• <
ambermarine_2023_1100x200

PERN: incydent cyberbezpieczeństwa w Naftor nie ma wpływu na działalność PERN

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PERN: incydent cyberbezpieczeństwa w Naftor nie ma wpływu na działalność PERN

Partnerzy portalu

Fot. Twitter/Anna Trzeciakowska

Incydent cyberbezpieczeńtwa w Naftor nie ma wpływu na działalność PERN – przekazała spółka PERN w piątek na Twitterze. Zaznaczono, że systemy IT firmy Naftor nie są powiązane z systemami informatycznymi PERN.

Spółka Naftor, należąca do grupy kapitałowej PERN, poinformowała w piątek, że w firmie doszło do "incydentu cyberbezpieczeńtwa". Wskazano, iż firma przywraca stabilność systemów i diagnozuje przyczyny zdarzenia. "O sprawie zostały poinformowane odpowiednie służby, które pomagają w obsłudze czynności wyjaśniających oraz naprawczych" – zaznaczono.

Spółka PERN w piątek na Twitterze odniosła się do komunikatu Naftor.

"Systemy IT firmy Naftor nie są powiązane z systemami informatycznymi PERN. Incydent cyberbezpieczeństwa w Naftor nie ma wpływu na działalność PERN" – przekazała firma.

Do Grupy PERN należą m.in. takie spółki, jak: Naftoserwis (100 proc. udziałów) - największy w Polsce podmiot specjalizujący się w usługach utrzymania baz paliwowych i diagnostyki rurociągów, Naftoport (66,67 proc. udziałów) - największy w Polsce terminal przeładunków ropy naftowej i produktów naftowych, które dostarczane są tankowcami do Portu Gdańsk, a także Międzynarodowe Przedsiębiorstwo Rurociągowe "Sarmatia" (28,79 proc. udziałów) - powołana w 2004 r. spółka celowa do budowy rurociągu naftowego z Brodów na Ukrainie do Adamowa w Polsce, który ma dostarczać surowiec z regionu Morza Kaspijskiego do naszego kraju i dalej, do Europy Zachodniej. 

ra/ mmu/

seaway7
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.