rozpoczęły w piątek trzydniowe manewry morskie. Marynarki wojenne tych państw będą ćwiczyć m.in. wykrywanie i zwalczanie nadlatujących pocisków rakietowych – poinformował przedstawiciel Seulu. więcej »
  2017.01.20 - Prom Cinderella wrócił na trasę po sporej metamorfozie Należący do Viking Line prom Cinderella powrócił na trasę Sztokholm-Mariehamn. Jednostka przez kilkanaście dni przechodziła rozległe prace modernizacyjne. więcej »
  2017.01.20 - Zapowiedź zmian podczas Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa w Warszawie (foto, wideo) Okręty dla Marynarki Wojennej, wzmocnienie jej dowództwa i Strategia Bezpieczeństwa Morskiego Polski. To tylko niektóre tematy poruszane podczas II Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa, które odbyło się 19 stycznia w Warszawie. Rząd ma na modernizację sił morskich konkretne plany - niestety na dzień dzisiejszy brakuje jeszcze konkretów. więcej »
  2017.01.19 - PŻM chce walczyć z kryzysem za pomocą odmłodzonej floty Polska Żegluga Morska chce konkurować na pogrążonym w kryzysie rynku przewozów przy pomocy najmłodszej od lat 70. floty. więcej »
  2017.01.19 - Europosłowie chcą większej integracji różnych gałęzi transportu PE przegłosował w czwartek rezolucję wzywającą Komisję do ambitniejszych działań w sektorze logistyki w UE i na rzecz wzmocnienia tzw. transportu multimodalnego, czyli łączącego różne środki transportu, w obszarze Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T). więcej »
  2017.01.19 - CTL Logistics kupuje 750 wagonów Grupa CTL Logistics kupuje 750 wagonów serii Eaos. - To pierwszy etap realizacji nowej strategii inwestycyjnej naszej firmy. Kolejnym będzie zakup nowych lokomotyw elektrycznych i specjalistycznych wagonów - zapowiada Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics. więcej »
  2017.01.19 - LOTOS innowatorem bezpieczeństwa technicznego Grupa LOTOS otrzymała nagrodę specjalną w kategorii innowacyjność w ramach rankingu Lider Bezpieczeństwa Technicznego 2016 za innowacyjne podejście do analizy ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Warszawie. Lider Bezpieczeństwa Technicznego to inicjatywa Urzędu Dozoru Technicznego organizowana pod patronatem Ministerstwa Rozwoju. więcej »
  2017.01.19 - Gazprom kontra PGNiG Gazprom staje po stronie Komisji Europejskiej w procesie, jaki wytoczyło jej PGNiG - informuje "Nasz Dziennik". więcej »
  2017.01.19 - Ważne: Ulga abolicyjna dla marynarzy- radykalna zmiana linii orzeczniczej Dnia 18 stycznia 2017 roku w sprawach prowadzonych przez Kancelarię doszło do wydania kilku bardzo ważnych wyroków dotyczących prawa do ulgi abolicyjnej w odniesieniu do marynarzy. Jeden wyrok zapadł przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, a pozostałe przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Gdańsku.  więcej »
  2017.01.19 - Uwaga: od 01.01.2017 roku ewidencja czasu pracy przy umowach zlecenia Z dniem 01 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wprowadza do ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pojęcie „minimalnej stawki godzinowej” oznaczające minimalną wysokość wynagrodzenia za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług, przysługująca przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2017.01.20 - Balticon oferuje kontenery chłodnicze morskie, SOC Oferujemy: · szeroki wybór kontenerów chłodniczych w różnych rocznikach · atrakcyjne ceny    ... więcej »
  2017.01.20 - Balticon oferuje kontenery morskie z dopuszczeniem do transportu Oferujemy kontenery morskie z dopuszczeniem do transportu na okres 2 lat. Posiadamy bardzo duży wybór na placu w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie.... więcej »
  2017.01.20 - Kontener 45 hc BALTICON Jesteśmy liderem w branży kontenerowej, gwarancja najniższej ceny! Wszystkie nasze kontenery przechodzą przegląd stanu technicznego- są sprawne, szczelne i posiadają certyfikat CSC. -drzwi... więcej »
  2017.01.20 - Kontener 40'HC budowlany, magazynowy, morski - Atrakcyjne ceny - Transplanner Firma Transplanner posiada bogatą ofertę kontenerów magazynowych, morskich, budowlanych, biurowo-socjalnych i chłodniczych. Proponujemy Państwu sprzedaż oraz wynajem... więcej »
  2017.01.20 - Transplanner - Przeróbki kontenerów pod indywidualne zamówienie Firma Transplanner posiada bogatą ofertę kontenerów magazynowych, morskich, budowlanych, biurowo-socjalnych i chłodniczych. Proponujemy Państwu sprzedaż oraz wynajem... więcej »
  2017.01.20 - NAVITECH-mos ELEKTRYCY Wykonujemy prace elektryczne na stoczni, jednostkach pływających oraz offshore. Zapraszam do współpracy. 0048 575 904 785 karol.dopierala@navitech-mos.com więcej »
  2017.01.20 - NAVITECH-mos ELEKTRYCY Wykonujemy prace elektryczne na stoczni, jednostkach pływających oraz offshore. Zapraszam do współpracy. 0048 575 904 785 karol.dopierala@navitech-mos.com więcej »
  2017.01.20 - Dobór układów napędowych Szanowni Państwo,        Nasza firma świadczy usługi pełnego doboru układów napędowych na jednostkach pływających. Dobieramy elementy od głównych... więcej »
  2017.01.20 - Szkolenie cumowników 25.01.2017r., godz. 08:00  Szkolenie obejmuje m.in. takie tematy jak: - zasady bezpiecznego cumowania, - obowiązki cumownika, - nauka wiązania węzłów - pierwsza pomoc medyczna ( podtopienia, hipotermia )... więcej »
  2017.01.19 - Balticon oferuje kontenery morskie z dopuszczeniem do transportu Oferujemy kontenery morskie z dopuszczeniem do transportu (CSC ważne na okres 2 lat). Posiadamy bardzo duży wybór na placu w Gdyni. Dostępne jednostki w rozmiarach 8', 10', 20', 40' oraz... więcej »
  2017.01.19 - Balticon oferuje Przeróbki Kontenerów pod indywidualne zamówienie Balticon S.A. oferuje przeróbki kontenerów pod indywidualne zamówienia. Od początku istenienia firmy zrealizowaliśmy tysiące ciekawych projektów zarówno dla... więcej »
  2017.01.19 - Balticon oferuje mobilne chłodnie i mroźnie na sprzedaż oraz wynajem Balticon S.A. oferuje mobilne chłodnie oraz mroźnie pod załadunek artykułów świeżych, np. ryb. Sprzedaż i wynajem chłodni w rozmiarach 10', 20' oraz 40'. Więcej informacji na:... więcej »
  2017.01.19 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2017.01.19 - Szkutnictwo -remonty, budowa i przebudowa jachtów Oferta: -remonty -renowacja -budowa i przebudowa jachtów -naprawy i konserwacje -laminowanie i naprawa poszycia kadłuba... więcej »
  2017.01.19 - CHEMTEC - profesjonalne środki do mycia środków transportu, przyczep, plandek, kontenerów, izoterm, cystern, silosów, wagonów, zbiorników, chłodni, maszyn budowlanych, drogowych, górniczych, rolniczych, urządzeń dźwigowych, przeładunkowych... zasadowe: myjąco-odtłuszczające - ogólne mycie wewnątrz i na zewnątrz CHEMTEC A100 CHEMTEC A400 zasadowe: myjąco-dezynfekujące – likwidacja bakterii,... więcej »
  2017.01.18 - Transplanner - Przeróbki kontenerów pod indywidualne zamówienie Firma Transplanner posiada bogatą ofertę kontenerów magazynowych, morskich, budowlanych, biurowo-socjalnych i chłodniczych. Proponujemy Państwu sprzedaż oraz wynajem... więcej »
  2017.01.18 - Odnowione kontenery 8'DV - Transplanner Firma Transplanner posiada bogatą ofertę kontenerów magazynowych, morskich, budowlanych, biurowo-socjalnych i chłodniczych. Proponujemy Państwu sprzedaż oraz wynajem kontenerów... więcej »
  2017.01.18 - Kontener 40'HC budowlany, magazynowy, morski - Atrakcyjne ceny - Transplanner Firma Transplanner posiada bogatą ofertę kontenerów magazynowych, morskich, budowlanych, biurowo-socjalnych i chłodniczych. Proponujemy Państwu sprzedaż oraz wynajem... więcej »
  2017.01.18 - anody cynkowe do ochrony galwanicznej kadłubów, zbiorników balastowych i innych elementów jednostek pływających i konstrukcji offshore narażonych na korozję Odlewnia ROMBEX produkuje anody cynkowe do ochrony galwanicznej kadłubów, zbiorników balastowych i innych elementów jednostek pływających i konstrukcji offshore narażonych na... więcej »
  2017.01.18 - ARTYKUŁY TECHNICZNE Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu. Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu. Zapewniamy fachową i... więcej »
  2017.01.18 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morska, lądowa, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2017.01.18 - Enamor: profesjonalny serwis i naprawa systemów nawigacyjnych Enamor: profesjonalny serwis i naprawa systemów nawigacyjnych Oferta handlowa firmy ENAMOR obejmuje serwis urządzeń z zakresu wyposażenia radiowego, nawigacyjnego,... więcej »
  2017.01.18 - Przepływomierze, viskozymetry, filtroseparatory Przedsiębiorstwo Trimor Sp. z o.o. rozpoczęło działalność w 1991 roku jako stacja serwisowania filtrów BOLL & KIRCH - znanego niemieckiego producenta filtrów paliwa, oleju i... więcej »
  2017.01.18 - wyroby gumowe na statki i okręty, uszczelnienia, dorabianie uszczelek do zaworów typu butterfly oraz innych elementów elastomerowych wg wzoru Firma BUM Wyroby Techniczne z Gumy posiada w stałej ofercie następujące produkty: - uszczelnienia; - uszczelki do piaskowania; - ssawki gumowe, ssawki silikonowe; - wkładki sprzęgieł;... więcej »
  2017.01.18 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail
gospodarkamorska.tv Facebook