• <
mewo_2022

PERN: z zarządu spółki odwołano czterech wiceprezesów, zmienił się skład rady nadzorczej

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PERN: z zarządu spółki odwołano czterech wiceprezesów, zmienił się skład rady nadzorczej

Partnerzy portalu

zbiorniki
Fot. PERN

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PERN odwołało z zarządu czterech wiceprezesów, zmieniło też skład rady nadzorczej spółki - poinformował PERN w poniedziałek. Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej obowiązują w spółce od 1 marca - wskazano.

Z komunikatu PERN wynika, że na stanowisku prezesa pozostał Mirosław Skowron.

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PERN S.A. dokonało zmian w składzie zarządu i rady nadzorczej spółki" - ogłosił w poniedziałek PERN, który jak spółka Skarbu Państwa zarządza w Polsce m.in. siecią rurociągów i baz magazynowych ropy naftowej.

Jak podał w komunikacie PERN, "od 1 marca 2024 r. zarząd spółki pracuje w składzie: Mirosław Skowron – prezes zarządu, Zdzisław Koper – wiceprezes zarządu". W informacji zaznaczono, że także "od 1 marca 2024 r. rada nadzorcza pracuje w składzie: Adam Piotrowski – przewodniczący rady nadzorczej, Marek Kosicki – sekretarz rady nadzorczej, Michał Drzazga – członek rady nadzorczej, Marcin Kacprzak – członek rady nadzorczej".

Z informacji opublikowanych przez PERN wynika, że z zarządu spółki odwołano czterech wiceprezesów: Damiana Wieczorka, Pawła Kolczyńskiego, Włodzimierza Marosa i Sebastiana Bojemskiego - byli oni powoływani na te stanowiska w latach 2022 - 2023. Z kolei w przypadku rady nadzorczej, jak wynika z komunikatu PERN, odwołani zostali: Dariusz Gwizdała, Adam Taracha i Aneta Rożek - byli oni powoływani na te funkcje w latach 2016 - 2023 r.

Prezes PERN Mirosław Skowron objął to stanowisko z początkiem maja 2023 r. Z kolei wiceprezes spółki Zdzisław Koper pełni to stanowisko od września 2019 r. - został tam wtedy powołany jako reprezentant załogi. Pozostający w radzie nadzorczej PERN Adam Piotrowski, Marek Kosicki, Michał Drzazga i Marcin Kacprzak byli tam powoływani w latach 2016 - 2021 r.

PERN z siedzibą w Płocku (Mazowieckie) to podmiot strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, który odpowiada za tłoczenie rurociągami ropy naftowej w Polsce do rafinerii Grupy Orlen w Płocku i w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech - Schwedt i Leuna oraz za magazynowanie w swych bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych.

Spółka posiada na terenie kraju 19. baz paliw o łącznej pojemności ponad 2,6 mln metrów sześc. oraz 4. bazy ropy naftowej, których pojemność wynosi w sumie ponad 4,1 mln metrów sześc.

Od kilku lat PERN realizuje "Program Megainwestycji", czyli priorytetowych przedsięwzięć związanych z zarządzaną infrastrukturą krytyczną, które mają zwiększać bezpieczeństwo energetyczne Polski. Wśród przedsięwzięć tych jest m.in. rozbudowa i modernizacja baz paliw, w tym ich pojemności oraz w zakresie infrastruktury kolejowej.

Niedawno spółka informowała, że w tegorocznych planach "ma łącznie około 400 nowych zadań", zarówno z planu inwestycyjnego, jak i planu remontów, przy czym przewidywane w tym czasie nakłady na inwestycje rzeczowe mają wynieść tam prawie 450 mln zł, a na remonty około 90 mln zł. 

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ mmu/

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.