• <
gryfia_70lat

Kwieciński: Stocznia Gdańska będzie nadal świeciła na mapie gospodarczej Polski

ew

31.08.2018 11:16 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Kwieciński: Stocznia Gdańska będzie nadal świeciła na mapie gospodarczej Polski

Partnerzy portalu

Kwieciński: Stocznia Gdańska będzie nadal świeciła na mapie gospodarczej Polski - GospodarkaMorska.pl

Stocznia Gdańska, jako kolebka polskiej niezależności i jako kolebka początku transformacji polskiej gospodarki, będzie nadal świeciła na mapie gospodarczej Polski i będzie przykładem dla świata - mówił w piątek w Gdańsku minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

W piątek w jednej ze należących do Stoczni Gdańskiej SA. hal na terenie Wyspy Ostrów przedstawiono podstawowe założenia projektu o nazwie "Stocznia Gdańsk 4.0. Nowy początek" dotyczącego rozwoju przemysłu stoczniowego na Wyspie. Swój udział w realizacji tego projektu mają Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP), Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. (PSSE) oraz Stocznia Gdańsk S.A.

"Powiem szczerze, że jak się jedzie przez tą Wyspę Ostrów, to trochę żal bierze, że mamy takie wspaniałe tereny, takie wspaniałe aktywa i że one są tak niewykorzystane" – mówił podczas uroczystości Jerzy Kwieciński. Dodał, że "widać wyraźnie, że chyba ktoś tak myślał, ktoś tak chciał, żeby te tereny zamieniły się bardziej w muzeum aniżeli żeby pracowano tutaj dla Pomorza, dla Gdańska, dla Polski".

"Dzisiaj możemy powiedzieć, że to się zmienia. (...) To nie jest tak, że państwo nie może. Państwo nie może być państwem wszelkie niemożności, państwo musi być państwem sprawności i Solidarności. Pokażemy że to zrobimy" – zaznaczył Kwieciński, dziękując wszystkim osobom i firmom, które przyczyniły się do przejęcia stoczni i przygotowania planu jej rozwoju.

"Ale naprawdę chciałbym podziękować stoczniowcom, bo to dzięki wam, dzięki waszej determinacji, dzięki związkowcom, którzy upierali się, że te tereny i stocznia, nie mogą tak zostać, nie mogą zostać w takim kształcie, w jakim były do tej pory, to dzięki państwa uporowi udało nam się doprowadzić do zmiany" – podkreślał minister inwestycji i rozwoju.

"Stocznia Gdańska, jako kolebka polskiej niezależności, jako kolebka początku transformacji polskiej gospodarki, będzie nadal świeciła na mapie gospodarczej Polski i będzie przykładem dla świata. Będziemy tutaj przywodzili nie tylko gości zagranicznych, żeby pokazać im miejsce, gdzie rodziła się Solidarność, gdzie rodziła się nowa Polska, ale pokażmy takie miejsce, które będzie tryskało energią, które będzie budowało polską gospodarkę" - dodał.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.