• <

Wynik wyszukiwania - "zderzenie" - Wiadomości

Wypadek w Kanale Sueskim. Kontenerowiec uderzył w most pontonowy

Kontenerowiec One Orpheus uderzył w środę w most pontonowy na wschodniej przeprawie Kanału Sueskiego. Ruch nie został wstrzymany, a statkowi przywrócono pływalność.
06.12.2023

Rosyjski ro-ro zderzył się z płynącym z Ukrainy masowcem

Slavyanin, pływający pod rosyjską flagą statek ro-ro, zderzył się z masowcem New Raouf u wybrzeży Bułgarii. Rosyjski statek został uszkodzony i dopłynął do portu w Warnie. Analitycy szybko zwrócili uwagę, że Slavyanin płynął nietypowym dla siebie kursem.
14.11.2023

Zderzenie statków na Morzu Północnym. Perspektywa niemieckiej służby SAR, realizującej akcję ratunkową

Pięć śmigłowców służby SAR było zaangażowanych do akcji ratunkowej po zderzeniu się na Morzu Północnym dwóch statków, masowca Polskiej Żeglugi Morskiej Polesie z o połowę mniejszym brytyjskim frachtowcem Verity. Perspektywa sił i środków zaangażowanych do ratowania zagrożonych załóg pokazuje, jak ważna i niebezpieczna jest ich misja.
26.10.2023

Zderzenie Polesia z Verity: nie odnaleziono rozbitków, Polesie w porcie

Akcja poszukiwawcza po tragicznym zderzeniu masowca Polskiej Żeglugi Morskiej Polesie z o połowę mniejszym brytyjskim frachtowcem Verity była kontynuowana po zmroku. Nie odnaleziono jednak czterech zaginionych osób.
25.10.2023

Statek PŻM zderzył się z brytyjską jednostką, która zatonęła. Przynajmniej jedna ofiara

Statek Polesie, należący do Polskiej Żeglugi Morskiej, zderzył się dziś rano u wybrzeży niemieckiej wyspy Helgoland z brytyjskim frachtowcem Verity. Angielska jednostka zatonęła, trwa akcja ratunkowa.
24.10.2023

Trzech Filipińczyków zginęło w zderzeniu łodzi rybackiej ze statkiem

Trzech filipińskich rybaków poniosło śmierć w wyniku zderzenia łodzi z „zagranicznym” statkiem handlowym. Sprawa łączona jest z kwestiami terytorialnymi między Filipinami i Chinami.
04.10.2023

Kontenerowiec staranował drobnicowiec. Dwie ofiary [WIDEO]

Dwóch członków załogi drobnicowca prawdopodobnie nie żyje po tym, jak ich statek zatonął w wyniku kolizji z kontenerowcem na wodach Japonii.
25.08.2023

Dwie nastolatki ranne po zderzeniu skutera wodnego z motorówką

Na Zalewie Sulejowskim niedaleko Tresty (woj. łódzkie) skuter wodny zderzył się z motorówką. Kierująca i pasażerka skutera po przetransportowaniu na brzeg, zostały przewiezione do szpitala helikopterem LPR. Sternik łodzi motorowej był trzeźwy - podał w poniedziałek rzecznik prasowy policji w Tomaszowie Mazowieckim asp. sztab. Grzegorz Stasiak.
14.08.2023

Groźne zderzenie skuterów wodnych na jeziorze Dadaj. 57-latek trafił do szpitala

Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku na jeziorze Dadaj, gdzie w niedzielę zderzyły się dwa skutery wodne - poinformowała warmińsko-mazurska straż pożarna.
13.08.2023

Statki zderzyły się w porcie, przewróciły portowe urządzenia

Do zderzenia dwóch jednostek doszło w porcie Cai Mep w południowym Wietnamie. Manewrujący kontenerowiec uderzył w zacumowany masowiec, a ten z kolei przewrócił w portowe urządzenia przeładunkowe.
14.07.2023

Masowiec Polskiej Żeglugi Morskiej uszkodzony w wyniku zderzenia z innym statkiem

W hiszpańskim porcie Tarragona doszło do wypadku z udziałem polskiego statku. Masowiec Karpaty, należący do armatora ze Szczecina został poważnie uszkodzony przez inną jednostkę, gdy ta przemieszczała się na wodzie.
18.06.2023

Zderzenie statków towarowych u wybrzeży greckiej wyspy

Dwa statki towarowe zderzyły się w piątek U wybrzeży greckiej wyspy Chios niedaleko granicy z Turcją, doszło do zderzenia między dwoma statkami towarowymi. Na ratunek załogom obu jednostek wysłano morskie i powietrzne jednostki poszukiwawczo-ratownicze.
05.06.2023

[WIDEO] Blisko zderzenia okrętów amerykańskiego i chińskiego. Zamierzone działanie Chińczyków

Dziennikarze znajdujący się na pokładzie kanadyjskiego niszczyciela HMCS Montreal podali, że podczas przejścia tranzytu przez Cieśninę Tajwańską było blisko do zderzenia amerykańskiego niszczyciela USS Chung-Hoon z okrętem chińskim.
03.06.2023

Gdańsk. Służby kompletują materiał dowodowy po kolizji statku i motorówki na Motławie

Po kolizji motorówki i jednostki Lew, do której doszło w niedzielę na Motławie w Gdańsku, służby Kapitanatu kompletują materiał dowodowy, który wraz z powiadomieniem zostanie przekazany Izbie Morskiej. Zderzenie zgłoszono PKBWM.
08.05.2023

Płynący z Polski statek z rosyjskim kapitanem uderzył w morski wiatrak? Trwa dochodzenie

Do niemieckiego portu Emden zawinął drobnicowiec Petra L. Ku zaskoczeniu niemieckich służb okazało się, że na prawej burcie statku jest duża wyrwa. Jednocześnie operator jednej z farm wiatrowych na Morzu Północnym zgłosił uszkodzenie turbiny. Choć nic nie jest jeszcze jasne, niemieckie służby podejrzewają, że Petra L. mógł uderzyć w morski wiatrak.
27.04.2023

Zderzenie dwóch tankowców. Interweniowała marynarka wojenna

Służby prasowe sił morskich Indonezji (Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut) poinformowały, że wysłano eskortę dla dwóch dwóch statków, które zderzyły się ze sobą nieopodal wyspy Jawa.
14.04.2023

Katastrofa amerykańskiego drona na Morzu Czarnym. Opublikowano nagranie ze zdarzenia

Trwa śledztwo w sprawie incydentu z z udziałem drona MQ-9 Reaper i rosyjskiego myśliwca Su-27. W wyniku zderzenia amerykańska jednostka runęła do wody. Można obejrzeć nagranie z momentu kolizji.
16.03.2023

Biały Dom martwi się, że nie odzyska drona, który wpadł do Morza Czarnego po strąceniu przez Rosjan

Rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby w wywiadzie dla CNN powiadomił, że władze USA nie odzyskały strąconego przez Rosjan drona i nie wiem, czy będziemy w stanie go odzyskać. Tam, gdzie wpadł, Morze Czarne jest bardzo głębokie. Wciąż zastanawiamy się, czy podejmować próby odzyskania drona; może nie być takiej próby.
15.03.2023

Strącony przez Rosjan dron MQ-9 Reaper to maszyna rozpoznawcza, wykorzystywana również do misji bojowych

Rosyjski myśliwiec uderzył we wtorek w amerykański samolot bezzałogowy MQ-9 Reaper lecący nad Morzem Czarnym, powodując jego runięcie i zniszczenie. MQ-9 Reaper to maszyny rozpoznawcze, ale mogą też przenosić uzbrojenie i wykonywać misje bojowe. Dron waży 2,2 tony, ma zasięg do 2,5 tys. km, może latać przez ponad dobę. Posiadają je stacjonujące w Polsce wojska amerykańskie. Reapery są również używane przez Siły Zbrojne RP.
14.03.2023

Gdańsk. Wiatr zepchnął prom na nabrzeże, nikomu nic się nie stało

Prom Wawel uległ uszkodzeniu podczas manewrów w kanale portowym w Gdańsku. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład.
21.01.2023

Trzech rybaków zaginęło po zderzeniu frachtowca z kutrem

W czwartek 8 grudnia statek ro-ro zderzył się ze statkiem rybackim w okolicy Wysp Normandzkich u wybrzeży Francji. Kuter zatonął, trzech rybaków jest zaginionych.
09.12.2022

Dźwigi masowca Irma uszkodzone po uderzeniu w suwnicę [WIDEO]

Irma, masowiec pływający w barwach Polskiej Żeglugi Morskiej (Polsteam) uderzył swoimi dźwigami w portowe żurawie w porcie Puerto Moin na Kostaryce. Nikomu nic się nie stało, ale statkowe dźwigi są uszkodzone.
24.10.2022

Polski kuter staranowany przez kontenerowiec

13 mil morskich od Świnoujścia 160-metrowy kontenerowiec staranował kuter rybacki. Trzy osoby są ranne.
30.09.2022

Zderzenie statków na Morzu Północnym, zatonął holenderski frachtowiec

Holenderski statek towarowy Helge zatonął w piątek rano u wybrzeży Danii po zderzeniu z inną jednostką, informuje dziennik „Algemeen Dagblad”. Załoga została uratowana przez duńską i norweską marynarkę wojenną.
09.09.2022

Gibraltar. Kolizja statków doprowadziła do wycieku około 500 ton paliwa

Około 500 ton paliwa wyciekło w efekcie zderzenia dwóch statków w pobliżu Gibraltaru, podały w czwartek hiszpańskie media, powołując się na komunikaty władz gibraltarskiego portu oraz rząd tej brytyjskiej enklawy. Prace przy usuwaniu plamy oleju napędowego mogą potrwać do 50 godzin.
01.09.2022

Holendrzy szukają sposobu na uniknięcie kolizji statków z wiatrakami

Holenderski instytut badań morskich Maritime Research Institute Netherlands (MARIN) przetestował trzy innowacyjne bariery mające na celu zapobieganie kolizjom statków z turbinami wiatrowymi. Przyczyną badań był incydent z udziałem statku Julietta D, który miał miejsce w styczniu tego roku.
28.03.2022

Kolizja w DCT. Jeden statek już odpłynął, drugi potrzebuje naprawy

Nocą z niedzieli na poniedziałek doszło do kolizji statków w terminalu DCT w Gdańsku. Choć zdarzenie było niegroźne, jedna z jednostek potrzebuje naprawy.
16.03.2022

Zderzenie statków w pobliżu Amsterdamu

Do zderzenia pełnomorskiego statku z tankowcem doszło w poniedziałek u wybrzeży Ijmuiden niedaleko Amsterdamu. Na pokład jednostki o nazwie Julietta D. wdarła się woda. Uratowano wszystkich członków załogi, jednak statek dryfuje u wybrzeży Holandii.
31.01.2022

Statek dryfował na platformę, interweniowały służby [WIDEO]

Malezyjska straż przybrzeżna powstrzymała porzucony statek, który dryfował w kierunku dużej platformy offshore. Agencja opublikowała wideo, na którym widać początkowe fragmenty operacji.
06.01.2022

Superjacht zatopił tankowiec

W wigilijny wieczór niewielki tankowiec Tropic Breeze płynący u wybrzeży Bahamów poszedł na dno po zderzeniu z superjachtem.
30.12.2021

W przewróconym do góry dnem statku znaleziono zwłoki marynarza

We wnętrzu duńskiego statku handlowego Karin Hoy, który przewrócił się do góry dnem w cieśninie między Bornholmem a szwedzkim miastem Ystad, znaleziono ciało marynarza. Drugi członek załogi pozostaje zaginiony - poinformowała w poniedziałek Szwedzka Administracja Morska.
13.12.2021

Na pokładzie przewróconego na Bałtyku statku było dwóch Duńczyków

Na pokładzie frachtowca, który przewrócił się do góry dnem w cieśninie między Bornholmem a szwedzkim miastem Ystad, było dwóch Duńczyków - potwierdził właściciel statku. Trwa akcja poszukiwawcza, prokuratura wszczęła dochodzenie
13.12.2021

Na tureckim Morzu Marmara zderzyły się dwa masowce. Oba są poważnie uszkodzone

24 października dwa masowce zderzyły się w pobliżu północnego wejścia do Cieśniny Dardanelskiej na Morzu Marmara, poinformowała turecka Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Wybrzeża (KEGM).
26.10.2021

Kolizja na Morzu Egejskim. Duński bulker mocno uszkodzony

Około 1 godziny lokalnego czasu w sobotę 18 sierpnia na Morzu Egejskim zderzyły się dwa masowce. Duński statek jest mocno uszkodzony.
19.09.2021

Polski kapitan kontenerowca, który zderzył się z greckim okrętem wojennym, wypuszczony z aresztu

Polski kapitan kontenerowca Maersk Launceston, który w ostatni wtorek zderzył się z okrętem greckiej marynarki wojennej w pobliżu Pireusu, został wypuszczony z aresztu - poinformował Cor Radings, rzecznik właściciela statku, niemieckiego armatora JT Essberger.
30.10.2020

Aresztowano polskiego kapitana statku, który zderzył się z greckim okrętem wojennym

Polski kapitan kontenerowca Maersk Launceston został dzisiaj aresztowany, dzień po zderzeniu jego statku z okrętem greckiej marynarki wojennej w pobliżu portu w Pireusie - poinformowało greckie ministerstwo żeglugi. Okręt wojenny został poważnie uszkodzony, a dwie osoby są ranne.
28.10.2020

Dwie osoby zginęły, ponad 100 wyskoczyło za burtę po uderzeniu statku morskiego w platformę w Malezji

Dwóch członków załogi malezyjskiego statku pomocniczego zginęły we wtorek po tym, jak ich jednostka uderzyła w platformę obsługiwaną przez państwową firmę naftową Petronas u wybrzeży stanu Sarawak na wyspie Borneo.
28.10.2020

Potężny pożar na tankowcu po jego kolizji z barką w pobliżu Szanghaju

Tankowiec przewożący ropę zderzył się z barką w ujściu rzeki Yangtze na terenie Szanghaju. Zaginęło 14 członków załogi.
21.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.