• <
KONGSBERG_2023

PERN z ostatnią decyzją lokalizacyjną dla części liniowej budowy rurociągu Boronów-Trzebinia

23.09.2020 11:20 Źródło: PERN
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki PERN z ostatnią decyzją lokalizacyjną dla części liniowej budowy rurociągu Boronów-Trzebinia

Partnerzy portalu

PERN z ostatnią decyzją lokalizacyjną dla części liniowej budowy rurociągu Boronów-Trzebinia - GospodarkaMorska.pl
fot. PERN

21 września br. PERN uzyskał ostatnią z wymaganych decyzji lokalizacyjnych dla części liniowej rurociągu Boronów-Trzebinia. Kolejnym etapem będzie procedowanie wniosków o wydanie pozwoleń na budowę – niezbędnych do rozpoczęcia prac w terenie. Obecnie trwa również postępowanie na wybór wykonawcy robót budowlanych.

21 września br. Wojewoda Śląski wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w sektorze naftowym: Budowa rurociągu produktowego wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi w granicach administracyjnych gmin Siewierz, Poręba, Łazy, Dąbrowa Górnicza, Sławków.

Celem budowy rurociągu jest poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia południa Polski w paliwa przez zwiększenie zasięgu transportu rurociągowego z Zakładu Głównego PKN ORLEN S.A. Inwestycja zakłada budowę rurociągu produktowego o długości ok. 97 km relacji Boronów – Trzebinia, przebiegającego przez tereny województwa śląskiego i małopolskiego (w sumie jedenaście gmin) wraz z modernizacją istniejącej infrastruktury oraz budową dwóch nowych pompowni paliw na trasie rurociągu Płock – Koluszki – Boronów, które zapewnią osiągnięcie zakładanych przepustowości i maksymalizację przeładunków paliw na odcinku Płock – Trzebinia.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.