• <
BOTA_2023

Rosyjski oligarcha zaginął wraz z swoim jachtem we włoskim porcie w Savonie. Trwają poszukiwania

gm

20.01.2023 20:26 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rosyjski oligarcha zaginął wraz z swoim jachtem we włoskim porcie w Savonie. Trwają poszukiwania

Partnerzy portalu

Rosyjski oligarcha zaginął wraz z swoim jachtem we włoskim porcie w Savonie. Trwają poszukiwania - GospodarkaMorska.pl
Guardia di Finanza

We Włoszech jest poszukiwany objęty sankcjami rosyjski oligarcha Dmitry Mazepin oraz jego luksusowy jacht. Ślad się urwał w Toskanii, gdzie ostatnio wynajmował willę w luksusowym kurorcie Forte dei Marmi.

Urodzony na Białorusi rosyjski magnat finansowy został objęty unijnymi sankcjami po napaści Rosji na Ukrainę. Jego syna Nikitę zwolniono wtedy z teamu Formuły 1, którego był sponsorem.

Władze Włoch zaczęły szukać Mazepina, by oficjalnie zawiadomić go o "zamrożeniu" jego jachtu w ramach sankcji. Jednostka zniknęła kilka tygodni z portu w Savonie w Ligurii, gdzie była zacumowana. Jachtu nie ma też na Sardynii, gdzie został zarejestrowany. Nie wyklucza się, że jest w Tunezji - twierdzą lokalne media z Toskanii.

Poszukująca jachtu i jego właściciela włoska Gwardia Finansowa (Guardia di Finanza) trafiła na ostatni ślad Mazepina w Forte dei Marmi, ale willa, którą wynajął jest pusta, a on nie figuruje już jako jej najemca. Według włoskich władz oligarcha, producent nawozów z majątkiem szacowanym na 800 milionów dolarów może być już w Rosji. 

Dziękujemy za wysłane grafiki.