• <

Trening służb morskich w zakresie prowadzenia akcji ratowniczej

rk

06.06.2023 10:50 Źródło: MOSG
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Trening służb morskich w zakresie prowadzenia akcji ratowniczej

Partnerzy portalu

MOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej wzięli udział 3 czerwca w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa. Przedsięwzięcie było zorganizowane wspólnie ze służbami ratunkowymi  oraz policji.

Podczas wydarzenia odbyły się wykłady na temat przepisów prawnych, poszukiwawczych i ratowniczych. Następnie, na wodach Zalewu Wiślanego, funkcjonariusze oraz ratownicy trenowali interwencje podczas zdarzeń zagrażających życiu na wodzie. W tym celu zrealizowano trzy scenariusze: zderzenie się dwóch paralotniarzy, upadek do Zalewu Wiślanego osoby na łódce bez wioseł i nie mogącej wrócić do brzegu, a także detonacji niewybuchu w ognisku.

Fot. MOSG

Powtarzane ćwiczenia mają przygotować mundurowych oraz ratowników na sytuacje, do jakich może dojść w związku z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym. Rośnie wtedy liczba wypadków i innych niebezpiecznych sytuacji. Aby skutecznie realizować swoje obowiązki, funkcjonariusze i ratownicy utrwalają znajomość procedur oraz sposoby działania, by skutecznie działać i w ten sposób dbać o bezpieczeństwo osób korzystających z akwenów wodnych.
 

Dziękujemy za wysłane grafiki.