• <

Wynik wyszukiwania - "neptune" - Wiadomości

Nowoczesne, elektryczne holowniki rozpoczynają pracę w Porcie Vancouver

Dwa elektryczne holowniki weszły w wyposażenie portu w Vancouver, co stanowi ważny kamień milowy dla rozwoju największego portu w Kanadzie. Towarzyszyło temu 10 kwietnia br. uroczyste wydarzenie z udziałem mieszkańców, urzędników, pracowników miejskich i portowych, a także przedstawicieli branży morskiej. Jednostki rozpoczną regularną działalność w maju i będą wykorzystywać czystą energię z sieci hydroelektrowni Kolumbii Brytyjskiej.
12.04.2024

RWE przekazuje kontrolę nad terminalem LNG niemieckiemu operatorowi

Wraz z 1 stycznia 2024 roku niemiecki operator energetyczny RWE przekaże infrastrukturę LNG, znaną jako projekt Elbenhafen, zbudowaną w Brunsbüttel federalnemu operatorowi Deutsche Energy Terminal (DET). Odbywa się to ponad dziewięć miesięcy po rozpoczęciu transportu gazu.
27.12.2023

Rozpoczyna się budowa terminala FSRU w niemieckim porcie Mukran

Do portu znajdującego się na wyspie Rugia przybył statek do układania podwodnego rurociągu, Castoro 10 (był wykorzystywany do prac przy gazociągu Baltic Pipe, łączącym Danię i Polskę). Rozpoczyna działania związane z utworzeniem kolejnego terminala do regazyfikacji LNG, który ma zapewnić Niemcom zaopatrzenie w ten kluczowy surowiec energetyczny.
12.12.2023

Terminal FSRU w niemieckiej Rugii ma zostać oddany do użytku w styczniu 2024 roku

Choć wciąż nie milkną protesty ze strony niemieckich ekologów, w sposób niezakłócony mają ruszyć prace morskiego terminalu do regazyfikacji gazu, znajdującego się w niemieckim Mukran. Po próbnych dostawach mają ruszyć one ruszyć już w sposób stały.
28.11.2023

Orlen Neptun. Strategia zaangażowania w polską transformację energetyczną [wideo]

W obliczu dynamicznego rozwoju sektora morskiej energetyki odnawialnej, Konrad Wróbel, członek zarządu Orlen Neptun, przedstawia kluczowe założenia inwestycyjne spółki. Podczas zorganizowanej przez PTMEW Konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies rozmawialiśmy o postępie prac związanych z najważniejszymi projektami oraz o ambicjach w zakresie budowy polskiego łańcucha dostaw i zaangażowania w lokalny rozwój gospodarczy.
21.11.2023

Okręt flagowy Wielkiej Brytanii po raz pierwszy pod dowództwem NATO w trakcie ćwiczeń pk. Neptune Strike

Wraz z Lotniskowcową Grupą Uderzeniową (Carrier Strike Group, UKCSG) HMS Queen Elizabeth, zespołół sił powietrznych, w tym samolotów F-35B Lightning, śmigłowców Wildcat i Merlin oraz jednostek wsparcia zostały przekazana NATO, aby stworzyć potężną grupę zadaniową zdolną do działania na rozległym obszarze obejmującą zarówno Morze Śródziemne, jak i Morze Północne oraz Morze Bałtyckie. Wszystko to odbywa się podczas międzynarodowego ćwiczenia morskiego pk. Neptune Strike.
09.11.2023

Canopée zbudowany w Szczecinie statkiem roku

Stocznia Neptune Shipyards wraz z Partner Stocznia z Polic zbudowała statek Canopée, który został uhonorowany prestiżową nagrodą Statek Roku. Jest to rewolucyjny projekt dwusilnikowego ro-ro napędzanego energią wiatru.
08.11.2023

Deltamarin podpisuje kontrakt na samochodowce nowej generacji dla Neptune Lines

W ramach współpracy Deltamarin i Neptune Lines opracowano przyszłościową koncepcję promu PCTC (Pure Car and Truck Carrier), kładącą nacisk na aspekty środowiskowe, obok wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa. Kontrakt podpisany z wykonawcą Fujian Mawei Shipbuilding, stanowi bezpośrednią kontynuację prac i obejmuje kompletny projekt podstawowy i szczegółowy statków.
05.09.2023

Pierwszy na świecie hybrydowy statek przemysłowy ze skrzydłami przypominającymi samolot [WIDEO]

Pierwszy na świecie hybrydowy statek przemysłowy napędzany energią wiatrową, ma rozpocząć działalność komercyjną w ramach programu Ariane Europejskiej Agencji Kosmicznej. Francuski frachtowiec ma składane żagle skrzydłowe i niedawno zakończył próby morskie. Teraz ma rozpocząć obsługę przepraw transatlantyckich.
30.08.2023

USS Roosevelt znowu w gdyńskim porcie

Do Portu Gdynia drugi raz w tym miesiącu wszedł amerykański niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS Roosevelt (DDG 80). Krótki postój, jaki miał miejsce 12 sierpnia br., służył zatankowaniu oraz uzupełnieniu zapasów na okręcie, po czym ten znowu wyszedł w morze, wykonywać zadania w ramach NATO.
13.08.2023

Statek offshore zamieni się w „morski port kosmiczny”

Firma Space Perspective, oferująca turystyczne podróże kosmiczne, przekształci statek offshore'owy w „morski port kosmiczny”.
24.04.2023

Szczecińska Partner Stocznia zbudowała kadłub dla Holendrów

Partner Stocznia ze Szczecina przekazała kontrahentowi częściowo wyposażony kadłub jednostki do transportu ładunków ciężkich i wielkogabarytowych.
03.03.2023

Niemcy zabezpieczają finansowanie dla dwóch jednostek FSRU

Norweski armator Höegh LNG podpisał z grupą banków nową umowę kredytową na refinansowanie dwóch jednostek pływających do magazynowania i regazyfikacji (ang. Floating Storage Regasification Unit). Terminale zostały wyczarterowane przez rząd niemiecki w związku z kryzysem gazowym u naszych sąsiadów.
20.02.2023

Z terminala FSRU Lubmin popłynął do sieci pierwszy wolumen gazu

14 stycznia zostanie oficjalnie uruchomiony kolejny terminal LNG w Niemczech – pływająca jednostka FSRU Lubmin. Media branżowe donoszą, że do sieci gazowej wtłoczono pierwszy wolumen błękitnego paliwa.
14.01.2023

Europa zwiększy w 2023 roku potencjał importowy LNG

2023 rok może okazać się owocny dla rynku LNG w Europie. Jest to wynik szybkiego poszukiwania dostawców gazu poza Federacją Rosyjską oraz decyzji inwestycyjnych z ostatnich lat. Do grudnia 2023 roku zdolności importowe LNG w Europie mają wzrosnąć o 20 proc.
04.01.2023

Węzły energetyczne na Morzu Północnym będą zasilane energią z wiatraków. Ruszają badania

Eksperci trzech firm energetycznych - Neptune Energy, Ørsted i Goal7- zbadają możliwość zasilania węzłów energetycznych energią płynącą z morskich farm wiatrowych. Bezemisyjna energia może zasilić instalacje do produkcji wodoru oraz instalacje do wtłaczania i magazynowania dwutlenku węgla (CO2).
30.12.2022

Neptune Energy i Ørsted badają możliwości zasilania węzłów energetycznych Morza Północnego

Spółka naftowo-gazowa Neptune Energy oraz deweloper morskiej energetyki wiatrowej Ørsted nawiązały współpracę w celu zbadania możliwości zasilania nowych zintegrowanych węzłów energetycznych na Morzu Północnym energią elektryczną pochodzącą z morskiej energetyki wiatrowej.
29.12.2022

Spektakularne przybycie pływającego terminalu do małego portu [WIDEO]

Przy mglistej pogodzie pływający terminal skroplonego gazu ziemnego Neptun wpłynął 17 grudnia do tamtejszego portu przemysłowego. Specjalny statek został odholowany do wejścia do portu przy zachowaniu wysokich środków bezpieczeństwa.
17.12.2022

Finlandia i Niemcy zaimportowały pierwsze wolumeny LNG

Zwrot krajów europejskich ku LNG (skroplony gaz ziemny) jest odpowiedzią na obecny kryzys energetyczny związany z wojną na Ukrainie i skutkami geopolitycznym konfliktu. Pierwsze partie LNG importowała już Finlandia oraz Niemcy.
29.11.2022

Pierwsze FSRU w Niemczech wpłynęło do portu

Pływający terminal regazyfikacyjny przeznaczony do operowania LNG, FSRU, jest już w Niemczech. To pierwsza tego typu jednostka w tym kraju. Docelowo ma ona znajdować się w Lubminie nad Bałtykiem.
24.11.2022

Stocznia Fincantieri przekazała wodorowy wycieczkowiec

W Ankonie we Włoszech przekazano - 10 listopada – kolejny statek, który zasili flotę wycieczkowców szwajcarskiej firmy Viking . Stanowi to również istotny krok we współpracy pomiędzy przedsiębiorstwem i stocznią Fincantieri w zakresie projektowania, dostarczania i eksploatacji przyjaznych dla środowiska statków wycieczkowych.
10.11.2022

Klaus-Michael Kühne o kosmicznych zarobkach armatora z Hamburga

Klaus-Michael Kühne, większościowy udziałowiec Kuehne + Nagel, publicznie skrytykował fakt, że Hapag-Lloyd, którego jest współwłaścicielem, rejestruje w tej chwili ogromne, nadzwyczajne przychody. Wszystko to wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine.
30.08.2022

Statek do transportu wyrzutni rakiety kosmicznej powstaje w Szczecinie

Canopee to nowoczesny statek, który przetransportuje elementy wyrzutni europejskiej rakiety kosmicznej Ariane 6 do kosmodromu w Gujanie Francuskiej. Jego kadłub powstaje buduje w Szczecinie Partner Stocznia z Polic.
26.05.2022

RWE. Czy nowy akt delegowany UE zablokuje produkcję H2 z offshore?

"Nie powinno być żadnych kryteriów ograniczających dla producentów i nabywców zielonego wodoru, jeśli chodzi o wykorzystanie energii elektrycznej do jego produkcji" - poinformowała firma RWE w komentarzu do proponowanego aktu delegowanego UE, który do 2026 roku, po krótkim okresie przejściowym, zezwoli na wytwarzanie zielonego wodoru wyłącznie z energii elektrycznej pochodzącej z nowo wybudowanych, niesubsydiowanych farm wiatrowych i słonecznych.
24.05.2022

PGNiG intensyfikuje wydobycie gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

PGNiG Upstream Norway planuje wydobyć w tym roku o ok. 0,5 mld m sześc. gazu ziemnego więcej ponad zakładaną prognozę. Dzięki temu łączna produkcja spółki może sięgnąć w 2022 r. 3 mld m sześc. gazu. Po uruchomieniu gazociągu Baltic Pipe paliwo wydobywane w Norwegii przez Grupę Kapitałową PGNiG trafi do Polski.
11.05.2022

Grecja potęgą żeglugową. Armatorzy chcą wesprzeć marynarzy na morzach Czarnym i Azowskim

Grecja jest czołowym morskim krajem. Z flotą ponad 4900 statków, greccy armatorzy kontrolują 19,42% światowej floty pod względem nośności. W 2020 r. flota należąca do Grecji wzrosła o ponad 4% do około 364 mln dwt.
24.04.2022

RWE: coraz bliżej uruchomienia farmy wiatrowej Kaskasi u wybrzeży Helgolandu

U wybrzeży Helgoland trwają zaawansowane prace giganta sektora offshore - RWE. Aktualnie jest to etap montażu fundamentów turbin wiatrowych i elementów przejściowych oraz testowane są innowacyjne rozwiązania m.in. łopat nadających się do recyklingu. Farma wiatrowa o mocy 342 MW, której uruchomienie planowanie jest na koniec 2022 roku, będzie dostarczać ekologiczną energię elektryczną do ponad 400 000 gospodarstw domowych.
29.03.2022

RWE będzie produkować zielony wodór na Morzu Północnym

Niemiecki koncern energetyczny RWE oraz spółka Neptune Energy łączą siły, aby przyspieszyć produkcję zielonego wodoru w holenderskiej części Morza Północnego. Przedstawiciele inwestorów podpisali umowę dotyczącą rozwoju projektu demonstracyjnego H2opZee w perspektywie do 2030 roku.
19.02.2022

Omikron wyhamował wymianę załóg w lutym. Zagrożenie nie minęło. Panama podejmuje zdecydowane działania

Wzrost wskaźników zmiany załogi w lutym potwierdza obawy dotyczące wpływu wariantu omikron – alarmuje Global Maritime Forum.
08.02.2022

Panama zaszczepi marynarzy pływających pod jej banderą

Laurentino Cortizo, prezydent Panamy, zapowiedział, że każdy z marynarzy, jacy pływają na statkach pod panamską banderą, niezależnie od ich narodowości, będzie mógł podczas wizyty w kraju zaszczepić się przeciwko Covid-19.
11.12.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Nauta remontuje cztery statki dla Briese Schiffahrt [WIDEO, ZDJĘCIA]

Stocznia Remontowa Nauta nie narzeka na brak zleceń. Tym razem swoje statki do gdyńskiej stoczni dostarczył niemiecki armator Briese Schiffahrt GmbH & Co. KG, który posiada blisko 150 jednostek.
30.09.2021

PGNiG: ruszyło wydobycie gazu ziemnego na Morzu Północnym

PGNiG poinformowało, że uruchomiona została produkcja węglowodorów ze złoża Duva na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Dzięki temu spółka zwiększy wydobycie gazu ziemnego o 0,2 miliarda metrów sześciennych rocznie.
23.08.2021

Meyer Werft zwolni 450 pracowników

Grupa stoczniowa Meyer Werft podjęła decyzję o zwolnieniu 10 procent załogi. Jest to efekt przewidywanych strat związanych z pandemią Covid-19.
20.08.2021

Polskie startupy satelitami Neptuna. Z Pomorskiej Strefy na oceany biznesu

30 czerwca dwie pomorskie młode firmy SeaData i REXS.IO otrzymały listy gratulacyjne za wygranie konkursów w ramach projektu GALATEA. Każda z firm otrzyma dotację 60 tys. euro na realizację innowacji w obszarze przemysłów morskich. Wytyczają nowy kurs dla polskich małych firm innowacyjnych działających w światowej branży morskiej.
03.07.2021

Drewry: Niedobór oficerów sięgnie rekordowych poziomów już do 2026 roku

Zmniejszająca się atrakcyjność kariery na morzu, w połączeniu z ciągłym wzrostem floty, doprowadzą do największego od ponad dekady niedoboru oficerów floty handlowej na świecie – przewiduje Drewry w najnowszym raporcie.
07.06.2021

PGNiG: ostatni krok do uruchomienia wydobycia z norweskiego złoża Duva

PGNiG Upstream Norway wraz z partnerami koncesyjnymi rozpoczęło wiercenie otworów eksploatacyjnych na złożu Duva. Oddanie odwiertów do użytku przewidziano w III kwartale 2021 roku.
22.04.2021

PGNiG ogranicza emisje związane z zagospodarowaniem norweskiego złoża

Na złożu gazowo-ropnym Duva, w którym PGNiG Upstream Norway ma 30 proc. udziałów, z powodzeniem zakończono instalację głowic eksploatacyjnych. Zastosowana metoda montażu pozwoliła znacząco zredukować koszty operacji oraz związane z nią emisje dwutlenku węgla.
22.03.2021

Iran odrzuca oskarżenia Izraela o spowodowanie eksplozji na statku tego kraju

Iran stanowczo odrzuca oskarżenia Izraela o spowodowanie piątkowej eksplozji na przepływającym przez Zatokę Omańską statku należącym do firmy z tego kraju - oświadczył w poniedziałek rzecznik irańskiego MSZ Said Chatibzadeh.
01.03.2021

Premier Izraela: Iran jest odpowiedzialny za eksplozję na statku izraelskiej firmy

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w poniedziałek, że to Iran jest odpowiedzialny za piątkową eksplozję na przepływającym przez Zatokę Omańską statku należącym do izraelskiej firmy.
01.03.2021

Zrób zdjęcie Gdańska z motywem wody i wygraj unikalne wodne gadżety

Trwa konkurs fotograficzny pod hasłem “Kocham gdańskie wody”. Organizator wydarzenia, spółka Gdańskie Wody, dla 10 laureatów przygotowała zestawy - po dwie pary kaloszy z Neptunem i deszczowych skarpet do kompletu. Zdjęcia można nadsyłać do 25 lutego.
21.02.2021

Statek z Polski przewiezie rakietę ARIANE 6 [wideo]

Ariane 6 - nowa europejska rakieta nośna budowana przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA i Ariane Group - na odbyć swój dziewiczy lot w 2022 roku. Wystartuje z europejskiego kosmodromu o nazwie Kourou, znajdującego się w Gujanie Francuskiej. Zostanie tam dowieziona przez „Canopee” - 121-metrowy statek ro-ro budowany w Polsce przez Partner Stocznia Sp. z o.o. z Polic.
15.01.2021

BBC Chartering – globalny potentat z polskim pierwiastkiem

Statki niemieckiego operatora tonażu wielozadaniowego i masowego – firmy BBC Chartering z Leer są częstym gościem naszych polskich portów, w tym również i stoczni. Jednym z ostatnich zawinięć było pojawienie się w połowie października br. jednostki wielozadaniowej m/v „BBC Volga”. Wizyta w gdyńskim porcie wiązała się z załadunkiem bardzo często eksportowanego stąd sprzętu do obsługi ładunków na placach terminali kontenerowych całego świata. W tym przypadku były to określane w języku specjalistycznym - bramowe kontenerowe wozy pię
02.11.2020

Polski kapitan kontenerowca, który zderzył się z greckim okrętem wojennym, wypuszczony z aresztu

Polski kapitan kontenerowca Maersk Launceston, który w ostatni wtorek zderzył się z okrętem greckiej marynarki wojennej w pobliżu Pireusu, został wypuszczony z aresztu - poinformował Cor Radings, rzecznik właściciela statku, niemieckiego armatora JT Essberger.
30.10.2020

Polish Match Tour: Łukasz Wosiński nowym Mistrzem Polski! [foto]

Wielkim sukcesem załogi Łukasza Wosińskiego zakończyły się rozegrane w Szczecinie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Match Racingu. Miejsca na podium uzupełniły załogi Jeppe Borcha i Przemysława Tarnackiego. W 3 dniowych regatach udział wzięło 12 załóg z Polski, Australii, Danii, Holandii i Wielkiej Brytanii!
21.09.2020

Otwarte Meczowe Mistrzostwa Polski w Szczecinie!

W najbliższy weekend w Szczecinie rozegrane zostaną Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Match Racingu, zaliczane do rankingu Puchar Świata World Sailing. Będzie to kolejna impreza z cyklu Polish Match Tour, a na starcie zobaczymy 12 załóg z Polski, Australii, Danii, Holandii i Wielkiej Brytanii!
17.09.2020

GALATEA – innowacje w kolorze blue, czyli Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny

GALATEA to jeden z satelitów Neptuna, któremu nadano imię morskiej nimfy znanej z mitologii greckiej. Jej urodę możemy podziwiać na fresku Rafaela Santi, który znajduje się Willi Farnesina (Chigi) w Rzymie.
03.08.2020

PGNiG coraz bliżej uruchomienia produkcji z kolejnego złoża na Morzu Północnym

Prace nad uruchomieniem wydobycia ze złoża Duva, w których udziały ma PGNiG Upstream Norway, przekroczyły już półmetek. Zakończyło się właśnie układanie podwodnych instalacji, które posłużą do wydobycia węglowodorów z tego złoża.
23.07.2020

Władca wód Neptun pojawił się na helskim bulwarze

Władca morza przybył na polskie wybrzeże. W czwartek helski Bulwar Nadmorski wzbogaciła replika posągu Neptuna z Bolonii. Rzeźba jest prezentem dla miasta od zachwyconego turysty.
15.05.2020

Equinor zamyka na dwa tygodnie terminal eksportowy LNG Hammerfest

Norweski koncern naftowo-gazowy Equinor zamknie na dwa tygodnie zakład produkcji skroplonego gazu ziemnego (LNG) Melkoyea. przedsiębiorstwo poinformowało w oficjalnym komunikacie, że przerwa jest związana z koniecznością wykonania niezbędnych prac konserwacyjnych.
07.05.2020

PGNiG sfinalizował zakup dodatkowych udziałów w złożu Duva na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

PGNiG Upstream Norway uzyskało ostateczną zgodę administracyjną na zakup dodatkowych 10 proc. udziałów w koncesjach PL636 i PL636B na Morzu Północnym.
31.01.2020

PGNiG zwiększa udziały w norweskim złożu Duva

Spółka PGNiG Upstream Norway dokupiła 10 proc. udziałów w koncesjach PL636 i PL636B na Morzu Północnym. Tym samym zwiększyła swój stan posiadania w złożu Duva do 30 proc.
07.11.2019

PGNiG otrzymało zgody na zakup kolejnych koncesji w Norwegii

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało w piątek o uzyskaniu norweskich zgód korporacyjnych i administracyjnych na zakup udziałów w koncesjach na ropno-gazowym złożu Duva na Norweskim Szelfie Kontynentalnym Morza Północnego.
19.10.2019

Wyspa Sobieszewska. Bezpłatne rejsy (i nie tylko) już w ten weekend

Godzinny rejs jachtem żaglowym, zabawy dla dzieci, w tym m.in. nauka robienia węzłów czy szanty - najbliższy weekend 21 i 22 września, który zaplanowano na Wyspie Sobieszewskiej, zapowiada się morsko i ciekawie. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale na rejsy obowiązują zapisy.
20.09.2019

Spełniono jeden z warunków umowy zakupu przez PGNiG udziałów w złożu na Morzu Północnym

Spełniony został jeden z warunków zawieszających umowy zakupu przez PGNiG Upstream Norway od Wellesley Petroleum udziałów w złożu Duva na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - poinformowało w poniedziałek PGNiG.
23.07.2019

PGNiG kupiło kolejne udziały w złożu na Morzu Północnym

PGNiG Upstream Norway nabyło 20 proc. udziałów w złożu Duva na koncesjach PL636 i PL636B od firmy Wellesley Petroleum. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na przełomie 2020 i 2021 roku.
12.07.2019

Czy mały citroen może przeciągnąć wielki statek?

Kolejne wyzwanie Jeremiego Clarksona. Tym razem dziennikarz w jednym z najnowszych odcinków programu „The Grand Tour” postanowił sprawdzić, czy citroen c3 jest w stanie przeciągnąć statek na odległość 25 m. Test przeprowadził w Porcie Southampton w Wielkiej Brytanii.
20.03.2019

To będą najbardziej ekologiczne wycieczkowce w Norwegii. Znamy ich nazwy

Havila Capella, Havila Castor, Havila Polaris i Havlia Pollux. Takie nazwy otrzymają wycieczkowce budowane dla norweskiego operatora Havila Kystruten. Ekologiczne statki mają być gotowe w 2021 r.
29.11.2018

Rolls-Royce dostarczy napęd dla norweskiego armatora

Norweski armator Havila Kystruten AS zamówił cztery nowe jednostki typu Ro-Pax. Napęd na statki dostarczy brytyjskie Rolls-Royce Commercial Marine.
28.10.2018

Interpretacja pojęcia „demurrage” – przedawnienie roszczenia

Angielski Sąd Gospodarczy [QBD (Comm Ct) - Sędzia Popplewell – przyniósł interesujące rozstrzygnięcie w sprawie „Lukoil Asia Pacific Pte Ltd v. Ocean Tankers (Pte) Ltd” („The Ocean Neptune”) [02.20.2018].
15.10.2018

Kolizja kontenerowca Delphis Gdansk z masowcem BBC Neptune

Dziś rano, miała miejsce poważnie wyglądająca kolizja na cieśninie Wielki Bełt (Morze Bałtyckie), położonej między duńskimi wyspami Fionia i Langeland a Zelandią i Lolland.
27.03.2018

Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich w Świnoujściu

Nocne zwiedzanie latarni morskiej, nawiązywanie łączności radiowej z latarnikami z całego świata oraz spotkanie z królem mórz Neptunem to niektóre atrakcje, które zaplanowano na niedzielę w Świnoujściu z okazji Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich.
19.08.2017

P&O Ferries ma zastępstwo dla promów, które przejdą wkrótce remont w Gdańsku

P&O Ferries znalazło prom zastępczy, który będzie wykorzystywany podczas nieobecności promów Pride of Bruges i Pride of York. Zdecydowano, że jednostką, która będzie służyć do obsługi newralgicznych tras w tym czasie, będzie Neptun Aegli.
29.12.2016

Polski satelita komercyjny zostanie wystrzelony z platformy morskiej

Wrocławska spółka SatRevolution S.A. podpisała z amerykańskim Interorbital Systems umowę dotyczącą wyniesienia z pływającej platformy na Oceanie Spokojnym na orbitę okołoziemską satelity Światowid oraz dwóch mniejszych nanosatelitów PhoneSat. Obiekty zostaną wystrzelone w 2018 roku.
10.10.2016

CMA CGM: Upadek Hanjin to szansa dla nas

Francuski gigant kontenerowy, CMA CGM, zamierza wykorzystać upadek koreańskiego armatora Hanjin w celach konsolidacji - zapowiedział wiceprezes koncernu, Rodolphe Saade.
21.09.2016

CMA CGM chce zarobić ponad miliard dolarów na sprzedaży swoich udziałów

Francuskie CMA CGM, trzeci największy przewoźnik kontenerowy na świecie, chce sprzedać część swoich morskich terminalu, które grupa nabyła w tym roku po przejęciu singapurskiego Neptune Orient Lines z Singapuru.
12.09.2016

Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich - w niedzielę w Świnoujściu

Nocne zwiedzanie latarni morskiej, spotkanie z królem mórz Neptunem i koncert zespołu szantowego to niektóre atrakcje, które zaplanowano na niedzielę w Świnoujściu z okazji Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich.
19.08.2016

Armatorzy schodzą na ląd. Czy będą zagrożeniem dla spedycji?

Branża transportowa nieustanie się rozwija, co jest podyktowane chęcią optymalizacji łańcuchów dostaw, obniżeniem kosztów transportu i troską o środowisko naturalne. Rosnąca liczba zleceń i wymagań klientów pociąga za sobą konieczność nowych rozwiązań oraz ulepszeń. Odpowiedzią na te potrzeby staje się połączenie kolejowe jako przedłużenie transportu morskiego, które pozwala dostarczyć klientowi kontener w dogodnej dla niego lokalizacji. Dzięki temu armator oferuje klientowi kompleksową obsługę jednego operatora, przy obni
06.07.2016

Maersk Line walczy o utrzymanie pozycji lidera. A konkurencja rośnie

Trwa walka duńskiego Maersk Line o utrzymanie pozycji lidera na rynku kontenerowym. A nie jest łatwo, biorąc pod uwagę falę fuzji, w szczególności w Azji, która wzmogła konkurencję o udział w rynku.
21.06.2016

CMA CGM z większościowym pakietem akcji singapurskiego armatora

Francuski armator jest bardzo bliski zakupu 67 proc. udziałów przewoźnika Neptune Orient Lines (NOL) od singapurskiej spółki Temasek Holdings – wynika z informacji agencji Reuters.
07.12.2015

CMA CGM z prawem pierwokupu NOL-a

Francuski armator, CMA CGM, uzyskał wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu singapurskiego przewoźnika Neptune Orient Lines Ltd. (NOL).
23.11.2015

Czy Maersk powinien kupić singapurski NOL?

Zakup wystawionego na sprzedaż armatora Neptune Orient Lines (NOL) może nie być dobrym krokiem dla lidera transportu kontenerowego Maersk Line – osrzegają eksperci z rynków finansowych.
13.11.2015

Trwa walka o zakup singapurskiego armatora. Wśród zainteresowanych CMA CGM, Maersk

Francuskie CMA CGM prowadzi negocjacje w sprawie zakupu Neptune Orient Lines (NOL). Singapurski armator kontenerowy został wystawiony na sprzedaż przez jego większościowego udziałowca – Temasek Holdings Pte.
10.11.2015

W Szczecinie zwodowano 60-metrowy stalowy ponton dla Holendrów

Ponton waży około 480 ton, mierzy 60 m długości, 16,5 m szerokości i 3,5 m wysokości. Został zbudowany przez KG Konstrukcje na zlecenie holenderskiej stoczni Neptune Marine Project.
21.08.2015

P3 nadal czeka na pozwolenia rozpoczęcia działalności

Sojusz trzech największych armatorów kontenerowców na świecie, o nazwie P3, rozpocznie działalność prawdopodobnie jesienią tego roku, czyli o kwartał później niż planowano.
02.06.2014

Więcej kontenerów, mniej drobnicy

Wiele towarów, które jeszcze niedawno transportowane były jako drobnica konwencjonalna, coraz częściej przewożone są w kontenerach czy w też w naczepach. Tym samym rynek tego typu ładunków kurczy się. Dlatego trzeba o nie coraz mocniej walczyć, nie tylko ceną, ale również jakością usług i infrastruktury portowej.
16.12.2011

Kontenerowce na morzach i oceanach

Wydaje się, że recesja na rynku przewozów kontenerowych została w kilwaterze przemierzających oceany i morza kontenerowców. Armatorzy zamawiają coraz większe jednostki, rozrastają się portfele stoczniowych koncernów, a flota kontenerowców wzrosła w ostatnim roku o ponad 20%. Mimo rosnącej przestrzeni ładunkowej, latem 2010 r. zanotowano na międzykontynentalnych trasach 100-proc. zapełnienie kontenerowców, a w styczniu br. zarejestrowano najniższy wskaźnik niewykorzystanej powierzchni ładunkowej.
13.04.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.