• <
premium

Dane kontaktowe

 • Adres: 81-310 Gdynia, Śląska 35/37 (V piętro)
 • Telefon: +48 58 350 59 93
 • E-mail: sekretariat@kancelaria-gdynia.eu

Udostępnij

Strona główna Katalog firm Kooperanci, Prawo, Finanse Kancelarie morskie Kancelaria Radcy Prawnego Legal Consulting - Mateusz Romowicz

Kancelaria Radcy Prawnego Legal Consulting - Mateusz Romowicz z siedzibą w Gdyni została założona w 2006 roku. Pierwotnie działalność ta obejmowała doradztwo prawne dla osób fizycznych, w szczególności dla polskich marynarzy, i różnych podmiotów gospodarczych.

Z czasem Kancelaria rozwinęła zakres swej działalności i obecnie świadczy szeroki wachlarz usług prawnych dla licznego grona podmiotów polskich i zagranicznych.

W roku 2013 wprowadziliśmy nowe logo Kancelarii "Legal Marine Mateusz Romowicz" chcąc podkreślić wiodące specjalizacje w Kancelarii, które skupiają się na obszarach związanych z prawem morskim, podatkami marynarskimi, odszkodowaniami marynarskimi oraz obsługą prawną marynarzy, armatorów i firm stoczniowych.

Znaczącą grupę Klientów Kancelarii stanowią polscy marynarze, którzy świadcząc pracę najemną na statkach zarządzanych przez armatorów zagranicznych narażają się na ryzyka prawne m.in w zakresie podatków i ubezpieczeń.

Z Kancelarią współpracuje liczny zespół radców prawnych, adwokatów i aplikantów radcowskich, który zapewnia kompleksową, szybką i profesjonalną obsługę prawną. Współpracujący z nami specjaliści gwarantują poufność, najwyższy poziom etyczny oraz merytoryczny świadczonych usług.

Kancelaria świadczy obsługę prawną w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Oferta

OFERTA DLA MARYNARZY
- obsługa marynarzy
- podatki marynarskie
- reprezentacja przed US
- rozliczanie marynarzy
- odszkodowania marynarskie
- emerytury marynarskie
- sprawy pracownicze
- zawody pokrewne
- marynarze przedsiębiorcy

OFERTA DLA ARMATORÓW
- obsługa prawna
- modele zatrudnienia
- zakładanie spółek
- offshore

OFERTA DLA STOCZNI
- obsługa prawna
- oddelegowanie
- opiniowanie umów
- zakładanie spółek

ORAZ PEŁNA OBSŁUGA W NASTĘPUJĄCYCH DZIEDZINACH
- prawo morskie
- prawo podatkowe
- prawo międzynarodowe
- prawo europejskie
- prawo cywilne
- prawo handlowe
- prawo pracy
- międzynarodowe prawo pracy
- prawo ubezpieczeń społecznych
- prawo rodzinne

Kontakt do działów firmy

Kancelaria Radcy Prawnego Legal Consulting-Mateusz Romowicz

ul.Śląska 35/37
81-310 Gdynia
Tel.: +48 58 350 5993

E-mail: sekretariat@kancelaria-gdynia.eu

Filmy

 •  Projekt zmian w prawie przewiduje, że spółka komandytowa stanie się podatnikiem CIT. W konsekwencji przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych mają mieć zastosowanie także do spółek komandytowych, a spółki komandytowe od 2021 roku będą zobowiązane do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych. Z projektu resortu finansów wynika, że spółka komandytowa ma się rozliczać podobnie jak kapitałowa. 

 • 29 września 2020 roku, zespół Kancelarii Legal Consulting wysłał w imieniu polskich marynarzy petycję do Parlamentu Europejskiego.

 • W kwestii planowanych zmian w zakresie ulgi abolicyjnej, kluczową kwestią jest weryfikacja źródeł najprzeróżniejszych stanowisk, z których wynika, że rzekomo obecna formuła tj. „Ograniczenie ulgi abolicyjnej nie dotyczy dochodów osiąganych z tytułu pracy lub usług wykonywanych poza terytorium lądowym państw” przyjęta w projekcie jest korzystna dla marynarzy

 • Nowe prawo wodne 2017

 • Planowane zmiany w 2018 w ochronie danych osobowych

 • Automatyczna wymiana informacji w sprawach podatkowych

 • Przepadek przesiębiorstwa w polskim systemie prawnym

 • Ostatnie zmiany procedury administracyjnej

Opis dodatkowy

podatki marynarskie, odszkodowania marynarskie, prawo morskie, prawo międzynarodowe, ubezpieczenia społeczne, prawo cywilne, prawo gospodarcze, osoby fizyczne, rozliczanie marynarzy, emerytury marynarskie, offshore, obsługa prawna armatorów, obsługa prawna stoczni, zakładanie spółek, prawo podatkowe, prawo europejskie, prawo handlowe, prawo pracy, międzynarodowe prawo pracy, prawo ubezpieczeń społecznych, prawo rodzinne

Dziękujemy za wysłane grafiki.