• <
plus

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-364 Gdynia, 10 Lutego 24
  • Telefon: 58 690 06 60 , 58 690 06 65
  • Fax: 58 690 06 50

Udostępnij

POL-LEVANT Linie Żeglugowe Spółka z o.o. jest jednym z większych polskich armatorów. Obsługujemy porty Polski, Skandynawii, Europy Zachodniej oraz basenu Morza Śródziemnego, w tym porty krajów Afryki Północnej oraz Azji Mniejszej. Tradycja firmy sięga 1935 roku, kiedy to Żegluga Polska S.A. we współpracy z armatorem szwedzkim Svenska Orient Linien A/B powołała linię łączącą Gdynię z portami śródziemnomorskimi. Później eksploatację statków na tej linii przejęły Polskie Linie Oceaniczne.

Obecny kształt organizacyjny przedsiębiorstwo przyjęło 1 maja 1993 roku, kiedy z Grupy PLO utworzono POL-LEVANT Linie Żeglugowe Spółkę. z o.o.

POL-LEVANT zajmuje się prowadzeniem przedsiębiorstwa armatorskiego tzn. akwizycją, marketingiem i bukowaniem ładunków oraz obsługą techniczno-eksploatacyjną statków morskich.
Świadczymy kompleksowe usługi przewozowe w międzynarodowej żegludze morskiej.
Podstawową działalnością przedsiębiorstwa jest przewóz, na eksploatowanych przez nas statkach, ładunków takich jak: drobnica (w tym zjednostkowana), ładunków tocznych, dóbr inwestycyjnych, ładunków ponadwymiarowych i sztuk ciężkich (na specjalnych naczepach drogowych), świeżych owoców i warzyw, kontenerów wszystkich rodzajów i typów (w tym także chłodniczych).
Organizujemy także przewozy door-door, czyli dla całego ciągu transportowego od producenta do odbiorcy.

POL-LEVANT ma doświadczenie w pracy z dużymi, średnimi jak i małymi przedsiębiorstwami.
Dobro i zadowolenie klienta ze świadczonych przez nas usług jest naszym podstawowym i nadrzędnym celem. Osiągamy to przez zatrudnianie wysokokwalifikowanych pracowników z dużym doświadczeniem zawodowym zarówno w służbach lądowych jak też na statkach.

Wzrastanie konkurencji na rynku żeglugowym spowodowało, że POL-LEVANT zajmujący się działalnością usługowa zaczął poszukiwać rozwiązań organizacyjnych organizacyjnych i systemowych, które pozwoliłyby na rozwój i doskonalenie się firmy w przyszłości.
Podobnie jak firmy produkcyjne, POL-LEVANT swoją szansę dostrzegł w zdecydowanym postawieniu na zapewnienie jakości w usługach.POL-LEVANT jest pierwszą w Polsce firmą, w której opracowano, wdrożono i certyfikowano jednocześnie w biurze i na statkach dwa systemy dotyczące zagadnień zarządzania jakością w świadczonych usługach oraz zarządzania bezpieczną eksploatacją statków i zapobieganiem zanieczyszczaniu środowiska morskiego.
Sprawy te ujęto w sposób zintegrowany, jako jedno wspólne opracowanie.
POL-LEVANT od 1998 roku posiada na powyższe dwa certyfikaty tj. zarządzania jakością wg wymagań normy ISO 9001; 2000, oraz zarządzania bezpieczną eksploatacją statków i ochroną środowiska morskiego wg wymagań ISM Code.
Ten drugi certyfikat osiągnęliśmy prawie cztery lata przed terminem wymaganym przepisami międzynarodowymi dla naszych statków.
Dodatkowo posiadamy Międzynarodowy Certyfikat Ochrony Statków wg ISPS Code dotyczących ochrony przed ewentualnymi atakami terrorystycznymi.

POL-LEVANT dysponuje 3 statkami typu RO-RO (\'\'ŻERAŃ\'\', \'\'TYCHY\'\', \'\'CHODZIEŻ\'\').

Opis dodatkowy

transport morski, żegluga morska, armator morski, armatorzy morscy

Dziękujemy za wysłane grafiki.