• <

Wynik wyszukiwania - "armator" - Wiadomości

Syryjski armator z brytyjskim nakazem aresztowania

Brytyjski sąd wydała nakaz aresztowania syryjskiego armatora. Ma on odsiedzieć 18 miesięcy za fałszywe zeznania, ale przebywa w Syrii.
31.05.2024

Carnival Corporation z dobrym wynikiem za pierwszy kwartał

Carnival Corporation, czołowy armator statków wycieczkowych, ogłosił swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 roku, ustanawiając nowe rekordy i przedstawiając optymistyczne prognozy na resztę roku.
28.03.2024

Arkadiusz Marchewka: projekt wyposażenia polskich armatorów w nową flotę jest priorytetowy

Projekt wyposażenia polskich armatorów w nową flotę jest priorytetowy – powiedział w czwartek wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka. Zaprzeczył, by resort miał w planach przyłączenie Polferries do Unity Line lub prywatyzację Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.
21.03.2024

Hapag Lloyd w sztormach w 2023 i 2024 r.

Hamburski operator Hapag-Lloyd (HLAG) ogłosił wyniki finansowe za 2023 r. Armator zanotował spadek sprzedaży w IV kwartale o 48,8% r/r do 3,8 mld EUR. Koszty operacyjne zmniejszyły się jednak jedynie o 6,9% r/r do około 4 mld EUR. Tym samym HLAG dołączył do innych przewoźników odnotowujących straty operacyjne, notując stratę EBIT w wysokości 200 mln EUR w 4Q23 – informuje w najnowszym komunikacie kierownictwo Hapag-Lloyd.
16.03.2024

Marynarze porzuceni przez operatora. Armator i administracja morska to moralni bankruci?

Marynarze na wielu statkach walczą o przetrwanie po tym, jak zostali porzuceni przez saudyjską firmę Hadi H Al Hamman Establishment. ITF otrzymała wiele niepokojących doniesień o wstrzymaniu wypłat dla marynarzy pracujących na ośmiu statkach należących do Hadi H Al Hamman Establishment. Firma jest zarejestrowana w Bahrajnie, który nie ratyfikował MLC – alarmuje International Transport Workers’ Federation (ITF).
07.03.2024

Umowa o budowę statku – „permissible delay”

Art. VIII (3) formularza SAJ – definiuje „permissible delay” (dopuszczalne opóźnienia) jako okoliczności mające charakter „siły wyższej” („force majeure”; określone w Art. VIII (1)) oraz „inne opóźnienia” („other delays”), charakter których, zgodnie z warunkami kontraktu, pozwala na przesunięcie terminu dostawy („Delivery Date”) statku.tzw. „dostawach armatorskich”
26.02.2024

Czarter na czas – prawo do potrącenia należności z „hire”

W praktyce czarterowej, przy wysokiej złożoności faktycznej i prawnej relacji pomiędzy armatorem i czarterującym, kwestia sprawnego rozliczenia wzajemnych należności staje się często sprawą kluczową. Obok klasycznych „prostych” zasad wyjściowych – obowiązku, zgodnego z umową, zapłaty „hire” (opłaty czarterowej) przez czarterujących oraz prawa do zaprzestania realizacji tego obowiązku, czasowego (w okresie „off-hire”) i stałego po rozwiązaniu umowy, istnieje cała skala sytuacji „pośrednich”.
16.02.2024

Strzelanina w siedzibie przedsiębiorstwa żeglugowego. Są ofiary, napastnik nie żyje

W greckim mieście Glifada uzbrojony napastnik wszedł do siedziby przedsiębiorstwa żeglugowego należącego do znanego greckiego armatora Spyrosa Karnesisa i zastrzelił trzy osoby, po czym popełnił samobójstwo.
12.02.2024

GAZ-SYSTEM wybrał dostawcę polskiego FSRU

30 stycznia 2024 r. Spółka dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty na dostarczenie i obsługę jednostki FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit), która ma pełnić funkcję terminalu regazyfikacyjnego LNG w Zatoce Gdańskiej. GAZ-SYSTEM będzie kontynuował rozmowy dotyczące warunków umowy czarterowej dla FSRU z firmą Mitsui O.S.K. Lines.
01.02.2024

Lakeway Link przygotowuje się do rejsów z Gdyni. Ma nowy statek

Linie Lakeway Link, które w zeszłym roku zapowiedziały uruchomienie połączenia między Polską, a Szwecją, zakupiły statek RoRo, który ma pływać na tej trasie.
30.01.2024

Chipolbrok ma nowy statek

Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe Chipolbrok powiększyło właśnie flotę swoich statków o nową jednostkę wielozadaniową.
01.01.2024

Władze Grecji odradzają krajowym armatorom żeglugę przez Morze Czerwone. To oznacza konsekwencje dla światowego transportu morskiego

Rząd w Atenach przedstawił zalecenia w zakresie poruszania się po trasie prowadzącej do Kanału Sueskiego. Odradzając korzystanie z niej przypomina, że pozostaje jednym z czołowych krajów morskich, którego armatorzy kontrolują niemal 20% światowej floty pod względem nośności. Jest to ponad 4 900 statków.
22.12.2023

Hapag-Lloyd i Maersk. Po atakach Huti, największe firmy kontenerowe zawieszają transport przez Morze Czerwone

Duńska firma kontenerowa Maersk poinformowała w piątek, że po atakach wspieranego przez Iran jemeńskiego ruchu Huti na statki wstrzymuje wszelki transport przez Morze Czerwone do odwołania. Na podobny ruch zdecydowali się inni armatorzy, którzy w ostatnich dniach również padli ofiarą ataków Huti.
16.12.2023

Umowa o budowę statku – notyfikacja „permissible delay” („force majeure”)

W naszych publikacjach cz I i II Umowa o budowę statku – opóźnienia w budowie i dostawie statku. Część I rozpoczęliśmy analizę postanowień kontraktowych dotyczących opóźnienia w budowie i dostawie statku. W niniejszym opracowaniu kontynuujemy omówienie wymogów związanych z prawidłowym zgłoszeniem okoliczności/zdarzeń mających charakter „siły wyższej” (a szerzej „permissible delay”), które uprawniają stocznię do przedłużenia okresu dostawy statku („delivery date”).
11.12.2023

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Serwis i kontrola sprzętu przeciwpożarowego we „Florianie”

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe na morzu wymaga regularnej kontroli i serwisu wyposażenia gaśniczego. To obowiązek, do którego są zobowiązani wszyscy użytkownicy jednostek morskich. Kontrole tego rodzaju wykonują wyspecjalizowane firmy i instytucje, wśród nich Portowa Straż Pożarna „Florian” zlokalizowana w Porcie Gdańsk.
14.11.2023

Pierwszy prom dla PŻM zwodowany w „Remontowej”

Jesienna, deszczowa aura nie pokrzyżowała dziś planów Gdańskiej Stoczni „Remontowej”. Przy dużej reprezentacji oficjeli z rządu, samorządu oraz innych instytucji szeroko pojętej branży morskiej, zwodowano dziś oficjalnie pierwszy prom budowany dla Polskiej Żeglugi Morskiej.
01.11.2023

Norweska gwiazda piłki nożnej inwestuje 1,5 mln euro w akcje armatora Hoegh Autoliners

Napastnik Manchesteru City i reprezentacji Norwegii Erling Haaland rozpoczął inwestowanie na giełdzie w Oslo kupując za 1,5 miliona euro akcje znanego armatora Hoegh Autoliners.
23.10.2023

Baltexpo 2023. Udany powrót ważnej marki

Przed rozpoczęciem tegorocznych targów Baltexpo wielu zadawało sobie pytanie o to, jak będą wyglądały po raz pierwszy pod auspicjami Międzynarodowych Targów Gdańskich. Teraz, kiedy kurz opadł, można już stwierdzić, że debiut nowego organizatora i powrót znanej marki targów wypadły co najmniej obiecująco.
18.10.2023

CRIST. Jedyna w swoim rodzaju jednostka MPP przekazana armatorowi

W stoczni CRIST, przy Nabrzeżu Dokowym odbyła się dzisiaj uroczystość oficjalnego przekazania zacumowanej tam specjalistycznej jednostki nazwanej MPP. Był to kolejny prototypowy projekt w historii stoczni, ale jednocześnie jeden ze zdecydowanie najbardziej skomplikowanych.
09.10.2023

The "Ever Given" [2023] – pierwsze prawne starcie

Około godz. 05:04 UTC w dniu 23 marca 2021 roku, kontenerowiec (ULCV) EVER GIVEN wszedł na mieliznę w Kanale Sueskim. Statek pozostał unieruchomiony przez sześć dni, blokując przejście kanałem w obu kierunkach.
08.09.2023

Umowa o budowę statku – zatwierdzenie planów i projektów (Część II)

W pierwszej części opracowania Umowa o budowę statku – zatwierdzenie planów i projektów (Część I) podjęliśmy próbę przeanalizowania zasad odpowiedzialności stron umowy o budowę statku, w związku z procesem przygotowanym przez stocznię i akceptacji przez armatora planów, projektów i rysunków technicznych (zbiorczo określonych jako „plans and drawing”) w trakcie procesu budowy statku.
19.11.2022

Kto zapłaci 2 mld dolarów za blokadę Kanału Sueskiego?

Według francuskiego ubezpieczyciela Scor SE, roszczenia związane z ubiegłoroczną blokadą Kanału Sueskiego spowodowaną przez Ever Given mogą osiągnąć zawrotną kwotę 2 mld USD, a ogromne koszty zostaną w dużej mierze poniesione przez sektor ubezpieczeń.
16.06.2022

Umowa o budowę statku – „ship design”

Zgodnie z Sec. 1 (a), ,,BIMCO NEW BUILDCON form’’ – „The Builder shall design, construct (…) sell and deliver the vessel to the Buyer”. Podobny zapis znajduje się w ,,Norwegian 2000 form” (w preambule) oraz w tzw. ,,SHANGHAI form” – ,,CMAC standard new building contract” (również w preambule). Ale już, i to jest zadziwiające, w dwóch bardzo powszechnie stosowanych formularzach, to jest SAJ form i AWES form, nie ma żadnego wyraźnego postanowienia, które by określało, która ze stron umowy – stocznia („Builder”/,,Seller”) czy armat
15.06.2022

Seminarium „Fit For 55. Szanse i zagrożenia dla transportu morskiego” – czy jesteśmy gotowi?

Niepokój związany z terminami, optymizm stoczni i firm technologicznych oraz mnóstwo możliwych wariantów do obrania – takie konkluzje można było wysnuć po pierwszym seminarium „Fit For 55. Szanse i zagrożenia dla transportu morskiego” zorganizowanym przez PRS w auli Uniwersytetu Morskiego w Gdyni 10 lutego.
14.02.2022

Pomorski Związek Żeglarski armatorem Pogorii

Pomorski Związek Żeglarski oficjalnie został armatorem żaglowca Pogoria! W piątek 14 stycznia pod lewym salingiem po raz pierwszy wciągnięto na nim flagę największej pomorskiej organizacji skupiającej żeglarzy.
14.01.2022

Trzech członków załogi i kapitan uwięzieni na statku od roku

Pływający pod banderą Panamy statek Ali Bey utknął w rumuńskim porcie Constanta w listopadzie zeszłego roku. Jego kapitan i część załogi wciąż są na pokładzie i walczą z właścicielem statku o należne im pieniądze.
19.09.2021

Czartery kontenerowców biją nowe rekordy

Ponad czteroletnie umowy na czarter kontenerowców stają się powoli normą. Armatorzy tym samym wywierają coraz większą presję na liniach żeglugowych.
14.05.2021

Cypryjski armator zabezpieczył finansowanie na dwa masowce

Cypryjski Castor Marine zdobył finansowanie na dwa masowce warte 15 mln dolarów od anonimowej europejskiej instytucji finansowej.
04.01.2021

Royal Caribbean notuje dużo większe straty niż przewidywano

Royal Caribbean Group zanotował większą niż się spodziewano stratę w ostatnim kwartale. Powodem była pandemia koronawirusa, która zastopowała całą branżę żeglugową w pierwszej połowie tego roku.
11.08.2020

Kancelaria Radcy Prawnego Legal Consulting - Mateusz Romowicz

podatki marynarskie,odszkodowania marynarskie,prawo morskie,prawo międzynarodowe,ubezpieczenia społeczne,prawo cywilne,prawo gospodarcze,osoby fizyczne,rozliczanie marynarzy,emerytury marynarskie,offshore,obsługa prawna armatorów,obsługa prawna stoczni,zakładanie spółek,prawo podatkowe,prawo europejskie,prawo handlowe,prawo pracy,międzynarodowe prawo pracy,prawo ubezpieczeń społecznych,prawo rodzinne

Kancelaria Prawna Baltic Lawyers Law & maritime solutions

ustanowienia hipotek na jednostkach morskich, rejestracja jednostek morskich, obsługa prawna związana z konsekwencjami szkód na ładunkach kontenerowych, demmurage kontenerów, morski list przewozowy, konosament morski, mariusz sanocki, konosament, prawna obsługa łańcucha dostaw, przepisy nautyczne, prawna obsługa logistyczna, prawna obsługa kontenerowa, prawna obsługa branży frachtowej, prawo morskie krajowe, prawo morskie międzynarodowe, prawo ubezpieczeń w zakresie transportu morskiego, lotniczego i lądowego ,prawo cywilne ,w tym w prawo rodzinne , spadkowe, lokalowe prawo pracy ze szczególnym uwzględnieniem zatrudnienia marynarzy na kontraktach u armatorów krajowych i zagranicznych, prawo morskie,yachts & hospitality,analiza umów ubezpieczeniowych jachtów morskich,analiza umów charterowych,reprezentacja członków załóg jachtów wobec pracodawcy,prawne aspekty eksploatacji morskich farm wiertniczych,areszt statku

Polski Rejestr Statków S.A.

PRS (Polski Rejestr Statków S.A.) jest instytucją prowadzącą niezależną działalność rzeczoznawczą na rynku międzynarodowym, która - kierując się interesem publicznym - poprzez formułowanie wymagań, na
prs ,klasyfikacja statków ,klasyfikacja jachtów ,nadzór nad statkami ,nadzór konwencyjny ,inspekcje podwodne ,nadzory inwestorskie ,rzeczoznawcy ,uznawanie wyrobów ,uznawanie zakładów ,certyfikacja ISM ,certyfikacja ISPS ,certyfikacja wyrobów ,certyfikacja systemów zarządzania ,ISO ,ISO 9001 ,systemy jakości ,szkolenia morskie ,szkolenia stocznia ,szkolenia armator ,szkolenia iso ,szkolenia audytorskie ,audit ,odnawialne źródła energii ,OZE ,nadzór techniczny ,hydrotechnika

STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o.

Jesteśmy brokerem ubezpieczeniowym, który specjalizuje się w ochronie organizacji z sektora gospodarki morskiej.
broker ubezpieczeniowy,programy ubezpieczeniowe,audyt ryzyka,ubezpieczenia morskie,ubezpieczenia stoczniowe,ubezpieczenia jednostek pływających,ubezpieczenia transportowe,ubezpieczenia CARGO,ubezpieczenia jachtów,ubezpieczenia platform wiertniczych,ubezpieczenia farm wiatrowych,ubezpieczenie OC Armatora,ubezpieczenie OC Projektanta Statków

BALTIC ENGINEERING Sp. z o.o. Sp. k.

REMONTY JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH
remonty statków,remonty okrętów,spawanie,remonty jednostek pływających,diagnostyka silników,koncesja mswia,kompleksowe remonty jednostek,dokowanie jednostek pływających,dok pływający,remonty siłowni okrętowych,diagnostyka siników okrętowych,stanowisko z obciążeniowym hamulcem wodnym,remonty pomp wodnych,remonty pomp paliwowych,remonty pomp olejowych,naprawy kotłów,naprawy zbiorników ciśnieniowych,naprawy wymienników ciepła,produkcja nowych wężownic,Chester Monecular,regeneracja części i maszyn,remonty środków transportu morskiego,remonty obiektów przemysłowych,remonty maszyn i urządzeń,posadowienia maszyn na pokładach epoksydowych,regeneracja części i maszyn materiałami chemoutwardzalnymi,regeneracja części i maszyn metodami spawalniczymi,remonty jednostek pływających dla armatorów krajowych i zagranicznych,remonty pomp,remonty kompresorów,remonty turboładowarek,remonty średniogabarytowych silników spalinowych,pływający dok

Maersk Polska Sp. z o.o.

armatorzy,transport morski

Trans-Nauta Sp. z o.o.

transport,magazynowanie,usługi dla stoczni,zaopatrzenie stoczni,zaopatrzenie statków,materiały do remontów statków,zaopatrzenie materiałowe,materiały hutnicze,złomowanie,złomowanie statków,urządzenia z demontaży,części zapasowe dla armatorów,

Burger Poland Sp. z o.o.

Agencja liniowa i przedstawicielstwo Armatorów.
Agenci okretowi,załogowi,maklerzy morscy,klarowanie,armator,armatorzy,obsługa statków,transport morski,

PŻM Polska Żegluga Morska

armatorzy,żegluga morska,ładunki masowe,polsteam,polska żegluga morska,pżm

Ośrodek Szkoleniowy POLSTEAM

SZKOLENIA DLA MARYNARZY
polsteam,szkolenia polsteam,szkolenie polsteam,polsteam szkolenia,polsteam szkolenie,kursy marynarskie,kurs problematyka ochrony statku,kurs ppoż wyższego stopnia,kurs ratownika,kurs pierwszej pomocy medycznej,kurs opieka medyczna nad chorym medical care,kurs bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna,kurs indywidualne techniki ratunkowe,kurs ITR,kurs ratownik morski,kurs ładunków niebezpiecznych HAZMAT,kurs na zbiornikowiec do przewozu gazów skroplonych podstawowy,kurs bezpieczeństwo kierowania tłumem,kurs bezpieczeństwo pasażerów dla personelu zajmującego się bezpośrednią obsługą pasażerów w pomieszczeniach pasażerskich,kurs zarządzanie w sytuacjach kryzysowych i zachowań ludzkich,kurs bezpieczeństwo pasażerów ładunku oraz szczelności kadłuba na statku pasażerskim typu ro-ro,kurs międzynarodowy kodeks zarządzania bezpieczną eksploatacją statków i zapobiegania zanieczyszczeniom ( ISM CODE),kurs ochrony statku (SSO),kurs oficera ochrony armatora,kurs oficera ochrony obiektów por

Kancelaria Prawna Griffin

podatki marynarskie,morskie prawo pracy,odszkodowania dla marynarzy,emerytury dla marynarzy,administracja morska,prawo morskie,general maritime law,admirality law,obsługa przedsiębiorstw stoczniowych,obsługa armatorów,offshore,budowa i remonty statków,rejestracja statków,transport morski,dotacje,optymalizacje podatkowe,prawo podatkowe,ochrona danych osobowych,RODO,GDPR,due diligence,audyty,ISO,prawo pracy,kontrakty menadżerskie,ubezpieczenia społeczne,prawo spółek,prawo konkurencji,nieruchomości,postępowania sądowe,private lawyer

Pol-Levant Sp. z o.o. Linie Żeglugowe

transport morski,żegluga morska,armator morski,armatorzy morscy

Mar-Yard Ltd sp z.o.o

agenci morscy,maklerzy morscy,husbandry agents,przedstawicielstwo armatorskie,

Stowarzyszenie Armatorów Rybackich

armatorzy kutrów,właściciele kutrów,organizacja społeczna,kutry rybackie,armatorzy kutrów rybackich

WARTA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Biuro Underwritingu Ryzyk Morskich

Ubezpieczenia morskie i przedsiębiorstw gospodarki morskiej.
ubezpieczenia morskie,ubezpieczenia dla przemysłu stoczniowego,ubezpieczenia dla armatorów morskich jednostek pływających,ubezpieczenia dla armatorów statków zeglugi śródlądowej,ubezpieczenia jednostek pływających,ubezpieczenia armatorskie,ubezpieczenia kutrów,ubezpieczenia łodzi rybackich

WARTA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Centrum Likwidacji Szkód Morskich

Ubezpieczenia morskie i przedsiębiorstw gospodarki morskiej.
ubezpieczenia morskie,ubezpieczenia dla przemysłu stoczniowego,ubezpieczenia dla armatorów morskich jednostek pływających,ubezpieczenia dla armatorów statków zeglugi śródlądowej,ubezpieczenia jednostek pływających,ubezpieczenia armatorskie,ubezpieczenia kutrów,ubezpieczenia łodzi rybackich

OOCL (Poland) Limited Sp.z o.o

armatorzy morscy,transport kontenerowy,armator

IMCL Poland Sp. z o.o.

THE SOLUTION FEEDER CARRIER
armatorzy,feeder,przewozy kontenerowe

Mar-Yard Ltd Sp. z o.o

Agenci morscy.
agenci morscy,husbandry agents,maklerzy morscy,mar,mar-yard,przedstawicielstwo armatorskie,shipbrokers,shipbuilding,shiprepair,shipyard,shipyard agency,yard

CHOPOL Koreańsko-Polskie Towarzystwo Żeglugowe

Oddział Przedsiębiorcy Zagranicznego w Gdyni.
przedsiębiorstwa żeglugowe,armatorzy morscy,firmy żeglugowe,

Spider Budowa i Remonty Jachtów

Budowa i Remonty Jachtów
Budowa jachtów,Reja 35,Janmor 45; Janmor 33,Janmor 34,Janmor 28,Janmor 31,Sasanka 660,Tango Family,rekonstrukcja drewnianych jachtów,budowa i przebudowa jachtów wg wymagań armatorów.

Unibaltic Sp. z o.o.

armatorzy morscy,firmy żeglugowe,polska żegluga morska

Kary Sails - Żaglownia

produkcja sprzedaz remonty jachtów,armatorzy

Baltramp Shipping Sp. z o.o.

armator morski,firma żeglugowa,przedsiębiorstwo żeglugowe,żegluga morska,przedsiębiorstwo armatorskie

EVERGREEN SHIPPING AGENCY (POLAND) SP.Z.O.O.

shipping,transport morski,armator morski

CMA CGM POLSKA Sp z o.o.

armatorzy,armator,transport morski

EUROAFRICA Linie Żeglugowe Sp. z o.o.

transport morski,transport kontenerowy,armator,firma żeglugowa,EUROAFRICA

Delphis Polska Sp. z o.o.

armatorzy

K Line (Deutschland) GmbH Sp. z o.o.

armatorzy

Spliethoffs Bevrachtingskantoor BV

armatorzy

PROMY SKAT

promy,połączenia promowe,bilety na promy,porty i armatorzy

MAREKMODELS

Modelarstwo okrętowe.
modele statków,modelarstwo,modele redukcyjne,modele jachtów,statki modele,modele armatorskie,

Baltic Spares Service. Specjaliści od silników okrętowych

Co się dzieje, kiedy silnik okrętowy potrzebuje remontu bądź wymiany części, ale trzeba to zrobić sprawnie, a najlepiej nie wyłączając jednostki z eksploatacji? Wtedy do akcji wchodzą fachowcy z Baltic Spares Service, którzy są w stanie zapewnić odpowiednie podzespoły i wykonać operacje na silniku w trakcie rejsu.
24.08.2023

Ekspresowe prace w Stoczni Remontowej Nauta

Udana współpraca Nauty z niemieckim armatorem Navo Mare. Mimo trwającego kryzysu związanego z koronawirusem, praca w gdyńskiej stoczni odbywa się na pełnych obrotach a remonty prowadzone są jednocześnie na kilkunastu jednostkach.
16.09.2020

1 010 wodowanie w stoczni Remontowa Shipbuilding

1 010 i pierwsze w tym roku wodowanie w stoczni Remontowa Shipbuilding. Tym razem był to statek rybacki dla norweskiego armatora. Uroczystość widowiskowego wodowania bocznego odbyła się we wtorek.
28.03.2018

Piret przekazany armatorowi

Piret w drodze do Estonii. Nowoczesny prom zbudowany w Gdańsku przez stocznię Remontowa Shipbuilding został przekazany armatorowi TS Laevad OÜ w sobotę. Będzie obsługiwał linię na wyspy Saaremaa i Hiiumaa.
04.04.2017

Nowoczesny holownik ze stoczni Safe już gotowy

Holownik Rotor Tug Art 80-32 gotowy do pracy. W pełni wyposażona jednostka została przekazana armatorowi. W tym tygodniu SD Tempest wypłynie z Gdańska.
12.02.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.