• <
gryfia_70lat

W Szczecinie zwodowano 60-metrowy stalowy ponton dla Holendrów

21.08.2015 12:37 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki W Szczecinie zwodowano 60-metrowy stalowy ponton dla Holendrów

Partnerzy portalu

W Szczecinie zwodowano 60-metrowy stalowy ponton dla Holendrów - GospodarkaMorska.pl

Ponton waży około 480 ton, mierzy 60 m długości, 16,5 m szerokości i 3,5 m wysokości. Został zbudowany przez KG Konstrukcje na zlecenie holenderskiej stoczni Neptune Marine Project.

Wodowanie stalowego pontonu odbyło się 20 sierpnia na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego (dawna Stocznia Szczecińska). Do wody zjechał z pochylni "Wulkan". - Ma on służyć do pracy w stoczni w Rotterdamie. Prawdopodobnie będzie wykorzystywany do przewozu różnych urządzeń i maszyn - powiedział Krzysztof Gryglicki, prezes KG Konstrukcje w rozmowie z Gospodarkamorska.pl. Jednostka zostanie odholowana przez Neptune Marine do Holandii we wrześniu.

To pierwszy ponton, jaki KG Konstrukcje zostało dla tego klienta, ale nie ostatni. Szczecińska spółka zawarła kontrakt na wykonanie jeszcze trzech podobnych jednostek. Już za miesiąc odbędzie się wodowanie kolejnego zakontraktowanego pontonu. W przyszłym tygodniu zostanie również podpisana umowa na realizację następnego projektu.

Firma KG Konstrukcje powstała we wrześniu 2011 roku. Pierwszą siedzibą firmy byty tereny byłej stoczni Odra w Szczecinie. Początkowo pracownicy przedsiębiorstwa wykonywali różnego rodzaju prace ślusarskie. Dziś firma specjalizuje się w budowie jednostek pływających - statki, barki, pontony, platformy, a także produkcji i montażu różnego rodzaju konstrukcji stalowych.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.