• <
siemens_gamesa_2022

W przewróconym do góry dnem statku znaleziono zwłoki marynarza

jm

13.12.2021 20:17
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie W przewróconym do góry dnem statku znaleziono zwłoki marynarza

Partnerzy portalu

W przewróconym do góry dnem statku znaleziono zwłoki marynarza - GospodarkaMorska.pl
Fot. René Nielsen / VesselFinder

We wnętrzu duńskiego statku handlowego Karin Hoej, który przewrócił się do góry dnem w cieśninie między Bornholmem a szwedzkim miastem Ystad, znaleziono ciało marynarza. Drugi członek załogi pozostaje zaginiony - poinformowała w poniedziałek Szwedzka Administracja Morska.

Na zwłoki marynarza natknęli się nurkowie, którzy przeszukali kadłub. Według służb ratowniczych szanse na odnalezienie drugiego mężczyzny żywego są niewielkie.

Prokuratura w Malmoe poinformowała po południu o zatrzymaniu dwóch marynarzy z brytyjskiego statku Scott Carrier, obywateli Wielkiej Brytanii oraz Chorwacji, podejrzanych o "kierowanie jednostką pod wpływem alkoholu" oraz "rażące zaniedbania w ruchu morskim".

Według wstępnych informacji w poniedziałek nad ranem podczas mgły 90-metrowy brytyjski statek staranował na Bałtyku 55-metrowy frachtowiec z dwoma Duńczykami na pokładzie. W wyniku zderzenia mniejsza jednostka przewróciła się do góry dnem. Brytyjski statek wyszedł bez szwanku i znajduje się obecnie w porcie w Ystad.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.