• <
Baltexpo2023_duży

W Szczecinie rozdano nagrody Orły Wprost

kw

29.05.2023 11:39

Partnerzy portalu

Fot. Wprost

W piątek, podczas uroczystej gali w Szczecinie rozdano nagrody Orły Wprost. Za zasługi na rzecz rozwoju regionu nagradzani są liderzy biznesu, samorządowcy lub organizacje pozarządowe.

Nagrody Orły Wprost przyznawane są w uznaniu za wybitną działalność na polu przedsiębiorczości, działalności samorządowej i promocji regionu. Nagradzani są właściciele firm, które wywodzą się z regionu, a działają w całej Polsce i na świecie, wójtowie gmin, prezydenci miast oraz marszałkowie województw, którzy skutecznie wykorzystują środki europejskie, a także lokalni działacze społeczni i ambasadorowie regionu.

O nagrodach Orły Wprost województwa pomorskiego, które zostały rozdane tydzień wcześniej pisaliśmy tutaj.

Nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorstwo Roku przyznano Grupie Azoty. Nagroda została przyznana za realizację Polimerów Police, czyli jednej z największych inwestycji w europejskim przemyśle chemicznym. Projekt ma znaczenie strategiczne dla krajowej gospodarki i zwiększy dynamikę rozwoju polskiego segmentu tworzyw sztucznych.

Liderem Regionu z kolei został Dariusz Smoliński – Prezes Zarządu Polskich Terminali, Pomysłodawca i założyciel portalu Polska Morska.

– Muszę przyznać, że jest to dla mnie zaskoczenie. Czuję olbrzymią wdzięczność dla wszystkich, dzięki którym tę nagrodę otrzymałem – powiedział, odbierając nagrodę.

W kategorii Ochrona Środowiska Orła Wprost otrzymał prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej w Szczecinie Marek Subocz. Fundusz wdraża nowoczesne i innowacyjne rozwiązania proekologiczne, ukierunkowane na poprawę jakości środowiska, bezpieczeństwa, edukacji i rozwoju województwa zachodniopomorskiego. Fundusz z sukcesami finansuje między innymi rozwój elektromobilności, odnawialne źródła energii i poprawę efektywności energetycznej.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.