• <
BOTA_2023

Terminal promowy w Świnoujściu ma dodatkowy parking na 278 miejsc

AK

11.01.2022 12:18
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Terminal promowy w Świnoujściu ma dodatkowy parking na 278 miejsc

Partnerzy portalu

Terminal promowy w Świnoujściu ma dodatkowy parking na 278 miejsc - GospodarkaMorska.pl
Fot. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Terminal Promowy Świnoujście ma nowy dodatkowy parking na 278 miejsc postojowych dla samochodów ciężarowych. Właśnie zakończyła się inwestycja Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. 

Nowy parking powstał przy ul. Fińskiej w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu promowego. Jest połączony z sieciami wodociągową, kanalizacyjną, elektroenergetyczną i teletechniczną. Posiada system sygnalizacji, oznakowania dróg, oświetlenie oraz instalacje sanitarną i służącą do recyklingu odpadów. 

– Celem tej jakże potrzebnej inwestycji w związku ze stałym zwiększaniem ruchu samochodów na terminalu promowym jest nie tylko poprawa infrastruktury dostępowej do portu, ale także dbałość o środowisko naturalne oraz usprawnienie połączenia morskiego pomiędzy Świnoujściem a dwoma portami w Szwecji - Trelleborg oraz Ystad – przekazuje Monika Woźniak-Lewandowska z Działu Marketingu i Komunikacji Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. 

Efekty odczują również mieszkańcy Świnoujścia, bowiem w momencie spiętrzenia ruchu ciężarówek, te nie będą już ograniczać w mieście ruchu na trasach wiodących do terminalu. Ponadto zaplecze sanitarne dostępne na parkingu poprawi komfort oczekiwania kierowców na prom.   

Przedsięwzięcie warte ponad 30 mln złotych zrealizowała w formule projektuj i zbuduj firma PRO-TRA BUILDING Sp. z o.o. z Wrocławia. 

Inwestycja została zrealizowana zgodnie z umową INEA/CEF/TRAN/M2018/1787737 o udzielenie dotacji w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – Sektor Transportu, pod nazwą działania: „Eliminacja „wąskich gardeł” ostatniej mili – budowa parkingu rezerwowego dla samochodów ciężarowych w terminalu promowym w Świnoujściu”, numer działania 2018-PL-TM-0028-W.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.