• <

Wynik wyszukiwania - "policja" - Wiadomości

Setki migrantów ewakuowano z obozów wokół Calais i Dunkierki. Kryzys trwa

Policja ewakuowała w czwartek setki migrantów, pochodzących głównie z Sudanu i Erytrei, z obszarów mieszkalnych wokół Calais i Dunkierki, gdzie obozowali w okropnych warunkach z nadzieją dotarcia do Wielkiej Brytanii.
30.11.2023

Brazylijska policja odkryła 1,5 tony kokainy na statku do przewozu samochodów i kontenerów

Służby federalne otrzymały informacje o podejrzanym ładunku znajdującym się na pokładzie statku typu con-ro, Grande Amburgo, który w niedzielę zatrzymał się w małym porcie Vitoria na północny wschód od Rio de Janiero. Specjalny zespół odkrył w sumie 52 bele kokainy, poukrywane w dwóch różnych miejscach na pokładzie.
10.11.2023

Kajakami zatrzymać statek. Wspierający Palestynę demonstranci nie chcieli dopuścić do dostarczenia broni Izraelowi

Realizowana od kilku dni akcja związana z hasztagiem "blocktheboat" przybrała na sile, a skali zjawiska władze portowe, policja oraz Straż Wybrzeża USA mogły się nie spodziewać. Osoby wyrażające poparcie dla Hamasu walczącego z Izraelem dążą wszelkimi metodami, by MV Cape Orlando nie dostarczył uzbrojenia i wyposażenia dla izraelskich żołnierzy.
08.11.2023

Przełom? Z miejsca uszkodzenia gazociągu Balticconnector wyciągnięto kotwicę o wadze sześciu ton

Z dna Zatoki Fińskiej spod grubej warstwy mułu z miejsca uszkodzenia gazociągu Balticconnector, łączącego Estonię i Finlandię, została wyciągnięta we wtorek duża, ważąca 6 ton kotwica, o wymiarach 2,5 x 2 x 1 m – poinformowała fińska policja.
24.10.2023

W Gdyni trwa obława za marynarzem podejrzewanym o zabicie 6-letniego dziecka

Trwa policyjna obława za podejrzewanym o zabójstwo 6-latka w Gdyni Fikakowie. Ciało chłopca znaleziono w mieszkaniu około godz. 10. Został ogłoszony alarm dla policjantów z garnizonu gdyńskiego oraz wydziału kryminalnego KWP w Gdańsku, którzy szukają osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem - podała policja.
20.10.2023

Nawet 70 kg ryb miał w sieciach kłusownik zatrzymany przez Straż Rybacką

Strażnicy rybaccy z Olsztyna i policjant po służbie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny połów w Jeziorze Kielarskim (woj. warmińsko-mazurskie) - podała w piątek policja. W kłusowniczych sieciach było ponad 70 kg ryb.
20.10.2023

Fińska policja potwierdza: chiński i rosyjski frachtowiec sprawdzane w kontekście uszkodzenia Balticconnector

Dwa duże statki transportowe, jeden pływający pod banderą Hongkongu, a drugi - Rosji, są obecnie badane w związku ze sprawą uszkodzenia bałtyckiego gazociągu łączącego Finlandię i Estonią – poinformowała we wtorek fińska policja.
17.10.2023

Imigranci na Wyspach Kanaryjskich nocują nawet w policyjnych garażach

Masowy napływ imigrantów z krajów Maghrebu i Afryki Subsaharyjskiej na Wyspy Kanaryjskie przekracza możliwości lokowania ich w przepełnionych ośrodkach tymczasowej opieki dla cudzoziemców. Według lokalnego premiera Fernando Clavijo w ciągu ostatnich 2 tygodni na archipelag przybyło 6 tys. nielegalnych imigrantów.
16.10.2023

W Hiszpanii rozbito grupę mafijną przerzucającą nielegalnych imigrantów z Maroka

Hiszpańskie służby rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która przerzucała z Maroka do Andaluzji, na południu Hiszpanii, nielegalnych imigrantów. Do sobotniego popołudnia, jak podała policja, zatrzymano 11 domniemanych członków organizacji mafijnej, w tym jej lidera.
14.10.2023

Konfiskata kokainy o wartości 170 milionów dolarów największym sukcesem w historii irlandzkiej walki z przemytem

Irlandzkie władze poinformowały o efekcie spektakularnej akcji zatrzymania statku MV Matthew, który wykorzystano do przewozu narkotyków. Okazało się to być największym przejęciem kokainy w historii Irlandii.
02.10.2023

Abordaż! Irlandzcy specjalsi zajęli statek wykorzystywany do transportu narkotyków

Do niecodziennej sytuacji doszło w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża Irlandii. W związku ze zwalczaniem przemytu narkotyków drogą morską elitarna jednostka armii irlandzkiej dokonała abordażu na podejrzany statek towarowy, pływający pod banderą Panamy. Akcja zakończyła się sukcesem, a na MV Matthew odkryto znaczną ilość kokainy, która miała trafić na europejski rynek.
27.09.2023

Wybuchowa noc w Rotterdamie. W tle przemyt narkotyków w porcie

W nocy z poniedziałku na wtorek w Rotterdamie nastąpiło pięć eksplozji, w wyniku których uszkodzonych zostało kilka budynków, informuje policja w tym mieście.
26.09.2023

Estonia boi się nielegalnych imigrantów, kieruje policję do portów i na dworce

W Estonii zwiększono obecność policji na południowej granicy z Łotwą, na dworcach i w portach, które mogą być wykorzystywane przez nielegalnych imigrantów - przekazała w poniedziałek agencja BNS.
19.09.2023

Gaz-System wspólnie ze służbami bezpieczeństwa państwa chroni Terminal LNG w Świnoujściu

Spółka aktywnie wspiera pracę funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej przebywających na terenie Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i współpracuje z Policją w zakresie ochrony przestrzeni powietrznej nad terminalem. 18 września w Terminalu LNG odbyła się konferencja dotycząca bezpieczeństwa infrastruktury energetycznej oraz współpracy Gaz-System ze Strażą Graniczną, Policją a także Wojskami Obrony Terytorialnej.
18.09.2023

Zatrzymano 14 osób, które usiłowały wtargnąć do ambasady Japonii, protestując przeciw spuszczaniu wody z elektrowni atomowej w Fukushimie

Policja w Seulu zatrzymała 14 osób próbujących dostać się do japońskiej ambasady. Zatrzymani protestowali przeciwko spuszczaniu do oceanu radioaktywnej wody z uszkodzonej przed laty elektrowni atomowej w Fukushimie - poinformowała agencja Reutera. Uwalnianie wody do oceanu rozpoczęło się w czwartek.
24.08.2023

Sopot. Policja zatrzymała pijanego sternika skutera wodnego

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 40-letni mężczyzna, który pływał skuterem w pobliżu ludzi kąpiących się na sopockiej plaży. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.
21.08.2023

Wrak samochodu na plaży w Łebie

Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Sebastian Kluska poinformował na platformie (dawniej Twitter) o niecodziennej akcji ratowniczej na plaży w Łebie. Przy brzegu stoi wrak samochodu dostawczego, a strażacy z Łeby i Lęborka biorą udział w akcji przeciwrozlewowej.
11.08.2023

Utopił się jeden z uciekinierów z poprawczaka. Chcieli przepłynąć przez jezioro

Nie udało się uratować życia mężczyzny wyłowionego w piątek z jeziora w Trzemesznie (Wielkopolskie) - powiedział PAP oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej. To jeden z uciekinierów z zakładu poprawczego.
04.08.2023

Mężczyzna, którego służby poszukiwały w rejonie Zatoki Gdańskiej, zgłosił się na policję

W poniedziałek rano mężczyzna, którego służby od soboty poszukiwały w wodzie i na lądzie w rejonie Zatoki Gdańskiej, stawił się na komisariacie. Policji podała, że po wyjściu z wody poszedł do domu z synem i zapomniał o rzeczach, które zostawił na plaży.
31.07.2023

Policja patroluje rejon Zatoki Gdańskiej pod kątem poszukiwania dwóch osób

Służby ratownicze poszukiwały w sobotę późnym wieczorem dwóch osób, które po południu weszły do wody w Zatoce Gdańskiej z deską SUP. W niedzielę policjanci patrolują akwen i analizują monitoring pod kątem poszukiwań 50-letniego mężczyzny i nastolatka. Dotąd nie mają jednak zgłoszenia o zaginięciu.
30.07.2023

Policjanci z Polski bohaterami w Chorwacji, uratowali z morza kobietę i mężczyznę

Dwaj polscy policjanci zostali bohaterami położonej w południowo-wschodniej Chorwacji Makarskiej - pisze w środę dziennik "Jutarnji list".
19.07.2023

Ciało mężczyzny wyłowiono z Wisły w Gniazdowie na Pomorzu

W poniedziałek po południu z Wisły w miejscowości Gniazdowo w powiecie nowodworskim (woj. pomorskie) wyłowiono ciało mężczyzny. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności jego śmierci.
11.07.2023

Dwie osoby utonęły w pomorskich jeziorach

Dwóch mężczyzn utonęło w niedzielę w pomorskich jeziorach. Mimo reanimacji 19- i 27-latka nie udało się uratować.
10.07.2023

Podkarpackie. Policjanci pomogli załodze łodzi, której groziło utonięcie

Policyjni stermotorzyści interweniowali na Jeziorze Solińskim i pomogli osobom, którym groziło utonięcie. Załoga miotanej falami łodzi, wśród której było dwoje małych dzieci, utraciła sterowność i nie była w stanie sama wrócić na brzeg.
04.07.2023

Polscy policjanci pomagają turystom na chorwackim wybrzeżu Adriatyku

Polscy policjanci już kolejny raz asystują chorwackim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, którzy jak co roku licznie odpoczywają w Chorwacji.
04.07.2023

Zatopić czy nie zatopić? – iluzoryczne bezpieczeństwo morskiej infrastruktury krytycznej

W poprzednim artykule przeanalizowano faktyczny zakres nowelizacji Ustawy z dnia 4 września 2008 r. o ochronie żeglugi i portów morskich, która miała być remedium na ewentualne zagrożenie o charakterze terrorystycznym, co stoi w całkowitej sprzeczności z faktycznym kształtem nowelizowanych przepisów.
03.07.2023

Policja prowadzi czynności na promie, z którego wypadło dwoje Polaków

Szwedzka policja prowadzi w Karlskronie czynności na promie Stena Spirit, z którego w czwartek po południu wypadł za burtę 7-letni chłopiec, a za nim skoczyła jego 36-letnia matka.
29.06.2023

Akcja ratunkowa na plaży w Krynicy Morskiej

Trwa reanimacja 13-letniego chłopca, którego z plaży w Krynicy Morskiej zabrał śmigłowiec LPR.
29.06.2023

Aresztowano handlarzy ludźmi powiązanych z wypadkiem łodzi u wybrzeży Grecji, w którym zginęły setki osób

W Pakistanie aresztowano 10 osób podejrzanych o handel ludźmi, mogących uczestniczyć w przemycie migrantów, którzy zginęli w środowej tragedii łodzi u wybrzeży Grecji - poinformowała w niedzielę telewizja Al-Dżazira.
18.06.2023

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 47-latka wyłowionego z zalewu "Dojlidy"

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci 47-letniego mężczyzny, którego ciało wyłowiono z zalewu "Dojlidy" w Białymstoku - poinformowała w sobotę rano podlaska policja.
17.06.2023

Peruwiańskie służby zatrzymały "nazistowski" przemyt narkotyków

W trakcie wielkoskalowej akcji wymierzonej w transport zakazanych substancji, pracownicy portowi oraz funkcjonariusze peruwiańskiej Straży Wybrzeża odkryli ładunek z bardzo nietypowym oznaczeniem.
06.06.2023

Francja zatrzymała ponad połowę nielegalnych imigrantów na wybrzeżu kanału La Manche

Francuska policja i straż graniczna zatrzymują ponad połowę nielegalnych imigrantów przed próbą przedostania się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, co przyczyniło się do spadku o 20% liczby tych, którym się to udało, informują we wtorek brytyjskie media.
06.06.2023

Prokuratura wyjaśnia okoliczności utonięcia 12-letniej Ukrainki w Skierniewicach

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach wyjaśnia okoliczności tragedii, do której doszło w poniedziałek wieczorem. Po poszukiwaniach służb, w zalewie Zadębie odnaleziono ciało 12-letniej dziewczynki, obywatelki Ukrainy. Jej o dwa lata starszą siostrę udało się uratować.
06.06.2023

Trening służb morskich w zakresie prowadzenia akcji ratowniczej

Załoga jednostki pływającej SG-216 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej 5 czerwca pospieszyła w rejon Zatoki Wrzosowskiej, gdzie na mieliźnie ugrzązł wycieczkowiec ze 103 osobami na pokładzie.
06.06.2023

Łódzkie. W skierniewickim zalewie znaleziono martwą 12-latkę

Na zalewie w Skierniewicach (woj. łódzkie) poszukiwano dwóch dziewczynek. Jedną z nich, 14-latkę, wyciągnęli z wody świadkowie. Przewieziono ją do szpitala. Drugą, 12-latkę, znaleziono martwą - podał wieczorem rzecznik KW PSP mł. bryg. Jędrzej Pawlak.
05.06.2023

Niebezpieczne manewry na torze wodnym świnoujskiego portu

Operujący na wodzie funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej zatrzymali nietrzeźwego kierownika jednostki sportowo-rekreacyjnej, który 1 czerwca, na torze wodnym świnoujskiego portu, zagrażał bezpieczeństwu żeglugi. Mundurowi uniemożliwili zatrzymanemu 60-latkowi dalsze pływanie.
02.06.2023

W Kalabrii skonfiskowano prawie 3 tony kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro

W porcie Gioia Tauro w Kalabrii na południu Włoch Gwardia Finansowa skonfiskowała prawie 3 tony najczystszej kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro, poinformowano we wtorek w komunikacie tej policji skarbowej. Narkotyki były ukryte w transporcie bananów. Statek z kontenerami płynął z Ekwadoru i miał trafić do Armenii.
16.05.2023

Skala bestialstwa poraża. Setki zabitych kormoranów na Jeziorze Tonowskim, policja prowadzi dochodzenie

Żnińska policja na zlecenie prokuratury prowadzi dochodzenie ws. 110 strąconych gniazd kormoranów i ok. 300 zabitych piskląt na wyspie na Jeziorze Tonowskim (Kujawsko-Pomorskie) - dowiedziała się PAP. Za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem grozi do pięciu lat więzienia.
04.05.2023

Włoska policja przechwyciła na morzu dwie tony kokainy wartej ponad 400 mln euro

Dwie tony kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 400 milionów euro znalazła włoska Gwardia Finansowa na morzu w pobliżu brzegów Sycylii. Funkcjonariusze podczas patrolowania wód odkryli 70 szczelnie opakowanych i związanych paczek z narkotykami, które unosiły się na wodzie.
17.04.2023

Śmiertelny wypadek w powiecie starogardzkim. Z wody wyciągnięto ciało 83-latka

Ze zbiornika przeciwpożarowego we wsi Barłożno w powiecie stargardzkim (woj. pomorskie) w niedzielę wyciągnięto ciało 83-letniego mężczyzny. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.
09.04.2023

15 osób w szpitalu po przewróceniu się statku w suchym doku w stolicy Szkocji

Szkockie pogotowie ratunkowe podało, że wiele osób odniosło obrażenia, a 15 z nich trafiło do szpitala, po tym jak statek przewrócił się w środę w suchym doku w dzielnicy Leith w stolicy Szkocji Edynburgu.
22.03.2023

Policja ewakuowała port naftowy Donges zablokowany przez strajkujących związkowców

Funkcjonariusze odblokowali terminal naftowy Donges w departamencie Loara Atlantycka, który od tygodnia był okupowany przez związkowców strajkujących przeciwko reformie emerytalnej.
21.03.2023

Ciała kobiety i dziecka wyłowiono ze zbiornika wodnego

W niedzielę ze zbiornika wodnego w Raciborowicach Dolnych na Dolnym Śląsku wyłowiono ciała kobiety i dziecka. Na miejscu pracują policjanci i prokurator, by ustalić okoliczności tej tragedii. Policja nie udziela szczegółowych informacji ze śledztwa.
12.03.2023

Nieopodal Gdańska z morza wyłowiono ciało kobiety

W czwartek przed południem na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku wyłowiono z morza dryfujące ciało kobiety. Na miejscu pracują policjanci i prokurator.
02.03.2023

Do 63 wzrosła liczba ofiar katastrofy łodzi z migrantami

Potwierdzono kolejne ofiary katastrofy łodzi z migrantami, która rozbiła się o skały blisko brzegów włoskiej Kalabrii w nocy z soboty na niedzielę - podała w poniedziałek agencja Ansa. To nadal niepełny bilans tragedii w rejonie miejscowości Cutro koło Crotone.
27.02.2023

Policja prowadzi czynności w sprawie obywateli Niemiec, którzy dryfowali na jeziorze Resko

Służby Mundurowe w Gryficach w woj. zachodniopomorskim prowadzą śledztwo w sprawie trzech obywateli Niemiec, którzy w piątek dryfowali na tratwie na jeziorze Resko Przymorskie. Mężczyźni prawdopodobnie poszukiwali zatopionego w 1945 roku niemieckiego samolotu, na którego pokładzie znajdowały się głównie dzieci.
27.02.2023

Przejęto statek z ponad 22 tonami ropy podejrzewany o łamanie sankcji nałożonych na Rosję

Albańska policja zajęła statek na wodach nieopodal wybrzeża kraju. Statek pływający pod banderą Liberii znajduje się pod podejrzeniem łamania nałożonych na Rosję sankcji. Na jego pokładzie odkryto ponad 22 tony ropy naftowej - poinformował we wtorek portal Euractiv.
21.02.2023

Policja w Nowej Zelandii przejęła ponad 3 tony kokainy unoszącej się na Oceanie Spokojnym

Nowozelandzkie służby przejęły 3,2 tony kokainy unoszącej się w odległej części Oceanu Spokojnego po tym, jak międzynarodowy syndykat zajmujący się przemytem narkotyków pozostawił towar na pływającym punkcie tranzytowym.
08.02.2023

Amerykańska Straż Wybrzeża uratowała pasażera jachtu... który okazał się złodziejem

W piątek Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych przeprowadziła brawurową akcję ratunkową zagrożonego żeglarza w pobliżu baru na rzece Columbia - tylko po to, aby odkryć, że był on złodziejem. Pechowy "pasażer" został uratowany na chwilę przed wywróceniem się łodzi na wodzie.
06.02.2023

Hiszpańskie służby zatrzymały frachtowiec z ładunkiem narkotyków

Mundurowi weszli na pokład bardzo podejrzanego statku towarowego u wybrzeży Wysp Kanaryjskich i skonfiskowali blisko 4 500 kg kokainy poukrywanej w różnych zakamarkach pokładu.
27.01.2023

Rosyjski oligarcha zaginął wraz z swoim jachtem we włoskim porcie w Savonie. Trwają poszukiwania

We Włoszech jest poszukiwany objęty sankcjami rosyjski oligarcha Dmitry Mazepin oraz jego luksusowy jacht. Ślad się urwał w Toskanii, gdzie ostatnio wynajmował willę w luksusowym kurorcie Forte dei Marmi.
20.01.2023

Policja wyklucza motyw szpiegowski i dywersyjny związany z hiszpańskimi nurkami w Zatoce Gdańskiej

Polska policja i odpowiednie służby wykonały wszystkie możliwe czynności, które całkowicie wykluczyły motyw szpiegowski czy dywersyjny. Również według byłego płetwonurka Formozy hiszpańskich nurków nie należy wiązać z akcją dywersyjną a raczej nieudaną próbą przemytu.
19.01.2023

Aresztowanie w związku z groźbą zamachu terrorystycznego na kontenerowcu

Holenderska policja poinformowała o aresztowania osoby podejrzanej o groźby podłożenia bomby na kontenerowcowi MSC Lorena, jeśli ten wpłynie do portu w Antwerpii. Statek otrzymał polecenie zmiany kursu i został zatrzymany na tydzień na kotwicowisku u wybrzeży Holandii na czas trwania śledztwa.
13.01.2023

Wyłowiono zwłoki w kanale portowym przy Stoczni Cesarskiej w Gdańsku

W piątek znaleziono dryfujące zwłoki mężczyzny. Policja wstępnie wykluczyła, by do jego śmierci ktoś się przyczynił.
08.01.2023

Włocławek. Sprzęt za ponad 1,8 mln zł dla policyjnych wodniaków

Policyjni wodniacy z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, na co dzień patrolujący okolice Wisły i kilka jezior, otrzymali niezwykle przydatny w czasie służby sprzęt. To m.in. łódź motorowodna, dron, quady i rowery elektryczne.
08.10.2022

Na Pomorzu policjanci przez megafony ostrzegają przed zagrożeniem na plażach

Policjanci z Pomorza na plażach, w pasie nadmorskim i w pobliżu jezior rozpoczęli nadawanie komunikatu głosowego ostrzegającego przed zagrożeniem. Jest to związane z rosnącą liczbą utonięć i nieprzestrzeganiem regulaminów kąpielisk.
15.07.2022

Policyjni kontrterroryści ćwiczyli na okrętach oraz platformie wiertniczej

Policyjni kontrterroryści wspólnie z funkcjonariuszami innych służb przeprowadzili szkolenia wysokościowe na okrętach oraz platformie wiertniczej z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca Black Hawk - poinformowała mł. insp. Anna Kędzierzawska z Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.
04.07.2022

Policja podsumowała działalność Posterunku Wodnego nad Zalewem Zemborzyckim

Policja podsumowała pięć miesięcy działalności Posterunku Wodnego nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. W tym czasie mundurowi interweniowali ponad 300 razy, ujawnili prawie 200 wykroczeń i uratowali trzy osoby – poinformowano.
09.10.2021

KSP apeluje, aby nie wchodzić na zamarznięte akweny

Co roku zimą służby ratunkowe borykają się z tym samym problem, z nieostrożnością osób wchodzących na zamarznięte zbiorniki wodne - powiedział PAP podkomisarz Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji. Zaapelował też o szczególną ostrożność oraz, by nie wchodzić na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora.
16.01.2021

Policjanci popłynęli łodzią po awanturnika

Przepłynięcie łodzią Jeziora Solińskiego było jedyną możliwością dotarcia do awanturującego się pijanego mężczyzny. O pomoc poprosił 77-letni ojciec awanturnika, który schronił się przed synem w przyczepie. Pijany 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.
07.01.2021

Wyjątkowy pojazd świnoujskiej policji

Niedawno do zasobów policji w Świnoujściu dołączyło nietypowe auto - terenowy pojazd użytkowy marki Polaris. Pojazd idealnie sprawdza się podczas akcji na plaży.
17.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.