• <
Baltexpo2023_duży

Policja ewakuowała port naftowy Donges zablokowany przez strajkujących związkowców

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Policja ewakuowała port naftowy Donges zablokowany przez strajkujących związkowców

Partnerzy portalu

Police Nationale

Funkcjonariusze odblokowali terminal naftowy Donges w departamencie Loara Atlantycka, który od tygodnia był okupowany przez związkowców strajkujących przeciwko reformie emerytalnej.

W czasie interwencji policji w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do starć ze związkowcami – podała agencja AFP. Według źródła agencji siły bezpieczeństwa „rozpoczęły szarżę” na demonstrantów około godz. 2.00 w nocy.

Rząd w nocy ogłosił również przymusową mobilizację do pracy strajkującego personelu w magazynie ropy Fos-sur-Mer w Delcie Rodanu. W przypadku niedoborów paliwa „będą kolejne rekwizycje” – poinformował we wtorek rzecznik rządu Olivier Veran w stacji RTL. Z kolei minister transportu Clement Beaune ostro skrytykował blokady w rafineriach. Podał we wtorek w stacji France Inter, że w okolicach Delty Rodanu „połowa stacji paliw jest w trudnej sytuacji” z powodu braków paliwa.

Związkowcy z centrali CGT zapowiedzieli protesty wokół magazynu Fos-sur-Mer, podając, że jego pracownicy pracują obecnie pod nadzorem policyjnym.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ mal/

Dziękujemy za wysłane grafiki.