• <
Famor_1100x200_2022

Najnowszy statek Carnival Cruise Line ochrzczony (wideo)

ew

13.12.2019 11:57 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Najnowszy statek Carnival Cruise Line ochrzczony (wideo)

Partnerzy portalu

Najnowszy statek Carnival Cruise Line ochrzczony (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Najnowszy wycieczkowiec Carnival Cruise Line został ochrzczony w ostatni wtorek w Long Beach w Kalifornii. Jednostka, która na swój pokład przyjmie 6500 osób (w tym personel) otrzymała imię Carnival Panorama.

Matką chrzestną statku została Vanna White, prezenterka znana z amerykańskiego "Koła Fortuny". Jak powiedziała podczas uroczystości: "Byłam na pokładzie kilku wycieczkowców Carnivala, ale to ten jest najbardziej spektakularnym i moim ulubionym".

Carnival Panorama to trzeci statek w klasie Vista Carnival Cruise Line; siostrzane jednostki to Carnival Vista, który zadebiutował w 2016 roku, oraz Carnival Horizon, który został oddany do użytku w 2018 roku.

Ochrzczona jednostka została jednak wyposażona w kilka nowości.  Carnival Kitchen - studio kulinarne służące do praktycznych lekcji gotowania (znajdziemy tam dziewięć stanowisk do gotowania wraz z umywalkami i płytami kuchennymi, a także iPady z przepisami. Będzie ponad 15 różnych klas, w których pasażerowie będą mogli przygotowywać różne potrawy); park trampolin SkyZone; oraz bar dedykowany amerykańskim weteranom wojennym.

Carnival Panorama o tonażu pojemnościowym brutto 133 868 ton został zbudowany przez stocznię Fincantieri. Ma długość  323 metrów oraz szerokość 37 m.  Na wycieczkowcu będzie można spędzić tygodniowy rejs z Long Beach do Puerto Vallarta, Mazatlan i Cabo San Lucas.

Podczas wycieczki, pasażerom nie zabraknie rozrywki. Wspomniana strefaSkyZone ma powierzchnięprawie 300 metrów kwadratowych. Z jednej strony ma styl kortowy, na którym ludzie mogą grać w koszykówkę (z trampoliną łatwo jest wykonać rzut z wyskoku.), z drugiej znajdziemy ogromną poduszkę powietrzną, liny oraz ściankę wspinaczkową.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.