• <
Nauta_top_1100x200

W PERN na zmienną sytuację epidemii koronawirusa na bieżąco reaguje zespół kryzysowy

07.10.2020 15:40 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki W PERN na zmienną sytuację epidemii koronawirusa na bieżąco reaguje zespół kryzysowy
W PERN na zmienną sytuację epidemii koronawirusa na bieżąco reaguje zespół kryzysowy - GospodarkaMorska.pl
fot. PERN

W związku z epidemią koronawirusa w PERN działa specjalny zespół kryzysowy, który reaguje na zmienną sytuację i podejmuje decyzje np. o dodatkowych procedurach bezpieczeństwa. Dotyczy to obiektów spółki w całej Polsce, w tym w szczególności na terenach objętych strefami czerwonymi bądź żółtymi.

Informując w środę PAP o działaniach związanych z koronawirusem, PERN podkreślił m.in., że "jako strategiczna spółka Skarbu Państwa, odpowiedzialna za utrzymanie pełnej funkcjonalności infrastruktury krytycznej, cały czas zachowuje ciągłość działania, mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej i jest gotowa na każdy rozwój wypadków".

"Na bieżąco obserwujemy sytuację. W PERN działa specjalny zespół kryzysowy, który odpowiadając na zmienną sytuację, podejmuje decyzje, co do wprowadzania dodatkowych mechanizmów zabezpieczających. Mechanizmy bezpieczeństwa dotyczą naszych obiektów zlokalizowanych na terenach całego kraju, w szczególności objętych strefami czerwonymi bądź żółtymi" - zapewniła spółka.

PERN zwrócił uwagę, iż od początku pandemii koronawirusa pracuje "w podwyższonym reżimie sanitarnym, który polega m.in. na ograniczeniu dostępu do naszych kluczowych obiektów przez osoby z zewnątrz". "Surowsze procedury obowiązują także wykonawców naszych inwestycji, w szczególności tych, które są istotne z punku widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski" - podkreśliła spółka.

Jak wspomniał PERN, w związku z koronawirusem ograniczone zostały tam "do minimum" bezpośrednie spotkania, w tym np. szkolenia w trybie stacjonarnym. "Wszelkie kwestie w tych obszarach realizowane są za pomocą platform do komunikacji wideo. Cały czas znaczna część pracowników biurowych pracuje w trybie pracy zdalnej" - wyjaśniła spółka.

PERN zaznaczył przy tym, że już w pierwszych dniach pandemii wyposażył swych pracowników w maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe. "Na terenie obiektów PERN dostępne są stanowiska do dezynfekcji rąk. W kluczowych dla przesyłu i magazynowania ropy naftowej i paliw obiektach spółki non stop pracują specjalistyczne lampy UVC do dezynfekcji powietrza" - przekazała spółka.

PERN podkreślił, że równocześnie z innymi działaniami w sposób ciągły prowadzi też intensywną akcję informacyjną adresowaną do całej załogi. Obejmuje ona m.in. bieżącą sytuację epidemiologiczną i kwestie, dotyczące koniecznych zabezpieczeń. Spółka wyjaśniła, iż chodzi o to, aby aktualności o sytuacji epidemiologicznej i wszelkich aspektach związanych z rozwojem pandemii docierały do załogi jak najszybciej.

PERN to strategiczny podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający m.in. za tłoczenie rurociągami ropy naftowej do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie w bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych. Spółka świadczy też usługi transportu paliw płynnych, w tym benzyny, oleju napędowego i opałowego. (PAP)

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34937,00 $ tona 1,67% 16 wrz
 Cynk 3063,00 $ tona 0,39% 16 wrz
 Aluminium 2868,00 $ tona 0,03% 16 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.