• <

Stena Bulk skonstruowała nowy model tankowca napędzanego LNG

PMK

11.06.2020 19:52 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Stena Bulk skonstruowała nowy model tankowca napędzanego LNG

Partnerzy portalu

Stena Bulk skonstruowała nowy model tankowca napędzanego LNG - GospodarkaMorska.pl

Firma żeglugowa Stena Bulk zaprezentowała prototyp IMOFlexMAX - tankowca chemicznego z dwupaliwowymi silnikami LNG.

Statek jest w stanie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o ponad 25 procent w porównaniu z nowoczesnymi tankowcami.

Jednostka, zaprojektowana przez Stenę Bulk, aby zaspokoić obecne i przyszłe potrzeby transportu płynnych towarów masowych, stanowi dalszy rozwój obecnego projektu IMOIIMAX. Statek został zaprojektowany przez architektów marynarki z siostrzanej firmy Stena Teknik.

Jednostki zostaną wyposażone w wirniki i panele słoneczne Flettner do pozyskiwania energii z wiatru i światła słonecznego. Będą napędzane wydajnymi silnikami dwupaliwowymi, które mogą być zasilane LNG, a także konwencjonalnymi paliwami o niskiej zawartości siarki z wykorzystaniem najnowszej technologii, ale także otworzą drogę do dalszego rozwoju alternatyw z uwzględnieniem pasów handlowych i oczekiwań klientów.

Podstawowa koncepcja IMOFlexMax pozwoli na ograniczenie lokalnych emisji SOX, NOX i cząstek, a także emisji gazów cieplarnianych.

Dzięki połączonej wydajności paliwowej i energetycznej Stena wierzy, że będzie w stanie zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o co najmniej 25 procent, z potencjałem sięgającym nawet 45 procent w porównaniu z nowoczesnymi tankowcami napędzanymi olejem opałowym o niskiej zawartości siarki.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.