• <

Wynik wyszukiwania - "PERN" - Wiadomości

PERN rozbuduje bazę paliw w Dębogórzu o trzy zbiorniki za prawie 150 mln zł

Za prawie 150 mln zł w bazie paliw PERN w Dębogórzu (Pomorskie) wybudowane zostaną do 2025 r. trzy nowe zbiorniki na olej napędowy o pojemności 50 tys. metrów sześc. każdy. Spółka podpisała we wtorek umowę na realizację tej inwestycji z konsorcjum Mostostal Warszawa i Mostostal Płock.
04.06.2024

PERN planuje badanie stanu zabezpieczeń rurociągów, które biegną przez rzeki

PERN zamierza sprawdzić stan zabezpieczeń rurociągów, które przebiegają przez rzeki. Chodzi o ponad 50 odcinków magistrali, w tym przekraczających Wisłę pod Płockiem, Wartę pod Poznaniem, Martwą Wisłę koło Gdańska czy Kanał Żerań-Zegrze koło Nieporętu. Trwa przetarg na realizację tych zadań.
22.05.2024

PERN: prezes Mirosław Skowron złożył rezygnację

Mirosław Skowron 2 maja złożył rezygnację z funkcji prezesa PERN - poinformowała w poniedziałek spółka. Nie podano powodów rezygnacji. PERN to operator sieci rurociągów i magazynów ropy naftowej i paliw.
06.05.2024

Prezes PERN: chcemy budować terminal chemiczny na terenach w pobliżu Naftoportu

Chcemy budować terminal chemiczny na terenach w pobliżu Naftoportu - poinformował czwartek prezes PERN Mirosław Skowron. Dodał, że trzeba uporządkować kwestię tego, co kto ma robić jeśli chodzi o terminale morskie, za co każda ze spółek Skarbu Państwa powinna odpowiadać.
18.04.2024

PERN planuje montaż urządzeń dozujących środek ułatwiający przepływ ropy w Rurociągu Pomorskim

PERN planuje montaż na Rurociągu Pomorskim skidów, czyli urządzeń dozujących substancję DRA, redukującą opory przepływu ropy naftowej. Chodzi o cztery lokalizacje: w Gdańsku, gdzie znajduje się baza surowcowa spółki oraz w Pelplinie, Łasinie i Rypinie, gdzie działają stacje pomp magistrali.
12.04.2024

NWZ PERN uzupełniło składy zarządu i rady nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy PERN powołało do zarządu tej spółki Marcina Giemzę - od 8 kwietnia, a do rady nadzorczej Monikę Namysłowską, Pawła Białka i Artura Przewrockiego - od 1 kwietnia.
03.04.2024

PERN chwali się rekordami Naftoportu, zapowiada nową strategię

PERN kończy prace nad nową strategią; chce poszerzyć obszary działania m.in. o płynną chemię i paliwo lotnicze - poinformował w poniedziałek prezes operatora Mirosław Skowron. Spółka dodała, że należący do niej Naftoport w pierwszym kwartale br. przeładował o 1 mln ton ropy i paliw więcej niż rok temu.
25.03.2024

PERN: z zarządu spółki odwołano czterech wiceprezesów, zmienił się skład rady nadzorczej

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PERN odwołało z zarządu czterech wiceprezesów, zmieniło też skład rady nadzorczej spółki - poinformował PERN w poniedziałek. Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej obowiązują w spółce od 1 marca - wskazano.
04.03.2024

PERN ogłosił przetarg na rozbudowę bazy paliw w Dębogórzu

Pojemność bazy paliw PERN w Dębogórzu, która przyjmuje produkty dostarczane do Polski drogą morską, powiększy się o 150 tys. metrów sześc. Ruszył przetarg na budowę trzech nowych zbiorników na olej napędowy. Oferty można składać do 14 marca - podała spółka.
22.01.2024

PERN planuje kolejne modernizacje i remonty usprawniające spedycję kolejową

PERN planuje kontynuowanie modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej, w tym nawierzchni torowej i bocznic, w swych bazach paliw. W ostatnim czasie spółka ogłosiła szereg postępowań w tej sprawie, w tym np. obejmujących bazę w Dębogórzu, która przyjmuje paliwa dostarczane drogą morską.
01.12.2023

Łukaszewska-Trzeciakowska: w Dębogórzu przeładowano 3 mln m sześc. oleju napędowego

Na koniec października br. w bazie PERN w Dębogórzu przeładowano 3 mln m sześc. oleju napędowego, to o milion więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku - poinformowała we wtorek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
22.11.2023

PERN: incydent cyberbezpieczeństwa w Naftor nie ma wpływu na działalność PERN

Incydent cyberbezpieczeńtwa w Naftor nie ma wpływu na działalność PERN – przekazała spółka PERN w piątek na Twitterze. Zaznaczono, że systemy IT firmy Naftor nie są powiązane z systemami informatycznymi PERN.
17.11.2023

Prawie 100 firm na "Dniu Wykonawcy" PERN - spółka planuje na 2024 r. około 400 nowych inwestycji i remontów

Blisko 150 przedstawicieli, reprezentujących prawie 100 firm, wzięło udział w zorganizowanym w piątek przez PERN "Dniu Wykonawcy", czyli spotkaniu dla podmiotów zainteresowanych współpracą z tą spółką. Jak podał PERN, w 2024 r. planuje około 400 nowych nowych zadań inwestycyjnych i remontowych.
17.11.2023

PERN: w bazie paliw w Dębogórzu kolejne stanowiska dla autocystern przystosowane do dozowania biokomponentów

Kolejne stanowiska nalewcze dla autocystern w bazie paliw PERN w Dębogórzu zostały przystosowane do dozowania biokomponentów. Dzięki temu, jak podała spółka, jej klienci łatwiej będą mogli wywiązać się z realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego. Baza zwiększa też pojemności na biokomponenty.
15.11.2023

PERN przedstawi plany remontowe i inwestycyjne na 2024 r.

Dla podmiotów zainteresowanych współpracą PERN po raz kolejny organizuje "Dzień Wykonawcy". Podczas spotkania, które odbędzie się 17 listopada, spółka przedstawi m.in. swoje plany remontowe i inwestycyjne na 2024 r. Zgłoszenia udziału można przesyłać tam do 8 listopada.
07.11.2023

Łukaszewska-Trzeciakowska: przeładunki ropy w Naftoporcie na koniec roku przekroczą 36 mln ton

Przeładunki ropy naftowej w Naftoporcie na koniec 2023 r. przekroczą 36 mln ton - poinformowała pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska - Trzeciakowska. Po trzech kwartałach tego roku wyniosły one 27,4 mln ton.
18.10.2023

PERN oddał do użytku nowe zbiorniki na olej napędowy

Nowe zbiorniki na olej napędowy trafiły do eksploatacji w Rejowcu, Dębogórzu, Nowej Wsi Wielkiej i Boronowie. Pojemności PERN na paliwa zwiększyły się o ćwierć miliona metrów sześciennych - poinformował PERN.
12.10.2023

PERN planuje wykonanie nowego zabezpieczenia rurociągu naftowego pod dnem Drwęcy

PERN ogłosił postępowanie na zaprojektowanie i wykonanie nowego przykrycia rurociągu naftowego przechodzącego pod dnem Drwęcy w Brodnicy (Kujawsko-pomorskie), które ma zabezpieczać magistralę przed działaniem nurtu rzeki. Oferty można składać do 27 października - poinformowała spółka.
10.10.2023

PERN: paliwa wydawane są na bieżąco

Wszystkie bazy paliwowe PERN funkcjonują w standardowym trybie. Oznacza to, że paliwa wydawane są na bieżąco - podała w sobotę spółka. Jak zaznaczyła, obserwowany jest zwiększony popyt i odbiór produktu w jej bazach.
07.10.2023

Badania archeologiczne poprzedzą budowę trzech zbiorników w bazie paliw w Dębogórzu

Badania archeologiczne poprzedzą budowę trzech zbiorników magazynowych o pojemności 50 tys. metrów sześc. każdy w należącej do PERN bazie paliw w Dębogórzu (Pomorskie). Spółka ogłosiła postępowanie na przeprowadzenie wykopalisk. Celem jest m.in. przygotowanie terenu pod inwestycję.
27.09.2023

Naftoport: rekordy przeładunków i droga do energetycznej niezależności

W rozmowie z Andrzejem Brzózką, prezesem Naftoportu, omawiamy znaczenie tego strategicznego terminalu dla polskiej gospodarki oraz wyzwania związane z jego bezpieczeństwem i infrastrukturą.
20.09.2023

Służby techniczne PERN zajmą się obsługą serwisową instalacji morskiego terminalu Naftoportu

Służby techniczne PERN będą obsługiwać serwisowo elementy instalacji morskiego terminalu Naftoportu. Dzięki temu obie spółki zwiększą bezpieczeństwo technologiczne kluczowych dla Polski przeładunków ropy naftowej i paliw - podał w poniedziałek PERN, do którego grupy kapitałowej należy Naftoport.
04.09.2023

Zwiększy się przepustowość bazy paliw PERN w Dębogórzu – inwestycje wraz z Zarządem Morskiego Portu Gdynia

Blisko 400 mln zł wyniosą inwestycje PERN i Zarządu Morskiego Portu Gdynia, dzięki którym zwiększy się przepustowość bazy paliw w Dębogórzu (Pomorskie). Obie spółki podpisały porozumienie w tej sprawie. Dzięki przedsięwzięciom do Polski - przez bazę PERN - docierać będzie więcej paliw.
24.08.2023

Wkład CNK w rekordowych przeładunkach Naftoportu

Gdański Naftoport z Grupy PERN pod kierownictwem Andrzeja Brzózki kolejny rok z rzędu osiągnął rekord przeładunków paliw. Już w pierwszym półroczu 2023 przeładował prawie 18 mln ton ropy naftowej i paliw, o dwie trzecie więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Rekordowe obroty pobudzają apetyt na więcej.
02.08.2023

Dzięki specjalnemu dodatkowi do ropy naftowej PERN zwiększa przepustowość Rurociągu Pomorskiego

Zwiększenie dostaw ropy naftowej Rurociągiem Pomorskim PERN nawet o 7 mln ton rocznie umożliwi dodawanie do surowca specjalnej substancji, która zmniejsza opory przy tłoczeniu i obniża energochłonność procesu. Dostawcą środka jest firma FLOWCHEM z USA.
31.07.2023

Z zarządu PERN odwołano Pawła Stańczyka. Nowym wiceprezesem został Sebastian Bojemski

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN odwołało w poniedziałek wiceprezesa spółki Pawła Stańczyka i jednocześnie powołało na to stanowisko Sebastiana Bojemskiego, który obejmie nową funkcję 1 sierpnia, podał w komunikacie PERN.
31.07.2023

PERN i filia Politechniki Warszawskiej w Płocku z umową o współpracy

Wspólne prace badawczo-rozwojowe, realizację specjalistycznych ekspertyz, a także praktyki i staże studenckie przewiduje umowa, którą PERN, zarządzający na terenie całego kraju rurociągami i bazami surowcowymi oraz paliw, zawarł z filią Politechniki Warszawskiej w Płocku (Mazowieckie).
10.07.2023

PERN. Naftoport w Porcie Gdańsk przyjmuje więcej tankowców i zwiększa przeładunki ropy naftowej oraz paliw

W pierwszym półroczu Naftoport z Grupy PERN przeładował prawie 18 mln ton ropy naftowej i paliw, o dwie trzecie więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. W ciągu sześciu miesięcy tego roku zawinęły tam 222 tankowce. W tym samym czasie w roku ubiegłym były to 163 statki - podał PERN.
06.07.2023

Bezpieczeństwo energetyczne Polski: dziś i jutro

Bezpieczeństwo energetyczne Polski jest tematem, który od początku istnienia Forum Wizja Rozwoju zajmuje szczególne miejsce wśród bloków tematycznych. Nie inaczej było w tym roku, gdzie o kwestiach zagrożeń i wzywań, z jakimi w tym sektorze musi mierzyć się polski rząd i biznes oraz perspektywach, jakie czekają nas w następnych latach dyskutowali czołowi eksperci z branży.
19.06.2023

PERN kupuje drony służące do nadzoru infrastruktury

PERN publikując postępowanie zakupowe ogłosił, że planuje zakupić bezzałogowe statki powietrzne. Miałyby one służyć do nadzoru infrastruktury, w tym Naftoportu.
15.06.2023

PERN: w 2023 r. zostaną oddane kolejne zbiorniki na paliwa

W 2023 r. zostaną oddane kolejne zbiorniki na paliwa o łącznej pojemności ćwierć mln m sześc. zlokalizowane na terenie całej Polski - poinformował w czwartek wiceprezes PERN Paweł Stańczyk.
01.06.2023

PERN z nowym prezesem

Spore zmiany w składzie Zarządu Spółki PERN S.A. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie powołało Mirosława Skowrona do zarządu spółki, powierzając funkcję prezesa od 1 maja 2023 r. Dotychczasowy prezes Paweł Stańczyk został wiceprezesem.
24.04.2023

Terminale Grupy PERN – rekordowe obroty w I kwartale 2023 roku

Pierwszy kwartał 2023 roku okazał się dla Naftoportu o wiele lepszym, niż ubiegłoroczny. Spółka obsłużyła 110 statków, co oznacza 30 proc. wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku. Aż 50 proc. wzrost odnotowała również baza paliw w Dębogórzu, gdyż w I kwartale 2023 roku przyjęła aż 24 tankowce.
18.04.2023

Baza paliw PERN w rozbudowie

Firmy PORR i PONER wspólnie odpowiadają za budowę dwóch zbiorników magazynowych na paliwa oraz towarzyszącą im infrastrukturę. Obiekty te powstaną w Bazie Paliw nr 3 w Boronowie. Kontrakt o łącznej wartości około 83 milionów złotych netto zostanie zrealizowany w ciągu 15 miesięcy. Montaż dachu zbiornika zlokalizowanego na terenie bazy paliw w Boronowie trwał łącznie 14 godzin.
03.04.2023

Rozwój infrastruktury PERN wkładem w bezpieczeństwo energetyczne oraz wsparcie dla regionu

Strategiczne inwestycje PERN w nowe zbiorniki na ropę naftową i paliwa oraz nowe rurociągi przesyłowe stały się fundamentem bezpieczeństwa energetycznego Polski. To kluczowy czynnik zwłaszcza po wybuchu wojny w Ukrainie. Infrastruktura krytyczna PERN pozwala Polsce w skuteczny sposób dywersyfikować dostawy surowca i paliw. Pozwala także na wsparcie zarówno niemieckich jak i ukraińskich podmiotów w zakresie morskich dostaw tych nośników energii.
16.03.2023

PERN i Port Gdynia: strategiczna współpraca na rzecz bezpieczeństwa państwa

Stanowisko Przeładunku Paliw Płynnych należące do Portu Gdynia i baza paliw PERN w Dębogórzu to dziś kluczowe elementy infrastruktury stanowiące filary bezpieczeństwa energetycznego Polski. Współpraca obu podmiotów właśnie wchodzi na wyższy poziom. Trwają intensywne prace nad pogłębieniem toru wodnego w Porcie Gdynia, który pozwoli PERN rozładowywać tankowce z olejem napędowym o ładowności ponad 100 tys. ton i zanurzeniu do 15 m.
14.02.2023

Wzrost przeładunków paliw w Porcie Gdynia. Baza PERN w Dębogórzu z rekordowym wynikiem

Baza paliw PERN w Dębogórzu w styczniu tego roku zanotowała rekordowe obroty, rozładowując aż o dwie trzecie paliw więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Baza, jak podała spółka, działa obecnie „na maksymalnych obrotach”.
09.02.2023

W ubiegłym roku 87 proc. ropy dostarczanej do Polski drogą morską pochodziło z innych kierunków niż rosyjski

W 2022 r. 87 proc. ropy naftowej dostarczanej drogą morską do Polski przez Naftoport pochodziło z innych kierunków niż rosyjski. Większość dostaw surowca realizowano z Arabii Saudyjskiej i Norwegii. Miało to związek z sankcjami wobec Rosji i jej sektora naftowego po agresji na Ukrainę - poinformował PERN.
09.02.2023

Naftoport z Grupy PERN z umową na wykonanie dokumentacji projektowej pod rozbudowę terminalu dla ropy i paliw

Naftoport z Grupy PERN zawarł umowę na wykonanie dokumentacji projektowej pod rozbudowę terminalu o nowe, głębokowodne stanowisko przeładunków ropy i produktów naftowych. Według PERN, inwestycja zwiększy przepustowości Naftoportu, a tym samym wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski.
01.02.2023

PERN rozbuduje bazę paliw w Dębogórzu o zbiorniki na estry

PERN planuje rozbudowę pojemności magazynowych biokomponentów - estrów w bazie paliw w Dębogórzu (Pomorskie). Spółka ogłosiła postępowanie na budowę trzech zbiorników o pojemności po 100 metrów sześc. każdy i wykonanie fundamentów żelbetowych pod kolejne dwa zbiorniki. Oferty można składać do 1 lutego.
17.01.2023

PERN w 2023 r. przeznaczy na inwestycje i remonty blisko 0,7 mld zł

W 2023 r. PERN przeznaczy na inwestycje i remonty blisko 0,7 mld zł. Chce dzięki temu wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Polski, w tym w obszarze ropy naftowej, w związku ze zmianami dostaw tego surowca.
05.01.2023

PERN zwiększy możliwości przesyłowe rurociągu na Odcinku Pomorskim

PERN testuje środek, który zmniejsza opory w tłoczeniu ropy naftowej, a przy tym zwiększa możliwości przesyłowe rurociągu na Odcinku Pomorskim. Według spółki, wdrożenie rozwiązania ma szczególne znaczenie w sytuacji postępującej dywersyfikacji dostaw surowca do Polski drogą morską.
28.12.2022

PERN planuje kolejne stanowisko dla tankowców w Dębogórzu

Grupa PERN będzie kontynuowała inwestycje zwiększające bezpieczeństwo energetyczne Polski. Powiększy się baza paliw w Dębogórzu dla produktów dostarczanych drogą morską. W Naftoporcie powstanie dodatkowe stanowisko do rozładunku ropy naftowej z tankowców - mówi PAP prezes PERN Paweł Stańczyk.
22.12.2022

Naftoserwis i Naftoport będą chronione przez WOT

Naftoserwis i Naftoport, wchodzące w skład PERN, będą chronione przez Wojska Ochrony Terytorialnej. To efekt porozumienia mającego zagwarantować bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej Polski.
15.12.2022

PERN planuje dalszą rozbudowę bazy paliw w Dębogórzu

PERN planuje zwiększenie pojemności bazy paliw w Dębogórzu (Pomorskie). Spółka ogłosiła przetarg na wykonanie m.in. prac projektowych w ramach budowy trzech zbiorników o pojemności 50 tys. metrów sześc. każdy przeznaczonych do magazynowania produktów naftowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
13.12.2022

Berger: nie odnotowano w Polsce incydentów grożących wstrzymaniem dostaw surowców energetycznych

Nie odnotowano w Polsce żadnych incydentów grożących wstrzymaniem dostaw surowców energetycznych - stwierdził pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Mateusz Berger. W obiektach infrastruktury energetycznej obowiązują zaostrzone procedury bezpieczeństwa.
17.11.2022

PERN: infrastruktura przesyłu i magazynowania ropy naftowej i paliw jest monitorowana

Infrastruktura przesyłu i magazynowania ropy naftowej i paliw jest na bieżąco monitorowana przez służby eksploatacyjne PERN, a także odpowiednie organy państwowe - przekazał PAP we wtorek polski operator systemu paliwowo surowcowego, PERN.
16.11.2022

PERN: po zakończeniu naprawy ropociągu "Przyjaźń" ruszy rekultywacja terenu

Po zakończeniu naprawy magistrali "Przyjaźń" ruszą działania przywracające teren wokół ropociągu do stanu pierwotnego - poinformował w piątek PERN . Spółka dodała, że jest w stałym kontakcie z Inspektoratami Ochrony Środowiska.
14.10.2022

PERN rozpoczął naprawę rurociągu "Przyjaźń" na odcinku zachodnim

Służby techniczne PERN rozpoczęły naprawę rurociągu "Przyjaźń" na odcinku zachodnim, gdzie we wtorek w miejscowości Żurawice (Kujawsko-pomorskie) doszło do rozszczelnienia jednej z dwóch nitek i wycieku ropy naftowej. PERN deklaruje, że chce jak najszybciej przywrócić tam tłoczenie surowca.
13.10.2022

Służby PERN dotarły do uszkodzonego rurociągu - brak znamion działania osób trzecich

Służby PERN dotarły do uszkodzonego rurociągu. Z pierwszych ustaleń i ze sposobu odkształcenia magistrali wynika, że na ten moment brak jest znamion ingerencji osób trzecich. Rozpoczęto rekultywację terenu - podała spółka w środę wieczorem.
13.10.2022

Po awarii rurociągu PERN: usuwanie ropy z rozlewiska przynosi efekty - akcja będzie kontynuowana, aby umożliwić naprawę

Wypompowywanie ropy naftowej po wycieku z rurociągu "Przyjaźń" na odcinku zachodnim w woj. kujawsko-pomorskim przynosi efekty. Akcja będzie prowadzona nieprzerwanie, gdyż teren musi być na tyle suchy i stabilny, żeby mógł zostać rozkopany i udostępniony ekipie naprawczej PERN.
12.10.2022

PERN: dostawy ropy do Niemiec odbywają się z uwzględnieniem możliwości technicznych

Dostawy ropy naftowej do Niemiec odbywają się z uwzględnieniem możliwości technicznych po rozszczelnieniu jednej z dwóch nitek rurociągu "Przyjaźń" - poinformował PERN. Zapewniono, że rafinerie w Polsce otrzymują surowiec zgodnie z planem, a sytuacja nie ma wpływu na dostęp do paliw dla kierowców.
12.10.2022

Żaryn: przyczyna wycieku z rurociągu „Przyjaźń” jest badana

Przyczyna wycieku z rurociągu „Przyjaźń” jest badana - poinformował w środę pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Dodał, że na razie nie ma przesłanek, by mówić o przyczynach awarii. Wszystkie hipotezy są możliwe.
12.10.2022

Trwa odpompowywanie ropy po wycieku z rurociągu "Przyjaźń"

W Źurawicach (Kujawsko-Pomorskie) strażacy z Włocławka i okolic biorą udział w akcji odpompowywania półproduktu ropy naftowej po wycieku z rurociągu "Przyjaźń". Służby nadal lokalizują miejsce uszkodzenia ropociągu na polu kukurydzy.
12.10.2022

PERN. Rozszczelnienie jednej z nitek ropociągu "Przyjaźń" na odcinku zachodnim – przyczyna na razie nieznana

PERN weryfikuje sytuację na odcinku zachodnim rurociągu "Przyjaźń", gdzie we wtorek wieczorem w woj. kujawsko-pomorskim systemy automatyki spółki wykryły rozszczelnienie jednej z dwóch nitek tej magistrali naftowej. Według PERN nie są na razie znane przyczyny zdarzenia. Druga nitka ropociągu działa.
12.10.2022

Zmiana na stanowisku prezesa PERN - nowym szefem spółki Paweł Stańczyk

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN odwołało z funkcji prezesa spółki Igora Wasilewskiego i jednocześnie powołało na to stanowisko Pawła Stańczyka, który ostatnio był prezesem zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn. Stanowisko prezesa PERN Stańczyk objął 7 października.
07.10.2022

Damian Wieczorek nowym wiceprezesem PERN

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN powołało Damiana Wieczorka na członka zarządu spółki i powierzyło mu funkcję wiceprezesa. Wieczorek, wcześniej m.in. zasiadający w zarządzie WUZETEM z grupy kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu, objął nowe stanowisko we wtorek - podał PERN.
06.09.2022

PERN chciałby zwiększyć wydajność przesyłową ropociągu Gdańsk-Płock

PERN chciałby zwiększyć wydajność przesyłową rurociągu ropy naftowej łączącego bazę surowcową w Gdańsku (Pomorskie) z podobną bazą w Miszewku Strzałkowskim pod Płockiem (Mazowieckie). Spółka poszukuje w tym celu wydajnych, ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań - poinformował PERN.
18.08.2022

PERN o jedną trzecią zwiększył potencjał paliwowy

W ciągu ostatnich sześciu lat pojemności na paliwa w Polsce zwiększyły się o jedną trzecią, czyli o blisko 0,6 mln m sześc. PERN wybudował w tym czasie 20 nowych zbiorników. Do eksploatacji trafiło właśnie siedem z nich, w tym jeden w bazie paliw w Dębogórzu (woj. pomorskie) - poinformował PERN.
28.07.2022

Prezes PERN: realizowany przez spółkę Program Megainwestycji gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne Polski

Od kilku lat PERN realizuje Program Megainwestycji, skupiając się na kluczowych elementach, czyli na ropie naftowej oraz na paliwach, gwarantując tym samym bezpieczeństwo energetyczne Polski - powiedział w rozmowie z PAP prezes PERN Igor Wasilewski.
28.06.2022

PERN przygotowany do zaopatrywania w ropę naftową dostarczaną do Polski drogą morską

Jeżeli sankcje wobec Rosji wejdą w życie i odbiór ropy rurociągiem „Przyjaźń” zostanie wstrzymany, PERN i jego infrastruktura są przygotowane by zaspokoić zgłaszane wcześniej przez klientów potrzeby w zakresie zaopatrzenia w surowiec dostarczany drogą morską - zapewnił prezes PERN Igor Wasilewski.
28.06.2022

PERN buduje kolejne zbiorniki, w tym w Dębogórzu

PERN rozpoczyna budowę kolejnych ośmiu zbiorników na paliwa w swych bazach produktowych. Podpisano w tej sprawie umowy z wykonawcami. Dzięki realizacji tej inwestycji, jak podała spółka, pojemności magazynowe baz paliwowych wzrosną tam o 256 tys. metrów sześc.
21.06.2022

PERN uzależnia inwestycje od zapotrzebowania rafinerii

PERN jest przygotowany na odbiór różnych gatunków ropy z różnych kierunków. Jeśli zapotrzebowanie klientów wzrośnie, spółka może przygotować program inwestycyjny – poinformował prezes PERN Igor Wasilewski.
13.06.2022

MKiŚ: inwestycje PERN są zależne m.in. od zainteresowania niemieckich rafinerii kontraktami długoterminowymi

Trwają konsultacje ws. wykorzystania gdańskiego Naftoportu do dostaw ropy spoza Rosji również do rafinerii w Niemczech. Dodatkowe inwestycje PERN, właściciela Naftoportu, są zależne m.in. od zainteresowania strony niemieckiej kontraktami długoterminowymi - przekazał PAP resort klimatu i środowiska.
02.06.2022

PERN o budowa drugiej nitki ropociągu Płock-Gdańsk. To szansa na rozbudowę Nafotportu w Porcie Gdańsk

Budowa drugiej nitki ropociągu Płock-Gdańsk staje się bardziej prawdopodobna. Zapotrzebowanie na dodatkowy przesył ropy naftowej będzie decydujące dla tego projektu i rozbudowy Naftoportu o kolejne stanowisko do odprawy tankowców. Skorzystać mogłyby na tym Niemcy - poinformowała PAP Grupa PERN.
27.05.2022

PERN zbuduje fotowoltaikę. Przetarg już rozstrzygnięty

PERN rozstrzygnął przetarg na uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej dla instalacji fotowoltaicznych w dziewięciu bazach paliw i ropy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił spółka Columbus Energy, jak podkreślił PERN, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki.
04.05.2022

PERN zwiększa efektywność i bezpieczeństwo przeładunków w hubie paliw w Dębogórzu

Ponad 36 tys. metrów sześc. oleju napędowego z Holandii rozładowano w hubie paliwowym PERN w Dębogórzu. Był to pierwszy rozładunek paliw na Stanowisku Przeładunku Paliw Płynnych Portu Gdynia wykonany w całości przez pracowników PERN - poinformowała w piątek spółka.
01.05.2022

Niemieckie media: Port Gdańsk i Pern może pomóc Niemcom uwolnić się od rosyjskiej ropy

Federalny minister gospodarki Robert Habeck (Zieloni) zapowiada zakończenie przez Niemcy w najbliższym czasie importu rosyjskiej ropy. Jego plany przyspieszyły po wtorkowym spotkaniu z przedstawicielami polskiego rządu – pisze w środę „Welt”.
27.04.2022

Rekordowy rozładunek zbiornikowca z olejem napędowym w Porcie Gdynia

W bazie paliw PERN w Dębogórzu (Pomorskie) przeprowadzono rekordowy rozładunek zbiornikowca, który dostarczył tam 46 tys. metrów sześc. oleju napędowego z Arabii Saudyjskiej. To największa partia produktu rozładowana jednorazowo w tej bazie - podała w środę spółka.
27.04.2022

PERN: po przerwie tłoczenie ropy rurociągiem "Przyjaźń" odbywa się zgodnie z harmonogramem

Tłoczenie surowca poprzez rurociąg "Przyjaźń" do bazy ropy naftowej PERN w Adamowie zostało wznowione i odbywa się zgodnie z harmonogramem - podała w poniedziałek rzeczniczka spółki Katarzyna Krasińska. Wcześniej doszło do wstrzymania dostaw energii elektrycznej na skutek intensywnych opadów śniegu.
04.04.2022

Naftoport ma plan na nagłe sytuacje związane z zaopatrzeniem w ropę i paliwa

Naftoport z Grupy PERN jest przygotowany do pokrycia całego zapotrzebowania na morskie przeładunki ropy naftowej oraz paliw. Sama część paliwowa PERN jest także odporna na sytuacje nadzwyczajne. Kontynuowane są tam inwestycje umożliwiające zwiększanie zdolności operacyjnych - przekazała spółka.
03.03.2022

PKN Orlen, Lotos, PERN: Polska zabezpieczona na wypadek braku dostaw ropy ze wschodu

Polska jest zabezpieczona przed nieprzewidzianymi sytuacjami w obszarze ropy i paliw. To możliwe dzięki działaniom kluczowych podmiotów polskiego rynku naftowo-paliwowego – podały PKN Orlen, Grupa Lotos i PERN. Spółki zapewniły, że Polska jest zabezpieczona na wypadek braku dostaw ropy ze wschodu.
24.02.2022

PERN: transport rosyjskiej ropy rurociągiem "Przyjaźń" zgodnie z harmonogramem

Transport rosyjskiej ropy naftowej dostarczanej do Polski rurociągiem "Przyjaźń", tranzytem przez Białoruś, odbywa się zgodnie z harmonogramem - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka PERN Katarzyna Krasińska.
24.02.2022

PERN: w 2021 r. o prawie jedną trzecią wzrosły przeładunki paliw z morza w porównaniu z rekordowym 2019 r.

W bazie paliw w Dębogórzu PERN rozładował 2,3 mln ton oleju napędowego, to o jedną trzecią więcej niż w rekordowym 2019 roku - poinformował we wtorek PERN.
11.01.2022

Rekord przeładunków paliw w Porcie Gdynia i w Bazie Paliw w Dębogórzu

Zarząd Morskiego Portu Gdynia podał, że 2021 rok okazał się być rekordowym pod względem przeładunków paliw dostarczanych drogą morską do Bazy Paliw PERN w Dębogórzu.
03.01.2022

PERN: przetarg na nadzór inwestorski do kolejnego etapu rozbudowy baz paliw

PERN prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na wybór podmiotu, który będzie pełnił funkcję nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z trzecim etapem rozbudowy pojemności baz spółki, w których magazynowane są paliwa. Oferty można składać do 15 grudnia.
24.11.2021

Historyczny przeładunek w Porcie Gdynia. Wielki sukces bazy paliw w Dębogórzu

Baza paliw PERN w Dębogórzu zanotowała na swoim koncie wielki sukces. Po rozładowaniu tankowca Hafnia Sunda, który dotarł do Portu Gdynia z dostawą blisko 40 tys. m³ oleju napędowego, baza przeładowała w tym roku ponad 2 miliony ton paliw dostarczonych transportem morskim. Taki wynik zdarzył się po raz pierwszy w historii.
22.11.2021

PERN kontynuuje trzeci etap rozbudowy baz paliw - spółka ogłosiła przetarg na 8 kolejnych zbiorników

PERN kontynuuje rozbudowę swych baz paliw w ramach trzeciego już etapu tego projektu. Spółka ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy kolejnych 8 zbiorników o łącznej pojemności 256 tys. metrów sześc. w bazach w Nowej Wsi Wielkiej, Boronowie, Rejowcu i Dębogórzu.
28.10.2021

PERN z podwyższonym nalewakiem dla dużych tankowców

PERN poinformował, że na Stanowisku Przeładunku Paliw Płynnych w Porcie Gdynia wkrótce uruchomiony zostanie podwyższony nalewak do rozładunku tankowców powyżej 30 tys. ton, które stanowią większość obsługiwanych tam statków.
04.10.2021

Otwarcie nowego Terminala Naftowego w Gdańsku

PERN ukończył budowę Terminala Naftowego w Gdańsku. 6 września nastąpiło jego uroczyste otwarcie.
06.09.2021

Rekordowe przeładunki paliw z tankowców w bazie PERN w Dębogórzu

Baza paliwowa PERN w Dębogórzu, jedyny obiekt spółki przyjmujący dostawy morskie, rozładowała w ciągu sześciu miesięcy tego roku 37 tankowców. Jak podał PERN, to o 10 statków więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. i o 13 więcej niż w podobnym czasie w 2019 r.
10.07.2021

Rekord przeładunków paliw płynnych w Porcie Gdynia

W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2021 roku przeładunki na terminalu paliwowym (Stanowisko Przeładunku Paliw Płynnych) w Porcie Gdynia wzrosły o 57,5 proc. - w stosunku do okresu styczeń-kwiecień 2020 roku, zaś o 181 proc. wzrosły w kwietniu 2021roku (200 755, 24 ton) w porównaniu do wyniku z kwietnia 2020 roku (71 434, 52 ton).
26.05.2021

Baza paliw PERN w Dębogórzu z rekordowym przeładunkiem paliw - ponad 1 mln ton

Już ponad 1 mln ton paliw przeładowała w tym roku baza paliw PERN w Dębogórzu, która w tym czasie obsłużyła 26 tankowców z olejem napędowym. W ostatnich latach taki wynik był osiągany dopiero w połowie lipca – podała w czwartek spółka. Jak podkreśliła, kontynuowana jest rozbudowa bazy w Dębogórzu.
21.05.2021

Inwestycje infrastrukturalne Portu Gdynia oraz PERN

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz PERN wzmocniły współpracę, zmierzającą do umocnienia Portu Gdynia jako niezależnego, morskiego hubu paliwowego. Wynika to ze wzrostu zainteresowaniem importu paliw drogą morską. Przeładunki gotowych paliw płynnych w gdyńskim porcie wykazują wyraźną tendencję wzrostową, I kwartał 2021 roku okazał się być rekordowy.
25.04.2021

PERN ogłosił przetarg na zwiększenie pojemności magazynowej bazy paliw w Dębogórzu na zapleczu Portu Gdynia

PERN ogłosił przetarg na budowę 7 zbiorników magazynowych o łącznej pojemności 224 tys. metrów sześc. wraz z infrastrukturą towarzyszącą w swych bazach paliw w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej i Dębogórzu. Oferty w postępowaniu można składać do 17 maja - podała w piątek spółka.
16.04.2021

PERN zamierza przełożyć głębiej rurociągi biegnące pod dnem Wisły w Płocku

PERN zamierza przełożyć na głębokość ok. 25 metrów pod dnem Wisły w Płocku dwie nitki rurociągu naftowego i jeden rurociąg produktowy. Inwestycja ma być wykonana metodą HDD, czyli poziomego przewiertu pod dnem rzeki, gdzie magistrale ułożone są obecnie na głębokości do 2,5 m.
11.03.2021

PERN przedłuża antykryzysowy pakiet dla wykonawców inwestycji

Wykonawcy realizujący dla PERN roboty budowlane także w tym roku, podobnie jak w 2020 r., będą mogli skorzystać z udogodnień w czasie pandemii koronawirusa - m.in. skrócenia terminów faktur i maksymalnego przyspieszenia przelewów – podała w piątek spółka.
05.02.2021

PERN otrzymał świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego

Po przeprowadzonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego postępowaniu sprawdzającym PERN otrzymał świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. Potwierdzają one zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych - podała spółka, strategiczna dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.
26.01.2021

PERN wybrał wykonawcę rurociągu paliwowego Boronów-Trzebinia

PERN wybrał wykonawcę budowy liczącego ok. 97 km rurociągu produktowego relacji Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą towarzyszącą. To inwestycja strategiczna, która - jak podkreśla m.in. spółka - poprawi dostępność paliw dla Aglomeracji Śląskiej.
26.01.2021

W bazach paliw PERN portal dla kierowców cystern - korzysta z niego już ponad 100 przewoźników

Ponad 100 przewoźników korzysta już z nowoczesnego portalu do obsługi kierowców cystern w bazach paliw PERN. Rozwiązanie to w postaci aplikacji wdrożono w związku z modernizacją baz paliwowych spółki, a jego celem jest m.in. skrócenie czasu oraz usprawnienie obsługi kierowców – podał PERN.
23.01.2021

PERN z nowymi pojemnościami magazynowymi

O ponad 50 tys. m sześc. nowych pojemności na paliwa wzrosły możliwości magazynowe PERN po tym, jak spółka oddała do eksploatacji trzy kolejne zbiorniki w swych bazach w Emilianowie i Małaszewiczach.
19.01.2021

Próby wytrzymałościowe zbiorników PERN w Dębogórzu

Rozpoczynają się próby szczelności zbiorników paliwowych w bazie PERN w Dębogórzu. Dzięki innowacyjnej metodzie budowy udało się ograniczyć czas realizacji projektu w stosunku do metod tradycyjnych. Czas ten został skrócony do 52 tygodni, a już po 35 tygodniach zbiorniki przejdą próby szczelności. To obecnie najszybsza metoda budowy zbiorników tego typu.
19.01.2021

PERN: 60 lat bazy paliw w Rejowcu; w kwietniu nowe zbiorniki

W kwietniu pojemność bazy paliw PERN w Rejowcu powiększy się o kolejne dwa zbiorniki, każdy o pojemności 32 tys. metrów sześc. Niedawno minęło 60 lat od uruchomienia obiektu, w którym jest 59 zbiorników o łącznej pojemności ok. 240 metrów sześc. – podała spółka.
12.01.2021

Klienci PERN otrzymają w 2021 roku nowe pojemności i skorzystają z oferty morskiego hubu paliwowego

Stworzenie morskiego hubu dystrybuującego paliwa w Dębogórzu, koncentracja na budowie rurociągu paliwowego Boronów – Trzebinia i programie Megainwestycje – tak w skrócie będzie wyglądał 2021 rok w PERN. Firma przedstawi również nową strategię do 2024 roku, która będzie odpowiedzią na wyzwania szybko zmieniającego się otoczenia, w tym zmiany dotyczące surowców energetycznych i alternatywnych źródeł energii.
08.01.2021

PERN: Tworzymy paliwowy hub morski w Dębogórzu

O połowę większa liczba załadowanych cystern kolejowych w nadmorskiej bazie paliw PERN w Dębogórzu, a w efekcie stabilizacja krajowego i międzynarodowego rynku logistyki produktów naftowych – to główny powód dla którego firma rozpoczęła modernizację tej bazy. Inwestycja jest istotna dla Klientów, którzy po jej zakończeniu będą mogli zwiększyć liczbę realizowanych przeładunków. Rozbudowa infrastruktury pozwoli również podnieść jakość świadczonych obecnie usług. Wykonawcą modernizacji będzie firma Colas Rail Polska Sp. z o.o.
22.12.2020

Zmarł wiceprezes PERN Tadeusz Zwierzyński

Zmarł wiceprezes PERN Tadeusz Zwierzyński. Wiadomość o jego śmierci przekazała spółka. Tadeusz Zwierzyński pracował w PERN od 2012 r., a od 2016 r. był członkiem zarządu tej spółki, strategicznej dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.
18.12.2020

Nowe zbiorniki PERN będą gotowe w pierwszej połowie 2021 r.

W bazie paliw PERN w Rejowcu zostały zamontowane dachy na dwóch nowo budowanych zbiornikach. Dzięki inwestycji pojemność magazynowa obiektu wzrośnie do prawie 300 tys. metrów sześc. Planowany termin zakończenia projektu to pierwsza połowa 2021 r. – podała w czwartek spółka.
10.12.2020

PERN przyspiesza obsługę firm i wspiera je w zwiększaniu udziału energii odnawialnej w transporcie

Umożliwienie klientom PERN realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego (NCW) czyli osiągnięcia 14% udziału energii odnawialnej w transporcie w perspektywie 2030 roku – to jeden z powodów modernizacji baz paliw jaką obecnie realizuje Spółka. Firma unowocześnia fronty autocysternowe, co poprawia komfort kierowców, skraca czas ich obsługi, a także umożliwia bezpośrednie dozowanie biokomponentów i dodatków firmowych podczas załadunku autocystern. PERN rozbudowuje także pojemności magazynowe na biokomponenty.
23.11.2020

PERN szuka dostawcy rur do budowy drugiej nitki rewersyjnego ropociągu Odcinka Pomorskiego

PERN poszukuje dostawcy rur i elementów orurowania do budowy drugiej nitki rewersyjnego ropociągu Odcinka Pomorskiego na trasie Płock-Gdańsk. Spółka ogłosiła właśnie przetarg w tej sprawie. Jak podała w ogłoszeniu, oferty w postępowaniu można tam składać do 14 grudnia.
17.11.2020

PERN zwiększył możliwości magazynowania ropy naftowej

PERN zwiększył o ok. 550 tys. metrów sześc. możliwości magazynowania ropy naftowej. Sześć nowych zbiorników do jej składowania oddano do użytku w dwóch obiektach spółki w Gdańsku - w Terminalu Naftowym i w bazie surowcowej. Według PERN, to milowy krok w budowaniu niezależności energetycznej Polski.
10.11.2020

PERN zakończył przeciąganie nowego rurociągu paliwowego pod dnem Wisły w Płocku

PERN zakończył przeciąganie nowego rurociągu paliwowego pod dnem Wisły w Płocku. Operację przeprowadzono w ramach inwestycji, przy realizacji której wykorzystano technologię HDD, polegającą na wykonywaniu poziomego przewiertu sterowanego pod dnem rzeki.
03.11.2020

Polski system przesyłowy na bieżąco realizuje zadania związane z dystrybucją surowca

Polski system przesyłowy ropy naftowej na bieżąco realizuje zadania związane z dystrybucją surowca. Dziś rano doszło do uszkodzenia energetycznej linii zasilającej Bazę surowcową w Miszewku Strzałkowskim i zakład energetyczny wstrzymał dostawy energii. Aktualnie dostawy energii elektrycznej z zakładu energetycznego obywają się na bieżąco. Ciągłość działania systemu jest zachowana.
24.10.2020

PERN: krótkie zakłócenie tłoczenia ropy, sytuacja już w normie

Z powodu uszkodzenia linii energetycznej w piątek doszło do krótkotrwałego wstrzymania tłoczenia ropy na niektórych odcinkach polskich ropociągów; sytuacja wróciła już do normy - poinformował PERN, operator sieci rurociągów naftowych i paliwowych.
23.10.2020

PERN coraz bliżej kluczowego momentu w budowie rurociągu pod dnem Wisły

PERN przygotowuje się do zaplanowanego na listopad wciągania nowego rurociągu paliwowego pod dno Wisły w Płocku. Jest to jeden z elementów realizowanego zadania, do którego wykorzystuje się nowoczesną technologię bezwykopową HDD, polegającą na wykonywaniu poziomego przewiertu sterowanego.
21.10.2020

PERN planuje na listopad wciągnięcie nowego rurociągu paliwowego pod dno Wisły w Płocku

PERN przygotowuje się do zaplanowanego na listopad wciągania nowego rurociągu paliwowego pod dno Wisły w Płocku. Operacja odbędzie się w ramach inwestycji, przy realizacji której wykorzystuje się technologię HDD, polegająca na wykonywaniu poziomego przewiertu sterowanego pod dnem rzeki.
16.10.2020

Baza Paliw PERN w Dębogórzu: dachy nowych zbiorników „rosną” razem z nimi

W Bazie Paliw w Dębogórzu trwa montaż dwóch nowych zbiorników po 32 tys. m3. Odbywa się on inaczej niż zazwyczaj: zwykle dach jest montowany na gotowych zbiornikach, tym razem dachy „rosną” razem z nimi. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 marca 2021 r. Po rozbudowie pojemość magazynowa bazy wzrośnie do prawie 260 tys. m3.
14.10.2020

PERN sprawdzi zabezpieczenia rurociągów przechodzących przez przeszkody wodne

PERN planuje sprawdzić zabezpieczenia części swych rurociągów przechodzących przez przeszkody wodne. Spółka ogłosiła w dziś postępowanie na wybór wykonawcy tego zadania, wskazując 11 lokalizacji na terenie całego kraju. Oferty można składać do 20 października.
12.10.2020

Trwa produkcja rur i łuków na potrzeby budowy rurociągu Boronów-Trzebinia

Ponad 7 tys. rur, o łącznej długości 104 km, powstaje właśnie w zakładzie Ferrum S.A. w Katowicach na zlecenie PERN S.A. Spółka wykorzysta je przy budowie rurociągu produktowego relacji Boronów-Trzebinia, jednego z kluczowych projektów programu „Megainwestycje”. W toku jest również postępowanie na wybór wykonawcy robót budowlanych.
09.10.2020

W PERN na zmienną sytuację epidemii koronawirusa na bieżąco reaguje zespół kryzysowy

W związku z epidemią koronawirusa w PERN działa specjalny zespół kryzysowy, który reaguje na zmienną sytuację i podejmuje decyzje np. o dodatkowych procedurach bezpieczeństwa. Dotyczy to obiektów spółki w całej Polsce, w tym w szczególności na terenach objętych strefami czerwonymi bądź żółtymi.
07.10.2020

PERN ma nowego wiceprezesa

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN powołało Krzysztofa Rogalę na wiceprezesa spółki. Stanowisko to obejmie 1 października. Wcześniej spółka informowała, że z końcem września odchodzi z niej wiceprezes Mateusz Wodejko, powołany do zarządu Poczty Polskiej.
26.09.2020

PERN z ostatnią decyzją lokalizacyjną dla części liniowej budowy rurociągu Boronów-Trzebinia

21 września br. PERN uzyskał ostatnią z wymaganych decyzji lokalizacyjnych dla części liniowej rurociągu Boronów-Trzebinia. Kolejnym etapem będzie procedowanie wniosków o wydanie pozwoleń na budowę – niezbędnych do rozpoczęcia prac w terenie. Obecnie trwa również postępowanie na wybór wykonawcy robót budowlanych.
23.09.2020

Łódź jak katamaran z lądowiskiem dla dronów i bezzałogowce – PERN z nowoczesnym systemem ratownictwa

Aluminiowa łódź z dwoma silnikami i kadłubem wzorowanym na katamaranie, przygotowana do najbardziej skomplikowanych zadań z zakresu ratownictwa, pontony oraz bezzałogowe statki powietrzne – to sprzęt, który wykorzystuje PERN nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych ale także do zabezpieczania rutynowych prac na strategicznej infrastrukturze surowcowej i paliwowej.
09.09.2020

PERN rozbudowuje bazę paliw w Małaszewiczach; nowy zbiornik ma być gotowy na początku 2021 r.

PERN zakończył w swej bazie paliw w Małaszewiczach proces montażu dachu na nowym zbiorniku o pojemności 32 tys. metrów sześc. Oddanie zbiornika do eksploatacji planowane jest na pierwszy kwartał 2021 r. Jego budowa jest częścią Programu Megainwestycji spółki.
08.09.2020

Projekty PERN zapewniają bezpieczeństwo i mają uzasadnienie ekonomiczne

Jak duże projekty inwestycyjne, finansowane ze środków publicznych wpływają na odrabianie strat po pandemii i podtrzymywanie koniunktury gospodarczej, które strategiczne inwestycje są obecnie realizowane w naszym kraju – min. na te tematy rozmawiali dziś goście Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w czasie dyskusji o inwestycjach publicznych. Uczestnikiem spotkania był Rafał Miland, wiceprezes PERN.
07.09.2020

PERN buduje płocki odcinkek rurociągu paliwowego pod dnem Wisły

PERN rozpoczął w Płocku budowę odcinka rurociągu paliwowego, biegnącego pod dnem Wisły. Zastąpi on rurociąg rezerwowy, który po awarii w 2018 r. został wyłączony. Nowy rurociąg zostanie wykonany przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii bezwykopowej, polegającej na poziomych przewiertach.
25.08.2020

Naftoserwis przeprowadził inspekcję rurociągów w Czechach

Naftoserwis należący do Grupy PERN, w lipcu i sierpniu wykonał w Czechach inspekcje dwóch 6 kilometrowych odcinków gazociągu DN 400 relacji Obrataň – České Budějovice należącego do E.ON.
21.08.2020

PERN ma decyzje lokalizacyjne dla rurociągu Boronów-Trzebinia

PERN uzyskał już dwie z trzech decyzji o ustaleniu strategicznej inwestycji w sektorze naftowym lokalizacji – dla budowy rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą towarzyszącą: dla całego odcinka w województwie małopolskim oraz dla części odcinka w województwie śląskim. Projekt jest jednym z kluczowych elementów programu Megainwestycje PERN.
11.08.2020

PERN rozbudowuje magazyny biokomponentów

PERN S.A. rozstrzygnął pierwsze postępowania przetargowe na rozbudowę pojemności magazynowych na biokomponenty - estry wyższych kwasów tłuszczowych (FAME) oraz bioetanol. Spółka stale podejmuje aktywne działania, aby dostosować zdolności magazynowe i technologiczne baz paliw do potrzeb Klientów.
07.08.2020

W PERN powstanie nowa infrastruktura magazynowa

Nowe zbiorniki na paliwa zostaną zaprojektowane w PERN. Jak podało przedsiębiorstwo w oficjalnym komunikacie: "PERN rozstrzygnął postępowanie przetargowe na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy 15 zbiorników na produkty naftowe – najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. III etap rozbudowy pojemności magazynowych w bazach paliw to jeden z elementów programu Megainwestycje PERN, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, przy jednoczesnym
04.08.2020

PERN projektuje nowe zbiorniki na paliwa

PERN rozstrzygnął postępowanie przetargowe na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy 15 zbiorników na produkty naftowe – najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. III etap rozbudowy pojemności magazynowych w bazach paliw to jeden z elementów programu Megainwestycje PERN, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, przy jednoczesnym spełnianiu bieżących potrzeb klientów.
03.08.2020

Prezes PERN: mimo pandemii spółka kontynuuje kluczowe inwestycje

PERN już na początku pandemii koronawirusa zdecydował, że będzie kontynuował kluczowe inwestycje. Są one realizowane zgodnie z planem. Rosną pojemności magazynowe na ropę i paliwa; powstaną nowe rurociągi, surowcowy i produktowy – powiedział PAP prezes PERN Igor Wasilewski.
31.07.2020

PERN cały czas ma kłopot z brudną ropą z Rosji

Jeszcze 90 tys. ton zanieczyszczonej ropy naftowej, która w kwietniu 2019 r. trafiła rurociągiem „Przyjaźń” z Rosji poprzez Białoruś do Polski, jest w jednej z baz surowcowych PERN. Nadal trwają rozmowy nt. rekompensat od strony rosyjskiej – powiedział PAP prezes PERN Igor Wasilewski.
31.07.2020

PERN poszukuje wykonawcy robót w ramach projektu budowy Rurociągu Boronów-Trzebinia

15 lipca br. PERN uruchomił postępowanie przetargowe dotyczące wyboru wykonawcy robót budowlanych w ramach projektu „Budowa rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia”.
16.07.2020

PERN z nową umową dot. budowy rurociągu Boronów – Trzebinia

PERN podpisał umowę z firmą, która dostarczy rury i łuki na potrzeby budowy rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia, projektu należącego do Megainwestycji. W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum spółek: Ferrum S.A. oraz Izostal S.A.
14.07.2020

Prezes PERN: Dostawy ropy na Białoruś to możliwości rozwoju dla spółki

PERN może osiągać kilka procent przychodów z dostaw ropy naftowej na Białoruś przy wykorzystaniu rewersu rurociągu “Przyjaźń” na odcinku Płock-Adamowo. Zlecenia byłyby realizowane dodatkowo, po zaspokojeniu zapotrzebowania dotychczasowych kontrahentów, poinformował ISBnews prezes Igor Wasilewski.
13.07.2020

W systemie PERN wciąż pozostaje około 90 tys. ton zanieczyszczonej ropy

W systemie magazynowym PERN nadal pozostaje około 90 tys. ton (czyli ok. 100 tys. m3) ropy naftowej zanieczyszczonej chlorkami organicznymi, poinformował ISBnews prezes Igor Wasilewski. Całkowite oczyszczenie systemu może potrwać do końca 2020 roku.
13.07.2020

Prezes PERN: Szczyt kryzysu w obrocie paliwami był w kwietniu, trwa odbudowa

Spadki wydań paliw przez PERN, związane z pandemią koronawirusa były największe w kwietniu i wyniosły wtedy ponad 20% w porównaniu do planów, jednak od maja trwa proces odbudowy, poinformował ISBnews prezes PERN Igor Wasilewski.
10.07.2020

Kolejny etap prac związanych z oczyszczaniem zbiornika wodnego w Rogowie i rzeki Morga

7 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Brzezinach odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, związane z zanieczyszczeniem substancją ropopochodną zbiornika wodnego oraz przyległego terenu w miejscowości Rogów. Sytuacja jest konsekwencją próby kradzieży paliwa z rurociągu, należącego do PERN.
08.07.2020

PERN rozbudowuje bazę paliw w Boronowie - 10 tys. metrów sześc. pojemności więcej na olej napędowy

W bazie paliw PERN w Boronowie zakończono skomplikowany proces montażu dachu na budowanym zbiorniku. Realizacja tej inwestycji da klientom dodatkowe 10 tys. metrów sześc. pojemności na magazynowanie oleju napędowego - podała w poniedziałek spółka.
06.07.2020

Akcja oczyszczania torfowiska pod Rogowem po wycieku z rurociągu, który uszkodzili złodzieje paliwa

Specjalistyczna firma wynajęta przez PERN rozpoczęła akcję oczyszczania torfowiska w okolicy zbiornika w Rogowie (Łódzkie), po tym jak pod koniec czerwca do środowiska trafił produkt z rurociągu uszkodzonego przez złodziei paliwa - podała w sobotę spółka.
04.07.2020

Katastrofa ekologiczna w Łódzkim. PERN usuwa skutki wycieku paliwa po próbie kradzieży z rurociągu

W miejscowości Rogów Górka (Łódzkie) PERN usuwa skutki wycieku z należącego do niego rurociągu produktowego. Przyczyną wycieku była próba kradzieży paliwa z magistrali, do której doszło w sobotę. Spółka zapewnia, że w trybie pilnym przeprowadzi rekultywację terenu w miejscu zdarzenia.
29.06.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.