• <
smartre_2023

Neptune Energy i Ørsted badają możliwości zasilania węzłów energetycznych Morza Północnego

rk

29.12.2022 13:18 Źródło: Neptune Energy
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Neptune Energy i Ørsted badają możliwości zasilania węzłów energetycznych Morza Północnego

Partnerzy portalu

Neptune Energy i Ørsted badają możliwości zasilania węzłów energetycznych Morza Północnego - GospodarkaMorska.pl
Neptun Energy

Spółka naftowo-gazowa Neptune Energy oraz deweloper morskiej energetyki wiatrowej Ørsted nawiązały współpracę w celu zbadania możliwości zasilania nowych zintegrowanych węzłów energetycznych na Morzu Północnym energią elektryczną pochodzącą z morskiej energetyki wiatrowej.

Obie strony oraz spółka Goal7 podpisały protokół ustaleń w celu zbadania możliwości dostarczania odnawialnej energii elektrycznej z morskich projektów wiatrowych Hornsea firmy Ørsted do zasilania przyszłych węzłów obsługiwanych przez Neptune na Morzu Północnym w Wielkiej Brytanii. Goal7 odpowiada za zapewnienie wsparcia w zarządzaniu projektem i wkład techniczny. Według przedsiębiorstw zintegrowane węzły energetyczne mają potencjał łączenia wielu systemów energetycznych, w tym istniejących aktywów produkcyjnych ropy i gazu, instalacji do przechowywania węgla i produkcji wodoru. Mogłyby przedłużyć żywotność pól produkcyjnych i wspierać ekonomiczne uzasadnienie elektryfikacji za pomocą energii odnawialnej, aby utrzymać niską emisję dwutlenku węgla.


- Rozwój zintegrowanych węzłów energetycznych jest ważną częścią strategii Neptuna, aby do 2030 roku magazynować więcej węgla niż jest emitowane w wyniku naszej działalności i korzystania z naszych sprzedawanych produktów. Neptune Energy złożyła trzy wnioski w ramach ostatniej rundy licencyjnej dotyczącej oceny i składowania dwutlenku węgla, a zabezpieczenie licencji umożliwiłoby nam opracowanie przyszłych propozycji zintegrowanych węzłów energetycznych na brytyjskim Morzu Północnym - powiedział dyrektor ds. nowej energii w Neptune Energy, Pierre Girard.

W grudniu ubiegłego roku Ørsted, Neptune Energy i Goal7 otrzymały 239 000 funtów od brytyjskiej spółki North Sea Transition Authority (dawniej Oil and Gas Authority) na sfinansowanie badania potencjalnego wykorzystania energii odnawialnej do zapewnienia zasilania platformy morskiej wydobywającej i przetwarzającej LNG. W ramach czteromiesięcznego studium wykonalności przeanalizowano rozwiązania komercyjne, a także dotyczące uzyskania zgody na utworzenie połączenia elektrycznego pomiędzy morską farmą wiatrową a instalacją naftową i gazową znajdującą się na morzu.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.