• <
plus

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-362 Gdynia, Świętojańska 32/1
  • Telefon: 58 556 47 72, +48 508 091 339
  • Fax: 58 556 47 72
  • E-mail: kancelaria@baltic-lawyers.pl

Udostępnij

Strona główna Katalog firm Kooperanci, Prawo, Finanse Kancelarie morskie Kancelaria Prawna Baltic Lawyers Law & maritime solutions

Kancelaria Prawna Baltic Lawyers law & maritime law solutions oferuje profesjonalne oraz kompleksowe usługi prawne dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych. W szczególności specjalizujemy się w obsłudze podmiotów gospodarczych związanych z gospodarką morską oraz świadczeniem usług prawnych dla marynarzy.

Rzetelność oraz doświadczenie w zakresie świadczenia usług prawnych w branżach takich jak: browarnicza, wydawnicza, budowlana, spożywczo-handlowo-dystrybucyjna, farmaceutyczna, czy też szeroko pojmowanego shippingu, poparte rozległą wiedzą z zakresu takich dziedzin prawa jak prawo morskie, międzynarodowe prawo morskie, prawo gospodarcze, prawo cywilne, prawo administracyjne, prawo spółek, stanowią filary, na których budujemy zaufanie w kontaktach z Naszymi Klientami, podejmując wszelkie, nawet niekonwencjonalne, działania w zakresie obowiązujących przepisów prawa zmierzające do sprostania indywidualnym potrzebom Klienta.

Celem Kancelarii jest świadczenie rzetelnego i profesjonalnego doradztwa prawnego, przy uwzględnieniu celów biznesowych i uwarunkowań rynkowych.
Służymy wiedzą i doświadczeniem w każdej dziedzinie prawa i na wszystkich płaszczyznach działalności przedsiębiorców. Nie unikamy tematów trudnych i wymagających niekonwencjonalnych rozwiązań w zakresie obwiązujących przepisów. Doradzamy zarówno na etapie otwierania działalności gospodarczej, poprzez świadczenie obsługi prawnej w sprawach bieżących, na postępowaniach likwidacyjnych lub upadłościowych kończąc. Nie obce są Nam również problemy dnia codziennego zwykłych ludzi.

Usługi prawne świadczymy w formie:

* sporządzania opinii prawnych oraz projektów aktów prawnych, umów i pism,
* analizy prawnej zleconych zagadnień,
* zastępstwa procesowego i prawnego,
* udziału w negocjacjach,
* udziału w mediacjach,
* świadczonych porad i konsultacji,

Mając na uwadze komfort Klienta usługi wykonujemy:

* w siedzibie Kancelarii,
* w siedzibie Klienta,
* w miejscu wskazanym przez Klienta,
* telefonicznie,
* za pośrednictwem Internetu.

W tematyce obrotu i handlu morskiego doradzamy naszym klientom na każdym etapie transportu ich ładunków podczas żeglugi morskiej. Mając na uwadze zarówno bezpieczeństwo jak i interes ekonomiczny uczestników „shippingu” staramy się optymalizować ich decyzje odnośnie:

• wyboru właściwego ubezpieczyciela,
• wysokości stawek ubezpieczeniowych dla wskazanych rodzajów ładunków,
• rodzaju zawieranych umów przewozu morskiego,
• uczestnictwa w awarii wspólnej oraz w wypadkach i zderzeniach,
• aresztu jednostek morskich.

Na zlecenie naszych klientów prowadzimy także sprawy z zakresu:

• analizy i opracowywania kontraktów stoczniowych,
• procedur rejestracji jednostek morskich,
• ustanowienia hipotek, zastawów i przywilei na statkach morskich,
• restrukturyzacji majątku shippingowego,
• postępowań przed organami administracji morskiej.
• pełnej obsługi armatorów polskich i zagranicznych w portach polskich.

Reprezentujemy armatorów krajowych i zagranicznych oraz pozostałych uczestników obrotu morskiego w portach polskich, jak również w postępowaniach sądowych i arbitrażowych.

W imieniu członków załóg dochodzimy wypłat zaległych należności od pracodawców krajowych i zagranicznych, a także odszkodowań z tytułu wypadków na statkach i pozostałych jednostkach morskich. Reprezentujemy marynarzy w postępowaniach administracyjnych przed organami administracji morskiej.

Zdjęcia

 - GospodarkaMorska.pl

Słowa kluczowe

prawo morskie krajowe, prawo morskie międzynarodowe, prawo ubezpieczeń w zakresie transportu morskiego, lotniczego i lądowego, prawo cywilne, w tym w prawo rodzinne, spadkowe, lokalowe prawo pracy ze szczególnym uwzględnieniem zatrudnienia marynarzy na kontraktach u armatorów krajowych i zagranicznych, prawo morskie

Dziękujemy za wysłane grafiki.