• <
gryfia_70lat

Skan 3D siłowni okrętowej w Niemczech w wykonaniu SEACON Engineering

sons

11.06.2020 20:46 Źródło: SEACON Engineering
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Skan 3D siłowni okrętowej w Niemczech w wykonaniu SEACON Engineering

Partnerzy portalu

Skan 3D siłowni okrętowej w Niemczech w wykonaniu SEACON Engineering - GospodarkaMorska.pl

Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki i powrotem wielu firm do standardowej działalności, biuro projektowe SEACON Engineering również zdecydowało się reaktywować swoje usługi.

Jedną z nich jest wykorzystywanie skanera laserowego FARO Focus do projektów związanych z instalacją systemów oczyszczania wód balastowych Ballast Water Treatment System – BWTS.

W ostatnich dniach wykwalifikowani inżynierowie SEACON Engineering wzięli udział w skanie 3D siłowni okrętowej jednostki stacjonującej w Niemczech. Kolejnym z etapów będzie przygotowanie studium wykonalności (eng. Feasibility Study) do którego zostanie wykorzystana wcześniej sporządzona dokumentacja.

Skaner laserowy FARO Focus wykorzystywany jest przez specjalistów SEACON Engineering w codziennej pracy do pomiarów bardzo dużych elementów konstrukcji okrętowych: bloków, sekcji, przebiegów orurowania, rozmieszczenia elementów w pomieszczeniach i przedziałach statków. Niesamowita precyzja skanów 3D i zastosowanego oprogramowania pozwala na wierne odwzorowanie skanowanego obiektu z dokładnością do kilku mm, włączając w to najbardziej szczegółowe detale i złożone struktury.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.